Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikolojik Film Önerisi ?

sokr@t

Aktif Üye
Konular
89
Reaksiyonlar
61
İyi bir psikolojik film önerisi olan var mı ? Benim en çok beğendiğim film türüdür izlediklerim ve beğendiklerim Makinist,Seven,Zindan Adası ,Akıl Oyunları , Dövüş Kulübü ,The Jacket aklıma gelen bunlar tavsiye edebileceğiniz psikolojik film var mı :confused:

old boys izledin mi bilmiyorum ama izleyebilirsin, mezarına tüküreceğim serisi onun dışında the prestij

Se7en gibi bir film ürkütmediyse Testere'nin ilk 2 filmini öneririm. Gerçek bir psikolojik gerilim. :)
İyi de sokrates ürkmek istiyorum diye bir şey yazmamış ki :) Sen ürkünç filmleri bana yaz. Ama öyle eline paltayı, pıçağı alıp, önüne geleni doğrayan türden değil, onlar saçma geliyor bana :) Se7en çok güzeldi ama Testere için aynı şeyi söyleyemem. Psikopatlık gösterisi bence. Psikolojik gerilim olsun :)

Benim önerilerim: Siyah Kuğu ( Black Swan), Yüksek Tansiyon ( Haute Tension) Yüksek Tansiyon biraz kanlıdır ama sonu sürprizli, psikolojik bir filmdir. Antonio Banderas'ın en son izlediğim Siyah Kelebek ( Black Butterfly) filmi de güzeldi :)

Son düzenleme:
Jaco Van Dormael'in yönetmenliğini yaptığı Mr nobody :)

Çok ilginç , insanlar böyle asmalı kesmeli filmleri nasıl seyredıyor hep merak etmişimdir :)

2013 yapımı Trans (Trance), Halle Berry, Bruce Willis filmi Kusursuz Yabancı ( Perfect Stranger), Şarkıcı Beyonce'un oynadığı Takıntılı (Obsessed) filmleri de psikolojik filmlere güzel örneklerdir

Testere serisini izledim ilk 5 veya 6 filmi ama çok fazla uzattılar en sevdiğim filmi ilk filmiydi uzadıkça saçmaladılar tıpkı matrix gibi mesela ben matrix 1 çok severim ama 2 ve 3 ü beğenmem testere de öyle ilk filmi çok güzeldi sonra uzadıkça özünden saptı . Psikolojik gerilim türüne girmez belki ama gerilim sevenler için hostel serisini tavsiye ederim özellikle 1 ve 2 zamanı çok olan 3 ü de izleyebilir ama ilk 2 film çok güzel sürükleyici baştan sona adrenalin .

Hepsine baktım o testereye bakmadım ne var onda korku diyolar hiç benzemiyo korkuyada:)) az başına baktımda

seker kiz ın önerdiği Siyah kuğu ve Takıntılı filmine bakacağım bir ara konu zaten psikolojik film aslında korku değil ben korkuda Halka filmini çok severim özellikle Halka 1 orada bir kız vardı kuyudan çıkan Samara hayranım ona :)

Ben de özellikle psikolojik, gerilim türü filmleri çok severim. Ünlü Psikoloji uzmanları Carl Gustav Jung, Sigmond Freud ve hastaları ve aynı zamanda psikoloji öğrencileri olan Sabina Spielrein arasında geçen olayları konu alan, biyografik bir film olan Tehlikeli İlişki ( A Dangerous Methot) , sevdiğim psikolojik filmler arasındadır. Richard Gere, Kim Basinger, Uma Thurman gibi ünlü oyuncuların rol aldığı Gerçeği Arayış (Final Analysis) Filmi de, sürükleyici, güzel bir psikolojik filmdir.

Batuhan4955 türk filmi yazsana o zaman psikolojik film olarak başlık bu çünkü varsa öyle bir film yaz ismini seyredelim .
seker kiz Gerçeği Arayışı da merak ettim şimdi ama ben takıntılı bir insan olduğum için galiba Takıntılı filmine bir bakacağım önce .

Ben eski yeşilçam filmlerini çok severim ve sık sık izlerim. Ama genelde taklit ve çok yapay bulduğum günümüzün Türk filmlerini sevmiyorum. Türk filmlerinden beğendiğim psikolojik filmler Müjde Ar'ın oynadığı Teyzem ve 2006 yapımı Beyzanın Kadınları. Geçen gün tv de yerli kanalında yine Müjde Ar'ın bir filmine rastladım Adı Vasfiye idi. Filmin ne anlatmak istediğini pek anlayamadım ama sanırım o film de psikolojikti :) Gerçeği Arayış'ı izlemeni öneririm @sokrates. Güzeldir.

Şener Şen gibi bir oyuncu günümüz türk sinemasında var mı ki izleyelim .Şener Şen en sevdiğim oyuncudur o yüzden örnek verdim :) Bana göre Abd li olsa dünya tanırdı O nu o ayarda bir sanatçı .

