Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Osteomyelit kemik enfeksiyonu ve tedavisi..?

Istanbul cerrahpaşa tıp fakültesi nde ucretsiz

merhaba yazınızı takip ediyorum eşiminde diyabetik şarko ayak bası yarasından dolayı kemik iltahabı gelişti baltalimanı parmağının kesim kararıyla çapaya sevketti iki aydır uğraşıyoruz diyebetik ayak bölümü ortapedi sualtıhekimliği ve enfeksiyon bölümü eşliğinde tedavi devam ediyor biyere varamadık sonuç birbuçuk aydır antibiyotik tedavisi devam kuşgözü kadar bir yara akıntı azar azar devam ediyor sualtı hekimliği ayakkabı yaptırttı böyle devam kendini idare et sana operasyon yapılamaz dvamı gelir diyabetten dolayı deniyor

sevindik derken ortapedideki bir uzman antibiyotikle nereye kadar bizen iyisi beşinci parağı alalım dedi kendi doktorumuz yoktu o anda tesadüfi bir doktor emar istemiş güncel ona göre amputasyon diye not düşülmüş ama parmağında kararma morarma yok ama akıntı devam sizin yazıyı gördükten sonra internetten araştırdım ve cerrahpaşanın enfeksiyon bölümünden aldım salı için randevu doğrumu yapmışım dr erdal polatı o bölümde bulabilirmiyiz yoksa başka bölümdemi fikir olarak yardımcı olabilirmisiniz

Geçmiş olsun benimse dediginiz gibi küçük bir delik vardi içerisinden akıntı durmadan devam ediyordu.Ama şu an akıntı durdu delik kapandi.
Enfeksiyon bölümünden randevu almaniza gerek yok. Mikrobiyoloji bölümünde erdal hoca.

Erdal hocanin iletişim bilgilerinden erdal hocaya ulaşın. Birde salı ve cuma gunleri bakiyor.

bu ostemyelit ameliyatla bile iyileşmiyor öyle mi yaa.. birde benimki ağız içinde çene kemiğimde

@dilekkkçe

2 sene önce benim dizden alt tarafın kesilmesine karar verildi, Ramazan bayramını geçiriyim geleyim dedim kaçtım... Peşini bırakmadım araştırmalara devam ettim, bu iltihabın çaresi yooook.

En son kendi doktoruma ulaştım ve dediğim kelime aynen şu ; bacağımın kesilme kararı alındı ve kesilecekse siz kesin dedim.

Verdiği cevap ; Tavuk mu keseceğiz...? Kolay mı öyle kesmek, morarma yok çürüme yok bununla birlikte yaşayacağını sende biliyorsun dedi. Çalıştığım için gün içinde ara ara dinlenme fırsatı bul, ayağını uzatıp dinlenme fırsatı bul, ve şişmesini engellemek için bandajla sar ( çok sıkmadan ) dedi.

Bacağım kesilse bile bu lanet olası iltihaptan kurtulmuyorsun, çünkü o virüs vücutta, kafası estikçe canı sıkıldıkça nüksediyor. Tren kazasında bacağını kaybeden arkadaşımda aynı şekilde acılar ağrılar içinde kıvranıyor malesef...

çok teşekkür ederim bu gün gitti eşim cerrahpaşaya gazlıbez içinde yapışkan bişey sardı doktor göremedim kurt murt dedi neyse sarmış daha gelmene gerek yok iyileşir kapanır bu yara demiş kapanmassa gel demiş bakalım nolucak tekrar teşekkürler allah razı olsun sizden Abdulabdul

gönülyarası mrh ben samsundan fatma bende de kemik enfeksiyonu var çenemde yıllrardır antibiyotik tedavisi ve defalarca ameliyat oldum bende çözüm bulamıyrm daha yeni çıktım hastaneden antibiyotik tedavisi oldum haftaya ameliyat gününü belirleycklr bende bi çare arıyrm allahım yardımcmz olsn.allahım kolaylık versn acil şifalr versn.çok geçmiş olsun.iyi gclr

