Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sizce insanlar bizi engelli oldugumuz için mi seviyor? [Tartışma]

İnsanlar bizi insan olduğumuz için seviyorlar. :D

Sevgilerimle.....

ben o kadar popülerim ki sakat :mrgreen: (bu arada bu kelime artık eskisi kadar canımı yakmıyor) olduğum için kollarıda aldırsammı die düşünüyorum.

Hayır Mis ... bence sen Hayata Pozitif bakabildiğin için ,
Toplum içerisinde Kendini İspatladığın için Seviyorlar

Re: [Görüş] Sizce insanlar bizi engelli oldugumuz için mi seviyor?

miss,

Bir de şöyle düşün...

Antipatik,sevgiden ,ümitten yoksun birisi olsaydın,seni severlermiydi acaba...
Tabiiki sevmezlerdi...
Kendine böyle gereksiz sorular sorupta üzülme boşyere...

Çünkü sen herşeye rağmen hayata pozitif bakan birisin...İşte çevren bu sebeple seviyor seni.. :wink:
Her insan sempatisini,sevgisini kendi kazanır.Kişinin kendi elindedir yani.

Sevgiyle,Sağlıkla kal....... :wink:

Öyle düşünme Miss..O kişinin bir anlık boş boğazlığı bence...
Seni o kadar seven sadece engelin için seviyor, sana ilgi duyuyor olamaz...
Ben şu ana kadar hiç düşünmedim..karşımdaki beni engelli olduğum için mi yoksa ben olduğum için mi seviyor diye...
Sanmıyorum engelim için olsun ,sevilecek nesi var ki :) Ben bile sevmiyorum...
Beni seven seviyor..hiç bir zaman engelime bakmadan ,ben olduğum için..
Eğer başka türlü olsaydı onun adı acıma olurdu herhalde..Bu da gözlerden,bakışlardan,sözlerden anlaşılırdı ..Anlardım daha doğrusu..

Bence bunu söyleyen düşünce özgürlü.

Bu tip kişilerden çevremizde yeterince var zaten hayatın engelleriyle uğraştığımız yetmiyormuş gibi bide bunlarla uğraşıyoruz...

Beyin engellilere hakaret etmek istemiyorum.Çünkü onlar bile kimseyi ayrım yaparak aşağılamazlar

Fulyacım artık bunları tartışma zamanının çoktan geçmiş olması lazımdı artık ama,olanlarda varsa halen demekk ki düzeyimiz yerinde sayıyor."düzeyimiz "derken bunun sol tarafına gerekli kelimeleri siz koyun artık.

Hele verimli,akıllı,üretken,çalışkan ve sevimli olma bakalım aynı davranışları,sadece engelli olduğun için alabilecekmisin.

Geçelim artık bunları ya.takılacak o kadar şey varken.

Herkesin eksik ve engelli o kadar yönü varki.bu engelli yada engelsiz fark etmiyor.
Yeterki bu engeli kendin koyma.

"yaradılanı severim yaratandan ötürü"

Bence kimse kimseyle acıdığı için uzun süreli sevgi gösterisinde bulunmaz.Eninde sonunda acımaktan sıkılır.Hem başkasının bize acıması çokmu önemli,önemli olan biz kendimize acımayalım.Engelimizle kendimizi kabul edersek bu duygularıda ortadan kaldırmış oluruz.Böyle olucada acıyanlar kendilerine acırlar bir zaman sonra

Yaşadığımız toplumda herkes herkesı sevecek diye bir kaide yoktur. İnsanlar bizi engelli olduğumuz için sevecek diyede bir şey olamaz. eğer sen karşındakı insanlara iyi davrandığın ve güzel diyaloklar kurduğun sürece onlarda bizlerle ilgilenir ve sevgilerini esirgemezler. bizler bile iyi davranışlı olmayan engelli arkadaşlarımızı ne kadar sevebiliriz. Yanlız bizlere yardım acısından bakış açıları daha daha sıcak olabilir.

