Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

O gün hayatım mahvoldu [O an]

Güzel günler göreceksin inşallah sağlığına en kısa zamanda kavuşmak dileğiyle

geçmiş olsun.ben bir şeyi anlamakta güçlük çekiyorum. tüm çoğrafyaya kucak acak afrikadaki fakirden suriyedeki multeciye kadar herkese babalık yapan devlet kendi engelli vatandaşlarını neden memur yapıp kurtarmaz . çok mu zor 20-30 bin engelli memur almak.özel şirketlerde istihdam ediyorlar ama normal insandan daha fazla çalıştırıyorlar.sırf bu yüzden kim bilir kaç engelli vatandaş psikolojisini bozdu.

@ahmetkartal63 inşallah çok teşekkür ederim

@bekir74 teşekkür ederim. Haklısınız.
@SEVCAN66 hayır kan hastalığım yüzünden kısmi felç geçirdim.

@ikaruss 07 Allah razı olsun sağolun.

@_ mevsim_ Allah razı olsun çok teşekkür ederim.

@Cansu1986 Selam öncelikle çok geçmiş olsun. Forumda yazdıklarınızı okudum bazı yazdıklarınızla tam olarak aynı olmasa da yaşadıklarımız bir bilgi vermek istiyorum.

Pıhtı atmasına tam olarak ne neden oldu muhakkak ki araştırmışınızdır ben kendimden bilgi vereyim ben doğustan engelliyim sol gözümden ama geçirmiş oldugum rahatsızlık 2012 yılında sağ gözümde artel dal tıkanıklığı oldu pıhtı atması sonucu daha farklı sonuclar doğurabilirdi bildigiz gibi ama sag gözümün bir kısmı bulanık görmeye basladı herhangi bir tedaviside mümkün olamayacagı söylediler ve bunun ne tetiklediğini arastırmamı gerektiğini ve büyük ihtimalle kalpdeb kaynaklancagı hakkında bilgi verdiler

sonrası aort kalp kapağımda darlık oldugunu ögrendim megerse bu yüzden pıhtı atmış ameliyat oldum metal kapakcık takıldı ve coumadein5 mg ilacı öbür boyu kullanacağım söylendi. Yazmak kolay gibi ama o günler gecenler yaşadıklarım çok zordu. Demem o ki İNŞALLAH sizin böyle bir sıkıntı olmasın. Tekrardan çok geçmiş olsun.

@nkara Aleyküm selam çok teşekkür ederim bir kan hastalığım var Hiper Eozinofilik Sendrom(HES) ondan kaynaklandığını söylediler :(

İlginiz için tekrardan çok teşekkür ederim ALLAH razı olsun.
emrahkanka çok sağolun ALLAH razı olsun.

neyden kaynaklı yazmamışsınız , bende beyin kanamasına bağlı kısmi felç geçirdim yoğun bakımdan çıktığımda sol tarafımda neredeyse hiç hareket yoktu 1 yıl olmak üzere ayağım baya toparladı(baston yardımıyla da olsa işimi görüyorum kısa mesafe geziyorum) kolumda parmaklarımı sıkıyorum ancak açamıyorum onun dışında dirsek omuz kısmı çok çok iyi zaten fizik tedavide engeç cevap veren kısım kol , kol içersin de de parmaklar o yüzden yılmadan mücadeleye devam bugün değil ama bir gün daha iyi olacak inşallah

hasato özür dilerim mesajınızı yeni gördüm. Bir kan hastalığım var Hiper Eozinofili Sendromu diye ondan kaynaklandığını söylediler. Benim mücadele edicek gücüm kalmadı 20 ay oldu :( size de geçmiş olsun Allah acil şifalar versin.

Geçmiş olsun, pes etmek yok öyle hemen! Sonuna kadar mücadeleyi bırakmamalısın asla. 😯

@ taz çok teşekkür ederim elimde değil. Psikiyatr doktoru bende uyum bozukluğu olduğunu söyledi. bu felçli duruma nasıl uyum sağlayabilirim ki :(

Cansu1986 Sonradan engelli olan arkadaşlarımızın, mevcut duruma adapte olmaları daha zor bir süreç. Ben de sonrada engelli olan biri olarak psikolojik olarak durumu uzunca bir müddet kabullenemedim. Oysa geleceğe dair ne hayallerim vardı. Özellikle sosyal bakımdan içime kapandım. Dış dünyayla gerekmedikçe iletişim kurmak istemiyordum. Ayrıca sevgili ve evlilik gibi durumları düşündükçe daha da karamsar oldum. Fiziksel olarak bir eksiğim vardı ve bunu birine açıklamak, açıklayınca vereceği tepkiyi düşünmek... En iyisinin bu tür meselelere hiç girmemek olduğunu düşündüm. Çünkü karşımdaki insanın sevgisinden emin olamayacaktım; Ya bana acıyorsa? Ya ondan yanımdaysa...

Ama inan bunların hepsi geçiyor, psikolojide zaten büyük bir travmadan sonra durumu kabullenememe, inkar etme ve daha sonra kabul etme gibi evreler var. Fikrimce sen hala durumu kabullenemiyorsun ve bu süreç son derece normal. Zaman her şeyin ilacıdır. İlerleyen zamanlarda duygusal anlamda dalgalanmalar yaşayabilirsin, fakat her şeyin daha iyi olacağına dair inancını kaybetmemelisin.

Psikolojik destek alıyor olman da çok yerinde bir davranış. Karamsarlığa kapılıp tedavilerini asla ihmal etme sakın. Benim en büyük hatam geçirdiğim travma sonrasında psikolojik olarak desteğe başvurmamam oldu.

Sağlıcakla kal...

posta kutunuz dolu küçük hanım :)

Son düzenleme:
geçmiş olsun bol şifalar..

Bundan tam 10 yıl önce lisedeyken 10.siniftayim
Dalga geçiliyorum kalkıp saldırdım burun kanlar içinde göz morarmış bogaz tırnak izlerimden bıçakla çizmişsin gibi çizik dayak attım dangalak birine ondan sonra koptu olaylar delirmemin vakti gelmiş katil olmadım ama deli oldum

Taz demekki sonradan engelli olan insanlar aynı düşüncelere endişelere kapılıyor ister istemez. Sadece nefes alıp vermek yaşam ise yaşıyorum.. Eve kapandım sanki kimse beni anlamıyor kimseyle görüşmüyorum. Halbuli eskiden çok sosyal biriydim. HAYAT İŞTE. :(

Mesajınız için teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın..
perseküsyon Allah razı olsun.
Demir60 Sağolun Allah razı olsun.
cap çok teşekkür ediyorum.

geçmiş olsun, derdi veren rabbim inşallah dermanını da en kısa sürede verir. Her işte bir hayır vardır. Üzülmeyin.

Üst Alt