dilekkkçe mrh geçmiş olsn ben fatma benim de alt çenede enfeksiyon vardı ama benm hiç dişim yoktu samsunda Lütfi eroğlu plastik cerrahi doktoru benim alt çenemi agız içnden enfeksiyn bölgeleri kazıdı şükürlr olsun bişeym kalmadı ama şimdi üst çenemde başladı aynı sorunlar üst çeneyide kulak burun boğaz bakıyrmş kaç senedir uğraşıyorm defalarca hastanede yatıyrm amelyt olyrm ama fayda göremedm şimdi bi amelyt daha olcm bakalım allahım hastalrımza acil şifalr versn.iyi gclr

@Fatma83

Geçmiş olsun Allah şifalar versin inşallah... Ağız olduğu için durum bambaşka, sürekli ıslak ve yenilip içilen bölüm. Bakterinin daha çok üremesi kolay yer o yüzden Allah herkese şifalar versin.

Ben rapor çıkartıp senelerce hem damardan hemde ağızdan kullanmadığım antibiyotik kalmadı. Enfeksiyon doktorum artık yeter, iyileştireceğiz derken bu sefer başka organlara zarar vereceğiz deyip ameliyat önerdi. Ameliyat olduktan sonra başka yerden nüksetti ve orayı da temizletip kazıyıp antibiyotik koyup kapatıldıktan sonra ( akıntım ) olmadı / olmuyor fakat ara ara şişme, kızarma, ateş ve ağrı oluyor.

Ben şuna dikkat ettim ki, moral, yiyip içme, stres ve yorgunluktan sonra şiddetleşiyor ve yoksa bile oluyor şikayetlerim...

gönülyarası tşk edrm evt heryeşin başı moral şükrlr olsn kendimi bunaltmıyrm allahtn geln bişey imtihan dünyası kadermzde ne varsa onu yaşıcaz...

fatmacım alt çenedeki ostemyelit neden başladı, mesela benimki iltihaplı dişimi çektiler alt çene kemik kırıldı öyle başladı..senin enfeksiyon sebebini merak ettim. Allah cümlemize şifa versin..

gönülyarası

Bir kaç şey sormak istiyorum bu konuyla ilgili bazı şüphelerimden dolayı zamanında araştırmıştım.

1. Şimdi bu akıntı tam olarak nasıl oluyor renkli mi kokulu mu?
2. Her gün oluyor mu, oluyorsa günde kaç defa oluyor
3. Her akıntı ya da dönem mesela 6 ayda bir açılıp kapanan deride lezyon oluşturup burada çıkan ya da yılda bir oluşan akıntı kıvamında şeyler de osteomotit olarak algılanır mı.
4. Hiç bir akıntı olmadan yıllarca vücut içinde ilerleyebilir mi?
5. Bunun sebebi ne, hiç bir vücut içi protez takılmamış, parçalı kırığı vidalanmamış insanlarda durduk yere olur mu?

Bir de ek bir bilgi topal osman diye bir zat var bilenler bilir (yaptığı şeylerin bir kısmına karşıyım) bu zat kurtuluş savaşında sanırım dizine şarapnel parçası saplanıyor, içerde kalıyor enfekte oluyor yıllarca dizi akıyor ve bu böyleyken savaş sonrası bir çok olumsuz olaya karışıyor bunu şu yüzden yazıyorum bu adamın yaşadığı zamanlarda tıp hak getire, bakım hak getire ilaç yok, bu şekilde bu şahıs hiç amputasyona uğramadan ölürken bugün neden hemen amputasyon yapalım deniyor, neden yok edilemiyor hastane bakterileri bile öldürülürken oradaki enfeksiyon neden yok edilemiyor

Çok dogru söylüyor sunuz benim düşüncem bizim elimizdeki bildiğimiz tibbi (larva,hacamat,sülük vb) kötüleyip unutturdular.

