Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli iş göremezlik maaşınız ne kadar sürede bağlandı?

Hayırlı olsun cumalı kardeş.benimde oran çıkmış istanbuldan bugün bursaya sgmy gelmiş raporum .yarın memura rapor ve maaş bağlanma zamanını soracağım

Tesekurler arslan01 sizlerin sayesinde bu süreci tamamladim,bekledigimden az bir miktar geldi ama bunada cok şükür,sinan37 insallah sende kavuşacaksin maaşına biraz sabirli ol çok az kaldi,herkese çok teşekür ederim verdikleri bilgiler icin,maadimi aldim demek bu siteyi terk edegim anlaminda hic bir zaman olmayacak,bende süreçte edindigim tüm tecrübelerimi sizler ile paylasacagim insallah, zaten is kazasından dolayi maddi ve manevi bir de 7 yillik tazminatim icib dava actim,mahkeme sürecini de insallah sizler ile paylasacagim,

Benimde mahkeme var maaş bağlandı diye tabiki bırakılmaz arkadaşları...en sonuna geldim sanıyorum bakalım ne kadar bağlanacak çok uzun bir suredir mücadele ediyoruz hepimiz 14ay oldu benim...

benim 21. ayın sonunda bağlanmıştı toplu 7 bin alınca sevinmiştim

Evrak gelmiş oranı söylemedi memur 14gun sonra bakarız dedi...

Avukatim arayıp oranı söylerler umarim

Çok cins memur sskda çalışan.oranı söylemedi bende 170 aradım maluliyet derecesi öğrenmek istiyorum dedim Evrak oluşturdu 170 teki görevli 3is günü takip numarasından bakabilirsiniz dedi...

170den bakalım ne cevap gelicek...

Eksik Evrak dolasıyla tekrardan istanbula gönderilmiş dosya...

Merhaba arkadaşlar ben mayis 2012 yilinda is kazası geçirdim bu kazadan dolayı sağ el 2 parmak parçalandı %12 is göremezlik oranı belirlendi.müfettişle görüştüm kararını komisyona sunmuş karar komisyondan ne zaman çıkar birde ben sürekli is göremezlik ödeneğini kaza yaptığım tarihten itibaren mi alabilirim

07/04/2006 iskazasi...
07/07/2006 iskazasi rapor bitiş.
560sigorta prim 30gunluk...3ay öncesi...
09/01/2015 sskyadilekce verip muraacat
22/05/2014 emeklilik tarihi..
30/03/2016 isgorememezlik derecesi %33.2.
Müfettiş kusur oranı ise %20 işyerine %80
Toplu ödeme ve maaş ne kadar olur...

Sayın oturan boğa Bülent bey hilal hanim paylasimlarniz için çok teşekkür ederim sonuna geldim sanırım bugün aldım sonucu SGK memurundan %33.2 fotokopi çekip verdi.emeklilik servisine gidecek dedi memur..

Arkadaslar ben esim icin buradayim.Bu konularda hic bilgimiz yok.evrak takipte son gelismeleri yaziyorum.12.04.2016 reh.ve teftis ank.grup bas.gelen evrak servisine
12.04.2016 reh.ve tef.ank.grup bas.istatistik servisine
12.04.2016 reh.ve tef.muf.mehmet dirine
13.04.2016 reh.ve tef.ank.grup bas.yazisma servisine
13.04.2016 reh.ve tef.ank.grup bas.giden evrak servisine yaziyor.Bundan sonra hangi surecler var daha heyecandan olucem.Bu yukarda yazdigim yerlere onceden de gitmisti evraklar.Tel.actim raporda sorun vardir demislerdi.sonra surec yine bu sekle dondu.

Emeklilik1 iskazasi zerrin yazıyordu bugün Evrak takipte baktigimda...

Mahkemede hakim yazı göndermiş sgkya peşin sermaye değer hesabını istemiş..

selam arkadaslar müfettise ifade verdik ten sonra is kazasi oldugunu sgk ya bildirmis ve sgk beni hastaneye sevketti heyete girdim sonraki sürec ne olur bilgisi olan yardimci olursa sevinirim

Hastaneden sana ve birde heyet sonucu durumun bildirir verilip.sgkda bunu ya istanbula veya Ankara ya gönderilip karar verirler eğer yüzde 10 ustu çıkarsa sgkda emeklilik bölümüne gönderilir maaş bağlanması yapılır..

