Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli işgöremezlik geliri hesabı nasıl yapılıyor?

Merhaba arkadaşlar söz konusu iş göremezlik ödeneğinin bağlanıp bağlanmadığını nerden öğrenebilirim.

[FONT=sans-serif]@Ozkantirman [/FONT][FONT=sans-serif][SIZE=3]E devlet üzerinden yani [/SIZE][/FONT]www.turkiye.gov.tr [FONT=sans-serif][SIZE=3] 4A aylık bilgilerini kontrol edin bağlandıysa orada gözükür.
[/SIZE][/FONT]

Bağlandı olarak gözüküyor fakat hiç bir miktar belirtilmemiş ve ben bu zamana kadar hiç bir ödeme almadım bu nedemek oluyor

@Ozkantirman
durum kodunda ne yazıyor

@Sinan37
sizin aylığınız bağlandımı sistemde görüyormusunuz ben hala bekliyorum henüz aylık bağlanmadı

boş ise maaş bağlanmış ozaman sgk arayarak öğrenebilirsiniz miktarı

Hilal hanım daha yeni gondermisler istanbuldan evrakları APS ile bugün baktım Evrak takipten..29/03/2016 bursa osmangazi Evrak servisine APS gönderilmek üzere işlendi yazıyordu... 4gun sonra sgkya gelir rapor sonucu...rapor sonucunu öğrenince paylastim....yude 20 kusur ve 2006 yılında iş kazası oldu..2008 yılından önce olanların primler yüksek isteniyormuş...

Bugün istanbuldan APS ile gönderilmiş BURSA SGK il Evrak servisi yazıyordu Evrak takipte...4gun sonra gelir..rspo oranı bukez söylerler umarım...

Bugün oranı aldım sgk memurundan %33.2 kusur oranı %20 ise başlama tarihi 07/07/2006 tarihinden itibaren..3aylik prim 560yatiyordu..2006 yılında.2014 mayısta emekli oldum.09/01.2015 SSK ya muraacat ettim isgorememezlik için.hiç iş gorememezlik maaşı almadim.toplu ödeme ne kadar olur ve maaş çıkar..

07/04/2006 iskazasi
07/07/2006 iş başı
24/05.2014 emeklilik
09/01/2015 SSK muraacat (isgorememezlik)
31/03/2016 rapor oranı %33.2
2006 yılında 560tl prim yatiyordu.
Bu zamana kadar hiç iş gormezlik maaşı almadim.
14/08/2015 müfettiş oranı %20
İskazasi maaşı ne kadar bağlanır..

Sinan37 Tahminen 350-500 lira arası bir şey bağlanır diye düşünüyorum.

Geriye dönük olarak da SGK ya iş kazası bildirim yaptığınız tarihi kaile alırlar. Çünkü SGK ya bildirim yapılmaması yada geç yapılması SGK nın kusuru değildir. SGK ya yapılan bildirimden sonra dosyanız işlem görmeye başlar.

[FONT=sans-serif]09/01/2015 SSK muraacat (isgorememezlik) bu tarihten sonra maaşınız birikmeye başlar bence.

çoğu gitmiş azı kalmış biraz daha sabır edeceksin. inşallah her şey gönlünce olur.[/FONT]

Raporda kaza tarihi iş gorememezlik başlangıç ve oranı yazıyordu. Mufettise kaza tarihinden itibaren başlar dedi edevlette de gözükmüyor

Tolgafore maaş bilgisi ciktimi senin son durum nasıl?

@Sinan37
iş göremezlik aylığı başvuru tarihinden başlamaz bir arkadaş öyle yazmış yalnış yazmış kaza geçirdikten sonra ne zaman iş göremezlik rapor tarihin bitti ise bu tarihten itibaren başlar ve ayrıca kaza tarihi ile iş göremezlik rapor tarihi arasında kalan aylarsdada tüfe zammı uygulanarak aylık başlangıcın yapılır

hilal72 bende onu kastetmiştim. Normal şartlarda (sürekli iş göremezlik raporu almak için) sağlık kuruluna girdiğimiz tarihten itibaren başlıyor. Bizimki öyle oldu. Kısaca Dosyamız Ankara da kaç ay kaldıysa o kadar birikmiş aldık.

Arkadaşın sorunu biraz farklı. Eğer SGK ya başvuru yaptıktan sonra hemen hastaneye sevk ettilerse (etmeleri gerekiyor!). o zaman aşağı yukarı SGK ya başvuru tarihinde yakın bir tarihte başlayabilir diye düşünüyorum.

arkadaşın kaza tarihi, başvuru tarihi, maaş bağlanma tarihleri çok farklı.
O yüzden biraz daha bekleyip sonucu görmesi gerekiyor.

Edevlette de görünmüyor daha maaş bilgisi.mufettiste bana geriye dönük 5sene alırsın 4senesi boşa gitti demişti.2006/2011 arası.2014te emekli oldum ve 2015te muraacat ettim.

SSK memurunada sorduğum zaman geriye dönük 5sene ödeme alırsın demişti.

Sinan37 sizin kaza tarihiniz, başvuru tarihiniz, aylık bağlanma tarihleriniz çok farklı, arada 10 senelik bir zaman var. Net bir bilgi vermek gerçekten zor.

Bence Çoğu gitmiş azı kalmış. Biraz daha sabırlı olman gerekiyor. Sonuç gelirse bizimle de paylaş. Bu bilgiler siteyi takip eden diğer arkadaşlarında işine yarayabilir.

inşallah her şey gönlünce olur.

