Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Raporum Ankara Maliye'ye gönderildi. Süreci nereden ve nasıl takip edebilirim?

Kardeşim cevap vermiyorlar kendin git sor gelmiş oluyor ama kimin umurunda bizler bekliyoruz diye gitim kendim aldim yazıyı sgk ya verdim beklemeyin cevap vermiyplar

Merhaba arkadaşlar geçen hafta vergi indirimi için başvurdum dün aradı memur onaylanmış %42 olarak göndermiştim raporu. Şunu öğrenmek istiyorum her hangi bir tarih belirtmiyor süreli süresiz sadece 2019 tarihinden sonra vergi indiriminden yararlanabilir diyor. Benim raporum süresiz di vergi indirimimin süresiz olduğu anlamına mı geliyor?

samsunspor

Aynen öyle herhangi bir süre kısıtlaması yazmıyor ise süresiz anlamına gelir hayırlı olsun inşallah

Ben de %86 ve sürekli olan raporumu 1 ay gibi bir sürede %88 olarak onaylamislardi.Ankaradaydim ondan hızlı olmuş olabilir.Bilgiyi Yenimahalle de bunlunam yerden telefon açarak sormuştum

Merhaba

Süreli raporumu yenilerken tekrar uyku testine gidiyormuyuz? Orta derece uyku apne var cihaz kullanmıyorum nasıl olacak bilgisi olan varmı?

Son düzenleme:
abiler merhaba kolaygelsin
benim annemin vergi inidirimi ankaradan geldi raporumuzdaki gibi %63 seklınde geldı 2 yıl surelı yastan emeklılıgı tamam
2003 girişli 4266 sgk calısma gunu var yanı 18 yıllık 4000 gun 2.dereceden emeklılığe hak kazandık dıye dusunuyorum
iş çıkışını yapmıştık 2 hafta once vergı daıresınden vergı ındırım evragını aldım sgkya gıttım verdım bır form verdıler doldurduk bır ay ıcınde ev adresıne evrak gelecek dedıler baska bılgı vermedıler emeklı olacakmıdır maas baglanacakmıdır bılgılendırırsenız sevınırım

e devlet den sgk dys diye yazınca evrak sorgulama çıkıyor süreci takip edebilirsiniz

Muhtazar

Kolay gelsin .benimde raporum süreli idi ,bendede uyku apnesi var.ve uyku testine tekrardan girmemi istediler,birde kullandığım cihazın 3 aylık raporunu istediler,ben bunları verdim tekrar raporum yenilendi

Şevkii

Cevabınız için teşekkürler, peki biliyorsunuz kontrol süresi son üç ay kala SGK bizi hastaneye yönlendiriyor fakat uyku testi için hastaneden randevu 2 yıl sonrasına sıra veriyorlar 3 ayda yetişmesi mümkün değil? Yoksa bize öncelik gösteriyor mu hastane? Birde ben cihaz kullanmıyorum bu sorun teşkil eder mi heyette? Apne derecem orta seviye.

Biraz önce saat 9 gibi Ankara maliyeyi aradım çok güzel ve iyi davrandılar bir memura yakışır şekilde raporumun kurulda olduğunu kurulun yalnızca salı ve perşembe günü toplandığını 10 15 gün gibi bir zaman da çıkabileceğini fakat ne zaman istersem arayabileceğimi sorularıma cevaplayacağını söyledi hayırlısı bakalım bekliyorum

isteyen olursa numarayı direkt olarak vereyim 0312 4153124 Ebru hanım

Vergi indirimi sorgulama

merhaba 1 ay önce işe girdim vergi indirimi için çalıştıgım yer işlemleri yaptı fakat vergi indirimi ne durumda ne zzaman sonuçlkanacak vs bunları nerden sorgulayabilirim bana mesaj vs de gelmedi bu işleri takip edebilecegimiz bir yer var mı?

