Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Reforma bak! Hastaneden randevu almak bile paralı artık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Teşekkürler the midnight kardesim

Teşekkür ler the midnight kardesim

kimo çok açık ve net yazmışsın arkadaşım, ama anlayana :)

Yolu köprüyü burdan kacacaklari ulkeye yaptirsalarda simdiden pasa pasa gitseler bizde kurtulsak bunlarda kurtulsa gozlerini para burumus ya :)

Yolu köprüyü zaten kaçmak için yaptılar vakti gelince onu da yapacaklar emin ol :D

Ne desen anlamazlar ki gercekten hicbirseyden haberleri yok

Al birini vur öbürüne ama her iki kisiden biri ak partili olduğuna gore kimo dan hayir gelmez ama emel kesin ak partili

Nefes alsak vergi alıyorlar ama o vergiler bize dönmüyor..İMF ödendi demiş bir arakdaş İMF ödenme şansı yok ancak faizleri ödeniyor yapmayın arkadaşlar ya biraz gözünüzü açın

Ulan osman muhammed yazdigin bir mesajda da Turk lafi gecsin vicdansiz bir kez de Turkum de ne cabuk unutmussunuz aslinizi.....

Hz.Muhammed der ki aslinizi inkar edenlerdeb olmayin .ama siz gercekten helak olmayi kabul ettiniz senin daha inandigin dinden haberin yok sen once din ve siyaseti birbirinden ayir sonra gel tartisalim seninle guzel guzel kardes

kimo şöyle bir söz söylemişsin ulan vicdansizlar israil dedigin devlet nasil kuruldu parayla filistinden toprak satin aldilar filistinden satmasalardi filistinden toprak satıldığına dair delilin varmı filistinliler 1 gram topraklarını satmamışlardır bunu bütün tarihçiler anlatıyor toprak satılmadığınıda siz oradan buradan duyduklarınızı yazıyorsunuz evet türküm türk demekle ne ne olacak ahirette derecenmi artar yada tc de sen türk sün diye san iltimasmı geçerler bu konuyu dine ve siyasete alet etmiyelim

Güzel arkadasim ben sana ulan demiyorum bak ne güzel hadiste biliyorsun ben dadasim Türklüğün nedemek olduğunu kimseden öğrenecek değilim varsayalimki türk değilim ne değişir bu memleketi kürtler türkler lazlar vs.her kez beraber kurtarmadimi.kibar kardeşim..

Turkluk bedenim islamiyette ruhumdur benim. Sizin bedeniniz arap ruhunuzda cebinize dolan paralariniz olmus. Siz parayla kandirilip islamiyete inandirilmis cahillersiniz ama islamiyet bu degildir siz daha dininizi tanimiyorsunuz once gercekten iman edin ve Turkum deyin bu size son yazimdir ve siteyide terkediyorum sizinle artik tartismam.

Peki beraber kurduk da niye bizden toprak ister oldular

müslimanlar ben kendimden örnek vereyim cebim hiç parayla dolmadı 2 defa maluliyet için 1 defa meslek hastalığı için müracat ettim kabul edilmedi şimdi 3 yıllığına malulen emekli oldum bu konun arpla türkle kürtle ne alakası var bir hükümetin icraatlarını beğenmiyor olabilirsiniz ama ırkçılık yapan bizden değildir der HZ PEYGAMBER HATTA ırkçılık üzerine ayet inmiştir biz islamiyeti arap için falan sevmedik ALLAH için sevdik

Ey insanlar, sizi, bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizle tanışmanız için milletlere ve kabilelere ayırdık. Allah indinde en üstününüz, takvada en ileri olanınızdır.) [Hucurat 13
[FONT=Arial] Hadis-i şeriflerde de buyuruldu ki:[/FONT]
(Allahü teâlâ, cahiliyet övünmelerini sizden kaldırdı. Hepiniz Âdem aleyhisselamın evlatlarısınız. Âdem ise topraktan yaratıldı.) [Tirmizi]
(Müslümanlar kardeştir. Takva hali hariç, kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur.) [Taberani, Ebu Nuaym]

benimde bu hükümetin beğenmediğim bir çok yanı var al tbmm yasa yapıyor belediyeler yasayı takmıyor en basiti buna dur diyecek nerde mesela yukarlarda örnek verdiğim hastane ve ilaç alımında yeşilkartlı ve engelli bireyin çalışan bir kişiyle aynı kefede tutulması ama yaptığı güzel işinede güzel demek lazım ha bana sorarsan 100/100lük 1 dilimde benim bu hükümetin icrattlarını beğendiğim dilim 20 yi geçmez ama konun islamiyele ırkçılıkla bir alakası olmamalı kürtler niye toprak istiyor diye sormuşsun onu buradan değil gücün yetiyorsa tbmm nin randevu sayfası var oradan randevu alarak bizzat tbbmm ye sor

Peki ben hepinizden Özür dilerim hata ettiysem affola ama siz de görün artik biraz da vatanimizi düşünelim haksizsam haksizzsin deyin uslubum biraz yanlisti ozur diledim onun icin ama artık siz de bana hak verin biraz ?

