Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Serebral Ataksi teşhisi konan arkadaşım nelere dikkat etmeli?

rehabilitasyon işe yarıyor mu
ben s.a. değilim ama fizik tedavinin verdiği hareketler hastalığımı ne durdurdu ne de geciktirdi

Merhabalar ben 39 yaşında birden koşma tetimi kaybettim.sağ bacağım tonlarca agır hissediyor kaldırım adım atamıyordum.bir kaç ay sonrada dengesizlik sağ elde kordinasyon bozukluğu ,konuşma bozukluğu ve titreme .mr,brg ,omurilikten alınan sıvılar gen tahlileri,fransaya özel lab.giden tahliler vs.herşey temiz çıkıyor ama görünen has.serabellar ataksi dediler.merdivenleri tutarak inip çıkıyorum sağ elimlede tutamıyorum çünkü elim de titreme ve kor.bozukluğu olduğu için düşürüyordu.önce ayak,kol ve dil hepsi 3 ay içinde oldu hatta idrarı tutamama wc yetişememe.zeka geriliği vs.10 yıldır spor yaparak yaşıyorum.umutla yaşadım alternatif tıpları denedim hepsi para tuzagı ve umutlarını yok eiyor.hacı hocalara da cok gittim.denize düşen yılana sarılır misali.4 yıl iidebenone kullandım ersin hoca vermişti.şimdi onun yurt içi yapımı idebex veriliyo ama içeriği aynı dediler ben araştırdım pek aynı degil.kullanıyorum has.ilerlemedi en azından.sesli kitap okudum.çok spor yaptım halada yapyorum.eger bir gelişme olursa tıpta paylaşın ne olur.emekliliği düşünen biri vardı olmasın.ben konuşamıyorum diye emekli oldum çok pişmanım.konuşurken karnım(diafram heralde)çok acıyordu,acı çekiyordum.sizinde acıyormu.belirtilerimiz aynı mı merak ediyorum.hacettepede rana hn.,bülen elibol ,en son ersin tan hastasıydım.çok ilaç denendi bende parkinson ,epilepsi vs.herkese acil şifalar.

madamyaya

slm,deneyimli,bilgili dalında iyi diye gittim.Öylede belki ama hastaya karşı yaklaşımı hiç iyi degil.ben belki 8 saat fizik hareketi yaparken ve bu çabalarım karşısında iyileşmeye dogru giderken bana fazla iyileşme bekleme bundan donra iyileşemezsin diyen dr.Evde ağlamıştım.Ablam para verip aglıyorsun diye dalga geçip güldürmüştü muayene ücreti 5 yıl önce 450 tl idi.BU adama 5 yıl gittim bir yenilik olur diyerekten ama olmadı.Ondan sonra ben % 70 düzeldim.kollidal.gümüşsuyu ve k.altın suyunu araştır ben yarın sipariş vereceğim.ACİL ŞİFALAR DİLERİM

biz randevu aldık biiz yönlendiren doktor çok iyi olduğunu söyledi.Size iyi gelen kollidal.gümüşsuyu ve k.altın suyu mu? nereden s.pariş veriyorsunz ?

madamyaya

Dalında çok iyi ama hastaya yaklaşımı iyi degil.bana tavsiye etmişlerdi ama ben PROF Hilmi uysalla frklılık göremedim bunun üstelik hastaya yaklaşımı daha iyi.gümüş suyu ve altın suyu tel.05444965880 ama bana tm tanı konamadı hiç birsey bulunamıyor sca sın deyip kapattılar.saygılar (araştır)

sipariş ettiniz mi? ve nerden duydunuz iyi geldiğini araştrdım doktorlar bile onay vermiş hatta sağlık bakanlığı bile.

