Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sonradan tek taraflı kalça çıkıklığı var. Protez ameliyatı olacağım..?

• Konbuyu başlatan ELİF75
  • Başlangıç tarihi
SLM SÜREYYA TIP FAKÜLTESİNİN KARŞİSINDA MUAYENE HANESİDE VAR ÖNCE ORAYA GİTMEYE ÇALIŞIRSAN DAHA İYİ OLUR.SONRA HASTANEYE SEVK EDİYOR BİLDİĞİM KADARI İLE.İNŞALLAH FAYDALI OLUR SANADA. :wink: :wink: :wink:

EVET 15 GN KADAR ARADAN SONRA YİNE BURDAYIM. BİRAZ TEDİRİN BİRAZ KORKULU BİRAZ ENDİŞELİ OLARAK ARAR VERDİĞİM AMELİYATIMI OLDUM.
ŞİMDİ PAYLAŞACAKLARIM KARAR AŞAMASINDA OLANLARA SAKIN YÖN VERMESİN. ÇÜNKÜ HERKESİN SORUNU VE VUCUT YAPISI FARKLI BANA ÇOK İYİ OLAN DİĞERİNE KÖTÜ OLUR YADA BANA KÖTÜ OLAN DİĞERİNE İYİ OLUR KİMSE YE NETİCE ŞUDA SİZDE BUNU YAPIN DEMEK DEĞİL MAKSADIM. SADECE YAŞADIKLARIMI PAYLAŞAYIM DEDİM.
6 NİSAN BENİM 2. DOĞUM GÜNÜM OLDU. 34 SENE SONRA İLK KEZ 2 AYAĞIMIN ÜSTÜNE TABANLARIM AYNI ANDA YERE DEĞEREK BASTIM. AMELİYATIM ÇOK ZOR VE UZUN OLMASINA RAĞMEN 3. GÜNDEN İTİBAREN AYAĞI KALKTIM VE RABBİME BİNLERCE ŞÜKÜR OLSUN Kİ ÇOK İYİYİM. BİR KAÇ AY SONRA HİÇ BİR ŞEYİM KALMAYACAĞINA İNANIYORUM.
BU ARADA YATARKEN Bİ KEZ DAHA DEVAMLI YATAN İNSANLARIN NELER ÇEKTİĞİNİ BİREBİR YAŞADIM. ALLAHIM ONLARADA BİR ÇIKIŞ YOLU VERSİN. SONRASINDA BİR KAÇ GÜN TEKERKELKİ SANDELYEDEKALINCA YİNE AKLIMA SİZLER GELDİNİZ ŞİMDİ BİR SÜRELİĞİNE 2 ARKADAŞIM LDU BANA 3 AY DESTEK OLACAK HER AN YARDIMDA BULUNACAK 2 KOLTUK DEĞNEĞİ( DELİ KIZIMYA ONLARADAİSİM KOYDUM ABUZİTTİNLE RÜKNETTİN VORKER IN ADIDA KÜÇÜK HÜSAMETTİN).
KORKTUĞUM KADAR ZORLUK ÇEKMEDİM. VE DİLERİM ALLAH HEPİNİZE ŞİFA VERİRİR.
SEVGİYLE VE SAĞLIKLA KALIN....

cok gecmis olsun benimde 14 yildir kalca protezim var sükür iyiyim insallah sende pisman olmazsin .Masallah ama sen 3 günde kalkmissin benimki kemik gibi kaynayan cinsinden dediler 3 hafta hic kalkmaksizin yatmistim (almanyada oldum )cok zor günlerdi ama olsun sonunda agrilardan kurtulmak vardi.Allah herkesin yardimcisi olsun.

Elif ben süreyya geçmiş olsun iyi olmana çok sevindim allah izin verirse bende bu sene ameliyat olacam inşallah bende senin gibi çabuk ayaga kalkarım slamlar

İNŞALLAH SÜREYYA. DİLERİM RABBİM HERKESE HAYIRLISINI NASİP EDER.....

İNŞALLAH ELİF ALLAH HERKESE HAYIRLISINI NASİP ETSİN

elif ben süreyya nasıl oldun biraz biraz ayağa kalkabildinmi

ŞÜKÜR RABBİME İYİYİM SÜREYYA. 3.HAFTA DAH AMA GELİŞME GÜZEL. 5.HAFTADA KONTROLÜM VAR. HOCA ÜZERİNE TAMAMEN BAS DERSE BENİM İÇİN HARİKA OLACAK. AMA ŞU ANDADA ÇOK İYİ DURUMUM AĞRI SIZI YOK.