@TR123
hayır şöyle size kendimden örnek vereyim kaza ağustos 2011 benim başvuru tarihim ocak 2013 yılı aylık başlangıç tarihim kasım 2011 sgk nın beni hst sevk ettiği tarih mayıs 2014 yılı onun kazası 2006 mayıs ayı bu yılda iş göremezlik raporu diyelimki 60 günlük verildi ağustos 2006 dan başlar aylık başlangıcı ve bu tarihten sonra gelen emekli maaş zamları uygulanarak son aylık belli olur son aylık belli oldutan sonra kaç aylık birtkmişi varsa toplu ödemesi olur bende de sgk mayıs 2013 diye aylık başlangıcımı başlatıyordu aylık bağlanmadan itiraz ettim çünki iki tane raporum var ve bunlar hastalık raporu 7 günlük iş göremezlik raporu değil eğer sizdede böyle bir hata yapmış iseler kurum birikmiş aylığınızdan ve maaşınızdan kaybınız< olur sürekli iş göremezlik raporuderken maluliyweti başka iş göremezlik diye diye doktorun verdiği ıstırahat raporu farklı

2011de 1gunluk çocuk parası ve 2013te 5gunluk iki tane rapor hastalık var edevlette görünen bunlar farklı mıdır..

Bekliyorum nezaman çıkacak diye aylık başlangıç diye 15ay oldu surec basvurali sonuna geldim sanirim

Hastalık raporları farklı olup maaş başlangıç ayınıza etki etmez

sizin evraklarınız sanırım bu ay işlem görec ek maaş bağlama işlemi bu yüzden ancak gelcek ayın 10 dan sonra e devlette görebilirsiniz ama bu ayın sonuna doğru sgk arasanız maaşınızı ve birikmiş tutarınızıda öğrenmeniz mümkün eğer geçen ay çıkasıya kadar ilşlem yaptılar ise bu ayın 10 dan sonra görürsünüz maaşınızı ama sanıyorumki nisanın ilk günü mü gelmişti evrağınız tammen bu evrakların geldiği ay ve maaş bağlanmanın bittiği ayı kapsadığından memurunda elinin nasıl iş yaptığını bilmediğimden tahmini olarak yazıyorum bunu e devlette iş göremezlik aylığının başlangıç tarihin görmüyorsan önümüzdeki ay alacaksın derim aylığı

31/03/2016 Evrak geldi sgkya bende 1/04/2016ta iskazalari servisine gidip oranı soylediler.emekli maaşı bile şimdi görünmüyor edevlette. Buay işlem hesap yaparlar umarım...emekli maaşıyla birlikte gozukur ödeme ayları farklı olur mu?emekli tahsis no 2100..... İskazalari tahsis no ?????

Çok sağ olun hilal hanım.verdiğiniz bilgiler ile tesekkur ederim...bu surec çok zor sabır etmek gerekir birde işi bilen memurlar denk gelmesi gerekir.gün gün başından kovar gibi azarlamalari takip etmesen dosyayı çok uzun sürecek belki...

Bülent bey benim oranda %33.2 kusur oranı %20 kaza tarihi 07/04/2006 1 aylik maaş 560tl di.maaş ne kadar bağlanır

@Sinan37
size daha önce telefonda söylediğim miktardan daha yüksek olması gerekiyor aylığın 2008 senesi öncesi için 25 üstündeki oranlarda alt kazanç değerine bakıyorlar daha yüksek bağlanır size aylık

Daha çıkmadı maaş bağlanması süreç uzun sürecek dedi memur peşin sermaye değer hesabını da mahkeme istedi sgkdan bu nedir peşin Sermaye değer hesabı????

peşin sermaye değer hesabı aynı sigorta şirketlerin tazminatları hesaplarken yaş kusur özür oranı yaşam süresi gibi bir tabloya dayanarak yapılan hesaplardır ama ne işe yarıyor inanın bende bilmiyorum peşin sermaye değer hesabını yapıpı dosyaya koyuyorlar işe yaramayan bir şey se neden yapılıyor bilmiyorum yarıyorsada ne işe yarıyor onuda bilmiyorum sanırım işverene karşı açılacak davalarda u peşin sermaye değer hesabı isteniliyor

İşte bende bilmiyorum neden istiyor bunu mahkeme..hem peşin sermaye değeri hemde işgöremezlik maaşı istiyor sgkdan.ikisini birden hesapliyorlar ve geç sürecek galiba bu ayda maaş yok...(Nisan11de emeklilik servisine geldi daha hala yok maaş bilgisi)

Sgkya muraacat 09/01/2015
Aylık başlangıç 10/02/2010
Emeklilik tarihi 15/04/2014
İskaza tarihi. 07/04/2006
İskaza rapor bitiş 07/07/2006
Müfettiş geriye dönük 4sene heba olacak dedi ve geriye dönük maaş ödeme müracaat ettiğim tarihten itibaren 5sene (10/02/2010)yazıyordu maaş bilgisinde bugün edevlette göründü (15dakikasonra kayboldu)

Özencik gibi gösterdiler maaş bilgisini edevlette... Şimdide çıkmıyor

En sonunda göründü kaybolmadan edevlette tahsis no 8100..... 01/02/2010 aylık başlangıç tarihi maaş daha gorunmuyor acaba bu ay alır mıyım maaşı

Üst Alt