Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikoz yaşayan arkadaşlar hastalığın negatif belirtileri geçiyor mu?

@faux

ama ben hiç engelli raporu almadım yani almayı da düşünmedim eğer 2. bir atağı geçirirsem kesin karar almak isterim tabii

henüz tanım yok atak geçirdiğim dönemde tüm herkese mesajlar atıp hakkımda birileri mesajlarımı paylaşıyor beni kötü tanıtıyor herkese gibi düşünüyordum en son sesler duymamla birlikte iyice kalbim yerinden çıkıcak gibi oldu ve risperidona başlayıp iyi hale gelmem 3 ay sürdü ve sonrasında düzene girdim. yani buna doktor sanrı atağı demişti tam tanı koymadı ömürde bir kez olabileceğini söyledi ya da devamlı kullanıcaksın dedi işte şimdi ilacı doktor kontrolünde kesiyoruz eğer belirtiler geri gelirse tekrar başlatıcak ve 5 yıl düzenli kullanıcaz belki ömür boyu ..

Buna uygun ne tanısı konur bilmiyorum kendimin ne olduğu hakkında fikrim yok ama %40 rapor verirler mi acaba ilaç içtiğim zaman tamamen düzeliyorum diyebilirim. çok nadir de olsa bazı günler üstüme alınsam da ...

doktorunuzdan engelli raporuyla ilgili bilgi alın.verebilecek durumdaysa sizi heyete soksun.yoksa ilçenizdeki TRSM(toplum ruh sağlığı merkezi) ye başvurup oraya kaydolun.oranın faydasını görebilirsiniz.doktorlardan bilgi alabilirsiniz.ben 8 yıldır trsm ye kayıtlıyım.çok işime yaradı engelli raporu almamda ve diğer işlerimde.tavsiye ederim.geçmiş olsun

Vasi olması çalışmaya engel değil, engelli memur olmaya engel değil. Vasi kaldırmak mümkün fakat bazı durumlarda 4 veya 5 sene sürebilirmiş doktor öyle dedi. Ben kaldırdım.

@Şamil676767

Doktor ile konuştuk tarih verdi. O tarihten 1 ay önce başvurup işlemlere başlayacağım. Mecbur bekliyoruz o tarihe kadar

Selam negatif belirtiler için sana azçok aştığım olayı anlatıyım tam isteksizlik canıma yetmişken dedimki bu halsizlik isteksizliği beyin yapıyor ben ondan hızlı olacağım karar verip iş yapacağım küçük işlerden başladım sorunun kafadaki hastalık olduğunu beyni durdurduğunu anladım yani den hızla karalı ol mesela traş ol bahçeye çık yani çalışmada hiç beyinde sıkıntı yok sorun kararsız durgun bir beyin seni durduruyor sende oturup düşünüyorsun hastalıkta seni oyalıyor bilmem anlata bildim i ozaman hadi hız lıol kararlı ol uygula alış ve alışkanlık et boş olduğunda yapacaklarını düşün unutma sadece beyni durduran o hastalığı hızla karar ver yen Allah şifa versin psikoz hastaları çok mazlum byyy

Fulsac antidepresan kullanımında 3 ayda belirgin ölçüde negatif belirtilerde gerileme oldu. Yine isteksizlik halsizlik var ama vücudumda bulunan ağırlık hissi geçmeye başladı. Böyle fiziksel olarak tansiyon düşüklüğü gibi bir ağırlık hissi vardı o ortadan kalktı. Atak geçirdikten 8 ay sonra.

Doktor son kez iğne vurdurdu. Halsizlik ve isteksizlik geçmediği için birdaki ay hapa geçirecek

Çok şükür; bende negatif belirti falan kalmadı.

