Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sonradan tek taraflı kalça çıkıklığı var. Protez ameliyatı olacağım..?

• Konbuyu başlatan ELİF75
  • Başlangıç tarihi
ne ameliyatı oldunki sen ya belki sen iy olursun ben iyi olmadım sen olursunda bilemem

benim iki ayağımda da çarpıklık vardı.onları düzeltti.onları iyi yaptı ama kalçayı nasıl yapar bilemiorum.senin söylediklerinden sonra vazgeçebilirim ona yaptırmayı.bu arada son yaptığın ameliyat nasıl geçti.umarım iyidir.ne kadar sürede tam yürüyebiliyorsun.

ama yine sen bilirsin ben söyledim diyede cayma

ne yapacağımı bilemiyorum.şansımı deneyecem sanırım.yalnız ne kadar sürede ayağa kalkabiliyoruz.ben öğretmenim.benim fazla zamanım yok.acaba 2 ayda ayağa kalkabilir miyim

bende aynı senin gibi anaokulu öğretmeniyim hazirandan beri yatıyom işte dr dedi olmazsa bana 1ay rapor verecek 21 de kontrolüm var sanırım yürürüm ozamana kadar ama egzersizde yapıyom kasların güçlenmesi için

hiç yürümüyor musun şimdi?kendi ihtiyaçlarını karşılayabiliyor musun?bunları merak ediyorum.çünkü benim ayaklarım 1 aydır alçıda ve ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum.bu yüzden çok sıkıntı çekiyorum.kalça ameliyatında da aynı durum olursa çok kötü olacak.bunu öğrenmek isterim.

istersen sana adresimi yollıyyım ordan konuşuruz özel msj olarak yolllıycam

gülşen_güzel' Alıntı:
ne yapacağımı bilemiyorum.şansımı deneyecem sanırım.yalnız ne kadar sürede ayağa kalkabiliyoruz.ben öğretmenim.benim fazla zamanım yok.acaba 2 ayda ayağa kalkabilir miyim

arkadaslar ameliyat icin neden acele ediyorsunuz ki islerinize biraz ara veririsiniz önemli olan iyi olup ayaga kalkmak acele olupda emeginiz bosa giderse iyi mi olacak korkmayin ameliyattan insallah iyi gecer bana sorasaniz 3 hafta sirt üstü yattim sonra yavas yavas belli kilo larla yüklemeye basladim bacagimi egzersizler felan derken en az 3 ay sürdü bende tabi benimdedigim total kalca protez ameliyati
dedigim gibi acele etmeyin Allah yardimciniz olsun insallah

tşk bilgin için bende kalça protezi oldum bakalım artık sonuç ne olcak gülşen egzersizlerimi yapıyorum biraz güçlendi kaslarım şükür ama tam bas denmedi bana daha

kalça protezi

slm arkadaşlar daha önce size durumumu anlatmıştım ya bu kalça prtotez ameliyatı olan arkadaşlarameliyat olduktan sonra kaç ay içinde rahat basıp yürüdüler acaba ben ameliyat olalı yaklaşık 3 ay olacak değnekleri bastonu attım ama hala aksamam geçmedi gerçi tam basamıyorumda acaba ondan ı değilmi bilemiyorum benim gibi olan arkadaşlar acaba kaç ay içinde basıp aksamaları geçti bilgilendirirseniz çok sevinirim herkese geçmiş olsun arkadaşlar

leylacigim ayagini tam bilebilmen ve agirligini tam yüklemek icin 4-5 ay sürebilir bilmiyorum sen tek taraflimi kalca cikigin vardi ama aksama bende hic gecmedi ve gecemiyorda cünkü doktorun dedigi gibi ben 38 yasinda oldum 38 yildir aksayan kaslar birden düzelecekmi sanmiyorum insallah sende düzelir hem önemli olan agri sanci olmamasi bunun icin protez ameliyati olmuyormuyuz

benim tek taraflı kalça çıkığıydı ve protezin ağırlığıda var şuan siz ne zaman oldunuz bu ameliyatı acaba yaşımda 28 gerçi dr geçer dedi ama kısmet artık

ben ilk ameliyatimi 29 yasinda oldum ve 15 yil oldu öbür protez ameliyatimi dedigim gibi 38 yasinda oldum 6 yil oldu simdilik sikayetim yok sükür

ya ben çok tedirginim aksamam sanki eskisinden daha beter olmuş acaba basamıyom ondanmı anlamadım inanın çok stresliyim

kalça protezi ameliyatı oldum.çok iyiyim şimdi ..sadece arkadaşlar doktorunuzu iyi seçin..tek önemli nokta bu.benim doktorum ege ünv. prf AKIN KAPUBAĞLI ve çok mutluyum..

kalça çıkıklığı

slm. ben bu yaz özel ömer sayar hastanesinde ameliyat olacam.18 yaşındayım.sizden doktor ömer sayarın yanında kalça ameliyatı olanlardan ricam ameliyatları hakkında bilgi verirlerse çok sevinirim.

slm

slm ben ömer sayarın yanında amelıyat oldum 10 yıl önce dı ama amelıyatın bana hıç faydası olmadı tam tersı daha kötü oldum

