Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli iş göremezlik maaşınız ne kadar sürede bağlandı?

Tahsis no çıktı fakat ödeme bilgisi ve toplu maaş yazmiyor 4a emekli kaydindada sürekli iş göremezlik maaşı almaktadır diyor edevlette nasıl bir iş bu Bülent bey?sgkya sorduğumda daha bağlanmadı cevap veriyor..

Bu bimere sgk hakkında bilgi edinme ve azda olsa biraz şikayet yazısı sonucu bana bimerden cevap geldi.(8100......)tahsisnolu sürekli iş gorememezlik maasinida bağlandı 24.06.2016 tarihinde denizbanktan maaşınızı alabilirsiniz mail yazısı gönderdi sgk...

Esnaflar için de iş sürekli görmezlik maaş bağlanması söz konusu olabilirmi?
Bu durumda olan arkadaşlar varmı?

Ve en sonunda bitti mücadele bugün sgkdan eve zarf geldi.maas bilgisi toplu 51.345.675tl.ek olarak 7.456.546tl.maas da 1.170tl bağlandı iskaza tarihi 07/04/2006
01/02/2010 maaş başlangıç
23/05/2016 toplam 59.575.346 tl
Bodroda yazan miktarlar

01/05/2014te vergi indirimi ile emekli oldum bu zamana kadar da 1070+43 ek ödeme alıp maaş aliyordum.
Şimdi hangisini tam hangisi yarım?

sinan kardes hayirli olsun güle güle kullan darisi bizlerin basina yanlis anlamadim sa binyüzyetmis aylik baglanmis öylemi`?`?

Evet eve gelen sgk bodrosunda maaş 1.170 yazıyordu.

selam arkadaslar insallah bende yolun sonuna dogru geliyorum sanirim sgk dan bana %37.2 oran geldi dediler ve simdi ne kadar isgörememezlik baglanir onu merak ediyorum yardimci olabilcem arkadas varmi acaba

kirikbiri

selam
son aldığın maaşın % 70 ini hesapla çıkan sonucun da %37,2 si alacağın aylık olacaktır.]

bugün e devlet te görünen >>>>>Net Aylık Tutarı
485.79 TL ve ek ödeme>>>>>>Ek Ödeme Tutarı
485.79 TL yani ek ödeme süreklimidir anlamadim ???

ek ödeme dediği,asıl ödemeye ilave edilip toplam tutar ödeniyor.

umarim öyle olur cenk arkadasim cevap icin tsk ederim yoksa 485 ise isim cok zor :(

Selam aleyküm 2014 yılında iş kazası geçirdim %81 oran verdiler bundan dolayı sürekli iş göremezlik maaşı alacağım edevletten baktım net:1525 TL ek ödeme 572 TL Yazıyor toplam parayımı alaçam birde malulen emeklilik için sigortalı çalışabilir miyim çalışırsam iş görememezlik maaşı alabilir miyim

Sinan37
kardeşim benimde 20 gün önce senin dediğin gibi yazıyordu dün baktığımda maaş ek ödeme ve birikmiş para eklenmişdi 20 gün sabret işallah olur olmazsa sgk emeklilik servisini ara şimdide arayabilirsin allah yardımcın olsun kardeşim

kirikbiri

öyle olacak merak etme ben kendimden biliyorum...

öncelikle geçmiş olsun anladığım kadarıyla mamlülen emekli olmuşsunuz bu sürekli işgörememezlik ile aynı şey değil,
sürekli işgörememezlik geliri alan bir kişi başka bir iş bulup sigortalı çalışabilir,bildiğim kadarıyla malülen emekliler için aynı şey geçerli değil,hatta bir arkadaşım malülen emekliliüini iptal ettirip geliri yüksek olan sağlığına uygun bir iş bulmuştu.
ikinci konu da 1525+572 alacaksın birde birikmişini alacaksın
saygılar..

çalışırken lösemi hastalığına yakalandım 3 sene geçiçi iş görememezlik aldım sürekli iş görememezlik için başvuru yapabilirmiyim . meslek hastalığı olarak geçiyormu bilgisi olan cevaplayabilirmi

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Sürekli iş görmezlik maaş yazısı bugün eve posta yoluyla geldi. 2016 haziran 1 den geçerli olmak üzere toplam 3838 tl. Toplam aylık maaş 338 tl. Aylık %27 iş gücü kaybı ben biraz yüksek bekliyorum ama ne yapacamı bilemedim itiraz hakkım varmı yoksa şükredip rızamı göstereyim.

Oktay kardeşim geçmiş olsun.
iş kazası geçirdiğin dönemde maaşın asgari ücret veya o miktarda ise bağlanan maaşın normal gibi görünüyor.

Selamın aleyküm kardeşim benimde rapor yüzde elli iki çıkmış rapor elime geçmedi siz alabildinizmi raporu yada nasıl alabilirim

Yok raporu almadım engelli raporum % 66 elimdeki oran % 27

SM-N910F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Engelli emekliliğine nasıl baş vurdun vergi indirimi istemedilermi

Rapor eline geçtimi

sinan rapor eline geçtimi yoksa sadece habermi verdiler benimde yüzde 52 raporum çıkmış edevlette ayın 24de deniz banktan maaşını al diya ama ben engelli emekliliğinide hak etmişim onun için raporumla vergi dairesine baş vuracakmışım ama rapor elime geçmedi henüz sgk yollarmı sizce bi cevap vere bilirsen memnun olurum kardeşim

yok kardeşim ist deyim sm-n910f cihazı ney anlamadımki

Benim telefonun kodu 😃

SM-N910F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt