Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatri hastaları boy/kilo durumunuz nedir?

kara duman

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
94
Bilindiği gibi psikoz türü hastalıklardan müzdarip kişiler kullanılan ilaçlar ve başka sebeblerden dolayı çok kilolu oluyor bu konuda hasta veya hasta yakınları aşağıda ki şablonu kullanarak durumlarını yazarsa iyi bir bir bilgi arşivi olur diye düşünüyorum.
Ben başlıyayım benim oğlum atipik psikoz hastası.
Boy: 168 cm
Kilo: 90
Teşhis : Atipik psikoz
Tedavi süresi: 8 Yıl
En son kullanılan ilaçlar: İnvega 6+3 mg selectra 25 mg akineton 2 mg

Yaş 45, boy 1.82 , kilo 107, rexapin 20mg clopixol iğne,15 yıldır tedavi...

YAŞ=
38

BOY=
1.69 cm

KİLO=
106 buçuk kg

ŞİMDİKİ İLAÇLARIM=
REXAPİN 10+20, ARİPA 20,
PAXERA 40, AKİNETON,
DİDERAL, MERESA.

KAÇ YILLIK DÜZENLİ TEDAVİ VAR=
11 YILLIK (2012 TEMMUZ DAN BERİDİR)

OTİZM ile ŞİZOFRENİ

Yaş<40
Boy:183
Kilo:105

Teşhis: Bipolar
Tedavi süresi: 18 yıl

İlaçlar: Abilify Maintena 400mg enjeksiyon
Depakin Chrono BT 500mg x 3
Keday XR 300mg
Lamictal 100mg

yaş 30
kilo 80
ilaçlar akineton solian dideral xeplion klozapin
hastalık paranoid şizofreni

boyumu uzun zamandır ölçtürmedim 2007 den beridir tedavi görüyorum

Teşhis: atipik psikoz
Boy:1,68
Kilo:92
Tedavi süresi :7yil
Kullandığım ilaçlar: invega 6mg,abilify maintana, lustral 50mg

tanı: atipik psikoz, şizofreni
boy:182
kilo:149
tedavi: 3 yıl.
ilaçlar: risperdal 6 mg , gyrex 100 mg , zedprex 20 mg.

uzun yıllardır 120 130 kilolardaydım. ilaca başlayınca 20 kilo aldım.

Boy: 171 cm
Kilo: 86
Teşhis : Bipolar bozukluk
Tedavi süresi: 11 Yıl
En son kullanılan ilaçlar: İnvega 6+6 mg Cedrina 600mg Depakin 50+50mg

Yaş 45
Boy 168
Tedavi Atipik psikoz, şizofreni
En son xeplion 150mg , rexapin 15mg, rixper 2mg
Süre 9 yıl
Kilo 65

Son düzenleme:
boy 184cm
kilo 110kg
şu anda rejimdeyim bi 10 kg vermeyi düşünüyorum.100 kiloda iyi bir dış görünüşe kavuşmayı düşünüyorum
350 mg trevicta 6 mg invega

Boyum 1,72 metre .. 17 yaşından beri antipsikotik kullanıyorum :) Şimdi 41 yaşındayım ama sadece 65 kiloyum. Kolesterol değerlerim biraz yüksek ama tehlikeli sınırda değil... Pek çok kişinin dediği "ilaçlar kilo yapıyor" yorumu bende geçerli değil...

perseküsyon

Kilonuz çok iyi psikoz hastası olup ta kilolu olmayan sizi gördüm ilk defa :)
ilaçlar size iştah artışı yapmıyor mu ondan mı?
yoksa iştah artışı yapıyor ama sizin özel gayretinizle mi bu durumdasınız?
birde hep böylemiydi durum.
sırrı nedir bu kilonun :)

perseküsyon
Hocam, konu disi olacak ama 17 yaslarinda hastalik ortaya cikmis, peki egitiminizi tamamlayabildiniz mi?

kara duman

:) İlaçlar bende iştah artışı yapmıyor. Özel bir çaba harcamıyorum. Porsiyonları ufalttım ve arada yürüyüş yapıyorum

Yuyu

4 senede uzatmadan lisans mezunu oldum ama çok zorlandım

Yaşım 32 boyum 1,63 kilom 69 civarı.

Ama göbeğim yok yapılıyım daha ziyade. 2012'den beri düzenli ilaç kullanıyorum. Arada 1'er 2'şer ay bıraktım 3 defa çok kötü oldum onun haricinde üniversiteyi bitirebildim çok zor da olsa.

İş vermediler ama askere de alınmayınca. Senelerce işsiz kaldım en son bir mucize oldu işe girebildim. Şimdi işi gücü az çok götürebiliyorum ama bu sefer de hem zamanında tahsil için hem de şu an çalışmak için yürümekten ayaklarım hastalandı fizik tedavi vs. ile dahi geçmiyor.

Akılsız başımın cezasını ayaklarım çekiyor işte.

Boy: 160 cm
Kilo: 68 kg
Teşhis : Organik olmayan psikoz
Tedavi süresi: 2 yıl
En son kullanılan ilaçlar: Rexapin 10 mg

Yaş 51 boy 172 kilo 70 depakin lustural.2008 yılından beri

Bibolar bozukluğu.ayrica burada bibolar ve şizofren rahatsızligi olan arkadaşlarla iletişime geçmek istiyorum

Teşhis:Organik olmayan psikoz
Boy:1.71
Kilo:87
Tedavi süresi: 2018 yılından beri
Kullandığım ilaçlar: Abilify maintena 400mg enjeksiyon

İlaçlar ve kilo

2000 yılından beri çeşitli ilaçlar kullanıyorum. 1993 ten beri psikolojik problemlerim var. İlk defa 1996 yılında yani 11 yaşında psikiyatriste gittim. Bu verilere osmangazi tıp fakültesi'ndeki dosyayımı kaçırıp fotokopisini alıp iade ettiğimden dolayı ulaşabiliyorum. Dosyaya göre şizoaffektif, psikotik bozukluk, bipolar bozukluk tanılarını aldım. Son atağım 2021 ağustosta karma atak ve farklı doktorlardan OKB panik atak ve karma atak teşhislerini aldım.

Neyse kilo durumuna gelince. Çocukluktan beri şişmandım. Daha önce 3 kere kilo verdim ve tekrar aldım. İstediğim zaman verebiliyordum. 2019 da diyetisyene gittim ve 12 kilo verdim. Sonra öğrendiklerimi uygulayarak toplamda 36 kilo verdim. Solian ardından invega kullandım kilo verirken. Yine kilo vermeye çalışıyorum ama veremiyorum. Olanzapin kullanıyorum şu an iştah açar diyorlar ama ben daha önce birçok antipsikotik kullandım. Son 2 yıldır çeşitli antidepresanlar kullanıyorum. Bence kilo vermeme engel antipsikotik değil antidepresanlar. Korkumu ve üzülmemi engellediği için kilo veremiyorum. Kilo vermek için kilo verememekten korkmam lazım diyeti bozduğumda üzülmem lazım ama olmuyor.

Şu anda 171 boy 105 kiloyum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Boy: 169 cm
Kilo: 75 kg
Teşhis : Organik olmayan psikoz
En son kullanılan ilaçlar: xeplion 75mg fulsac 20x2

1.92 boy 105 kilo 15 yıldır hastalık var.5 yıldır düzrnli ilaç kullanımı bu süreçte 30 kilo aldım ilk etapta 98 kiloya inmek inşallah

@kellim, En son konulan teşhis ve ve son kullandığın ilaçları da yazarsan daha fazla katkı vermiş olursun konuya.
İstediğin kiloyafa tez zamanda inersin İNŞAALLLAH.

@xdedahii, Kilonuz fena değilmiş hep böyle miydi verdinizmi hiç kilo aldırmadımı ilaçlar?

@kara duman, hep böyle değildim ilaçlarımalmaya başlayınca kilo artmaya başladı. 2-3 kilo aldım. 6 ayda

@xdedahii, Kilonuz gayet iyi bence benim oğlum psikoz ilaçlarından sonra 20 kilo aldı özellikle solian dan sonra.
Ama bu durum birazda yeme alışkanlıkları ilede alakalı sanırım tamam ilaçlar iştah açıyor ama kişi yemeğe düşkünse hemen etki ediyor oğlum doğduğundan veri boğazına düşkün bir çocuktu.

@kara duman,
Uzun süre lustral 200 solian 400 kullanıyordum reviclon ve aripa ya geçirdi doktor solianı kesti şuan

@kellim, Aldığınız kilolara solian mı sebeb oldu ağırlıklı olarak solian kilo aldırma konusunda çok şikayet duydum çünkü.

Boy: 168
Kilo: 66
Teşhis : Bipolar Bozukluk
Tedavi süresi: 6 yıl
En son kullanılan ilaçlar: Lithuril 300 mg + Rexapin 10 mg

Boy: 175
Kilo: 103
Teşhis: Bipolar
Tedavi Süresi: 16 yıl
Şu an kullandığım ilaçlar: Lithuril 1200 mg + Olfrex 20 mg + Aripa 30 mg + Laroxyl 25 mg + Prozac 60 mg + Wellbutrin XL 150 mg + Fonksera 10 mg + Seroquel 150 mg

Üst Alt