Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Pasta ve yemek tarifleri

Anlaşılan yengemizi iknaya tek gitar etkili olmamışâ€¦:p
dimi:eek:bisey daha var agustos bocegi sevgilimi kocami ister kadinlar
isten gelince soyle sicak bir yemek olsa
ayagini uzatip esinin demledigi cayi beraber sevgiyle arkadaslikla icse
mutfakta yardim eden eli yatkin anlayisli biri
elinden guzel salatalar yapmak sofraya yardim etmek gelen becerikli sirtini dayayacagi biri daha iyi degilmi
gitar bir yere kadar
bizdede var 2 tane gitar genclik hevesi kardesimin
ben bisey anlamiyorum o gay guylardan ama seven seviyor iste

GRAHAM BELL, tabi ki müzik ruhun gıdası ancak karın doyurmuyor. Gitarın dediğim gibi gençlik döneminde gideri var, öyle işe güce karışıp sorumluluklar artınca aş kısmı daha ağır basıyor…:rolleyes:

Kek ile kız tavlamakğŸ¤â€ bayâ ilginçmiş. Böyle orijinal fikirler neden hiç aklımıza gelmedi acabağŸËœ„

Ev, yemek işleri kadınlarla özdeşleşmiş olduğu için mutfakta enfes yemekler yapıp kadının önüne getirmek bence de son derece etkileyici ve romantik :) Tabii ki burada aslolan kek, börek değil, karşındaki insana bir şekilde Emek veriyor olmak. Asıl romantizm bu. Kendisi için emek verildiğini gören, hisseden bir insan nasıl etkilenmez ki :)

[FONT=Verdana]ben bisey anlamiyorum o gay guylardan ama seven seviyor iste[/FONT]
[FONT=Verdana]

Gitar güzeldir, ama keman daha güzeldir :)[/FONT]

Anlaşılan yengemizi iknaya tek gitar etkili olmamışâ€¦:p

3 tanesini evlendikten sonra aldım. :)

dimi:eek:bisey daha var agustos bocegi sevgilimi kocami ister kadinlar
isten gelince soyle sicak bir yemek olsa

Her ikisi de olsa sakıncası mı var?

Hem salata nedir yahu? Çoluk çocuk bile yapar. Erkek adam ya et yemeği yapar, ya hamur işi. :)

Ev, yemek işleri kadınlarla özdeşleşmiş olduğu için [FONT=Verdana][/FONT]

Valla o eskidendi...

Pek çok arkadaşım yemek yapmaktan profesyonel denilebilecek seviyede keyif alıyor. Oturup nasıl çerkez böreği yapılacağını veya fırında kaburga pişirileceğini konuştuğumuz oluyor.

Ben evde yemek işlerini hiç bir zaman ev işine yardım olsun falan diye yapmadım. Elbette yardım etmek falan ayrı bir şey ama çeşitli yemekleri yapmak ve insanlara yedirmek benim için keyif işidir. Sırf canım sıkıldığı için oturup ekmek, poğaça vs. yaptığım olmuştur.

Bende kizlar oğlanları keklerle tavliyor artık diyordum ama bu iş karşılıkli heralde.. Bizim yeğenler eve sık sık kek, kurabiye, sufle getiriyor kız arkadaşları yapıp getiriyormus bizlere de gönderiliyor.:)

Pek çok arkadaşım yemek yapmaktan profesyonel denilebilecek seviyede keyif alıyor.

Zaten siz erkekler işinize gelen, keyf aldığınıuz şeyleri yapar, geri kalan işleri kadınlara yıkarsınız. Hanginiz ne zaman şu bulaşıkları da bugün ben yıkayayım dediniz acaba? Kadınların iş yükü falan kimsenin umrıunda değil. Eskidendi falan değil, ne zaman temizlik, bulaşık, yalaşık işi olsa kadınlar koşar, erkekler sokaklarda boş gezip işlerin bitmesini bekler.

Geçen gün şehrin en güzel, turistlerin sıkça bulunduğu bir parkta yemek yiyordum. Karşı masamda yabancı bir çiftin erkek olanı küçük çocuğun altını açıp bezini değiştirdi. İşte hayatı paylaşmak, birlikte emek vermek budur. Kaçınız kolaya kaçmadan herkesin gözü önünde böyle bir sorumluluğu alabiliyor aceba?

Kaçınız kolaya kaçmadan herkesin gözü önünde böyle bir sorumluluğu alabiliyor aceba?

