Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Romatoid artrit (RA) hastalığı olan kim var?

15 yasinda oldum suan 30 yasindayim cift kalca protezi oldum ayak bilegimde basladii dirsekleride vurdu suan calismaktaym ama artik zorlamaya basladi isim biraz oturarak olmasi i geliyor rapor almayi dusunuyorum % kac verirler onuda bilmiyorum denemek istiyorum herkese gecmis olsun

Hastaneye gitsem % kac rapor alirim bu rahatsizliklardn dolayi rapor alan arkadaslar varmi

bendede romaotoid atrit

+spondilit var kısacası acı çekiyoruz insanaca :)

Yardım RA

Merhaba,
Benim eşim RA hastası şuan ağır ağrılar çekerek geçiyor hastalığı kortizonda kullanmak istemiyor yan etkilerinden ötürü bu hastalığı yaşayan arkadaşlar gerçekten tabsiyelerinize ihtiyacımız var lütfen benimle iletişime geçin kadiravas@hotmail.com.tr mail adresim hepinize çok geçmiş olsun allah yardımcınız olsun.

doktorunuzun verdigi ilaçları mutlaka kullanın romatizma ciddi bi hastalık ihmale gelmezilerledigi durumlarda kalbe vuruyor böbreklere felan zarar veriyor kortizonda zararlı ama iki kötü seçenekten daha az kötü olanını seçmek zorundasınız...

Merhaba bende 2014 şubat ayında bir sabah kocaman olmuş diz ve ellerimle kaskatı kesilmiş felç ağzıma çeneme kadar kımıldayamaz bir halde çığlık çığlığa uyandım.Şok olmuştum eve ambulans geldi hastahaneye öyle yetiştirildim.Önce anlamadılar dizimden sular alındı patolojiye giti temiz geldi sonuçlar.Meslek geregi doğuda bulunuyordum bir sürü serum iğne ilaç yüklendi hiç fayda etmeyince apar topar uçağa koyup istanbula gönderildim.Bir fizik tedai uzmanı Romatoid artrit dedi ilk kez duyuyordum.Dünyam başıma yıkıldı asla yürüyemiyordum.Kortizon e bir sürü yan etkleri olan laçlar verdiler 2 ay sonra baston ile yürümeye başladım psikolojim bozulmuştu psikolojik destek aldım.4 ay oldu ilaçları yaaş yaaş bıraktık.Koşuyorum neredeyse ama bir kaç haftadır ellerim parmaklarım ince ince sızlıyor yangılı bir biçmde.Yeniden korkmaya başladım geri mi geliyor diye.Yok mu bunun çaresi

peri06

geçmiş olsun sanırım çaresi yok bende çocukken geçirdim romatizma 7 yaşındayken 18 yaşıma kadar tedavi oldum çocukluk romatizması geçer dediler ama geçmedi, hala eklemlerim kemiklerim ince ince sızlıyor doktora gidicem yakında bakalım ne çıkacak...

bende 3 yaşımdan beri eklem romatizmasıyım. yılardır koltuk değnekleriyle yürüyorum. hamdolsun idare ediyoruz. engelli olmaktan isyanım yok asla. bu hastalık bana rabbimin armağanı diyip katlanıyorum hamdolsun herşeye. çokta neşeliyim :) hayat güzel, yaşamak güzel, ben güzelim :p sdc boyum ufacık oda kaymağı olsun dimi :):)

merhaba bende Balıkesir'den Ahmet Türkay. ben de bir as'li olarak aranıza yeni katıldım yaklaşık 9 senedir bu hastalıkla uğraşıyorum geçtiğimiz ay alabildim raporumu %75 olarak.. Allah inşallah hepimize birgün ağrısız ilaçsız günler gösterir inşallah..

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
İç Hastalıkları Anabilim Dalı
Romatoloji Bilim Dalı

Romatoloji Ünitesi'nde romatolojik hastalıkların tanı ve tedavisine yönelik poliklinik hizmetleri ve klinik çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bölümümüzde tanı ve tedavi açısından değerlendirilen hastalık gruplarının açılımı daha ayrıntılı olarak iltihaplı eklem hastalıkları (romatoid artrit), iltihaplı bel romatizması (ankilozan spondilit), sedef romatizması (psöriatik artrit), bağ dokusu hastalıkları, sistemik lupus eritematosus, antifosfolipid sendromu, skleroderma, inflamatuar kas hastalıkları (polimyozit/dermatomyozit), Sjögren sendromu, damar iltihapları (vaskülitler), Behçet hastalığı,ailesel Akdeniz ateşi, osteoporoz ve osteoartrit gibi hastalıkları içermektedir.

Bölümümüzde poliklinik hizmetleri 4 muayene odasında verilmektedir. Hastalar asistan ve uzman doktorlar tarafından hikaye ve muayeneleri yapıldıktan sonra, gerekli hallerde öğretim üyeleri tarafından da değerlendirilmektedir. Hastaların yukarıdaki hastalıklarla ilgili laboratuvar değerleri de aynı düzen çerçevesinde yapılmaktadır. Hastalara uygulanacak tedavi kararları uzman ve öğretim üyeleri tarafından belirlenmektedir. randevu tel 4444444

Saygıdeğer kader arkadaşlarım, Yüce Rabbim bütün dertlilerine deva bütün hastalarına şifa nasip eylesin amin.

Allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun herkese rabbim acil şifalar versin bende 2011 den beri RA hastasiyim ilk olarak el bilekleri de şişlik ve ağrı ile başladı sabahlara kadar ağrıdan uyuyamiyordum fizik doktoru ra dedi kortizon ve bikac ilaç daha verdi bir yıl sonra fakülte hastanesi ne romatoloji bölümü ne girdim deltakortril methatrexsat arva benzeri birçok farklı ilaç denendi bir yıldır humira enjeksiyon kullanıyorum humiradan önce yuruyemedigim ellerimi hiç kullanmadığım oluyodu su an bir tık daha iyiyim faydası var gibi insll da daha iyi olur ama ağrılarım hareket kısıtlılığı oluyor bi de şimdi ilaçların yan etkileri kendini göstermeye başladı kullananlar bilir humira yi ağar sanayide çalışıyorum bakmam gereken bi aylem var en zorunda iş yerinde millet hastalığımin ne olduğunu bilmeden yalancı gözüyle bakıyor lar ve öyle davranıyorlar bu çok üzücü erken teşhis ve tedavi ye başladım için eklemlerde hasar pek yok engelli raporu da alamadım bu yuzden psikolojimde alt ust oldu calisamadigim icin ama genede yasamak icinimudumu hic yetirmedim 28 yasindayi gelecek guzel gunlet bizleri bekliyor Allah a emanet olun Cenabı Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun

Arkadaşlar ben çörek otu yağı sayesinde iyileşebildim.Hastayken biri çörek otu yağıyla iyileştiğini söylemişti bende o nedenle kullanmaya başladım.bende uzun süre bu hastalığın derdini çektim inanın çok etkili.

merhaba herkese
ilaçlarımı düzenli kullanmama rağmen kalçamda sık sık ağrı oluyor, oturup kalktığımda adım atamıyorum. doktorum da bir iğne tedavisi önerdi ama hastaneye yatmam gerekiyormuş. tamam dedim. doktor o an başka bir şey sorunca ne iğnesi bu adı ne diye sormayı unuttum. ne olabilir bir fikriniz var mı? böyle bir şikayeti olup da bu şekilde iğne yaptıran var mı?

Bu aralar ağrım çok fazla sağ dizim ayalarım bileklerim ellerim omzum..çok zor..ilaç kullanamadım epeydir..etol çok ağır ağrı kesici olarak..arada içiyorum..herkese geçmiş olsun

Nasil kullandiniz cörek otunu?

Ben iki yildir ra hastasiyim haplar sadece aciyi azaltiyor ama gecirmiyor.. Dogal yollarda geciren varmi ??

melis90_

merhabalar,
ben 30 yildir ra hastasiyim, sizinki daha yeni sayilir tedavinizi kesinlikle ihmal etmeyin doktorunuz ne diyosa harfiyen yapin. çok sinsi bir hastaliktir ne zaman vuracagi belli olmaz, eğer tedavinze eksiksiz devam ederseniz tamamen kurtulursunuz.
cok gecmis olsun.

melis90_

Ben iyileştim çörek otu yağını kullanarak.Her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı içip 1 saat bekledim.Sadece bu hastalığa değil, ilaçların mahvettiği organları kemkleride iyileştiriyor.Gerçekten herkesin kullanmalı.
Hacamatıda yazmadan geçemeyeceğim.Kandaki iltihabı atmanın en güzel en şifalı yollarından biride hacamat.
İnşallah en kısa sürede iyileşirsiniz

Bende Ra hastasıyım raporlu ilaç kullanıyorum kortizon,salazoyrin ,deltacortlit gibi ilaçlar bu hastalığın engelli rapor yüzdesi kaçtır bilen varsa lütfen yardımcı olsun

Ben de ra hastasıyım 12 yıldır. Bugün dr. bana %20 rapor vereceğini söyledi. Ama ben hasarlardan dolayı kötü durumdayım. Fakat bunu bir türlü anlatamadım.

Romatoid artit ra hastası varmı

10 yıldır Romatoid artit hastasıyım 69 engel raporum var ağrılarım cok tedaviye devam kimler var başka

ysl
kortizon kullanıyorsanız , kan pıhtılaşmama sorununuz varsa hacamat kesinlikle yaptırmayın kan kaybındna gidersiniz. çörek otundan şifa bulunsaydı ben bulurdum .bulamadım.öyle mucizevi birşey olsa ra hastası kalmazdı dünyada.

Oguz80
HASAR için fizik tedaviye heyette elinizdeki çekim test ne varsa gideceksiniz. benim ellerim yamuk yumuk , dizden ve ellerden ameliyat oldum ( RA+SLE) bana yüksek verildi ama kaç bilmiyorum bir ton hastalık var bende neye ne verildi hatırlamıyorum ama RA eğer tutulum olan bir süreçte ise alırsınız.6 ay geçti ise gidin başka hastaneye . RA sadece eklemde olmuyor iç organ hasarı da varsa kanıtlı onu da dosyasınıza koyun .

Üst Alt