Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Serebral Ataksi teşhisi konan arkadaşım nelere dikkat etmeli?

Burda yıl 2008 2009 fa lılar vardı. Onlar foruma artık girmiyor. Sizce ne olmus olabilir. Bu beni korkutuyor biraz. Suana kadar rastladıgım arkadas sca 23 senedir. Sadece yurume bozulması var. Bazen düşüyorum diyor. Ve titremesi yok klavye tek parmak kullanıyor "konuşmam tabiki normal değil biraz yavaş ama aşırı değil yani normal gib" belirtti.i Aslında 23 sene bu sure fena deil. 5 10 sene içinde yatalak konusayamayanlar var.Tabi kişiden kişiye değişiyor. Yani suan gorduğum kadarıyla fa daha bir kötü hastalık galiba değilmi?

Zaman zaman sinir boşalması ıoluyo gibi geliyor ama hastalık lada ilgili olabilir. Arada baş parmağım titriyor elimin

@imadige
Öncelikle geçmiş olsun. İdebex kullanıyo musunuz hala sabah aç karnına 45 mg mı içiyorsunuz yan etkisi oldu mu?faydası oldu mu? Kb çok soru sordum:confused:

[FONT=sans-serif]Bide başka kullandığınız fayda gördüğünüz ilaç,terapi falan var mı?[/FONT]

İdebex kullanmıyorum. Yaramadı. En iyi gelen şey yüzme. Haftada 3 4 saat yüzecen.

Babam 70 yaşında ve serebal ataksi hastası 5 yıldır yürüme ve konuşma rahatsızlığı yaşıyor. Gen testine gönderdik sorunlu gen ve tipini öğrenebilmek için.

Kubilay Varlı ilk doktorumuzdu hacettepede prof özel muaynede görüştük birş ey yok boşuna gezdirme demişti babama 2. muaynede teşhis koyamamıştı.

Ersin Tan hacettepe prof özel muaynesinde görüştük 4 kez 2. doktorumuzu bol hava civa var ama yeterli bilgilendirme yok. İyi tüccar.

3. doktorumuz Prof. Dr. Yasef ÖZSARFATİ Florence Nightingale idi iyi bir doktor güzel bilgilendirmeler yaptı.

4. doktorumuz hacettepe Bülent Elibol şuana kadarki en iyi doktordu serebal Ataksi konusunda.

Tedavi ve çözüm yok ama fizik tedavi tek yardımcı olan şey. Bir gelişme olursa yazarım.Herkese geçmiş olsun
bu paylaşımı boşuna özel muaynehaneler de gezip paranız heba olmasın diye yazdım.

Gerçekten de bu paylaşım süper olmuş.
Bülent elibol teşhis koydu
Ersin tan yalandan tahlil mahlil diye iyi para topladı
Kubilay varlı uyduruk bi ilaç verdi gönderdi
Aksel Siva iyi diyolar.cerrahpaşada. bilmiyorum bakacağım

Üst Alt