madamyaya

Sipariş verdim ve kullanıyorum.2 007 yılında cerahpaşa tıp fak.has.yatarken daha gençliğini baharında 21 yaşında gencecik NESE AKAY İLETANIŞTIM .BENDE 38 YAŞINDAYDIM sıkı dost olduk abla kardeş ikimizin has.cok benziyordu .tek farklı onda uyuşma ,bende titreme vardı int yazısı var.okuyun lütven gümüşsuyu kullanlar yazarsanız cıkar.
sürekli habeerleşirdik .ben iyiye giderken o kötüye gitti ve ytaga mahkum oldu benkendi işimi hatta evin işini bile agır agır yapıyordum .int görüntülü yazışıyoduk.konuşması yoktu benimde çok kötüydüanlaşılmıyordu.neyse son 4 yıl iletişim kuramadık çok aradım bulamadm .gümüşsuyunu 8 ay kullanmış ve iyi olmuş. DÜNYALAR BENİM OLDU O KADAR SEVİNDİM Kİ ANLATAMAM BU DUYGUYU.O TAVSİYE ETTİ.EK OLARAK ALTIN SUYUDA ALDIM 2 GÜNDÜR İÇİYORUM.İNŞALLAH BANA DA İYİ GELİR.SALI GÜNÜDE PROF DR. HİLMİ UYSAL KONTRÖLÜM VAR.ÇOK İYİ BİR İNSAN VE DR. AMA AKDENİZ TIP DA SİZE VE HEPİMİZE ACİL ŞİFALAR (İKİMİZEDE TANI KONULAMAMIŞTI VE EN SON SCA BENZETTİLER O KADAR)SAYGILAR

merhaba dün prof.Mehmet ersin Tan'a gittik babam için bize adana'Da konulan tanı seberaller ataksi iken Ersin bey multi sistem atrofi dedi yine de gümüşsuyu ve altınsuyunu alacam babam için.

madamyaya
biraz pahalı ama altın suyu mutlaka lın .beyinn hastalıkları için miş.iyi seneler

Hangi siteye baktınız onada bakmak istiyorum,hşçkl

herhangi bir sitede okudum inanın tam hatrlamıyorum.Bana sipariş etmem için numarayı atabilir misiniz ? Orada kiminle görüşmem gerekiyor.

madamyaya

merhabba,tel no0544 4965880 TANSU HN.BENDEN BAHSEDİN FİATTA YRDIMCI OLSUN.MUKADDER BEN.

arkadaşlar bendede seraballer ataksı hastalıgı var bu gumussuyu dıyene ınanmayın bana hıkaye gıbı geldı hem yorumlarına baktım sahtakar falan dıyolar.

HACETTEPE-USAK

merhaba,tanı konduysa gümüşsuyu iyi gelir diyemem bize tanı koyamamışlardı.gümüşsuyunu aldıgın yer 3 ay aralıksız kullanmamı söyledi .ama olmuyor Neşe hn.1 şiseden sonra 15 gün ara vermis bende öyle yapıyorum.iyi geliyor diyebilirim 3 aralık ta başladım daha ne oldu ki denize düşen yılana sarılır Neşe de bbende çok ugraştık .hele benim gayrettimi ve maddi harcamamı kimse yapmamıştır oturduğum evimi satıp hastalığıma harcadım size yazayım
.ozon(10 seans)-2 defa nerolterapi (20 seans)-refleksoloji (10 s.)biorezonans10 s. ,bioenerji 10 s,hacamat sülük tedavisi(3 s)ama ozon ve hacamatın dışında hiç birşey fayda etmedi hepsi para tuzağı.bunun dışında gün boyu elim-dilim ve dengem iç hareket ettim en az 7 saat bugünlere geldim .çok şüküüür allahıma herkese acil şifalar

ben s.ataksi hastasıyım 36 yaşındayım hastalığımın süresi 6 yıl ilk 3 yılı benim için çok rahattı sonradan ilerledi şimdi dışarda destek amaçlı baston kullanıyorum.hareketsizlik ve kafaya birşey takma ve onu düşünmek ,sitres hastalığın en büyük düşmanı.

ben s.ataksi hastasıyım 36 yaşındayım hastalığımın süresi 6 yıl ilk 3 yılı benim için çok rahattı sonradan ilerledi şimdi dışarda destek amaçlı baston kullanıyorum.hareketsizlik ve kafaya birşey takma ve onu düşünmek ,sitres hastalığın en büyük düşmanı.

sca tip kaç sizinki. konuşmada bozulma varmı acaba. yada zeka gerilemesi felan oluyormu. unutkanlık veya hatırlamama

ben çalışıyorum dengem felaket konuşmam iyi olmasada bozuk karşımdakiyle anlaşıyorum.bolbol yüksek sesle kitapokumak ve sakız çiğnemek iyi geliyor konuşmaya,hafıza kaybı detaylarda oluyor unukanlık çok olmasada oluyor ,zekada hiçbir sorun yaşamadım

ilyas doğan

sca yada fa kesin kanıtı varmı. ben sca2 liyim milsal sadece denge sorunu var 5 yıl oldu. siz sca1 2 hangisisiniz.