çok sevindim inşallah daha iyi olursun allah herkese sağlık versin

ELİF ÇOK GEÇMİŞ OLSUN. BENDE MÜMTAZ HOCAYA GİTTİM ANCAK ÖZELDE OLMA İMKANIM OLMADIGI İÇİN HACETTEPE DE OLUCAM 11 HAZİRANDA. AMELİYATIMA MÜMTAZ HOCANIN GRUBUNDAN BÜLENT ATİLLA BEY GİRECEK. İNŞALLAH BENİM AMELİYATIMDA BAŞARILI OLUR BEN HEM DİZ HEM KALÇA AMELİYATINI AYNI ANDA OLUCAM. ASLINDA MÜMTAZ HOCAYA AMELİYAT OLMAYI ÇOK İSTEDİM ANCAK İMKANLARIMIN KISITLI OLMASI BUNA İZİN VERMEDİ. İNŞALLAH HAYIRLISI OLUR BENDE İYİ OLURUM. BENDE ÇOK TEDİRGİNİM BAZEN VAZGEÇMEYİ BİLE DÜŞÜNÜYORUM, KORKUYORUM. AMA ENİNDE SONUNDA OLMAM GEREKTİGİNİ BİLDİGİM İÇİN AMELİYAT GÜNÜNÜ ALDIM BAKALIM NE OLACAK.

Fatoşcum beni başkentte mazhar hoca ameliyat etti. her ikiside iyi hocalar ve hacettepedeler. İnşallah senin kide iyi geçer ve sorunların hallolur. Yalnız bu amelyat sabır istiyor. 2 aydır ben evdeyim ve daha bir aydan uzun süre ayağımın üstüne tam basmamam gerek. oysaki yerinde durmayan yaramaz çocuklar gibiyim ve bu bana çok zor geldi. şu an ağrı sızı vs. yok. protezde hocanın deyimi ile oturmuş yerine vücut kabullenmiş. tek sorun kemiği kestikleri için kaynama tam olmadı onu bekliyorum.
Ayaklandıktan sonra kendi kurumumum fizik tedavi merkezindede fizik tedavi görecem. birbiriyle bağlantılı protez ameliyatı ve fizik tedavi.
Dilerim sağlık sorunun geçmişte kalır.

SEN BU İŞE BAŞLAMIŞ VE BAŞARIYI YAKALAMIŞSIN. BENDE CESARET DİYORUM KENDİME. SENİN GİBİ BENDE YERİMDE DURAMAM AYRICA 2 TANE ÇOCUK VAR BENDE. NASIL OLCAK BİLMİYORUM. İŞE BAŞLAMAM KAÇ AY SÜRER ONU DA BİLMİYORUM. AMA HAYIRLISI OLUR İNŞALLAH HAKKIMIZDA. AMELİYAT SONRASI FİZİK TEDAVİYİ NASIL YAPTIRACAGIM KONUSUNDA HENÜZ BİR BİLGİM YOK. SANIRIM BEN EVDE YAPARIM KURUMUMDA BU TÜR İMKAN YOK. İYİCE KORKMAYA BAŞLADIM ELİF CİM.

Bende aynı tedirginlikleri yaşadım. Nasıl olacak ne olacak olsammı olmasammı. Benim karakterimden kaynaklanan atiklikle bu kararı aldım. Bir anda kendim hastanede buldum. 2 aydır annem bakıyor bir çocuk misali. Ameliyat öncesi en az 3 ay kendi işini yapamayacağını düşünerek ortamı ayarla. Kendine dikkat etmezsen olumlu şeyler olumsuza döner. ben hala ayağıma ağırlık vermiyorum yürürken ve daha bir kaç ay sıkıntım olacak. bende devlet memuruyum. 3 er ay raporla idare ediyorum. Sana tavsiyem olumsuz örneklerle fazla görüşüp kendini karamsarlığa itme. unutma herkesin fiziksel durumu farklı. bendeki sorun kalça kemiğinin yerinde olmamasından başındaki yuvarlak aşınmıştı. Protez ameliyatı sadece bunun için olmuyor biliyorsundur. kaza geçirenler var hem yuva hem kemik başı deforme olmuş oluyor yada doğuştan kalça çıkığı olanların bazılarında kemiklerde kalıtsal sorunlar oluyor. yani hep olumluyu düşün. Tekrar geçmiş olsun. temmuzun 2. haftası raporumu yenilemeye ankaraya gelecem yürüyor olursam ziyaretinede gelebilirim. Tabi senin ve benim için şartlar uygun olursa.birebir o zaman bir kaç ay sonraki durumun nasıl olacağını görüp sabırlı olursun....