Hayatta gerçek engelliler bizleriz, ama bizler bunu bir çoğumuz eğitimlerimiz veya kendimizi yetiştirme babında aşmış durumdayız. Bu gibi düşünenlerde bence EĞİTİM engelli diye düşünüyorum.

Ben bu tarzda söylem ve yaklaşımlara bir anlam veremiyorum. Bu söylemden tek çıkarabildiğim sözü söylemiş kişiyi tanımıyo olmama rağmen bu kişinin toplumda kabul görmediği için, toplum tarafından sevilen ve/veya takdir edilen kişiler hakkında bu şekilde konuşmuş olmasıdır.
Her hangi bir engelim olmamasına rağmen yaklaşık 2 yıldır bu foruma üyeyim. Ve benim iki yıldır bu foruma üye olmama neden kesinlikli forumun engelliler forumu olması değil bu formdaki bir çok insanın seviyeli, hoşgörülü ve bilgi düzeyi yüksek bireyelerden oluşmasıdır. Son olarak söylemek istediğim şudur bu türde bakış açıları sadece engelliler için değil, toplumun bir çok kesiminde ortaya çıkan bakış açılarıdır ve bu tarzda bakış açısı olan kişilerin acizliğinin bir ispatıdır bence...

Sevgiler...

Merhaba miss düşüncen bence çok yanlış insanlar bizi engelli olduğumuzdan için mi seviyorlar hiç düşünmedim yani bir arkadaş gelipte seni neden seviyorlar biliyormusun demesi hastasında ondan seviyorlar bence affedersiniz o kişinin kendisi hasta yani hem birde arkadaş olacak işmi bu benden tavsiye hiç bir zaman öyle düşünme tamam mı her kim öyle konuşursa kafanı takma bizim gibilere ne düşünüyorlarsa allah bildiği gibi yapsın diyorum böyle bir olay başıma gelmedi bilmiyorum yani senin bu düşünmen beni çok üzdü sakın böyle düşünme misss kendine iyi bak :cry:

insanların bir engelliyi engelinden dolayı sevdiğine hiç tanık olmadım ve yaşamadım. açımak ise o da o anki psikolojik durumlarına bağlı gelişen bir duygu ve süreç takip etmez ve kısa gelip geçici dir. sevgi kişinin karşısındaki kişiyle kurduğu iletişime bağlı olarak gelişen bir olgudur.

yoksa bizim engelimiz için yapılan bir şey olmadığını düşünüyorum

MERHABA ARKADAŞINI KINIYORUM.... :twisted:

O ARKADAŞIN BENCE SEVGİNİN NE DEMEK OLDUĞUNU BİLMİYOR.....

SEVGİ ÖYLE BİRŞEY Kİ: ONU ISMARLAYAMAZSIN, SATIN ALAMAZSAIN, KİMSEYE İKİ KİLO SEVGİ DİYE SİPARİŞ VEREMEZSİN.......

NE DEMEK ENGELLİSİN DİYE SEVMEK? BE NE SAÇMALIK YAA

O ZAMAN HEPİMİZ HAYATA KÜSELİM :shock:

BENİ SEVEN BİRÇOK İNSAN VAR AMA HİÇ BİRİ ENGELLİYİM DİYE SEVMİYOR :?: BENİM YAPTIKLARIMI ENGELSİZ ARKADAŞLARIM BİLE BAŞARAMADI, BANA HAYRAN OLDUKLARINI SÖYLEMELERİ BAZEN BENİ ŞAŞIRTIYOR KIYASLANDIĞIMI HİSSEDİYORUM. AMA SEVGİ BAŞKA BİRŞEY.

KİMSE KİMSEYİ ENGELLİ DİYE SEVMEZ.....

