Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli işgöremezlik geliri hesabı nasıl yapılıyor?

Bülent_06 yüzde kırk sekiz eğer malullük oranın sa 370 tl gelir bağlanır
yunusejderkaplan malullük oranın yüzde 27 olursa 277 tl + kaza zamanından bu güne gelene kadar emeklilere gelen seyyanen zam eklenerek gelirin hesap edilir

@yunusejderkaplan
yukardaki arkadaşının verdiği oran ile %27 olursa son aylığın bugün itibari ile 400,52 TL EDER YENİ OCAK ZAMMI İLE HESAPLADIM BİRİKMİŞ AYLIĞIN 8928,00 TL DİR EĞER İŞ GÖREMEZLİK RAPORUNUN YAZDIĞIN MEŞAJDA DOĞRU GÖRDÜM İSEM 06.03.2015 TARİHİ BİRİKMİŞ AYLIK HESABINDA 01.04.2015 TARİHİNDEN BAŞLAR

müfettişlik kaza ile ilgili görüşlerinizi alacak işyeri evrakalrını inceleyecek işverenin ve sizde de varsa kusur ona bakacak bunlarda aylığınıza etki eder sonucu bekleyin

Arkadaşlar sürekli isgormezlik geliri hastaneden özür oranı %27 likit bir oran aldım 2. Parmak yarısı ampute 3. Orta parmak avuç içi kapatamıyorum sıkamıyorum orta parmak eklem yerleri bozuklugundan vs sgk bölge sağlık kurulu dosyayı inceleyip oran %13 vermiş şimdi ise aldığım maaş 195 TL işvereni mahkemeye verip adlı tıpta baktırdım vs. Birde bu oranlar böyle az olup mahkeme adlı tip yükseliyormu tesekkurler

Maluliyet maaşı alıyorum. 309 tl oran 18,2 siğortam 2005 te başlangıç 2000 prim günü var emekli olabilirmiyim yada vergiden muaf olabilir miyim

Benim engelli raporum yok fakat devlet engelli sınavlarına ve imkanlarından yararlanabilir miyim

evrakların hangi aşamada olduğunu nasıl öğreniyoruz acaba

bu evrakların ankarada bekleme suresı nekadar uzun suruyormus anlamaıdm gıttı kımse iş kazası gecırmesın ınsan herseyden magdur kalıyor

Tekno 52 o sgk siyesi hiç güncellenmiyor benim maaş çıktı hala kasım ayinda evrağım duruyor :)

hilal72 yardımcı olursanız sevinirim...
08.06.2016 tarihinde iş kazası geçirdim.
Sgk ya iş gücü kaybı bedeli başvurusu yaptım. Sonucunda iş gücü kaybı oranı %100 geldi. Kaza geçirmeden önceki son 3 aylığım sırasıyla brüt olarak 3854 tl 3684 tl 3060 tl bu durumda bana sürekli iş görememezlik aylığı ne kadar bağlanır.
01.09.2017 itibariyle aylık bağlanmış gözülüyor.

Teşekkürler ...

@Ynarkuz19
2.512,53 TL OLARAK AYLIK BAŞLAR 2.830,00-TL AYLIK OLUR TAHMİNEN BU HESAPLAMA AYLIK BAŞLANGIÇ TARİHİDE DEĞİŞTİRİR İŞ GÖREMEZLİK TARİHİNİN BİTTİĞİ ZAMAN ÖNEMLİ BİRİKMİŞİ HESAPLAMAK İÇİN İŞ GÖREMEZLİK AYLIĞIN BİTTİĞİ TARİHTEN İTİBAREN AYLIKALRI ÇARPABİLİRSİN

@hilal72 çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

Benim bi hatam oldu ben brüt olarak yazmışım aslında yazmış olduğum rakamlar netmiş brütler şu şekilde gözüküyor edevlette 4854 tl 4878 tl 4073 tl olarak gözüküyor.

İş görememezliğimin bittiği tarih 27.08.2017
maaş bağlanma tarihi 01.09.2017
E devlette ek gelir olarak 588 tl diye bişey var bide ben bu iki tarih arasındaki fark olara tahmin ettim ama sizin bi yorumunuz varmı acaba size be sitedeki bütün arkadaşlara teşekkür ederim...

Arkadaşlar 2011 de iş kazası sonucu sağ el baş parmak hariç dört parmağım birinci üst eklemeden kesildi o zaman maaşım 780 tl idi. 2018 de maaş için başvuru yaptım yüzde 19 verdiler şimdi 257 tl maaş bağlamışlar sizce iş kaybı oranına itiraz yapsammı biraz düşük değilmi sizce

Üst Alt