Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatı olup, ameliyatı başarısız geçen arkadaşlar var mı?

atakan198306

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar aramızda skolyoz ameliyatı olupta sıkıntı yaşayan, başarısız olan varmı acaba.
varsa neler yaşadıklarını veya ameliyatlarının neden başarısız geçtiğini yazabilirmisiniz.teşekkürler...

skolyoz

tanımıyorum öyle birilerini yine de yazıyorum,diyeceğim şu ki:lütfen ameliyatın son çare olduğunu kimse unutmasın.fizik tedavi,korse bazı durumlarda önce gelir.her hastalıkta iyi düşünmeden masaya yatmamalı....özellikle türkiyede.ameliyatlar iyi geçsede ameliyat sonrası bakım ....

Eğer gerekliyse ameliyat mutlaka olmalısınız .

benım amelıyatlarım basarısız oldu malesef ama tamamen dr hatası yuzunden,ılk amelıyatım acil oldugu için dr secmek gıbı bı sansım yoktu adam prof olmus ama hayatımı kararttı ılk amelıyattan 3 sene sonra tekrar kontrole gıttıgımde yıne amelıyat olmam gerektıgını sööledı platınlerım kaydıgı ıcın ve bende oldum,drun hatası oldugunu bılmıodum henuz,2. amelıyatımdan sonra drun kendı asıstanı bana amelıyatların yanlıs yapıldıgını ve artık o dra gıtmemem gerektıgını sööledı hacettepede bı dr önerdı ve artık ona gıdıyorum,hacettepedekı prof a sordum dıer amelıyatlarım gercekten hatalımıydı dıe,meslektaşını kötulememek adına hatalı demıo sadece teknıgı farklıymıs dıo,tekrar amelıyat ederım senı ama bu kez felç kalabılrsın bu rıskı göze alabılırmısın dedı,benimde gözum yemıo tekrar amelıyat olmayı :) bööle yaşıyorum malesef

arkadasım bende skolyozsdan oldum benim ilkler hep başarısız oldu ve doktor hatası idi.şimdide araştırma yapıyorum istanbuldayım hacettepe ve çapa arasında karar veremedim..

hersey_sensin arkadasım bu seni hacettepede ki doktorun adını ögrenebilirmiyim..eğer mümkünse bende ordan geldim şuan çapaya muayene olcam ama karar vermem lazım adını öğrenirsem sevinirim...

skolyoz ve skolyoz ameliyatlarında içinizde en şanssızınız benimdir belkide ilk 8 yaşında oldum bu ameliyattan daha öncesinde bi süre korse kullandım fayda etmedi tabiki sadece belde egrilik vardı skolyoza eşlik eden başka bi sorunum yoktu ameliyatımı ssk hastanesinde oldum ankarada ve sekiz yaşımda gelişmem durduruldu o zamanki teknik egilmeyi durdurmak için gelişmeyi durdurmakdı yada deyildi ama bana öyle yaptılar iskelet traksiyonuna alındım bütün damarlarım aniden tıkandı hayatsal fonksiyonlarım durdu ve iki gün bilinçsiz yattım ondan kurtulup hastaneden çıkıp bikaç sene sonra tekrar ameliyat oldum bi gelişme olmayınca doktor biz beceremedik bide başka hastane baksın deyip yıktı dünyayı başıma haccettepe üniversitesi hastanesinde emre beyin hastası oldum daha sonra ordaki ameliyatımda tamama yakın düzelmişken hastane enfeksiyonu kaparak tekrar komaya girdim bi ay çok kötü günler yaşadım 4.5 ay hastanede kalıp agır antibiyotik tedavisi gördüm egrilikdeki artma ve agrılar yüzünden en son martta ameliyat oldum daha önceki ameliyatlarda konan kemikler sertleşdigi için hiç bişe yapılamadı ve ameliyatta beyin omirilik sıvım hata sonucu iki kez boşalmış bi hafta ameliyat acısının yanında baş agrısı çekdim şuan için böyle devam ediyorum sakın yazdıklarımdan etkilenmeyin ben hayat yaşamaya ve mücadeleye deyer diyorum bunun yanında ameliyatlardan kazançlarımda oldu tabi solunum zorlugum yok hiç bi organa baskı yapmıyo bel kemigim :D :D

hacettepedekı doktor ahmet alanay,bence mukemmel bı doktor,nettende arastırma yapabılırsın skolyoz uzmanlık alanı ve bu konuyla ılgılı sureklı yurtdısına egıtıme gıdıo,we cokda ılgılı,maıl adresındende ulasıp kısaca ön bılgı alabılırsın saolsun maıllere cewap werıo

herşey_sensin saolasın kardesim ilgine ben çapada doktora skolyaz yaptırıp hacettepeye uzatma ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum..saolasın ilgin için

Denizince merhaba...
Skolyoz yaptırıp bi de uzatma ameliyatı yaptıracağından söz etmişsin.
Ben anlamadım :roll: İki ameliyat mı gerekiyor :?:
Zaten ameliyat olunca düzelmeyle beraber uzamıyor musun :?:
Ya da sen başka bişeyden mi sözediyorsun :?: :roll:
Kafamı karıştırdın iyice deniz yahu :D

zelecim sırta konan impilantlar yaşa ve fiziksel gelişmeye orantılı olarak yukarıya çekilerek uzatma yapılır skolyozda uygulanan teknikler egim derecesine şekline ve kişisel özelliklere göre çok farklılık gösterir temelde düzeltme ve egilmeyi durdurmak olsada amaç

zele arkadasım ben skolyoz ameliyatlar sırasında enfeksiyon kaptım dizimde iltahap oluştu bunun için diz kapağı ve ordaki zarlar çürüdü buyüzdende uzamıyor.yani skolyoz ameliyat olursam denge bozukluğu olacak ve yani uzatma ameliyatı önce yaptırıp dengeyi kurduktan sonra skolyoz yaptracam..anlaşıldımı arkadasım..sormak istediğin varsa ben gene yardımcı olurum...

Anlaşıldı :wink:
Teşekkür ederim ikinize de,defne ve denizince :)

slm herkese çok agrım oluyorr :

arkadaşlar bende 1 yıl önce oldum skolyoz 16 bekleidm ameliayatım çok iyi geçti ama halen agrım var normalmi kasıyor beni vidalrr:.:

onun tam bi bilgisi yok birçok isim var....benim bile kafam karıştı...

jeandarc07' Alıntı:
Türkiye'nin en iyi omurga uzmanı kimdir sizce?

1 eylül 2008 tarihinde 9 yaşındaki kızımı çağlayanda florence nıgtıngale hastanesinde prof dr. azmi hamza oğlu 14 buçuk saat de ameliyat etti.

şuan ameliyat izleri tam yok olmadı. bekliyoruz. onun dışında sanki hiç ameliyat olmamış gibi.

çok pahalı bir hastane ve çok pahalı bir doktor olmasına rağmen türkiyede bir numara tartışmasız prof.dr. azmi hamzaoğludur diyebilirim.

Hamzaoğlu nu ben de duydum ama çok meşgul ve para canlısı biri diyenler de var. Doğrusu uzman olsa da parayı insandan önce tutan birine ne kadar güvenmek gerekir bilemiyorum? Ayrıca 14.5 saat ameliyattan sağ kalkmak mucizedir aynı zamanda doktor için başarısızlıktır. 14.5 saat ameliyat olur mu?

http://www.engelliler.biz/forum/sag...iyat-oncesi-ve-sonrasi-skolyoz-resimleri.html

bu linkten ameliyat sürecini okuyabilirsiniz.
tek bir ameliyat 14,5 saat değil; 4 ameliyat aynı anda toplam 14,5 saat sürdü.
bu sürede hazırlık falan filanda var tabii ki. sabah 07: 00 de aldılar ameliyathaneye gece 21:30 da yoğun bakıma çıkardılar.

heralde 14,5 saat boyunca sürekli kızımın başında durup sürekli ameliyat yapılmamıştır. saten ameliyatı genelde asistanlar yapıyor hocalar seyrediyor veya hocalar bir yerde oturuyor asistanlar ihtiyac durumunda hocaları çağrıyordur.