Benim kontrol raporum çıktı sgk gitti sgk yi aradım bu gün ankaraya gittimi diye burada inceleniyor dedi başına gelen varmi boyle

Merhaba
Raporun Ankara'ya gönderildi mi?
Bu numarayı ararsanız son durumunu öğrenebilirsiniz?
Sağolsunlar çok güzel ilgileniyorlar..
0312 4153124

Merhaba. Bana 1 yıl süreli yüzde 61 engelli raporu verildi. Raporu 05 Aralık'ta Kuşadası vergi dairesine verdim. Bu gün Ankara'yı aradım ellerine 13 Aralık'ta ulaşmış. 15 gün sonra tekrar sorun dediler. Vergi indirim belgesini alıp SGK ya mı müracaat etmem gerekiyor. Süreci bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Ooguz80

Merhaba
Raporun vergi dairesinde onaylandıktan sonra SGK kurumuna gidiyorsunuz orada size ne zaman emekli olabileceğinize dair bilgilendirme yapıyorlar yazılı bir belge ile.
Hakkınızda hayırlısı olsun tekrardan.
İyi günler..

Vergi İndirimi

İstanbul Vergi dairesine 8 Aralıkta %49 süresiz raporumla başvurum 23 Aralıkta süresiz olarak onaylandı. Başvurumdan 5-6 gün sonra aramıştım 15-20 günde sonuçlanır denmişti, dün Vergi dairesi mesaj gönderdi, hemen eviss e baktım dereceye girdiniz yazıyor sonra Ankarayı aradım öğrendim. Evise hemen düşüyor zaten öncesinde mesaj geliyor. Darısı bekleyenlerin başına.

benim izmirde raporum kuruldan 9 aralıkta çıktı hala evis sisteminde gözükmüyor. vergi dairesini aradım kimse açmıyor. evise düştüğü zaman mı yazı alıp emekliliğe başvurcam acaba

gaziz8035

Merhaba
Raporun Ankara'ya gönderildi mi?
Bu numarayı ararsanız son durumunu öğrenebilirsiniz?
Sağolsunlar çok güzel ilgileniyorlar..
0312 4153124

Escape26051983
bugün hastaneyi aradım daha vergi dairesine bile göndermemişler. bugün göndercez dediler. beklicem bakalım ne kadar sürecek.

gaziz8035

Merhaba
Bende 2022 Ağustos ayında mevcut raporumu güncelledim %40' tan %58 e yükseltildi. Raporumun e-devletten çıktısını aldım ve iş yerimden çalıştığıma dair belgemi alıp vergi dairesine kendim götürdüm. Orası da Ankara'ya gönderdi ve yaklaşık 10 gün sonra onaylandı. Vergi dairesinden aldığım belgeyi yine aynı şekilde SGK ya kendim elden teslim ettim ve emekli olacağım zamanı söylediler 05.10.2026 günü gel emeklilik işlemini yapalım dediler.
Sizinkini neden hastane yolluyor anlamadım İŞKUR üzerinden mi başvuru yaptınız?

İŞKUR üzerinden başvuru yapmadım. benim ilk başvurum iş yerinden çalıştığıma dair yazı alıp vergi dairesine gittim. daha sonra 17.10.2022 tarihinde hastanede heyete girdim. 09.12.2022 tarihinde de kurul raporum çıktı.çıktısını alıp vergi dairesine teslim etmeye gittim fakat hastane bize kendisi göndermesi gerekiyor dedi. bugün hastaneyi tekrar aradım 28.12.2022 tarihinde vergi dairesine ulaştırılmak üzere postaya verildiğini öğrendim. sonuçlanınca da iş yerime gelen yazı ile emeklilik başvurusu yapabileceğimi söylediler. sanırım inşallah haftaya sonuçlanır.

Vergi dairesinden size sms gelir. Sms geldikten sonra işyerinize gelmesini beklemek yerine bağlı olduğunuz vergi dairesinden tc numaranızı vererek teslim alabilirsiniz.

ben vergi indiriminden emekli oldum sadece yaşı beklemekten kurtuldum diğer tüm şartlarım normal emekli olmam için yeterliydi dün EYT çıktı ben şimdi EYT den mi faydalanayım yoksa her 2 yılda bir vergi indirimi almam şartıyla emekliliğime devam mı edeyim hangisi maaş konusnuda daha avantajlı dır

Üst Alt