Peki sende kurtlerle neden masaya oturduklarini basbakana sor oy vermek kolay. Onca sehidimizin olumune sebep olan apo itinin mektuplarini dogu anadoludaki mitinglerde okutulmasina neden goz yummuslar sor bakalim. Oyu verip cekilmek kolay sorun bakalim da anlatsinlar size tam bagimsiz kurdistanin ne demek oldugunu. Peki size sorarim siz istermisiniz tam bagimsiz kurdistanin kurulmasini cevabiniz evetse gerçekten hic konusmayalim hayirsa cevabini neden iy verdiniz diye sorarim sizlere ?

ya kimo arkadaşım yapılan çok haksızlıklar var örneğin ne dedindi herkesin 1 aile hekimi olacak ve parasız olacak oldu sonra ne oldu aile hekiminin yazdığı reçete 3 ilaca kadar 3 tl her bir artı ilaç için 1 tl ben bir gün çok hasta oldum aile hekimim 10 ayrı farklı ilaç yazdı bu sistem benden sadece 10 kutu parası 10 tl ialç yüzdesleri %20 artı şu ilacın şukadarını devlet ödemiyor farkı dünyanın parasını ödedim doğrumu bu yapılan yanlış yanlışa yanlış demek lazım ama konu islamiyet veya ırkçılık değil namaz kılan bir lider yanlış işler yapmazmı bal gini yapar bi hocaefendinin lderlik konusunda bir sohbetini dinlemiştim aynen şöyle demişti ALLAH bir yöneticiden manevi elini çekerse o yöneticinin sağına soluna onun her yaptığına tama efendim peki efendim diyen yardımcılar yerleştirir demişti bak bu gün o hocanın sohnetinin tecellisi

Peki sende kurtlerle neden masaya oturduklarini basbakana sor oy vermek kolay bu olay: benim derdim değil bana kalsa başımızda tüm islam ülkelerinin biat edeceği bir halifenin olması lazım arkadaşım

apo asılıcakken asılmasın diye imza atan hükümette türkçülüğüyle meşhur partide vardı

Bir de tek kursunla nasil 5 can alinirmis Çanakkale ye sorun da anlatsin size.. islamiyet tabiki de Allah için sevilir siz de ben de inanmisiz ne güzel. Ama asla Turk oldugunuzu unutmayin unutturanlara da kanmayin. Bu hükümet zannettiginiz kadar da musluman değil sadece dini kullaniyor kanmayin lutfen

bak buda ispatı
JL4Ma5.jpg

Halifelikle falan olmaz artik bu isler. Osmanlidan sonra hangi islam devleti bizim yanimizda oldu ki hangisi bize yardim etti bir azerbaycan var bir de pakistan. Turkiyenin tek politikasi Turkculuk olmalidir ve Islamiyet her zaman yuregimizde ruhumuzda olmalidir Kurtulus savasimizdaki Allahin mucizelerini bu ecdad asla unutmaz ama kimsede Turk oglu Turk oldugumuzu unutmasin unutturmasin lutfen

bak yukarda yanda karar metni var apoyu asmayan hükümette bulunan türkçülüğüyle meşhur parti oazaman asmıyacaklar sonrada asmak için oy uğruna rant sen nasıl diyorsunki bu hükümet müslüman değil bende bu türkçülüğüyle meşhur partinin türkçü olmadığına inanırım

Güzel kardeşim o olayin aslını bilmeden lutfen safsata yapmayin oncelikle arastirin. Hadi diyelim sizin dediginiz gibi olfu devlet bahceli yuzunden oldu peki asilmadi diye SAYIN mi olmasi gerekirdi

işte bunlar benim derdim değil safsata yapmıyorum karar metni var sen sağlık işlerini aldın kalktın siyaset ve dine kadar götürdün (SAYIN mi olmasi gerekirdi)olup olmaması beni alakadar etmez deminde söyledim kardeşim bu konuları bi zahmet tbbmye sor hadi bunu yalanladın baş örtüsüyle seçlip baş örtüsünü çaıkaran niran hanım için ne diyeceksin bu olay siyasete doğru gidiyor admin yasaklar bak boş ver biri sayın demiş öbürü dememiş ne lazım yapılanları halkda görüyor hak ta neye layıksanız öyle yönetilirsiniz

O değil de adamlar sizi bir güzel kullandi zengin oldu ceplerini doldurdu siz daha savunup durun. Aglanilicak halinize guluyorsunuz cok yazik gercekten..