öyle çok isim var ki.... iyice araştırmadan karar vermek zor

slm arkadaşlar bende 15 gün içinde sıkolyoz ameliyatı oluçam ameliyat dn sonra çok ağrılarım olurmu bana biraz bilki verebilirmisiniz şimdiden teşekürler

türkiyenin iyi isimlerinden biride murat tonbul ben kifoz ameliyatı oldum 10 saat sürdü 2 ay oldu suan ayaktayım dimdik

slm ben ankara hacetepede oldum skolyoz ameliyatımı ilk ameliyatım ii geçti fakat sonradan tekrarladı ikinci ameliyatımsa platin kayması ve hastalığın tekrarlamasıydı... yani diyeceğim şu ki skolyoz tek ameliyatla geçecek birşey değil 2. kere hastahaneye yattığımda 4. kez skolyoz ameliyatı olan vardı...şimdi yine ii doktor arayışındayım yani hacetepeyi unut bence...üniversite hastahaneleri hastada deney yapıyor resmen hastanın ameliyatı başarıı olunca doktor başarısı...ameliyat kötü geçince hastanın şansızlığı oluyor bence üniversite ve araştırma hastahanelerinde olmayın bu önmli ameliyatı..:rolleyes:

benim ameliyatım cok başarılı gecti şimdiyse cok rahatım eski halimden cok fazla iyiyim allahıma şükürler olsun benim doktorum sayılı ortopedislerden biriydi skolyoz diye bi sorunum kalmadı pilatimlerimlerimden de bi sorun cıkmadı arkadşlar sizlerede yardımcı olabilirim bu konuda ;)

bence mehmet reşat yılamazdır

mehmet reşat yılamazdır bence

Enkötüsüde amiliyat sonrası oturtturmak istiyorlar sanki takoz yutmusun gibi belin bükülmüyor

Arkadaşlar ben 1 ay sonra Skolyoz ameliyatı olacağım (50 Derece) İstanbul Maramara Üniversitesi EAH'sinde Dr Murat Bezer . Bir yandan mutlu bir yandan tedirginim :)) İnşallah çok iyi olur size de burdan yazarım.. .. Biraz da morale ihtiyacım var.. :D :)))
Hoşçakalınnn..

Azmi hamzaoğlu nun bir kaç operasyonunu görme şansım oldu(Bel kırığı, skolyoz.). Gerçekten çok iyi.İstanbul Unv Çapa Tıp Faklt. de de ameliyatlara giriyor. Döner sermayeye dahil. Kendi tabirleriyle bıcak eksti parası alınıyor. Ama inanın konusunda 1 numara...

İsmini çok duyudum.. Ama Çapa 1-2 seneye sıra veriyor.. Bana Marmara en fazla bir ay verdi.. Murat Bey'e de güveniyorum.. Bakalım hayırlısıyla. Azmi Bey ne kadar para istiyorr?? Merak ettim.. Murat bey henüz bir şey demedi.. Teşekkür ederim..

Arkadaslar merhaba,
Yaklasık 1 ay önce skolyoz ameliyatı oldum. 70 derece eğriliğim vardı. Yıllarca ameliyattan korktuğum için olmadım ama ağrılarım çok artınca ameliyat olmaya karar verdim ve iyi bir doktor arayışına girdim sizler gibi. ismi duyulmuş birkaç hocaya gittim çok para istediler. devlet hastanelerinde de ortamın karkaşası, curcunanın içine girmek istemiyordum. Maltepe Üniversitesi hastanesinde Op.Dr. M.Nurullah Ermiş'e gittim. Daha önce kendisine ameliyat olan bir hastanın tavsiyesi üzerine. yaklaşık 10 saat sürebilecek bir ameliyat olduğunu ve risklerini bana anlattı. Kabul ettim ve 1 ay önce ameliyatımı yaptı.
ameliyatım 5 saat sürdü. eğriliğim 70 dreceden 10 dereceye indi. Ağrılarım 3-5 gün sonra tamamen geçti. Çok şükür şuan çok iyiyim. Kendisine minnettarım

Üst Alt