Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sakat aracınızı İSPARK'a kaydettirdiniz mi? Kaydettirmediyseniz bu kaydı yaptırınız.

Evet engelli ve şehit yakınlarına her sene İBB il ve ilçe meclis üyelerine 3 araç park süresi limitsiz olarak 5 senede bir onlar engelliden üstün.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

doğrudur benim engeli raporunu 2010 yılında %60 olarak aldım.
bu oranla engeli aracı alma sansım yoktu.
Aracımı 2013 yılında aldım ruhsatı normaldi.
Önce biraz zorluk çıkardılar sonra engeli raporum ve engeli kartımı tekrar inceleyip verdiler.
O zaman ispark 1 saatti ücretsizdi.
Şimdi yol kenarlarında 3 saat,
kapalı yada etrafı çevrili Otoparklar 8 saat ücretsiz.

engel oranının isparkla alakası olmaması gerek acaba oranı yüksek belirtmeniz isparklarda asansör rampa gibi bazı hizmetler için mi. Görevliyi aradığımda ruhsatta engelli araç yazması yetiyor dedi. Araç alırken alınan raporların iliştirilmesi birde dilekçe yazmamız gerektiği söyleniyor. Bugün bir arkadaş 153 ara dedi ama ben kargo ile yollayacağım.

153 ü aradım .%83 raporum var kaydını nasıl yaptırabilirim dedim.%90 dan aşağısını kabul etmiyor İspark dedi.Tek uyfgulama var bu konuda o da %90 şartı dedi.Bu doğrumu sizce arkadaşlar.

Klasik %90 altı olan araba alamaz gibi birşey bu ruhsatda engelli aracı yazması yeterli deniyor

%90 gibi bir sınır olduğu söylenmedi bana! Sadece
Ruhsatta engelli yazması gerekiyor ve oranı mühim değil dediler.
Bende %70 engelli raporum var ve ruhsatım normal çünkü aparat vs
kullanmıyorum. Bizim gibi engelliler alamıyor sanırım. Yılmadan şikayet
etmek lazım. Bizim gibi engellileride göz ardı edemezler..

Ghost gls

Bu durumdan benim anladığım sadece ÖTV indiriminden faydalanma hakkı olanlar İspark dan ücretsiz faydalanıyor.Yani bedensel ve %90 raporlu engelliler.

Oysa %40 raporu olan herkes engelli sayılmıyor mu?Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

[FONT=sans-serif]2017 İBB Meclis Kararı yazılmış yukarıda.bu kararlar yazılı bir şekilde İSpark a gitmiştir mutlaka.%90 olayını hangi yönetici çıkardı acaba.Aynı yönetici bu karara rağmen bir millet vekiline "sen burada 5 dakka park edebilirsin," diyebilir mi.Nereden uyduruyorlar %90 olayını?[/FONT]

Az önce İSPARK müdürlüğü ile görüştüm engelli oranı yok dedi sadece ruhsata engelli ibaresi olacakmis faxla hallediliyor ruhsat rapor kimlik başka birşey istemiyorlar

@Serkan19777

Ruhsatta engelli ibaresi yazması için ya bedensel engel yada %90 üzeri rapor gerekmiyor mu?

Toplanın dostlar güncel bilgi var :)
Dün gittim isparka zaten telefonla cevap vermiyorlar kargo yolladım almadılar, bimere, cimere, beyaz masaya heryere şikayet etmiştim sonuç zaten hep aynı cevap otomatik.
Yıldım mecburen genel müdürlüğe gittim ümraniyedeki içeri girdim müşteri hizmetleri kısmına bomboş içerisi akşam ne yesek diye takılıyorlar. Benden sadece ve sadece ruhsatımı istediler ruhsatta engelli ibaresi yazması yeter dediler. Hazır bir form verip ad soyad plaka doldurup imza attım 4-5 gün içinde aktif olur dediler çıktım ama her sene yenileyecek miyim onu sormayı unuttum bağışlayın dostlar. Kimlik dahi sormadılar ne rapor ne kart.

bLaCkRaCe

Merhaba ruhsat fotokopini ve birde dilekçe yaz isparkın umraniyedeki merkezine kargo veya elden gönder kaydederler

