Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tekerlekli Sandalye Minderi Tercih Kılavuzu

Seleno

Minder seçimi gerçekten de bazen çok karmaşık olabiliyor. Star gerçekten iyi bir minder. Bununla beraber insanın alışkanlıkları hangi ürünün uygun olduğunu meselesini ikinci plana atıyor. Eğer bir üründen çok memnun kalmışsanız bence yeni bir arayış içine girmeye hiç lüzumu yok. O sizin için zaten doğru olandır. O yüzden Roho kullanmaya devam edebilirsiniz diye düşünüyorum. Çünkü on senelik bir alışkanlık hiç de kenara bırakılacak bir durum değil

Seleno

Ben de alışkanlıkların önemli olduğunu düşünüyorum. Madem Roho'dan hem ürün olarak hem firma hizmeti olarak memnunsun, değiştirmeni gerektirecek hiç bir durum da yok.

Farklılıklarda iyidir abi,o kadar çok övülmüş ki sitede insanın içine siniyor.Stardan memnunmusun Bülent abi.Durumumumda da belirttiğim gibi bana uygun minder ve yüksekliği sizce hangisi?Roho ile Starın farkı neler⭐

Birde Bülent abi kullanıp memnun kalmama durumunda geri iade alıyorlarmı star firması?

Seleno

Hayır, değişiklik iyi değildir. Memnun olduğun şeyden vaz geçmek akıllıca olmaz.

Hayır, ürün iade edilemez. Çünkü üzerine oturulmuş bir minder artık satılamaz.
Hayır, Star'ın satışını yapan firmada fizyoterapist çalışmıyor.

Ben sanırım 7-8 yıldır Star'In Starlock modelini kullanıyorum. Benim için vaz geçilmez bir üründür, dünyada tek seçenektir.

Anladım abi,peki 8 yıl süresince minderde herhangi bir sorun yasadınmı(patlama,sönme vs)kullandığın model starlock 4 olanmı?abi minderin yüksekliği 10 cm olanmı 7.5 cm olanmı daha iyi olur 🙏⭐

Seleno

Havalı minderler her zaman patlar. Önemli olan firmanın bu durumda destek vermesidir. Teksan minderlerini ücretsiz tamir eder. Ayrıca kullanıcı da uygun yapıştırıcı ile kendisi tamir edebilir.

Ben 13 cm'lik model kullanıyorum. Çünkü postüral destek ihtiyacım çok fazla. Ama standart kullanıcı 10 cm olanı kullanmalıdır.
Starlock kullanımı normal mindere göre daha zordur. 2-3 haftada bir ayar gerektirir. Bunu sen üzerinde oturup pozisyonlandığında güçlü birinin yapması gerekir (öndeki pompayı oldukça sıkmak gerekir)

kullanabildiğiniz en ince minder neyse o olmalı. ben önceleri 10 cm yüksekliğinde kullanıyordum. şimdi 7.5 cm'lik kullanıyorum. bana daha iyi. cesaret edebilsem 5 cm lik daha iyi olur ama riski göze almamak gerek.

ismayil

Omurilik felci seviyeniz,hasarınız nedir? Star Havalı mindermi kullanıyorsunuz?

bir de minder yüksekliği azalınca iskemle sırtı daha yüksek gelmeye başlıyor. bunu da düşünmek gerekiyor. olay tek yönlü değil. Star markası iyidir bu arada. 90 lı yıllarda roho kullanmaya başladım. sonra star'a geçtim. roho erken deforme olmaya patlamaya başladı. belki bana taze mal denk gelmedi vs ama sonuçta star'dayım ve iyi.

t8-9 seviyesinde

Bülent abi star standart-1 ve star standart-2 modelini tavsiye edermisin,standart-1 modelinin 1 valfi var,-standart-2 modelinin 2 valfi var.Sence hangisi daha uygun olur,kişisel tavsiyeni yazarsan çok sevinirim abi..

Bülent abi birşey dikkatimi çekti, videodaki kişi oturunca minder içe doğru çöküyor sanki,Sen de böyle bir durum yaşıyor musun?malzemesi yumuşak olduğu için mi oluyor acaba?
OturanBoğa

Son düzenleme:
Seleno

Star std. 2 valf artık üretilmiyor.

Oturma alanı çökük olur zaten. Doğrusu o. O kadar az hava olur ki, ele alındığında "buna hava basmayı unutmuşlar" der çoğu kişi.

Star Std-1 %100 koruma sağlar. Eğer oturma dengesi desteklenecekse Starlock model tercih edilmeli.

Ortasının çökük olması omurganın dik duramayıp aşağı doğru yığılmasına sebep olmaz mı?az hava ile durması bası yarası için yeteri kadar koruyucu olur mu?

Son düzenleme:
@Seleno

az havadan kasıt şudur: popo yere asla değmeyecek, yerden 2-3 cm yukarıda kalacak. Ortasının çökük olması ile kenarlar yükselir ve dengeli bir oturma hissi verir.

Hakan abi siz memnunmusunuz havalı minderinizden, starmı kullanıyorsunuz?

ROHO mider hariç hangi minderi önerirsiniz?

ROHO mider hariç hangi minderi önerirsiniz?

Ben yakın zaman içerisinde starlock minderden almayı planlıyorum. Hali hazırda yakın zamanda kalçamdaki yarayı güç bela iyileştirmiş durumdayım,yine aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. Fakat kafamda sorular var. Ben arabaya ellerimle kendimi hafif kaldırarak, ki kilomdan dolayı bu biraz zor oluyor, geçiyorum. Baktığımda 10 cm lik olanı bana uygun gibi görünüyor ama bu yüksekliğe geçip geçemeyeceğim konusunda şüphelerim var. Kalçamı hafif sürüklemek zorunda kalıyorum çoğu zaman ve bu arabaya geçerken minderin kaymasına da neden oluyor. Bu sebeple o yüksekliğe geçebilir miyim,geçerken minder altımdan kayar mı tereddütlüyüm. Bir de denemeden alınabilecek bir şey mi? Benim olduğum ilde bayiileri var mı bilmiyorum ama ya aldığım minderi kullanamazsam? Sonuçta en son 4700 gibi bir fiyat verildi,ucuz bir şey değil. Aldım kullanamadım lüksüm yok. Kafam çok karışık özetle...

Bülent abi iyi günler
Ocak ayında derin bir bası yarası vardı 5 aylık bir tedavide yara geçti ama sandalyeye oturduğumda deri ince olduğu için tekrar kanama yaptı tekrar geçti sonra tekrar kanadı havalı minder kullanmıyordum şimdi havalı minder alacağım starlock minderi çok pahalı olduğundan sürekli çalıştığım medikalci comfort plus havalı minderini önerdi diğer minderlere göre daha hesaplı minder hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim

Bülent abi selamlar seni yine rahatsız edicem artık yama yapmaktan hücre kalmadı 44 e 44 7,5 santim yastık geldi mi acaba eğer gelmeyecekse tavsiye edebileceğin buna yakın ürün var mı

Üst Alt