Benim aynen öyle oldu..önce müfettiş iskazasini onayladı ve SGK hastaneye sevk yaptıktan sonrada heyete girdikten sonra aynı süreç

Sinan37 kardes benim de müfettise ifade verdim ve is kazasi oldugunu sgk ya bildirdi ve sgk da beni hastaneye sevketti %10 fazla geliceginede inaniyorum sorum su heyete girdim ve hastane ne kadar sürede sgk ya yollar sgk ne kadar sürede maas baglar ankara veya ist evrak isi ne kadar daha sürer acaba?

Ortalama 1 ay sonra bulunmuş olduğun ıldekı Sgk ya yollarlar onlarda Ankara'ya yollayacak kendılerı degerlendırecek oran verılecek sonra mufettısle görüşme yapıdan ortalama 1.5 yıl gıbı bır sure geçer,%10 ve uzerı oran çıkarsa gecen aylar suresınce toplu maaş alırsın bildıgım bunlar

Edevlette daha çıkmadı ödeme bilgisi nisan 11de işleme aldı emeklilik 1 servisi acaba nezaman gorunecek ödeme bilgileri ve tahsis noda yok daha????

Sinan37

Hayırlı olsun :)
3 haftada süreç tamamlanır ve Mayıs maaşını alırsınız.

Bu ayda maaş baglanmiyacak memur izinde olduğu için dosya daha yeni eline ulaşmış takip etmesem dosyayı unutulacak bu ay sonu tekrardan uğra gel dedi..

Evrak takiptede bugün kişi hakkında U/D yazıyordu.nedir??peşin Sermaye değer hesaplaması nedir?

11nisanda emeklilik1 işleme aldı daha çıkmadı edevlette acaba ne zaman gorunur maaş bilgisi...Bülent bey

Bana da 8 ayda bağlandı şimdide ağır kusurun var diye 3te 1 ini geri istiyor 1 ay içinde

Bugün edevlette göründü tahsis no 81000...ile başlayan maaş bağlanma tarihi 10/02/2010....maaş bilgisi bir çıkıyor birde çıkmıyor...

Sanki dalga geçiyor gibi edevlette bir gorunuyor bir kayboluyor

Sanki özencik yaptılar tahsis nosunu ve maaş bağlanma orani%70. Maaş başlama tarihi10/02/2010. Göründü kayboldu hayret bir seyyy yahh

Arkadaşlar sizlerinde böyle mi oldu bir göründü sonra kayboldu.

Çok şükür bugün kaybolmadan edevlette göründü tahsis no 8100..... Aylık bağlama tarihi 01/02/2010 yazıyordu.miktar daha gözükmüyor..

09/01/2015 ten bu yana beklediğimiz sürekli iş gorememezlik edevlette maaş bilgisi çıktı herkese nasip etsin inşaallah.

İskazasi 07/04/2006
Sgkya müracaat 09/01/2015
Geriye dönük 5sene 01/02/2010
01/05/2014 emekli oldum..
12/05/2016 edevlette göründü.

[FONT=sans-serif]Mayıs maaşı alır mıyım Bülent bey[/FONT]

@kirikbiri

Sağol daha maaş miktarı ödeme günü çıkmadı. Tahsis no ile başlangıç tarihi göründü..

İnşallah herkesin tez zamanda süreçleri tamamlanıp biter.ocak 2015ten bugüne kadar mücadele azimle araştıra araştıra en sonuna geldim.tabiki bayramında hakkını vermek koşuluyla çok sagolun arkadaşlar paylaşımlarla bana ve diğer arkadaşlara yardımcı oldular...

Çok zor şartlarla SGK memurlarıyla uğraştım..takip etmekten benden usandilar artık...

Burada bu sitede paylaşımlarla birbirimize yardımcı olduk.herkese tesekkur ederim...

Tarih 01/02/2010 aylık başlangıç
SGK muraacat 09/01/2015
Emeklilik tarihi 01/05/2014(% işgöremezlik maaşın yarisi)
Toplu 65ay (6)sene.

Buradaki arkadaşlara hepsine paylaşımlarından dolayı teşekkür ederim...inşaallah bekleyenler tez zamanda süreçleri sonuçlanır..

Tahsis no ve aylık başlama tarihi gorunuyor 2000/2008/2010/ tarihleri arası oran 70 diğer kısımlar 0 edevlette görünen

Üst Alt