Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sakat aracınızı İSPARK'a kaydettirdiniz mi? Kaydettirmediyseniz bu kaydı yaptırınız.

ugir

evet ötv muafiyetli aldım, ruhsatı bayii çıkarttı sadece ruhsat da yazan kısım mua.gec.tarihi : 18-04-2022

ugir

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim dün aracı aldığım firma ile görüştüm, hatanın onlardan kaynaklı olduğunu söylediler. Düzeltceklermiş.

peşini bırakmayın bir an önce hallettirin.Sonrasında mtv borcunuda sildirin.

Merhaba size ufak bir soru daha sormak istiyorum.. Peki vergi indirimi için bişe yapmamız biyere başvurmamız gerekecek mi ?
Yoksa aracı alırken bayii herşeyi halletmiş oluyor mu ? Yani aracın 6 ay sonra vergisi gelmiş olcak sistem üzerinde bi sorun çıksın istemiyorum.

merhaba herkeze pazar günü isparka aracımı park ettim çıkarken plakamı söyledim ,görevli plakanın normal olduğunu ve 9 lira ödemem gerektiğini söyledi bende ilk defa gelmiyorumki daha öncedende gelmiştim ve aracımın plakası kayıtlı dedim fakat görevli ekranda plakanın normal gözüktüğünü söyledi mecburen 9 lira verdik eve gelince isparkı aradım ve yine malesef bizim kötü niyetimizden dolayı arabasını satıp hala isparktan düşmeyen engelli arkadaşlarımız varmış yada aracı satarken isparktan muaf plaka diye sattıklarından dolayı isparkta artık her sene plaka güncellmesi için araç sahiplerini arayacaklarmış tel nosu olmayanlarında plakasının düşümünü yapmışlar benimkisi gibi şimdi tekrar güncellme yapacağım telefondan olduğunu söyledi görevli fakat internet hesaplarına baktığımda sanki bilgisayardanda halledicem gibi gözüküyor . acaba telefondan girmek şartmı isparkın sitesine yoksa bilgisayardanda halleden oldumu acaba

İspark sms ve mail yoluyla bu durumu bildirdi, ispark sitesinden ruhsat fotokopisini yolladım tekrar aktif oldu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Engelli park kartı sahibi birçok aracın içinde engelli yokken engelli park yerlerine koyup gerçek engellileri mağdur ediyorlar, bu işe amerika ve avrupada'ki gibi düzenleme yapılması lazım, emniyet önüne gelene kart veriyor ama o kartın hangi durumlarda nasıl kullanılacağına dair bir yönetmelik yok.

Sadece kartı almak da yetmiyor, her şehirde ayrı bir düzen ayrı bir uygulama var, mesela Alanya'da aracın plakasını otopark ihalesini alan hem özel şirkete hemde alanya belediyesine işletmek zorundasınız, buda yetmezmiş gibi mesela iskele bölgesini başka bir şirket almış onlar biz engelli kartı filan bilmeyiz parayı alırız diye racon kesiyorlar. ülke dingonun ahırına dönmüş, ne yasa ne hukuk dinleyen var.

ela23

bende aldığım aracın vergisi varmı diye GİB den kontrol ettiğimde MTV yansımış olduğunu gördüm.
Derhal GİB üzerinden dilekçe doldurdum. Sonrasında rapor ve dilekçeyle birlikte en yakın vergi dairesine gidip raporu teslim ettim.
Ertesi gün GİB üzerinden kontrol ettiğimde MTV silinmişti.

Ben İstanbulda ikamet ediyorum. Araç başka bir ilin plakasına sahip olduğu için işleyiş yukarıdaki gibi ilerledi.

Uğraştıgımız şeyler yetmezmiş gibi birde bu ispark ın kayıt saçmalıgı ile uğraşıyoruz.
Arabayı alalı 2 sene oldu, ispark a 2 defa kaydettim.
Daha önce SMS ile bilgilenirinizi güncelleyin mesajı gelmişti ve bende ispark sitesinden yapmıştım.
Geçenlerde (zaten pandemiden dolayı çok nadir dışarı cıkıyorum) ispark a arabayı park ettim, dönüşte görevli plakanın sisteme kayıtlı olmadıgını ödeme yapmanız gerektiğini söyledi.
Durumu izah ettim ama görevli yapabiliceğimiz bi şey yok dedi.
Plakaya borç yazdırayım, siz sonra sildirirsiniz dedi, bende tamam dedim.
Eve gidince tekrar kayıt için bilgileri ve belgeleri sistemden girdim, çok sürmeden cevap geldi.
Plakanıza kayıtlı borç oldugundan , malasef kaydınızı gerçekleştiremiyoruz dediler.
Durumu izah ettim, önceki kayıtlarımda mevcut dedim, ama adamlar iş güzarlık yapıp olumsuz dönüyorlar.
Gerçekten bu kadar saçma bi olay görmedim.
Bu kadar kısa süreli bi kayıt sistemi olabilir mi?
Neden bunu vergi dairesinden teyit etmiyorlar?
Yada plakanızın sistemden düştüğünü bildirmiyorlar?
Hepsini geçtim, sorunun bende olmadıgı, aracın 2 yıldır zaten engelli olarak kullandıgını , istisna hariç 5 yıl satılamayacagını bilinmesine ragmen işgüzar çalışanlar yüzünden bunlarla uğraşıyoruz.

Olayın parasında değilim ama insanın canı sıkılıyor , gerçekten bu ülkede engelli olmak , engellilikten daha zor.

ispark otopark kaydı

merhabalar benim % 40 vergi inidirimim var,emekli oldum çalışmaya devam ediyorum.adıma kayıtlı aracı ispark otoparkından ücretsiz faydalanmak için ne yapmam gerekiyor.

Üst Alt