İyi günler arkadaşlar bugün iş yerinden çıkıp Dudullu'dan Ümraniye gittim. ispark'ın yeri Alemdağ Caddesi üzerinde Canpark denilen alışveriş merkezinin arkasındaki Haldun Alagaş Spor kompleksinin hemen arkasındaki arada en sondaki bina. kapıdan girdim güvenlik görevlisine isparka Kayıt yaptıracağım söyledim oda sağındaki cam kapıdan geçip müşteri hizmetlerine gitmemi söyledi. oraya gittiğimde Duran görevliye(orada yaklaşık 10 tane görevli var) aracı kayıt ettireceğim söylediğim zaman ruhsatı istedi ve bir kağıt verdi. Bu kağıda arabanın plakasını adımı soyadımı ve telefon numaramı yazdım imzamı attım görevliye teslim ederken o da ruhsatın fotokopisini çekti ve aracın kayıt edildiğini salı veya çarşamba günü Kullanıma başlayabileceği mi söyledi. bütün Bu işlem toplamda 5 dakika mı almadı yani kargoya vermek telefonla aramak gibi seçenekler Gerçekten beni sıkmıştı. İspark ı arıyordum Kargo yapın diyordu arkadaşım telefonla aradım faks yaptım diyordu nasıl yapacağım diye düşünürken firmadan çıktım Ümraniye'ye gittim ruhsatımı göstererek kaydımı yaptırdım. Hemde oran rapor falan denmedi. Sadece ruhsatta engelli aracı yazması kafi . Sizede kolay gelsin en iyi yol bu. Bence birde heryıl yeniden kayıt yenilemek zorunda olmasak daha iyi olacaktı.

%57 engelli raporum var ancak aracım normal yani engelli aracı değil yine de isparktan faydalanabilir miyim?

dogus_83

Hayir yararlanamazsiniz ruhsatta engelli ibaresine bakiyorlar sadece engel orani onemli degil

Bu kayıdı her yıl yenilemek gerekiyor mu acaba?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

halil385

çok saçma bende engelliyim ancak sırf ötv indirimim yok diye isparktanda faydalanamıyorum, vücudumda 2 tane protez var ama adam yerine koyan yok benim gibi hastaları.

dogus_83

Evet cok sacma engelli karti bile gostersek kabul etmiyorlar sistemde kayitli olmasi gerekiyor diye sorun cikartiyorlar.

Her yil yenilenme olayini emin degilim dostlar bilen aydinlatsin

sizden engelli bir adaysınız bizde ama böyle bir yaklasımıznız bizi çok üzdü bizim hep birlikte beraber olmamız gerekirken siz daha işleri bozuyorsunuz çok yazık

İyi günler arkadaşlar şunu belirtmek isterim arabam engelli İSPARK A kayıtlı olmasına rağmen iptal edildilmis güncellemek gerekiyormuş 0216 635 00 00 aradım ruhsat kopisi ve dilekçe mail at dediler musterihizmetleri@ispark.istanbul bu mail adresine mail attım bir gün sonra düzeldi tüm arkadaşlara yardımcı olur inşallah.

Beni de geçen ay aradılar

ispark : şu şu plakalı araç sahibi misiniz?
Ben : evet
İspark : araç hala sizde mi?
Ben : evet
ispark : teyit amaçlı aradık.
Ben : öptüm byes!?

Evet yaklaşık 1- 1,5 ay öncesi benide aradılar aynı soruları sordular güncelleme yaptık dediler.

Siz şanslısınız benim aracın kaydını iptal emisler arayan olmadı neyse ki güncelleme yaptılar

ispark

Merhaba ötv muafiyetli aracım var yeni aldım ve ispar ka kayıt yaptırdım , ama ruhsat da engelli aracı diye yazması gerekiyormuş sanırım benim ruhsatımda diğer açıklama kısmında yazan mua.gec.trh. 18.04.2022 yazıyor ?
istedikleri şey bumu acaba

ela23

Kullanım amacı bölümünde engelli aracı - hususi yazması lazım, tertibatlıysa diğer bilgiler bölümünde özel tertibatlı engelli aracı yazması lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

alla alla nasıl olur ya araca ozel tertibat eklenmedı sadece otomatık vites olması sartı vardı ama ruhsat da engeelli aracı diye yazmıyor.

ela23
aracınızı ötv muafiyetlm, aldınız?evet ıse ruhsatı hatalı basmıs olabılırler.duzelttırın basınıza ıs alırsınız sonra.

ruhsatı bayi cıkartıysa hata yapmıs yada tescıl burosu ama bı sekılde hata var.

Üst Alt