Allah neyi takdir ederse o gelir başımıza, Rabbim sabır ve ıhlas versin, şifa versin inşallah hepimize

powerthink

Soruyu direk bana sorduğun için kendimden bahsedeceğim,

1 - Sivilceyi sıkarsın sarı irin çıktıktan sonra arkasından sıvı sarımsı su çıkar kurur, onun şeklinde oluşu da var, Femur' da platin varken dizim şişti, morardı daha sonra sıkarak patlattığımda bildiğin iltihap aktı. Kokulu değil ( benim )

2 - Akıntı benim genelde ayak tabanım' da ve ayak baş parmak altında oluyordu. E mecbur yürüyorsun ve sürekli' de su şeklinde akıntı oluyordu.

3 - Evet kronik Osteomyelit hastasıyım bu teşhis konuldu antibiyotik tedavisi görürken 6 ay 6 ay rapor çıkartıyordum ve raporun tanısı kronik osteomyelit olarak çıkıyordu.

4 - Hiç bir akıntı olmadan EVET vücut içinde ilerleme riski var... 2 sene önce sağ diz altı amputasyon olacaktı ki bir kaç doktor böbreklerini iflas ettirebilirsin birde böbreklerinle uğraşma demişlerdi. Bilmiyorum belkide amputasyon gerçekleştirmek için öyle söylediler. Kendi doktorum da 6 ay da bir tahlil yaptır kontrol ettir kendini ve bol su iç diye uyardı.

5 - Bunun sebebi ( Benim ) Doktor ihmalkarlığı, Ameliyathane ortamının mikrop yuvası olması, kullanılan aletlerin steril olmaması, kısacası İNSAN değerinin olmamasından dolayı kaynaklandı. dilekkkçe nin mesela bak diş çektirdikten sonra meydana gelmiş, neden...? İltihaplı diş çekilir mi...? Veya kullanılan o ağzımıza sürdüğü dişleri kontrol ettiği ayna ne kadar sağlıklı ve sterilli...?

İllaki vücudun da kırık, platin, vida olması gerekmiyor ki.... Vücudunun herhangi bir yerinde çıkan sivilceden / sivilcenin deri altından vücuda yayılması bile osteomyelit veya osteomyelit olmasa bileeee enfeksiyon riskidir. Komşumuz kulak zarından ameliyat olup iltihaplanma sonucu ( vefat etti ) , yine başka bir komşumuz, üşütmeden boğazların iltihaplanması sonucu ( yutkunduğu balgam ) sonucu ciğerleri iltihaplandı 1 gecede ( vefat etti ) gibi... Yani demek oluyor ki, illaki vücutta kırık, platin, vida olması gerekmiyor.

Herkese şifalar dilerim...

Kronik bi mezarda biter ne yazıkki

Bendede 2011 2 ayi trafik kazası sonucu sol diz altı3 tane kırık sonucu ayağıma platin takıldı bacak platini kabul etmedi ve ağır enfeksiyon topladı tekrar ameliyatla enfeksiyon temizlendi daha sonra platinler alındı platinler alınınca pendik devlet hastanesinde hastane mikrobu sonucu oste omyelit kaptim üstüne2 yıl antibiyotik kulandim3 ay sonra durdu akıntı1 ay sonra devam etti2 sene sürdü ve gitmedigim doktor kalmadi Yapmadigim tektik kalmadi ama bir türlü sonuç alamadim7 yil

şu an en son özel hastanede iyi bir doktor buldum bana şunu dedi bu hastalığın çaresi yok tıpta ama denemeler yapiyoruz kemik kazıma gibi yanlız garantisi yok bende olsun denim dedim ve yaklaşık5 bin tl verdim ameliyat oldum kemiği kazıdı ve başka bölgeden et parçası üstüne koyup taburcu oldum yaklasik 8 ay akıntı olmadi 8 ay sonunda uyuyan azrail tekrar uyandi ve akıntı başladı unutmadan bu mikrobun ilaci yok antibiyotik sadece dolasmasini engelliyor ve uyutuyor düzeldi

derken1 ay sonra tekrar uyanıp akıntı yapiyor fazla ilaç kullanimi doktor tavsiye etmedi akmasi iyidir dedi bende akinti oldumu yarayi5kendim acip boşaltıp pamsuman yapip 1p gün kadar bosalmasini saglayip uyutup2 ay daha rahat ediyorum bunla yaşama yı kabullendim ne yazıkki ölene kadar yasicam doktorda aynı şeyi söyledi kemik iltihabi mezarda biter ne yazikki allah cumlemize şifa versin

