Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatı olup, ameliyatı başarısız geçen arkadaşlar var mı?

Merhaba Dileky. Çok geçmiş olsun . Ben de geçen pazartesi ameliyat oldum . Murat Bezer doktorum sağolsun çok güzel kesti biçti:):) 0 dereceyim şuanda.. ağrılarım hala şiddetli devam ediyor offf sırt üstü yatmaktan nefret ettim.. ama güzel günler yakında gibime geliyor.. herkese geçmiş olsunn...

arkadaşlar ben de skolyoz hastasıydım ve benim acım cok yükseti 90 derecelik bi acıyla ameliyata girdim 25 dereceyle cıktım allahım sükürler olsunki bu vertepra cerrahisinde doktorun cok önemli ben cok gezdim cok araştırdım ve en iyisini buldum ameliyatım cok güzel gecti şimdiyse eski hayatımdan cok cok fazla iyiyim sizlerinde araştırmadan sakın ameliyat olmayın

saygı derger arkadaşım bende ameliyat oldugumda giç sancı ve acı cekmedim sırt üstü yattıgım halde senin yaşadıklarını yaşamadım

Arkadaşlar merhaba
ben ameliyat olalı 1,5 ay oldu ama şu an gayet iyiyim yan falanda yatabiliyorum en iyisi mi bilmiyorum ama kesinlikle Prof. Ufuk Aydınlı kendisine minnettarım :)

32 yaşındayım bende kifoskolyoz hastasıyım... Okudukça bu sitede yazılanları çok şaşırıyorum... Ne kadar rahat anlatıyorsunuz ameliyatları benim içim cızlıyor açıkçası... Nasıl kesiyorlar sırtı baştan aşağıya, omurgaya o platinleri nasıl monte ediyorlar hala mantiken anlamıs olmasamda, hareketlerinizde bir kısıtlama olmuyor mu hiç? ... Ben cesaret edemedim daha bu hastalıkla mücadele etmeye sanırım en son 25 sene önce gittim kontrole ondan sonrada bu şekilde yaşamaya devam ettim... Biri bana şunu açıklayabilir mi? Ağır birşeyler kaldırabiliyormusunuz 5-10 kg gibi, yada sağa sola arkaya öne eğilebiliyor musunuz rahatlıkla? Önemli olan sadece düzgün görünmek mi... Ameliyatın iyi yanları olduğu kesin peki ameliyat sonrası sizi zorlayan yaşam koşulları ne?

Merhaba black79 ben ameliyat olalı 1,5 ay oldu ve 14 yaşındayım
ameliyattan sonra kesinlikle ağır kaldıramıyosun sağa sola da dönemiyosun yani ani hareketler yapamıyosun....ama ben yavas yavas öne eğilmeye başladım yani ayakkabı bağcığımı bağlayabiliyorum sadece bu kadar
Sırta gelince ewet baştan aşağı kesiyolar ama benim hiç bir iz kalmadı çünkü estetikmiş.... Benim sırtımın kabukları da döküldü :)....
Ayrıca Benim Kalça Kemiğimden Yedek Kemik Almışlar
Son Olarak Bu Sitede Yazılanlara Çok Kulak Asma Bende Ameliyat Olmadan Önce Okuyordum Paylaşılanları Ve Çok Moralim Bozuluyordu Sana Tavsiyem Burda Yazılanlara O Kadar Kulak Asma....
:) :)

Merhabalar benm ablamda skalyoz ameliyatı oldu cok iyi geçti normalde 8 saat sürüyomuş ama benm ablamınki 4 saat sürdü doktorundan cok memnunuz doktoru 6 ayda bir kontol ve birde yüzmeyi onerdi ablam suanda yüzüyor ve gayet saglıklı bi durumda sizinle paylamak istedim.[h=3]Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesini öneririm size ablam orada ameliyat oldu..istanbul..[/h]

skolyozda tedavi, eğriliğin miktarına ve kemik büyümesinin hangi aşamada olduğuna önemlidir eğer sizin skolyzun (30 dereceden az ise ) ameliyata gerek yoktur

benim size önerim :
1) iyi bir merkezde kaliteli ve yoğun fizik tedavi görmeniz
2) kilolu iseniz en kısa sürede zayıflayarak kilo vermeniz ,
3) yüzme ve yürüyüş gibi sporların hergün düzenli olarak yapmanız ,
4) ağır kaldırmamanız ,
5) 6 aylık sürelerle kontrol edilmeniz ,
6) skolyoz eğim açısının 40 dereceyi bulması halinde ameliyat olmanızdır.
amiyatta her doktora güvenme çünkü zor bir ameliyatta her doktor yapamaz bu ameliyatı sakat kalma ihtimalın var

merhaba bende skolyoz hastasıyım ve 22 yaşındayım gaziantepte oğuz CEBESOY adında bir doktorla irtibat halindeyim bir kaç gün içinde muayneye gidicem görsel anlamda çok sıkıntım olduğu gibi ağrımda çok ve nefes darlığı başladı nette araştırdığım kadarıyla mutlaka ameliyat olmalıyım çünkü vücudumu rahatsız ediyor fakat ben ameliyattan çok korkuyorum ne yapacağımı bilemez bir durumdayım lütfen tecrübeli biri beni aydınlatabilirmi niyetim size o zor günlerinizi hatırlatıp üzmek deil sadece tecrübenize ihtiyacım var şimdiden ÇOK TEŞEKKÜRLER...

mrb tülay ben geç bir yaşta 29 yaşında ameliyat olmuş birisi olarak daha erken yaşta ameliyat olmadığıma pişman olduğumu söylemek isterim.
senin tam olarak skolyoz derecen kaç ve durumun nedir bilmiyorum ancak eğer senin sağlığına ciddi zararlar vermeye başlamışsa ameliyat kaçınılmaz hale geliyor. benim skolyozuma gelince 55 derecelik skolyozum varken ameliyat olmadan önce belimde ağrılar ve sol bacağımda güçsüzlük yapıyordu, ameliyattan sonra o sıkıntılardan büyük ölçüde kurtuldum çok şükür ama şimdide iş hayatında olmamdan ve yeterince dinlenemememden kaynaklı ağrılarım oluyor. bazende akcigerlerimi etkiliyor ama ameliyat olduğum için pişmanım diyemem. keşke biraz daha erken ameliyat olsaydım diyorum. sana birkaç doktordan görüş almanı ve ilerleme kaydediyorsa gerekirse ameliyat olmanı tavsiye ederim. ama senin için en iyi kararı sen ve doktorlarların verecektir, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yanlış sorulmuş bir soru gibi.
Eğer ameliyat başarısız geçerse hasta ex olur, yani vefat eder. Böyle bir arkadaş tanımıyorum tanısam bile buraya o arkadaşın yazabileceğini düşünemiyorum
Düşünsene "ahiretten yazıyorum ameliyatım başarısız geçti. herkese buradan çok selam" :)
İşin gırgırını bir kenara atalım: şimdi sorulmak istenen sorunun cevabına gelelim. Fikrimce ameliyat çok zorunlu olmadığı taktirde olunması taraftarı değilim.
Skolyoz ameliyatı hakkındaki görüşlerimi bir skolyoz hastası olarak bu sayfada belirttim. Merak ederseniz okuyabilirsiniz.
http://www.engelliler.biz/forum/search.php?searchid=3954131&pp=&page=2

Ağustos ayında bende Kamil Çağrı Köse ye ameliyat olacağım. Açıkcası çok tedirginim... İğneden bile korkan ben bu ameliyata gireceğim.

Kardesler bende skalyoz ameliyatı olucam balta limanindan bana önereceginiz doktorlar varmi ? Veya ameliyattan sonra ne gibi sorunlar yasarim

Maalesef benim de eski ameliyatlarım oldukça başarısız geçti.Ancak başarısız olmasının nedeni kendi hastalığımın getirdiği zorluklar oldu. Tabi bunun yanında daha bir sürü olumsuzluklar oldu ancak açıklamak istemiyorum. Herkese geçmiş olsun...

Merhaba arkadaşlar 8 sene öncesi annem skolyoz ameliyatı oldu ve başarısız sonuçlandı türkiyede en bildik doktora gitmemize rağmen azmi hamzaoğluna sizlerden ricam ameliyat sonrası olumsuz sonuçlanıp felç durumundan iyileşen arkadaşlarımız varmı arasınızda var ise ne gibi fizik tedavi yöntemleri kullanıldı çünkü bu seneye kadar gata ve şirinevlerde bulunan fizik tedavi merkezine gittik sizin önerilerinizi bekliyorum ...

Bol sağlıklı günler ...

Merhaba arkadaşlar bende 26 yaşındayım skolyoz hastasıyım ameliyat olmayı düşünüyorum ama ameliyat sonrası ne gibi sorunlarla karsilasacagimdan korkuyorum bu konuda tecrübelerini zi paylasirsaniz sevinirim

Kajinsabri

Ben 2004 yılında 60 derece skolyozdan ameliyat oldum.Çok şükür ki ameliyatım çok başarılı geçti.Ve şu an hiçbir sıkıntım yok.Sadece bazı hareketlerde kısıtlılık oluyor.Onun haricinde herşey normal.Yani no problem :)Tabiki bu ameliyatta DR.faktörü çok önemli.Ameliyat olacağınız DR.'u çok iyi araştırıp ona göre ameliyat olmak en önemlisi.Gerisi şans ve kısmet.

Ne gibi kısıtlamalar oldu paylasirsaniz sevinirim,bide platin takildimi size ve ağırlık kaldirabiyor musunuz?

Kajinsabri

Platin var tabi 24 adet çivi seklinde mesela ust beden sag sola donemiyorsunuz ameliyat sonrası.Onun harici bazen kas agrilari olabiliyor bazen sirtta kasilmalar olabiliyor.Onlarin icinde kas gevşetici krem veya ilac kullaninca geciyor.

Herkese merhaba, bu durumla alakalı ben de çok şüpheye düşüyorum ne olur ne biter diye. 20 yaşındayım derece %50 bel bölgesinde. Sırt bölgesinde de eğrilik var. Gazi Hastanesinde muayene oldum. Alpaslan Şenköylü ismini önerdiler ameliyat için. Başarılı bir ameliyat için ankarada kime ulaşmalı ne yapmalı bilmiyorum. Konuda bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim. Herkese şifa diliyorum

Alpaslan Şenköylü doğru karar iyi bir hoca başka sormak istediğin bişey varsa ameliyatla ilgili sorabilirsin

Zeynep Hanım merhaba, geçmiş olsun, kızım 15 yaşında 42 derece skolyoz tespit edildi, Ufuk bey'de ameliyat olmayı düşünüyoruz, ciddi bir operasyon olduğu için kafamızda soru işaretleri var, daha detay bilgi verebilirseniz memnun oluruz.

hersey_sensin

Merhaba.. hangi dr lara ameliyat olduğunuzu mümkünse söylermisiniz? Özel mesaj da atabilirsiniz bizler mağdur olmayalım en azından...teşekkürler

merhaba ... bende 54 derece skolyoz ve sanırım 90 derece kifoz var...henuz amelıyat olmadım ...su an için cok agrım yok ... doktor amelıyat olmamı ...ılerde grıların artacagını ve organlara zarar verebılcegını soyledı.. amelıyat rıskının faza oldugunu da belırttı.. amelıyat olmadan hayatına devam eden var mı ..agrılr cok mu artıyor .. bırde doktor onerınız var mı

Merhaba. ben 8 sene önce ameliyat oldum fakat doktorlar tamamen keyfi oldugunu herhangi bir zarar vermeyeceğini söylemişti olmazsam. yani fiziksel bir değişim olur sadece olursan dedi bende olmuştum. iyi doktorlarda olman çok önemli eğer istanbulda yaşıyorsan gideceğin tek adres var baltalimanı kemik araştırma hastanesi. diğer çoğu doktorlar parasına bakar

Merhaba Ayşegül. Derecelerin egzersiz ve korse derecelerini aşmış durumda maalesef.Bu derecelere doktorlar cerrahi müdahale uyguluyorlar. Bende 45 skolyoz 70 kifoz vardı ama ağrım çoktu sırtımda .Ve doktor eğer ameliyat olmazsan ilerde derecen artar nefes darlığı çok çekersin dedi ve mutlaka ameliyat olmak zorunda kalırsın dedi. Bende oldum ve Allaha şükür sıkıntım yok. bu arada ağrın olmadığına sevindim . Ama ameliyat olmayı düşünmüyorsan mutlaka sırt kaslarını güçlendirecek egzersiz yapmalısın. tabi bunu doktor tavsiyesinde yapmalısın.

Facebook skolyoz omurga grubu var orda herkes deneyimlerini paylaşıyor ordan daha net bilgi alabilirsin.Ama istanbulda ve ankarada çok çok deneyimli adı duyulmuş doktorlarımız var bu konu üzerinde.

lestrange tesekkur ederım..ne gıbı agrılar vardı..bu siteye henuz yenı uye oldum kullanmasını pek bılmıyorum ..faceden takıp etsem cok daha ıyı olacak.. grubun lınkını atar mısınız ..

Üst Alt