Açık söyleyeyim.. temizlik işini bilmem de, yapmam da. Zorda kalsam ancak kendime yetecek kadar yaparım. Ama alt bezide değiştirdim, bulaşık da yıkadım, başka işleri de yaptım. Bunların üstüne ampül bozulsa ben değiştiririm, sigorta atsa ben açarım, fatura yatırılacaksa ben yatırırım, musluk bozulsa ben yaparım. Bunları yapan pek kadın da görmedim. :) İstisna vardır mutlaka.

Yani herkesin bildiği, anladığı işler var, anlamadığı işler var. Ancak benim çalışanlarımdan belki 20 tanesi evlendi, barklandı, çoluk çocuk sahibi oldu. Neredeyse hemen hepsi çocuk da bakıyor, yemek de yapıyor, altbezi de değiştiriyor, başka işleri de yapıyor. Hatta en yakın yardımcım eşi çalışmamasına rağmen eve gittiğinde her gün yemek bile yapıyor. Gerekçesi de kendisinin daha güzel yemek yapması. :)

Genellemek doğru değil ama artık öyle erkekler kahvede otursun, kadınlar evde ev işi yapsın dönemi değil. Benim kayınpederim 80 yaşına dayandı. Adam önüne soyulup ayıklanıp doğranmadan elmayı bile yemezdi. Şimdi bulaşık diziyor, sofra kurup kaldırıyor, süpürge tutuyor, çay demliyor.

Zaten siz erkekler işinize gelen, keyf aldığınıuz şeyleri yapar,

Ayrıca bir şeyi keyif alarak yapmanın neresi kötü. Bu kazan-kazan durumu. Ben kurabiye yapıyorum, hep birlikte yiyoruz. :)

Yani herkesin bildiği, anladığı işler var, anlamadığı işler var.

Arkadaşın çocuğu evlenecek, hazırlık yapılıyor. Yeni aldıkları evi temizlemeye iki ailenin kadınları gidiyor, erkekler sokakta alışveriş yapıyor. Kadınlar o yorgunluğun üzerine bir de yemek, börek, çörek hazırlıyor, beyefendiler de gelip hazıra konuyor. Üstelik bir de karşı aileden bilmem kimin eşi gelip temizliğe yardım etmemiş diye arkasından konuşuluyor.

Belki biraz gelişmiş ailelerde bu dediklerin yapılıyor olabilir ama hala ülke genelinde iş paylaşımı diye bir durum söz konuısu bile değil. Ev işi yapmayacaksa ben niye evleneyim diye düşünen, kadını temizlikçi olarak gören zihniyet hakim maalesef.

[FONT=Verdana][/FONT]
[FONT=Verdana]Ben evde yemek işlerini hiç bir zaman ev işine yardım olsun falan diye yapmadım. Elbette yardım etmek falan ayrı bir şey [/FONT]
[FONT=Verdana]

Ev işlerini paylaşmak bir yardım ya da lütuf değil, mecburiyettir. Hayat müşterektir, işler de.[/FONT]

Ee, erkekler de boş durmamış... :) :)

Tabii, işin en zevkli kısmını yapıyorlar. Cebe at paraları, avm gez. Evde çıraklar çalışıyor nasıl olsa. Para için ev işi yapmak başka. Senden fazla kazanırlar tabii. Milletin çöpünü toplamak kolay iş mi?

En nefret ettiğim iş... Ayakkabıyı bile internetten alıyorum ben. AVM gezmek işkence.

Ahaha işkenceymiş :) Herkes senin gibi düşünmüyor. :) En sevdiğim şeylerden biridir avm gezmek. Açık havada gezmeyi tercih ederim elbette ama buranın 50 derece sıcağında avm'ye kendini atmak çok iyi geliyor :) İnternetten alış-veriş yapmak da benim en nefret ettiğim iş. Gezerek, tozarak, görerek, deneyerek alış-verişin tadını çıkaracaksın :) Sen anca pc başında otur. :):)

Ev, yemek işleri kadınlarla özdeşleşmiş olduğu için mutfakta enfes yemekler yapıp kadının önüne getirmek bence de son derece etkileyici ve romantik :) Tabii ki burada aslolan kek, börek değil, karşındaki insana bir şekilde Emek veriyor olmak. Asıl romantizm bu. Kendisi için emek verildiğini gören, hisseden bir insan nasıl etkilenmez ki :)
[/FONT]
Burası romantik sayılabilir, gerisi biraz sorunlu, bir erkekler çocuk da doğursun demediğiniz kalmış 😄

3 tanesini evlendikten sonra aldım. :)

Her ikisi de olsa sakıncası mı var?