BİZ İNSANIZ VE İNSAN OLARAK DEĞERLİYİZ CANIM EĞER SENİ SEVİYORLARSA BU ENGELLİ OLDUĞUN İÇİN DEĞİL O TERTEMİZ YÜREĞİN İÇİNDİR....

Hayatımı paylaştığım pek çok kişinin beni çok sevdiğine inanıyorum. Bun da engelli olmama rağmen hayata ve kendime karşı pozitif bakış açımın katkısı olğunu da düşünmüyor değilim. Acınacak durumda yalnız ve sevgisiz olanlar başkasına acır ancak diye düşünüyorum..

Acımayla sevginin arasındaki büyük farkı anlamayacak kadar sevgisiz mi bu arkadaşınız..
nasıl engelli olduğu için sevebilirsinki bir insanı..?

engelliler ne yaparsa yapsın nasıl davranırsa davransın yinede severlermi..? yok böyle bişey..!

herşeyden önce, engelli veya değil, insan olmalı...!

selenayy

ben de seni kınıyorum arkadaşımız için öle düşündüğün için o ona olan
ilgiliyi öle anımsamısdır yani kınamanı gerektiren bişey yok
miss sana gelince seni engelli oldugun için sevmezler ama durumundan dolayı senin üstüne düşkün olurlar yani seni sevenler seni gerçekden sevdikleri için severler

Bir insanın sizi acıdıgı için sevdigini hemen anlarsınız. Ve bunu anladıgınız an ona gereken cevap gerektigi gibi verilmelidir.Bir insana sırf engelli diye sevmek olurmu?Zaten böyle biri hemen anlaşılır gözleri onu ele verir.

seven insan oldugu için sever fiziki görünüşüne hastalıgı sonraki olanak

Sevgili Miss,
acıyan da vardır acımayan da,
seven de vardır sevmeyen de.
Sevgi "Seni seviyorum" cümlesiyle ispatlanacak bir olay değil...
Sevgiyi hissedersin.
Bir düşün, eğer çevrendeki insanların sana bakışında sevgiyi görüyorsan asla bundan şüphe etme;o sevgidir.
Sevginin üzerine çok düşünmemeli.
Biliyor musun ben Trump'a acıma duyuyorum, sayılı zengin-sağlığı yerinde ama bir RUHSUZ!
Takma kafana,engelli de engelsiz de;her insanın acınacak ve sevilecek tarafları vardır.
Sen acınmayı mı,sevgiyi mi hissediyorsun?
Asıl soru bu!
Sen bize değil, kendine sor...

SEVGİlerimle...

sevgi çok farklı bi duygu
beni seven insanlar özürüm için seviyosa hiçççç yaklaşmasın bana
güzelim çok güzel bi işim var kendimede güvenirim ben insanları seviyorum varsın onlar beni sevmesin
arkadaşlar ben yeni katıldım bu siteye bi hoş geldin bile demediniz

Re: [Tartışma] Sizce insanlar bizi engelli oldugumuz için mi seviyor?

Offf Offf acımaktan ziyade devote olarak seviliyorsan bak o zman kork.

Yoksa annen,baban ve arkadaşların tabiki seni sen olduğun için ve sana değer verdiklerinden seviyorlardır. :)

kusura bakma ama arkadaşım dediğin kişi arkadaşmı kötü haber tellalımı belli değilmiş
her inasan sevemez sevgi nedir bilmez
insanların davranışlarından zaten seni neden sevdiklerini anlarsın
benden sana bi tavsiye her kese arkadaşım deme

Evet bence de asıl konu devotlardan korkmak olmalı. Bu acınmaktan daha kötü bir durum. Allah kimseyi devotlarla karşılaştırmasın diyorum. Tek dileğim bu.

Sevgi ile acımak birbirinden ayrı kavramlardır. Bizim toplumumuzda genelde zor durumda olan her insana acırmak gibi bir duygusalık söz konusu. Engelli bir insan olunca da aynı duygusallığı gösteriyorlar.