Moggot (larva) tedavisi denemende fayda var ama açık yara yani akıntılı olması lazim.

gönülyarası

Eyvallah, ayrıntılı açıklama için teşekkür ederim. Ben ameliyata girecek yeni "sözde steril" edilmiş malzemelere, ameliyata girecek doktorun yanında tekme atan ameliyathane çalışanı bile gördüm. Bunları şikayet etmek boynumuzun borcu ama işin sonunda katil olmak var, bu ülkede haksız olan kimsede utanma arlanma yok, üstüne bir de haklıya saldırırlar bunun sonu da hiçbir kültürde, hiçbir millette güzel bitmez... Bazen insan canından beziyor bu gibi durumlar karşısında

merhaba arkadaşlar yazmadan önce beklemek istedim zaman neyyi gösterecek ona göre yazayım istedim eşimde şekere bağlı şarkoayak ve kırıklar açık yara nedeniyle ayak parmağında kemik iliği iltahabı nedeniyle uzun antibiyotik tedavisi sonrası kesim kararı alındı aynı gün bu konuda abdulabdul arkadaşımın yazısı gözüme takıldı ve dönüm noktası oldu lavra tedavisiyle ilgili gittik gidergitmez uygulandı ve tek seansta yara kapandı ikibuçuk ay oldu hersey yolunda inşallah tekrarlama gibi bir durum olmaz ama buradan bende sesimi duyurmak istedim bu lavra tedavisi konusunda insana inandırıcı gelmiyor gibi oluyor ama gerçekten inanılmaz mucize gibi gerçekten en çaresiz anımızda çare oldu kul kula sebep kul ALLAH abizim gibi birilerine daha sebep çare olur diye yazmak istedim abdul abdul arkadaşımızada burdan tekrar tekrar teşekkür ediyorum ALLAH razı olsun

hocam email iniz hata verdi özelden mesajda atamadım tedaviyle ilgili bana mesaj atmışsınız amaben dönüş yapamıyorum

Osteomiyelit için önerebileceğiniz bitkiler varmı lütfen varsa yardim larinizi bekliyorum hic bir sey kar etmiyor antibiyotik agrikesici igneler artik biktim ameliyat diyorlar ameliyat sirasi bekletiyorlar acil bir durum soz konusu olmadigi icin. Bilginiz carsa paylasirsaniz sevinirim

Evet yıllar önce olmuştum 20yıl sonra tekrar etti hala uğraşıyorum

Çok maliyetli degilmi?

Bende denedim yara kısmını küçültüp orayı kıpkırmızı yaptı ama kapatmiyor çünkü kemiğe etkisi olmuyor dokuyu güzel temizliyor

Zaten lavra tedavisi tıpta olan bi tedavi yöntemidir cererah paşadan getirtmistim

Kemiğe ulaşması lazım eger ulaşamazsa zaten temizleyemez

Benimde aynı şekil de idi yara kismini temizledi fakat içerden akıntı devam ediyordu bu seferde yaranın ağzı büyütüldü ve larvaların o yaranın ağzından içeri girmeleri sağlandı ve üç dört seanstan sonra yaradaki akıntı azalarak tamamen bitti

Benim bacagim patladi 36 sene sonra ve allat bir delik dorunuyor bir suru doktora gittim zaman zaman alevlenim sonra normale dinucek diyorda larva tedavisi nerde yapiliyor bilgi sahibiyseniz yardimci olabilirmisiniz

1 İstanbul cerrahpaşa tıp fakültesi nde yapiliyor Mikrobiyoloji bölümünde erdal hoca var

Erdal hocanin iletişim bilgilerinden erdal hocaya ulaşın. Birde salı ve cuma gunleri bakiyor.

2 Yalova devlet hastanesi
3 Ankara gata
Bu hastanelerde de varmış

Üst Alt