Hem salata nedir yahu? Çoluk çocuk bile yapar. Erkek adam ya et yemeği yapar, ya hamur işi. :)
salata suslu turlu olacakki candir:eek:maalesef buna onem vermeden domates marul dogradim oldu iste dendimi hictir

Valla o eskidendi...

Pek çok arkadaşım yemek yapmaktan profesyonel denilebilecek seviyede keyif alıyor. Oturup nasıl çerkez böreği yapılacağını veya fırında kaburga pişirileceğini konuştuğumuz oluyor.

Ben evde yemek işlerini hiç bir zaman ev işine yardım olsun falan diye yapmadım. Elbette yardım etmek falan ayrı bir şey ama çeşitli yemekleri yapmak ve insanlara yedirmek benim için keyif işidir. Sırf canım sıkıldığı için oturup ekmek, poğaça vs. yaptığım olmuştur.
tam not ama mutfagi karistirip kadina yiktinmi kocaman sifir

salatayi domates marul dogradim oldu iste dersen hictir
salata ozenle suslu turlu soslu olacakki salata densin

Pasta, kek turşu salata tariflerinden romantizm kadın erkek rollerine harikayız biz😄

Bu gün mısır ekmeği yaptım. Tarif YouTube'dan.
-Yarım kg. mısır unu
-1su bardağı süt
-1 çay bardağı sıvı yağ
-2 yemek kaşığı şeker
-1tatlı kaşığı tuz
-2 paket kabarma tozu
-2 yemek kaşığı buğday unu
-1 tatlı kaşığı tuz.
Bunlara ilave olarak 2 tatlı kaşığı da bal koydum ben tarifte yoktu.
Bunları karıştırıyoruz, sıcsk su ile yoğuruyoruz, süt de sıcak olacak, kurabiye hamurundan biraz daha cıvık bir kıvamada olacak. Yarım saat dinlendirip 190 derece fırında bir saat pişiriyoruz. Tadı güzeldi ama ekmek hiç kabarmadı. Sanırım hamuru cıvık yaptım ondan kabarmadı.

Tadı güzeldi ama ekmek hiç kabarmadı. Sanırım hamuru cıvık yaptım ondan kabarmadı.

2 paket kabartma tozu ile kabarmaması mümkün değil. Sıvıklık sorun olabilir ama kabartma tozun bayat da olabilir. Mısır ekmeği normal ekmek gibi kabarmaz. Biraz yassı kek veya revani kıvamında olur.

Bence brokoli sevmeyenler bile bu tarife bayılacak 😊

Yoğurtlu Brokoli Salatası 🥦
🧡1 adet küçük brokoli
🧡2 adet rendelenmiş havuç
🧡4 yemek kaşığı mısır konservesi
🧡2 diş rendelenmiş sarımsak
🧡5 yemek kaşığı yoğurt
🧡Kornişon turşu
🧡1 tatlı kaşığı tuz
🧡1,5 yemek kaşığı zeytinyağ

Brokolileri çiçeklerine ayırın, güzelce yıkayın ve kaynar suda 5 dakika kadar haşlayın.
Daha sonra suyunu süzün ve soğuk sudan geçirdikten sonra bir kenarda soğumaya bırakın.
Rendelenmiş havucu tavaya alın üzerine zeytinyağ döküp yumuşayana kadar kavurun.
Yumuşayan havuçları soğuması için kenarda bekletin.brokolileri, havucu, mısırı, rendelenmiş sarımsağı, doğradığınız kornişon turşuyu, yoğurt, ve tuzu alın.
Güzelce karıştırıp servise tabağına alın. Afiyet olsun 🙃

Güzel tarif..salata ve meze çeşitleri olmazsa olmazlardan..ellerinize sağlık.

Teşekkür ederim mineuy10
Aslında tarifin orjinalinde mayonez ve dereotu da var ama onlarsız daha güzel oluyor :)

bi kucuk karnabahar da ilave edebiliriz dilhanım
pratik ve sağlıklı olusu sebebi ile benzer tarifler deniyorum

bu guzel paylaşım için çok teşekkür ederim dilhanım

🧡1 adet küçük brokoli
🧡5 yemek kaşığı yoğurt
🧡Kornişon turşu
🧡1 tatlı kaşığı tuz

Brokolileri çiçeklerine ayırın, güzelce yıkayın ve kaynar suda 5 dakika kadar haşlayın.
Daha sonra suyunu süzün ve soğuk sudan geçirdikten sonra bir kenarda soğumaya bırakın.
Rendelenmiş havucu tavaya alın üzerine zeytinyağ döküp yumuşayana kadar kavurun.
Yumuşayan havuçları soğuması için kenarda bekletin.brokolileri, havucu, mısırı, rendelenmiş sarımsağı, doğradığınız kornişon turşuyu, yoğurt, ve tuzu alın.