Engellerse engellesin vatan elden gidiyor daha engellenme drrdindesiniz siz bu sekilde devam edin size yakisan budur zaten..

Engellerse engellesin vatan elden gidiyor daha engellenme drrdindesiniz siz bu sekilde devam edin size yakisan budur zaten..

valla beni kimse kullanmadı açtığım konulara bakarsan görürsün yukardaki yazdıklarımada bi zahmet iyi bak 2 defa maluliyet 1 defa meslek hastalığı raporum red edildi nerde para bizde yok ozaman bende sana şunu sorayım mhp iktidarken siz veya büyüklerinize paramı dağıtılıyordu

neyse arkadaşım seninle daha bu konuya yorum yapmayacağım ya inandığın gibi yaşarsın yada yaşadığın gibi inanmaya başlarsın sen yoluna devam et

Biz hicbir zaman vatan dururken parayi ve cebimizi dusunmedik sizinle bizim farkimiz bu olsa gerek . Ben tum hayatim boyunca kuru ekmege tamah ederimde kanimla aldigim su vatanin tek metrekaresini cakallara birakmam. Uyanin artik

Bizim hic degilse yolumuz belli sizin gittiginiz yol mu ki.?

Admin engeller diye goruslerinizi paylasamayan sizlerden beklenecek davranisda budur zaten. Peki raporlariniz reddedildigi halde neden hala oy verirsiniz bunu aciklayin bana

Susturulmus ve kandirilmis insanlarsiniz olmayan yolunuzda size de basarilar bu sekilde devam ediniz lutfen

ya bak arkadaşım bu konuyu kapatalım diyorum ama sen uzatıyorsun bak sana gerçek bir şey anlatayım bu olay meclis tutanaklarında var atatürk kurtuluş savaşına başlamadan önce tüm beyliklerle toplantı yapar karadenizde laz beylikleri doğuda kürt beylikleri ozamanki osmanlı topraklarında bulunan tüm beyliklerle onlara şöyle bir vaat verir gelin bu vatanı kurtaralım size topraklarınızı genişleterek beyliklerinizi iaede edecem der ve hepsi tüm beylikler tamam deyip atatürkle beraber kurtuluş savaşına katılırlar savaş biter beyler gider paşam hani vaad ettiğin beyliklerimiz nerde diye sorduklarında hepsi vatan haini ilan edilir örnek karadenizde topal osman ,çerkez ethem ve isimlerini şuan hatırlamadığım kürt beylikleri zaten kürtler bu meclis tutanaklarına dayanarak toprak istiyor çünkü önceden verilen söz var ha burda atatürk savaştan sonra bazılarına toprak vermedimi çok kişiye verdi mesela bizim ofa bi gelsen görsen gözünün alabildiğine bir dağ falan oğullarının bu falan oğulları bu dağı nasıl adı atatürk verdi herkes böyle söyler ofta çaylık olan gözünün alabidiğine büyük o çay yetişen yerler falanoğullarınındır

Engellerse engellesin vatan elden gidiyor daha engellenme drrdindesiniz siz bu sekilde devam edin size yakisan budur zaten.. demişsin ama bu sitenin sahibi o admin ve şöyle bir duyuru yapmıştı siyaset ve din üzerine açılan konular silinecekteir buraların patronu o patron o olduğu içinde kuralları o koyar ha uyarsın uymazsın senin bileceğin iş

neyse sana iyi türklükler kardeş ben türküm ama türklüğümle asla övünmem ve öğünülecek bir şey olmadığına inanırım çünkü öldüğünde ALLAH sana bu gün türklük adına ne yaptın diye sormayacak hadi hoşçakal

walera;

Üzgünüm ama Kurtuluş savaşıyla ilgili yazdıkların ciddi boyutta yanlış...