-DORLİON- : patlamis misir ile oluyor genelde "))

- Turk sinemasinda da , Cebimdeki yabanci olarak cevrilmisti orjinali: https://www.imdb.com/title/tt4901306/
- 12 Kızgın adam'ın 2007 versiyonu, Nikita Mikhalkov icin izlenir: https://www.imdb.com/title/tt0488478/
- Twilight Zone, en iyiden en kotuye bir siralama bulmustum, siradan izleyin - https://www.imdb.com/list/ls066391301/
- Outer Limits de ilgi cekici gelebilir.
- Vertigo / The birds gibi Hitchcock filmleri.
- Machinist
- Hannibal dizisi
- Hannibal daki abinin oynadigi The hunt filmi
- Faces in the Crowd
- Cube 1-2
- The Jacket
- Pi
- Amores Perros
- Memento

seker kiz Obsessed ve Gerçeği Arayışı izledim Beyonce nin Obsessed ini daha çok beğendim takıntı saplantı konusu işlenmiş çok güzel bir film di tam da benim ilgi alanım :) Onu tavsiye etmiştin neden sildin mesajında harika bir film sağol.

Yüksek Tansiyon ,Siyah Kuğu ve Kusursuz Yabancı da izledim .Yüksek Tansiyona hele bayıldım çok güzeldi .:) Benim daha önce izlediğim bu tür filmler arasında İnception ve 23 Numara da var onlarda güzel film biri Leonardo Di Caprio nun diğeri Jim Carrey in ne de olsa .

Beğenmene sevindim sokrates. Aslında takıntı, filmlerde çokca işlenen bir konu. En son izlediğim Twisted Takıntı, filmi de yine takıntılı bir aşkı konu alıyor. Aynı şekilde Juliaanna Moore ve Leam Neeson filmi olan Büyük Hata (Chloe) filmi de. Jennifer Lopez'in Bir katilin zihnine girdiği bir film vardı ama adını hatırlayamadım. Bilim kurgu- psikoloji tarzında bir filmdi ve çok beğenmiştim. Ayrıca yine Lopez'in oynadığı, takıntılı aşkı konu edinen Komşu Evdeki Çocuk ( The Boy Nex Door) filmi var. Yine Lopez'in güzel filmlerinden biri de kocasının istismarına maruz kalan bir kadını canlardırdığı Yeter (Enough) filmi
May filmini izlediniz mi bilmiyorum. Pek bilinmez. İlginç, değişik bir film. Gösterim adı Lanetli Mayıs gibi uyduruk bir isim, ama mayıs ayıyla ilgili bir durum yok filmde. May olan orijinal adı ingilizce mayıs ile özdeşleştirmişler :) Çekingenliğin ve yalnızlık duygusunun epey abartılı bir vurgusu yapılmış filmde. Çok iyi diyemem ama, izlenebilir

Takıntı-Saplantı hele ki aşksa konu benim çok ilgimi çeker tabii şizofren filmleri de o yazdıklarına da bakarım bir ara konu insan psikolojisi olsun yeter ki . :)

Anladığım kadarıyla sen biraz da kanlı filmleri seviyorsun sokrates. O halde, sana ünlü tartışmalı yönetmen Lars Von Trier'in, tartışmalı filmi Deccal'ı ( Antichrist) önereceğim. Film gösterime girdiği yıllarda içerdiği kesintisiz dehşet ve cinsellik sahneleri yüzünden bazı ülkelerde gösterimi yasaklanmış. Bu film, eleştirmenleri ikiye bölmüş. Bir kısım filmi gereksiz, abartılı bulmuş, diğer kısım ise tam bir başyapıt olduğunu savunmuş. Ben ikinci kısım eleştirmenlere katılıyorum. Tam bir başyapıt olduğunu düşünmesem de, tam bir psikolojik gerilim şöleni diyebilirim.

Evet kanı vahşeti severim doğru . Deccal ha ismi bile süper mutlaka izleyeceğim şeytan ve türevlerini de severim eskiden bir korku filmi vardı epey eski şeytanın ölüsü (evil dead) küçüktüm o zaman çok korktum ama sevdim tabii :)

Ortalık sizin yüzünüzden şeytan ve türevleri filmlerinden geçilmiyor, elini atsan ellisi geliyor :mad: :p :) Ben bu türü pek sevmem ama, nadiren iyi yapımları izlerim. Örneğin: 2005 yapımı Dehşet Sokağı filmini beğenmiştim. Gerçek bir olaydan esinlenilmiş. 39. Dosya da sevdiğim bir diğer öcülü filmdir :) 2005 yapımı Şeytan Çarpması ( The exorcism of Emily Rose) filmi de çok güzeldi. Yine bu filmde de gerçek bir olaydan yola çıkılmış. Aslında mistik değil, psikolojik bir filmdir.

Üst Alt