arkadaşlar buradaki tarifleri kendim pişirip fotoğraflarını çektim ve sizinle paylaşıyorum vakit buldukça daha çok tarifler paylaşmaya çalışıcam. umarım beğenirsiniz.

tavşan pasta
http://img193.imageshack.us/img193/1380/sany1653l.jpg

bu pastayı 2 adet hazır pasta keki kullanarak yaptım. sizde değişik tariflerinizi paylaşın

----------

http://img94.imageshack.us/img94/3950/sany1648.jpg

bu da ev yapımı browni

----------

keki için ;
4 yumurta
1 bardak süt
1,5 bardak toz şeker
1 bardak sıvıyağ
2,5 bardak un
2 kaşık kakao
kabartma tozu
2 kaşık fındık kırığı

sosu için:
bir bardak süt
1 yemek kaşığı kakao
2 yemek kaşığı şeker. bu sos pişirmeden karıştırılacak. kek fırından çıkınca kekin üstüne bıçakla bir kaç kez batırıp sıcak olarak üstüne dökülecek

çikolatalı sos için:

1 su bard. süt
3 y. kaşığı şeker
1 y. kaşığıun
1y. kaşığı nişasta
2 y. kaşığı kakao
1 su bard. su

karıştırarak pişiriliyor.soğuduktan sonra kekin üstüne dökülüyor

afiyet olsun

----------

http://img33.imageshack.us/img33/505/sany3230p.jpg

----------

bu da tatlı kurabiye

1 yumurta
4 kahve fincanı şeker
2 kahve fincanı yoğurt
1 kahve fincanı sıvıyağ
yarım paket margarin oda sıcaklığında
kabartma tozu
un

hamurun bir bölümüne kakao konup isteğe göre şekil veriliyor

----------

mayalı poğaça
http://img682.imageshack.us/img682/6562/sany3560.jpg

1 küçük paket yaşmaya
1 bardak ılık su
1 yemek kaşığı toz şeker
(bu karışım 10-15 dk. bekletilecek)
daha sonra içine
1 tatlı kaşığı tuz
1,5 su bardağı sıvıyağ
isteğe göre 1 yumurta(konulmayadabilir)
alabildiği kadar un
hamur karıştırılıp 1 saat ılık bir ortamda dinlendiriliyor
içine peynir konup kapatılıyor
sıcak fırında pişiriliyor
afiyet olsun

Eklediğin fotoğrafları göremiyorum.:(

🧡1 adet küçük brokoli
🧡5 yemek kaşığı yoğurt
🧡Kornişon turşu
🧡1 tatlı kaşığı tuz

Salata değil de taratora benziyor bu.🙂

brokoloyi yalniz olarak daha seviyoruz biz
sarmisak dovup limonsuyu ve zeytinyagi karistirip gezdirince tamam oluyor bizimki

brokoliyide ayni boyle ayri yapiyorum haslayinca

havucu ayri birbir sekilde rendeleyip zeytinyagi ile kavurarak suzme yogurtla daha guzel oluyor bence

brokoloyi yalniz olarak daha seviyoruz biz
sarmisak dovup limonsuyu ve zeytinyagi karistirip gezdirince tamam oluyor bizimki

brokoliyide ayni boyle ayri yapiyorum haslayinca

havucu ayri birbir sekilde rendeleyip zeytinyagi ile kavurarak suzme yogurtla daha guzel oluyor bence

Havucu kavururken çok azda şeker ekle, yoğurdun içine de sarımsak. Brokoli çorbasını çok severim özellikle kışın güzel oluyor.

Havucu kavururken çok azda şeker ekle, yoğurdun içine de sarımsak. Brokoli çorbasını çok severim özellikle kışın güzel oluyor.

Havuç zaten şeker extra şeker ilave edersen, şeker komasına girersin. Şeker, un ve tuz bu üçlü tehlikeli kesinlikle uzak durun.

Havuç zaten şeker extra şeker ilave edersen, şeker komasına girersin. Şeker, un ve tuz bu üçlü tehlikeli kesinlikle uzak durun.

Kavurunca havuç sulanıyor şekeri gidiyor. atılan şeker havucu iyi kavurmak için. Atılan şeker zaten çay kaşığını bile geçmiyor.

Üst Alt