Fakat ben insanların sevmesiyle ilgili olarak engelli olmanın çok fazla önemli olmadığını düşünüyorum. Çünkü insanları birilerini severken içlerinden gelerek severler. Bundan dolayı insanların sizi sevmesi tamamen davranışla ve ahlakla ilgilidir. (tabi burada sahte ve menfaat sevgileri hariç)

canım kusura bakmada sen o insana arkadaşım deme bence patavatsızın önde gideniymiş o:mad:belkide kıskanıyor seni ve kendi içindeki şeytanı avutmak için "onu engelli oldu için seviyorlar zaten hıh der"

merhamet duygusu her insanın içinde vardır hemen herkesede duyulabilir bu duygu çok insani birşey..merhamet olacakki insanın içinde kalp kırmasın ama acımak çok başka birşey..

engelli insanlara acıyarak yaklaşanlar belli oluyor zaten tüh tüh vah vah cümleleri kuruyorlar..

ama sadece acıma duygusu ile engelli bir insanı sevebilmek bana göre imkansız..herşeyden önce sevmekten ne anladığına bağlı bu..engelli olupta sevilemeyecek bir çok insan karakteride var..

sana insanlar hayranlık duyduğunu söylüyorsa mutlaka öyledir mutlaka karakterinde hayranlık uyandıracak özellikler vardır bir çok insanda olmayan artılara sahipsindir insanlar üzerinde hayranlık uyandırmak herkesin harcı değildir..

o senin arkadaşım dediğin insan herkesi kendi gibi gören bilen biri demekki..kes biletini onun konuşma arkadaş yerine koyupta onu..:mad:

insanlar sana daha itinalı davranıyorsa üstüne bu kadar çok düşüyorsa senin insanlığındandır bu..sen biraz ahlaksızlık yap biraz kötü insanı oynada bak bakalım seviyorlarmı engelli olmana rağmen..

hiç alakası yok işte seni sen olduğun için sever insanlar seni düşüncelerini huyunu gülüşünü insanlara olan yaklaşımını severler sıcak kanlılığını mütevaziliğini artık ne çeşit bir insani özelleğe sahipsen onları severler..

Sevgili Miss, arkadaşın pek patavatsızmış ya da kıskanç:) Kendisi hakkındaki düşünsel izlenimlerimi iletirsen memnun olurum.Ya da aramızda kalsın.Anlayacağına olan inancım sıfır...:)

Sevgili Sema, Okuduğun kitaptaki acıma tanımlarını tuttum... İÇlerinde birinci tanımı hayatımda bir kere yaşadım.Acıyarak acıttı... Diğeri ise, izin verirsem olacağına inandığım bir tanım... Hiçbirine izin vermemek gerek diye düşünüyorum.

[FONT=Verdana]Sevgili Mezopotamyalı ,[/FONT]

[FONT=Verdana]Hatırlamakta zorlandım … Ben ki ,hafızamın sivriliğinden şikayetçi olmamla ünlüyümdür. Gerekli gereksiz her detayı hatırlarım . Ama bu kitapla ilgili hafızamda bir boşluk var. Bu boşluk duygusu tanıdık bana , hoşnutsuzluk duyduğum konuları siliyorum bellekten …;)[/FONT]

[FONT=Verdana]Hemen gidip kitaplığı karıştırdım , gözüme çarpmasın diye arkalara atmışım. Stefan Zweig’in romanı , “Tehlikeli Merhamet” adıyla da basılmış daha önce. Romandaki Subay birinci tanımlamayı yaşıyor. Özellikle iç sesini yansıtan düşünceleri ...O kadar ağır ifadeler var ki okurken ürperdim . İnanılmaz zavallı bir portre ... O yüzden tavsiye ediyorum diyemeyeceğim … Gerçek hayattaki benzerlerini aratmasa da , okuyarak bir şey katacağına inanmıyorum. Uzak olsun …[/FONT]

Üst Alt