Merhaba.
Bütün yazılanları tek tek okudum. Hepimize Allah şifa versin yardımcımız olsun.
25 Yaşındayım ve yaklaşık 14-15 yaşlarında sol kalçam çıkmış. Futbol oynuyordum o yüzden oldu. Doktorlar ameliyat olursam bile düzelme ihtimalimin %50 olduğunu söylediler. Bizde kırık çıkıkçılarla uğraştık. Gitmediğimiz yer kalmadı. Afyon Dinar'da vardı birisi. O iyiydi. O kalçayı yerine soktu ben düzeldi diye tekrar oynadım. O soktu ben çıkarttım. Futbola dayanamıyordum. Neyse uzatmayayım öyle böyle bu yaşlara geldim. Bi kaç kere gittik doktora. Ne kadar geç ameliyat olursan senin için daha iyi dediler hep. Çünkü süresi 30 sene civarıymış. Ağrılarım yoktu hiç normaldim. Sürekli hareket halindeyim zaten. Bi problemim yoktu, aksamam dışında. Tabi ne olursa olsun bu aksama olayını kafama çok takıyordum. Halı sahalara gider top oynardım. Gerçi oynadıktan sonra bir kaç gün ağrım oluyordu ama ne yapayım dayanamıyorum. Sol bacağımda yaklaşık 3-3.5 cm kısalık var. Onu da ayakkabılarımın altına keçe koyarak geçiştiriyordum.3-4 ay evvel ağrılarım çok arttı. İlk defa öyle oldu. Yani kalçamdan bir ağrı giriyordu kaval kemiğimden çıkıyordu. Liseden bir arkadaşımın kardeşi ortopedi doktorunun yanındaymış 10 yıldır. Ayrıca kendisi medikalci. Dükkana kartvizit yaptırmaya geldi. Benim yürümemden direk anladı. Sende kalça çıkığı mı var dedi. Evet dedim. Peki neden ameliyat olmuyorsun böyle geziyorsun dedi. Eskişehir Özel Sakarya Hastanesi'nde Op. Dr. Burhan ÖNALAN ve Dr. Mehmet TAŞKOPARAN var dedi. Mehmet TAŞKOPARAN'ın adını daha önce duymuştum. Ona muayene olmuştum benim yatışımı vermişti aslında ama ben korkumdan kabul etmemiştim. Arkadaş hocayı aradı yanına gittik. Beni muayene etti. Seni düzeltirim sorun olmaz bacağındaki kısalığıda gideririz sağlığına kavuşursun dedi. Bana maket gösterdi. Kalça şeklinde. Kalça kemiğim kireçleme yapmış ve kemiğin bi kısmı yenmiş. Orayı kesecek ve yuvarlak platin koyacak bide platin çubuğu var onuda bacaktan gelen kemiğe yerleştirecek hem kısalığı halledecek hemde beni düeltecek Allah'ın izniyle. İşte seninde bu şekilde olacak rahat rahat içe dışa kıvıracaksın ayağını dedi. Çünkü sol ayağımı kıvıramıyorum. Yani bağdaş kurup oturamıyorum. Bilgisayardan daha önce bu şekilde yaptığı ameliyatları da gösterdi ve hepsi başarılı ameliyatlar. Herkes diyor ki sakın sakarya hastanesinde ameliyat olma. Tamam bende biliyorum burun diye gidiyorsun senin kulağında da problem var onu da yapalım diyorlar para almak için. Ama ben hastaneye değil hocaya ameliyat oluyorum. Bu iki doktorda eskişehir'de alanlarında en iyi doktorlar. Burhan hocanın yanında kuzenim 4 sene hemşirelik yaptı. Oda hocanın çok iyi bi doktor olduğunu söyledi. Zaten doktorluktan ziyade adam insan olarak iyi biri. Ben samimiyetine ve kendisine güveniyorum. Yarın sabah için randevu aldık. Muayene olacağım. Yani ameliyat olmaya karar verdim. 4 gündür ağrım çok ayağımın üstüne basamıyorum. Ağrı kesiciler fayda etmiyor. Burhan hoca bana seni 3-4 gün hastanede yatırırım. Bir hafta 10 gün de evde yatarsın daha sonra koltuk değnekleriyle yavaş yavaş ayaklanırsın gidersin işinin başında olursun dedi. 2 aya da Allah'ın izniyle düzelmeye başlarsın dedi.

Soruma geleyim. Daha önce ameliyat olan arkadaşlar. İyi oldunuz mu olmadınız mı diye sormayacağım çünkü yazmışsınız. Sorum platin takıldığında o hissediliyor mu ? Acı oluyor mu ? Ameliyat sonrasındaki süreç nasıl. Ağrı sızı oluyor mu ? Ayrıca ben bu olay dışında hastaneye bile gitmedim. Daha önce ameliyat olmadım. Hiç bir hastalık geçirmedim (kızamık, kabakulak, su çiçeği vb). Kışın ağrı sızı oluyor mu ? Hocaya sordum ben kışın mı olayım yazın mı ? diye. Hiç farketmez yazı kışı kalmadı artık bu işin dedi. Yani hayatımızın en verimli çağlarındayız. 30 sene sonra tekrar ameliyat olurum ne olacak. Ben en verimli çağlarımda sağlam olayım. Hem 30 sene sonra kim öle kim kala :)

Sizden beni bilgilendirmenizi istiyorum. Telefonum 0 506 867 79 92 mail adresim sanatajansreklam@gmail.com facebook https://www.facebook.com/fercanfercan

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Üst Alt