Herşey bir yana, ilk meclisi kuran vekiller ülkenin dörtbir yanından gelen halkın seçtiği temsilcilerdir. Belkide Türkiye tarihinin en demokratik temsil meclisidir. Kürdü de, lazı da, çerkezi de o meclistedir. Bence rivayetlere göre değil, kaynaklara bakarak fikir edinin.

Atatürk'de, kendi mal varlığının (bunun büyük kısmı vatandaşlar tarafından hediyedir) tümünü yine çeşitli yollarla halka bağışlamıştır. Karadenizliyseniz belki bilirsiniz... Trabzon'da Atatürk'e hediye edilen eski bir Rum köşkü mevcuttur. Atatürk vasiyetinde bu köşkü yazmayı unuttuğu için şu anda miras kalan tek mülktür. Kendisi de yanılmıyorsam o evde sadece 1 gece kalmış. Şimdi müze olarak kullanılıyor.

metepe dostum topal osman ve çerkez ethemin hayatını bi oku birde atatürkün abdy gidişini bi oku abd den geldikten sonraki yaptılkarı toplantılara bi bak

doğru görünürde atatürkün hiç bir şeyi yok ama zate her şey onundu zamanında yetki kimde kolluk kimde kıllık onda

bakmesela burdan bir bak vadlere 1920 mutabakatı, tutulmayan vaatler, nihayet Kürt açılımı - Yorum Haberleri - Radikal

Atatürk Döneminde Türk-Amerikan İlişkileri | Atatürk Araştırma Merkezi

Topal Osman - Vikipedi

Çerkez Ethem - Vikipedi
Krt beylikleri

[FONT=pt_sansregular]Yani, M. Kemal Paşa şunu söylüyordu: Anadolu’da yaşayan bütün İslam halkların farklı hukukuna ve özelliklerine saygı göstereceğiz, ama savaş içinde ayrıntıya giremeyiz, vatan kurtarıldıktan sonra bu meseleyi aramızda görüşerek kesin çözüme bağlayacağız.[/FONT]

zate metepe dost görüşlerime katılırsın katılmazsın o sana kalmış bir şey ama sağlık politikalarından konu buraya kadar geldi konudaki sağlık politikasına ırkçılık eklenince bende yorum yaptım selamlar

ne hikmetse atatürke ordusuyla beraber yardım eden tüm beyler kurtuluş savaşından sonra hepsi vatan haini ilan edildi bundada merak edilecek çok şey var

Herşey bir yana, ilk meclisi kuran vekiller ülkenin dörtbir yanından gelen halkın seçtiği temsilcilerdir. diyorsun sevgili dost peki sonra bu meclis niye kapatıldı

neyse daha fazla uzatmayayım çünkü uzadımı taa osmanlı devletenin son yıllarına kadar gidiyor olay herkes görmek istediği yerden görür olayları

Değerli arkadaşım;

Bakın verdiğiniz kaynaklarda "Atatürk gelin yurdu kurtaralım, sonra beyliklerinizi vereceğim dedi, sonra onları öldürdü" gibi bir şey yazıyor mu hiç?

Orada anlatılan olay, "şimdi hakları tartışma zamanı değildir. Hepimiz Türküz, müslümanız. Vatanı kurtardıktan sonra bunları aramızda çözeriz" meselesidir. Nitekim, Lozan andlaşmasında azınlıklar sayılırken Kürtler kendilerinin de azınlıktan sayılmasına karşı çıkmış, devletin kurucu unsurlarından olduklarını söylemiştir.

Çerkez Ethen, Topal Osman olayları başlı başına tarihi vakalardır. Beylik verilmesiyle falan ilgili değil, başıbozuk, kontrol edilemeyen güçler haline gelmesindendir. Yani bugün ki tabiriyle "paralel devlet" oldukları içindir. :)