TEKRAR MERHABA. ELİF'CİM BEN SANA BİR ŞEY DAHA SORMAK İSTİYORUM AYIP OLMAZ İSE. MÜMTAZ HOCA BANA DA BAŞKENT HASTANESİNDE OLMAMI SÖYLEDİ ANCAK BENİM İMKANLARIM BİRAZ DAHA KISITLI OLDUGU İÇİN MAALESEF BU HASTANEDE OLAMAYACAGIM. ASLINDA MUMTAZ HOCAYA AMELİYAT OLMAYI ÇOK İSTİYORUM AMA OLMADI. MUMTAZ HOCA İSE HACETTEPE DE AMELİYATA GİRMİYOR. BANA BAŞKENTTE OLURSAN 8-10 BİN YTL (devletin ödediginden sonra benim ödemem gereken miktarmış) CİVARINDA BİR ÖDEME YAPMAN GEREKİR DEDİ. GERÇİ HOCALARIMIZ FARKLI BANA YAPILACAK İŞLEMDE BİRAZ FARKLI AMA YİNE DE AŞAGI YUKARI KIYAS YAPMAK AÇISINDAN MERAK ETTİM SEN NE KADAR FARK ÖDEDİN BİR MAHSURU YOKSA. ASLINDA BENİM BİR DE DİZ OPERASYONUM OLACAK KALÇA PROTEZİNE EK OLARAK.

MERAK ETTİGİM DİGER BİR KONUDA DOKTORUN SOYLEDİGİNE GORE BELDEN AŞAGISI UYUŞTURULARAK NARKOZ VERMEDEN AMELİYAT YAPILIYORMUŞ SEN NASIL OLDUN ACABA NARKOZUMU TERCİH ETTİN BELDEN AŞAGISI UYUŞTURULARAK MI YAPILDI AMELİYATIN. AÇIKÇASI YARI KISIM UYUŞTURULARAK YAPILMASINDAN BİRAZ KORKUYOR GİBİYİM.

FATOŞ AELİYAT MALİYETİ KONUSUNDA NET BİR ŞEY DİYEMEM ÇÜNKÜ DAHA ÖNCEDEDEDİM HERKESİN FARKLI SORUNU VAR. BENİM SADECE KALÇADAN AMELİYAT OLDUM. YANİ DİZ YOK. ONU HASTANE ÇIKARIYOR ZATEN. AMELİYATINA GÖRE BİR FİYAT BELİRLENİYOR. AMA BENİM MASRAFIMDA KENDİ HARCAMALARIM DAHİL DEDİĞİN KADAR OLDU HEMEN HEMEN. BEN ANKARADA OTURMADIĞIM İÇİN BUNA TÜM MASRAFLAR GİRİYOR.
AMELİYATTA ANESTEZİ OLAYINA GELİNCE LOKAL YANİ BELDEN AŞAĞI OLUR DESELERDE İNANMA BU TÜR AMELİYATLARDA GENEL ANESTEZİ UYGULANIYOR. BENİM NARKOZ ALLERJİM OLDUĞU HALDE BAYILTILARAK 5-6 SAAT ARASI AMELİYATTA KALARAK BU AMELİYATI OLDUM.
TEK SIKINTIM HALA BASMAMAK VE BİR AY KADARDAHA ANNEME YÜK OLMAK. EN AZ 3-4 AY HİÇ BİR İŞ YAPAMAYACAĞINI BİLEREK GİR BU AMELİYATA. HASTANE KONUSUNDA BAŞKENT DİĞERLERİYLE KIYASLANAMAYACAK KADAR İYİ BENCE. HOCADA AYNI ŞEKİLDE. AMA TEKRAR DİYORUM BENİ MAZHAR HOCA AMELİYAT ETTİ. DİLERİM SONUC İYİ OLUR.

ELİF CİM BEN MAZHAR HOCAYA BUNDAN 6-7 YIL ÖNCE GİTMİŞTİM. SENİN AMELİYATINI O YAPMIŞ VE SEN MEMMUNSUN BUNA ÇOK SEVİNDİM. DOKTORUN HAKKINDA YORUM YAPMAK İSTEMİYORUM. ANCAK BANA BELDEN AŞAGISI UYUŞTURULUP YAPILACAK DİYEN MÜMTAZ HOCAYDI. GEÇEN AY BİR ARKADAŞIM BAŞKA BİR HASTANEDE BAŞKA BİR DOKTORA AMELİYAT OLDU O DA AYNI ŞEKİLDE BELDEN AŞAGISI UYUŞTURULARAK YAPILMIŞ. GERÇA BEN ANESTEZİ İSTERSEM DE HAYIR DİYECEKLERİNİ SANMIYORUM. BANA BU KONUDA BİLGİ VERİP RAHATLATTIGIN İÇİN AYRICA TEŞEKKÜR EDİYORUM SANA. BEN YILLARDIR BU KONUYU ARAŞTIRIYORUM ZATEN GİTMEDİGİM DOKTOR KALMADI. GEÇ YAŞTA OL DEDİLER HEP AMA BU SENE KIŞI ZOR GEÇİRDİM. KIŞIN RAHATSIZLIKLARIM ÇOKK DAHA ARTIYOR. YAZIN ÇOK DAHA İYİYİM EN AZINDAN AGRIM OLMUYOR ÇOK FAZLA.

