Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sonradan özürlü olmak mı, doğuştan özürlü olmak mı zor?

Victor Hugo
" Tek gözü gören biri gözleri hiç görmeyen birinden daha bahtsızdır.
Çünkü kendisinde eksik olanın ne olduğunu bilir" diyor
Bencede sonradan engelli olmak, psikolojik olarak insanı daha çok etkiliyor.

gorus

arkadaslar sızse dogustan engellı olmakla sonradan engelli olmanın arasındakı farklar neler yorumlarnız ıcın sımdıden tesekkurler

Zor arkadaşlar zor be..!Engelimizle yaşamak zor,önceside sonrasıda zor.Hep bir şeyler eksik sakatlıklığımız sebebi ile,ama taşıyacaksak bu meredi yaşadıkça iki seçenek var önümüzde...
1)KAHREDEREKMİ YAŞAMAK!
2)TADINI ÇIKARARAKMI YAŞAMAK!
buyrun siz seçin işte! bu zor değil...

Farketmez.

Damdan düşen yanıma gelsin ! : )

İkisinin de farklı zorlukları var kıyaslanamaz bence

Sonradan engelli olmak çok zor alışmak kabul etmek hayata tutunmak o kadar zor geliyor ki..Ama hepsine alışıyorsun..Engelinle yaşamak artık günlük hayatın bir parçası haline geliyor..Zorluklarla ve sorunlarla başetmek oldukça zor ve yorucu ama başarmak zorundasın hayata tutunmak istiyorsan..Güçlü olmak zorundasın..

sonradan yada doğuştan her sekilde mutlaka zordur ama bence sonradan olması cok daha kabullenilmesi zor bi durum.

evet arkadaşlar sonradan engelli olmak kişinin engelini kabullenmesi bakımından daha zor oluyor benim engelimde sonradan ama sanki doğuştan gibi ben 1 yaşındayken engelli olduğum için hiç fark etmiyor... Sevgilerimle

doğuştan özürlüler daha en baştan kaybetmiştir. çünki kendilerini o hayatın acımasızlığına hazırlayamadan, daha geliştiremedikleri zayıf benliklerini ansızın yakalamıştır korkular.. sonradan özürlü olanlar ise daha şanslı gibi bence çünki onlar önceleri sağlamdı ve kişilik gelişimleri, kendilerine olan öz güvenleri dolaysıyla savunma mekanizmaları normal seyirde gelişti.. keşke bende doğuştan değil de sonradan özürlü olsaydım..:(

Üst Alt