sayın dost metepe bak burada kaynaktan alınan sözü var zate meclis tutanaklarındada var M. Kemal Paşa neler vaat etmişti?
[FONT=pt_sansregular]M. Kemal Paşa bu madde ile tayin olunan sınırlar hakkında coğrafi izahat verdikten sonra konuşmasını şöyle sürdürdü: [/FONT]
[FONT=pt_sansregular]“... Fakat bu hudut dahilinde tasavvur edilmesin ki anasır-ı İslamiye’den [Müslüman unsurlardan/halklardan] yalnız bir cins millet vardır. Bu hudut dahilinde Türk vardır, Çerkes vardır ve anasır-ı saire-i İslamiye vardır. İşte bu hudut memzuç [karışmış] bir halde yaşayan, bütün maksatlarını bütün manasıyla tevhid etmiş [birleştirmiş] olan kardeş milletlerin hudud-ı millisidir (Hepsi islamdır, kardeştir sedaları). Bu hudut meselesini tespit eden maddenin içerisinde büyük bir esas vardır. Fazla olarak o da, bu vatan hudud-ı dahilinde yaşayan anasır-ı İslamiye’nin her birinin kendine mahsus olan muhitine [coğrafyasına], âdâtına [âdetlerine], ırkına mahsus olan imtiyazatı [ayrıcalıkları] bütün samimiyetle ve mütekabilen [karşılıklı olarak] kabul ve tasdik edilmiştir. Bittabi, buna ait teferruat ve tafsilat yoktur. Çünkü bu teferruat ve tafsilata girmenin zamanı da değildir. İnşallah, mevcudiyetimiz tahlis edildikten [kurtarıldıktan] sonra (inşallah, sedaları) kardeşler beyninde [arasında] hal ve fasledileceğinden [çözüme ve kesin sonuca bağlanacağından] bırakılmış ve teferruatına girişilmemiştir. Fakat esas olarak bu maddede mündemiçtir [yer almıştır]...’’ (Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, AKDTYK, 1989, s. 29-30)[/FONT]
[FONT=pt_sansregular]Yani, M. Kemal Paşa şunu söylüyordu: Anadolu’da yaşayan bütün İslam halkların farklı hukukuna ve özelliklerine saygı göstereceğiz, ama savaş içinde ayrıntıya giremeyiz, vatan kurtarıldıktan sonra bu meseleyi aramızda görüşerek kesin çözüme bağlayacağız.[/FONT]
[FONT=pt_sansregular]M. Kemal Paşa bu konuya Meclis’te 1 Mayıs 1920’ de yaptığı konuşmada tekrar değindi. Bu kez, Erzurum-Sivas-Misak-ı Milli metinlerini daha sadıkane biçimde yansıtıyordu. Şöyle dedi:[/FONT]
[FONT=pt_sansregular]“... Kerkük’ün şimalinde [kuzeyinde] Türk olduğu gibi Kürt de vardır. Biz onları tefrik etmedik [ayrı tutmadık]. Binaenaleyh, muhafaza ve müdafaasıyla iştigal ettiğimiz [meşgul olduğumuz] millet bittabi bir unsurdan ibaret değildir. Muhtelif anasır-ı İslamiyeden mürekkeptir [oluşmuştur]. Bu mecmuayı [biraraya getirilmiş bütünü] teşkil eden her bir unsur-ı İslam, bizim kardeşimiz ve menafii [menfaatleri] tamamiyle müşterek olan vatandaşımızdır ve yine kabul ettiğimiz esasatın [esasların] ilk satırlarında bu anasır-ı İslamiye ki: Vatandaştırlar, yekdiğerine karşı hürmet-i mütekabile ile riayetkardırlar [birbirlerine karşılıklı olarak saygılıdırlar] ve yekdiğerinin her türlü hukukuna [haklarına], ırki, içtimai [toplumsal], coğrafi hukukuna daima riayetkar olduğunu tekrar ve teyid ettik ve cümlemiz [hepimiz] bugün samimiyetle kabul ettik. Binaenaleyh menafiimiz müşterektir. Tahlisine azmettiğimiz vahdet [kurtarmaya azmettiğimiz birlik], yalnız Türk, yalnız Çerkes değil hepsinden memzuç [hepsinin karışımından oluşmuş] bir unsur-ı İslamdır. Bunun böyle telakkisini ve sui tefehhümata [yanlış anlamalara] meydan verilmemesini rica ediyorum.’’ (Aynı eser, s. 74-75). ama sana ve görüşlerine saygı duyarak konu kapatıyorum[/FONT]

BSywJQqCEAIBbCV.jpg

BSy1_SNCcAA8yik.jpg:large
bu günlerden nerelere geldik bunuda kimse inkar edemez

ya kusura bakma metepe elimdeki bilgileri paylamaşmak amaç yoksa kimsenin hangi partili olması beni ilgilendirmiyor

Al birini vur öbürüne ama her iki kisiden biri ak partili olduğuna gore kimo dan hayir gelmez ama emel kesin ak partili

arkadaşım burda her tür insan var laz'ı sağcısı ,solcusu,kür'ü, türk', hala milleti bölmeye çalışmayın insan olmak yeterli bunları görmek için diğer sayfalarda sağcı solcu diyosun ayrım yapmadım diyosun her ne olursan ol insan ol diğerleri kolay:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt