Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik Felçli olan kim var?

merhaba

2000 temmuzda denize cakılma sonucu omurilik felçi c5 c6 c7 zedelendi butum arkadaşlara geçmiş olsun diyorum Saygılar

4 kattan asagi L1..L2..VE S.. bolumler....un gibi ama 6 sene sonra yurucet ile..ve simdi azda olsa baston ile...omurilik felcli..

kıdemsiz:)

2004 yılında gecirdigim trafik kazasında t7 parableji omurulik hasarlıyım cihazsız yürümeye basladım sinirlerde kesik yok zedelenmiş yürürsün dedi dr.lar fizik tedawi 2 yıldır dewam bakalım hayırlısı..:(

benimde L5 e kadar sorun yok ama L5 ten sonrası canıma yetio :) bu arada CATWOMAN rahatsızlıklarımızın oluşumu aynı çok şaşırdım. yalnız benim ur 2,5 aylıkken böbreğimde oluşmuş ve doktorun saçma sapan bi 'kalça çıkığı' teşhisiyle 2 ayımı başka bi tedavi görerek geçirmişim. o arada böbreğimdeki ur yayılıp omuriliğime sıçramış. sonra da git gide zayıflatmış ordaki sinirleri. ya bide profösör olucak, koskoca fakültenin profösörü basit bi kanser teşhisini nasıl koyamaz hayret ediyorum yaa.. bütün tahliller yapılmış ama saf profösör ultrasona ihtiyaç duymamış. halbuki ultrasonda ur olup olmadığı görülüyor. neyse ben başlarsam susamıycam şimdi çünkü çookkk kızıyorum böyle sorumsuz ama profösörüm diye geçinen insanların profesyonelce hatalar yapmalarına :evil: :evil:

EN FARKLINIZ BENİM!...
1998 OMURİLİK İNCELMESİ GİZLİ GRİP OMURİLİĞE BASKI YAPMIŞ VE OMURİLİĞİ İNCELTMİŞ.GİZLİ GRİBİ GEÇİREN HASTA DAHİ BİLMİYORMUŞ T8-9 PARABLEJİ

arkadaşlar bende 21.06.1992 yılında trafik kazası sonucu omirilik zedelenmesi yani omirilik felçlisiyim sadece bende bıraktığı çift kanetyen baston onlarıda aksesuarım olarak görürüm hayatı bu halimle daha çok seviyorum hiç bişeyime engel olarak görmüyorum hayatta ne istersem elde ettim ama mücadele sonucu şu an sevdiğim herşeye sahibim bu kazada hayatı daha dolu dolu yaşamayı öğretti bana artık felsefem hayat bir gündür oda bugündür felsefesi vardır he bu arada T_10,11 kırığı var bendede

BEN DE!!!!!!!

MERHABA KADER ARKADAŞLARIM!!!!!!!
BEN DE OMURİLİK FELÇLİSİYİM(T12),İNGİLİZCE ÖĞRETMENİYİM,AMA MEMUR OLARAK ÇALIŞIYORUM,ASIL MESLEĞİME GEÇMEK İÇİN MÜCADELE EDİYORUM,BENİM DURUMUMDA ÖĞRETMEN OLUP,TEKERLEKLİ SANDALYEDE OLAN ARKADAŞLARIMLA ÖZELLİKLE TANIŞMAK VE BAZI KONULARI DANIŞMAK İSTİYORUM,HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUM BURDAN BANA CEVAP YAZMANIZI ÇOK İSTERİM,ALLAHA EMANET OLUN!!!!!!!!
[size=6][/size]

bendeki durum cervikal 2-3-4-5..

yani nerdeyse seriyi tamamlıyorum..

neyse bugünümüzede şükür..

Ben belden aşağı hissetmiyorum felçliyim.. Sanırım T 12 oluyor seviyem..

benim t 5-6 dır her cumlenize şifalar dilerim

arkadaşlar bende t5-6 da paralili ama bana en kasılmamalar rahatsız ediyor titremeler refleks olan en küçük rahatsızlığıda artıyor bazen nefes almamada öksruk olduğunda ilaç da o kadar fayda vermiyor

hdaglar' Alıntı:
arkadaşlar bende t5-6 da paralili ama bana en kasılmamalar rahatsız ediyor titremeler refleks olan en küçük rahatsızlığıda artıyor bazen nefes almamada öksruk olduğunda ilaç da o kadar fayda vermiyor
aynı dertten bende muzdaribim:/
bu arada t8 parapleji

ßende O.F yim
T9 ve T11 2 kırıqım var.
TekerLekLi sandaLyedeyim.2 sene oLdu sayıLır.

O.F.arkadaşlar buradan iletişim kurup bilmediğimiz sorunlarımızı(sağlık) ve tecrübelerimizi paylaşa biliriz.
Kullandığımız materyaller hakkında (ben bu konuda sürekli araştırma halindeyim). Benim 15 yıl oldu çok zorlu süreçler yaşadım. Tabii benden daha tecrübelileride vardır mutlaka, bu konuyla ilgili bilgileri paylaşma açısından böyle bir başlangıç yapalım. Bunu mail ile yada sohbet odasında konuşabiliriz. (Belki şu sohbet odası kargaşasıda biter):)
Özel msj ile bana ulaşabilirsiniz..

L1 paraparazi.... Ayaklarda hareket var ama ayağa kaldıracak kadar güçlü değil. Dolayısıyla uzun yürüme cihazıyla yürüyorum.

bende t11 ve t12 bolgesıyım.kesı yok ama agır hasar var bendede....

MERHABA ARKADAŞLAR BEN BÜGÜN ÜYE OLDUM HEPİNİZİN MESAJLARINI DİKKATLE OKUDUM AMA ÜZÜLDÜM DESEM YALAN OLUR ÇÜNKÜ BEN ARTIKIN PEK BİRŞEYE ÜZÜLMÜYORUM HERŞEYDEN BİR MUTLULUK ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORUM ÜZÜLMEK SIZLANMAAK İSYAN ETMEK YERİNE HAYATA GÜLÜCEKLERLE BAKMAYI DENİYORUM HİÇ YAPAMSAM BİLE ÇEVREME KENDİMİ ÖYLE GÖSTERİYORUM HAYATTA HİÇ BİR ŞEYE DEĞMEZMİŞ.
NEYSE ARKAdaŞLAR BEN 17--08--2005 TARİHİNDE ARAÇ İÇİ TRAFİK KAZASI YAPTIM VE CERVİKAL (C4-C5) OMİR İLİK ZEDELENMESİ OLDU. KAZADAN SNRA BOYUNDAN AŞAĞISINDA NE HİS NE HAREKET YOKTU.VEE. ŞİMDİ OTURMa dengeSİNİ ÖĞRENDİM KOLLARIMA HİS VE HAREKET GELDİ TAM ANLAMIYLA KULLANAMASAMDA ALLAHA ŞÜKÜR KENDİ İHTİYAÇLARIMI GİDEREBİLİYORUM HERGÜNDE KENDİMİ DAHADA İLERLEMİŞ GİBİ GÖRÜYORUM. EGER TECERÜBELİ C4C5 ARKADAŞLARIM BANA BİLGİ VERİRSE SEVİNİRİM :arrow:

cnsngl hoşgeldiin siteye.. çok çok geçmiş olsunn. rahatsızlığının zamanla iyiye doğru ilerliyor olması çok çok güzel , çok sevindim. daha da iyi olucaksın inşallah :wink: bütün arkadaşlara acil şifalar diliorum..

GEÇMİŞ OLSUN CNSNGL BENDE C5 DÜZEYİNDE OMURİLİK FELÇLİSİYİM..2004 TE TRAFİK KAZASI.. ÖNCE BENDE DE HİS VE HAREKET YOKTU FAKAT ŞİMDİ SAĞ TARAF TAMAMEN NORMALE DÖNDÜ SOLDA BİRAZ PROBLEM VAR.. DESTEKSİZ YÜRÜYORUM.. ÇOK UMUTSUZ OLMA.. HERŞEY YOLUNA GİRER..

hoş bulduk arkadaşlar..
hayalsizkaldım seni msn ekledim kobul edersen muhabbet ederiz.
hepinize acil şifalar dilerim

C'Lerin düzeLme şansı daha çok sanki.Doqrumuyum.

bLaCkRaCe' Alıntı:
C'Lerin düzeLme şansı daha çok sanki.Doqrumuyum.
hayır C nin bir ayrıcalığı yok hatta C bölümü yani boyun bölgesinde ki zedelenmelerin dahada tehlikeli ölüm tehlikesi bile var yani ben 10 gün yagun bakımda durdum benim zede c4 c5 arasındaydı fakat dAhada üst omurilikte olsaymış solunum yollarının çalımıyacak olmasıyla beraber bırakın iyileşmeyi yasam sansı bile daha az.
hem sadece bacaklarda sorun olmuyor kollar ellerde etkileniyor.

mehaba uzun zamandır üyeyım ancak bu ilk mesajım :shock: c 4-5-6 omurilik felçliyim.

C4

Merhaba benim seviyem C4 durumumuz aynı galiba yalnız bende normalden 5 kat fazla kireçlenme var buda sandalyede oturmama engel oluyor tüm arkadaşlara geçmiş olsun dilerim
Arkadaşlar yukarıda seviyemi yanlış vermişim şimdi farkettim yaralanma seviyem C5 yalnışlık için özür :oops:

Üst Alt