BİLGİLERİN İÇİN TEKRAR TŞKÇ EDERİM.

elif ve fatoş arkadaşlarla iletişim kurmak istiyorum

Bende ameiyat olmaya korkuyorum

43 yaşımdayım ve doğuştan kalça çıkıklığım var öael bir hatahanede istanbulda ameliyat edecek doktor. Ama ben karar veremiyorum.Artık protezmi takacak ayakmı uzatacak . Ama bana söylediği çıkmış kalçayı normal yerine koymak . Korkuyorum bu konuda bilgisi olan yada iyi doktor bilen varsa ltf yazabilirmi. Sevgilerimle

merhaba sevgimle öncelikle size geçmiş olsun diyorum ben aranıza yeni katıldım doğuştan kalça çıkığıyım 5ameliyat geçirdim bir süre önce protez takıldı eskisinden çok daha iyiyim eğer sormak istedikleriniz olursa yardımcı olabilirim bu arada bende 39 yaşındayım

merhaba fatoş bende sizinle aynı zamanda ameliyat oldum ilk zamanlar çok zordu ama şimdi iyiyim ayağımın üzerinede rahat basabiliyorum egzersizlerim devam ediyor sizde egzersiz yapıyormusunuz konuşmayı bende isterim benimde sorularım olucak size görüşelim lütfen

merhaba elif öncelikle geçmiş olsun umarım daha iyisindir.Bende 6 ay önce ameliyat oldum kalça protezi 2.gün ayağa kalktım yalnız bende kısalık 9cm di şu an2,5 cm kaldı nerdeyse ayaklarım aynı seviyeye geldi diyebilirim birtek sorunum henüz bu uzunluğa alışamadım şu anda çok iyiyim umarım sende en kısa zamanda normal yaşantına dönersin sağlıkla kal

selam canım ben 43 yaşındayım geçen yıl ameliyat oldum bende de doğuştan kalça çıkıklığı var amaliyat öncesinde senin gibi korkularım vardı korkularımda da haklıymışım çünkü iyilieşmem uzun zman aldı ama şimdi çok şükür iyiyim tavsiye ederim ama çok sabır gerekiyo ben şimdi çok çok iyiyim korkularından kurtulmaya bak bir an önce canım

merhaba elif.ben gülşen.bende de tek taraflı kalça çıkıklığı var.20 gün sonra tarsusta ameliyat olacam.sana bu konuda sorularım olacaktı.benim doktorum 45 günde iyi olacağımı söylemişti.ama senin yazdıklarını okludum.sen 3 ayda iyi olmuşsun.acaba benim doktorum beni kandırmış olabilir mi?şimdiden teşekkür ederim

slm gülşen tarsusta ömer sayar adlı doktorun yanında ameliyat olacaksan hiç olma bende kalça çıkığıydım onun yanında oldum ama daha kötü oldum banada dedi 4o gün içinde kalkıp iyi olcan ama malesef iyi olmadı daha kötü oldum yani beni kandırdı iyi araştır öyle olgeçmiş olsun

uyarın için teşekkür ederim.sen ne zaman ameliyat oldun onun yanında?ben aslında araştırdım da gene emin olamıyorum.ama senden duymam iyi oldu.teşekkür ederim

canım ben 1999 yılında ameliyat oldum bende tek taraflı kalça çıkığıydım bize çok önerdiler tarsustaki ömer sayar dr bizde gittik 3 ameliyat oldum yanında ama malesef hiç iyi olmadım ne kısalık geçti ne ağrılarım hatta daha kötü oldu ama şimdi bursada ameliyat oldum tekrar bakalım sonuç ne olcak bu sefer doktorun adı neydi senin canım

benim doktor da ömer sayar.ama ben bir tek senden kötü duydum.çoğu kişiden iyi diye duydum.ama şimdi tedirgin oldum.

seni etkilemek istemem ama banada herkes iyi demişti ama çok pişmanın onun yanında oldum diye ama sen bilirsin tabi yine ve kalça kemiğimi ters takmıştı burdaki doktorum gördü inanamadı

ne yapacağımı bilmiyorum.canım çok sıkıldı.ben aslında onun yanında 1 ay önce başka bir ameliyat daha oldum.onun üzerine kalça ameliyatı için konuştum.parayı da vermiş oldum,.

Üst Alt