@perseküsyon, bakalım faydasını görecek miyim ? Xeplion çok iyi bir ilaç akut alevlenmede etkili ama uzun süre kullanmak iyi değil vücudum kaldırmıyor. Bakalım ne hap yazacak

Son düzenleme:
@xdedahii kardeş, xeplion'u ne zamandır kullanıyorsun ? Şimdi stabilsen doktorun değiştireceğini sanmıyorum Her ilacın farklı yan etkileri var. Misal, clonex kullanıyorum Kandaki WBC hemogram değerlerini düşürüyor Ama çok şükür şimdilik kan değerlerinde sorun yok. Seroqul, zyprexa, risperdal vs.. bir sürü antipsikotik kullandıktan sonra işinin ehli bir profesöre gittim. Clonex verdi ; 13 senedir aksatmadan kullanıyorum. Demek istediğim şu ; uygun bir ilaç kombinasyonu ayarlayıp bunu istikrarlı şekilde & sürekli kullanmak lazım. Doktorunla görüş bakalım Acaba hangi ilacı verecek ? Ben de merak ediyorum. Gelişmeleri buradan yazarsın.

@perseküsyon, içeriğini söylemişti ama unuttum. Birdaki ay değiştiririz dedi. Başka iğne yazmadı. Bu sitedeki ilaçlardan değil. Doktorum iyi. Stabilim ama isteksizlik ve yorgunluktan duramıyorum.

8-9 ay oldu xeplion için

@perseküsyon, antidepresan var oda hareketlenmem için vermişti. Bu halsizlik ve isteksizlik için.

Belki antidepransanıda kaldırır ilaç değişiminde

@xdedahii daha önce modiwake kullandın mı ? Doktoruna sor ; uygun görürse kullan. Ruhsal halsizlik vs . için çok etkili bir ilaçtır.

@perseküsyon, yok kullanmadım. Ben daha önce ilaç kullanmadım dediğim gibi. Hastalanmıştım. Biraz zypraxe ve risperdal kullanıp iyileşince ilaçları bırakmıştım. O zaman hastalığın ne olduğunu ve ne kadar uzun süre ilaç kullanacağımı bilmiyordum. Sonra zaten 4-5 yıl atak yaşamadım.

1 yıl oldu ve ilaç dozum düşürüldü. Şu an negatif belirtiler hissedilir şekilde düştü. İsteksizlik ve halsizlik ilaç yan etkisiymiş.

@xdedahii,

Evet ilaçlar depresif durumlar yaşayabiliyor ben de rexapini kullanmıyorum birkaç gündür ve baya iyi hissediyorum uzun süredir böyle iyi hissetmemiştim

1 yılda ancak toparladım. Negatif belirtiler en az indi. Eskisi kadar olmasa halsizlik hantallık devam ediyor ama sorun edecek kadar değil.

Aldığım antideprasanlar işe yardı. Eskisi gibi fişek gibi değilim ama idare edebiliyorum.

50 lik xeplion iğne ve fulsac antideprasan kullanıyorum. Temin edebileceğimiz en düşük dozu alıyorum. Doz düşümü negatif belirtileri azalttı. Bendeki negatif belirtilerin bir çoğu ilaç dozunun yüksek olmasından dolayıydı.

Bilişsel olarak rahatladım. Eskiden kafamda bir baskı hissediyordum. Tam odaklanıyordum bunların hepsi geçti.

@xdedahii,

Şimdi nasılsın ,bende doz düştüm bendede bir haftadır o stres baskısı azaldı 350 travictadan 263 e düştüm bu xeplionun 75 ne denk geliyor ,peki sen ellide çok rahat mısın çarşıya tek çıkabiliyormusun ben hala kafama esince çıkamıyorum elli düşünüyorum diğer iğneye oda doktor yazar inşallah ,ve sen antidepresan dan yarar mı görüyorsun ben pek görmedim anlıyamadaım iki ay en fazla kullandım

@-ARAGORN-,ben stabil oldum. Her işimi kendim hallediyorum. Çalışacak hale geldim. Pozitif belirti hiç kalmadı. Negatif belirti olarakta halsizlik var ama tolere edibilir düzeyde

Üst Alt