Anlamıyorum çeşit çeşit demek ki bana da sca dendi ama kesin tanı yok.tek sorunum denge ve göZ. Konuşmam iyi unutkanlık yok walla bildiğim kadarıyla zekada da sorun yok:):):):)

çirkin
Doktor beni göz ve kbb sevketti. Bu hastalık etkiliyomuş bazı şeyleri. Gözde hiç bir sorun yok şahin gibi goruyorum. Kulakta kucuklukten beri sol kulak agır işitiyor. Bunla alakası olabilir veya olmayabilir. Bende tek denge sorunu 45mg idebex aldım bugun. 1 kere yuttum sanki biraz dengem duzeldi rahat hissettirdi. Recetesiz alınıyor 27 tl. Deneyin bence. Doktora yazdırın 90mg sizde var. İdebonen içeriyor.

İstanbulda mısın ? Hangı şehir

Ankara. Hacettepede aoa tanısı kondu. Sizin durum nasıl ne zaman başladı ve şimdiki durum artı duygudurumunuz nasıl

Kan testinden mi belli oluyor acaba. İlerliyen bir hastalıkmı acaba. Baska bir arkadaş varmı buna yakalanan buda bilinmiyen birşey galiba.

Son düzenleme:
Bu hastalık anne baba kan uyuşmazlığından doğan genetik bir hastalıktır. Çok sinsice yavaş ama durmaksızın ilerleyen bir hastalıktır. Bende sca lıyım. Artık herşeyi boşladım akışına bıraktım gidiyorum. İlaç falam kullanmıyorum ama - imadilge - siz iki gün önce idebex kullanmaya başlamıştınız galiba. Şu an nasılsınız

polencafe

Benim belirti az şiddetli denge kaybı. Burada arastırmam ve internette arastırmam gore idebex aldım. İdebonen içeriyor. Hap kas ve beyin uyumlu calısmasını sağlıyor. Benim belirtim sadece denge yurus. Merdiven tutmadan iner cıkarım ama misal tabilot yemegini tutyp merdiven cıkıp inemem. Kosmam dengesiz saglıklı kosamıyorum. Mac top oynayamam bundan dolayı. İdebex doktora danısmadan sabahları 45 mg ile basladım. Bir düzeltme goruyorum. Yani biraz daha yuruyuslerim duzenli ama 2 günde daha bişey olmaz. Ama mutlaka etkısı var depresyon duzeltıcılığide varmış. İnşallah bir sonuc verir. Ben bişey soracam şimdi kanda sca2 sonucu cıktı. Bu bir genetik deilmi sonucta. Bebekken bile tahlil olsaydım hiç bir belirti olmadan yine sca gorunecekti deilmi?

Ben sca oldugumu gecen hafta ogrensim. Acaba sca tasıyaccılardada gozokuyormu acaba tahlilde. Ben kendim bazı takviyeler kullanıyorum.2 kutu magnezyum kalsum solgar 90lık kapsul bitirdim. Değerleri kanda normal ama bu soruna hiç bi faydası olmadı. Uzun suredır omega3 kullanıyorum. Suan 2 haftadır. E vitamini kullanıyorum. E vitamin ölçtüremedim. Buda dengesizlik yapıyomus. B12 kullandım kan b12 normal. Demir kullanıyorum. Kan verirken kanım cok az geliyor ve cbk usudugum kullanıyorum suan. Bunlar vitamin zararı yoktur. Takviye 2 3 ay yapılabilinir. Suan 3 gundur cuha çiçeği yagı kapsulu kullanıyorum. Bundada ms felan iyi yanları varmıs. Forumda gormustum kullanan yararını aldım diye. Bakalım doktor testler istedi goz kkb emg felan. Sonra tekrar gel dedi. Gel dediğine gore mutlaka önerisi olcaktır.

Bende titreme var biraz. Bazen kafam titriyor bazen ayağım. Mısal otobusteyım dar bi alanda gecegım zaman ayaklarım adım atsamı atmasammı boyle teretut edıyor. Sizde boyle titremlerde varmı acaba. Birde cok stres depresyon var bunuda soyleyecem. Yada piskiyatıraya gidecem bazı panik atak bozukluklarıda denge bpzuyor. Sizin depresyon stresler nasıl.

Ben çok sinirli bir insanım.(uykusuz aksi naleet:):):)
Ama bunun hastalıkla ilgili olduğunu sanmıyorum yapımda ola bişe bence bi de en ufak şeyi gözümde büyütürüm ve çok büyük sorun yaparım

çirkin

O kareketetistik özellik hastalıkla alakası yok. Titreme vs varmı sende

Üst Alt