Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Türkiye Aile Desteği Programı

ptt kurum ödemelerinde bugun gözükür beklemek lazım bence zam olmayacak

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
Ptt de gorunuyor. Zam yok. Bu yıl devam eder, onumuzde ki yılda devam eder aile destek. Secim lere kadar gider. Secim olacagım zaman ismi değişir ve zam yapılır.

Benim başvurum yeni kabul edildi ilk defa alıyorum 850 TL olarak gözüküyor. Ayın 9 u ödeme günü.

Kurum ödemelerinde görünüyor bende. Yarın hesabıma geçecek. PTT araya çapanoğlunu sokmazsa tabi. :D

850 tl olan maaşı muhtac olmama durumuyla kesilen varmı? 850 tl niye kesiyorlar arkadaş %68 engelliyim ben lenfoma epilepsi hastalıgım var böyle durum yaşıyan varmı tekrar başvurdum bakalım şikayet varada yazdım. bakalım işim yok evim yok yıkık dökük evde oturuyoruz utanmadan 850 tl kesiliyorlar hakkımı haram olsun !

Eve 12.500 tl emeklı maas geliyor. 3 kisiyiz. Muhtac değilsınız deyıp aile destek odeme kesılmıs.. 12500 lirayla kıra odenıp 3 oğün yemek tuketıyoruz, faturalar ödeniyor. Cocuk okula yollanıyor.. Tatile cıkıyormuyum bılmıyorum:) vay bee

@Sarp59,

Çok terbiyesizce bir şey yapılmış. Kime göre neye göre kesebiliyorlar. 3 kişisiniz kişi başı 4.150 TL yapar. Asgari ucretin 3 te 1 inden az gelir geliyor kişi başı. Yasa gereği verilmesi gerekiyor. Bunu reddeden kişiler insaALLAH aynı duruma düşerler

@Sarp59, son gelir testi yüksek çıktığı için e devletten başvuru otomatik red oluyor.en yakın sosyal hizmetlere gidip başvuru yapmanız gerekiyor.

@oxzd,

Dedıgınız gıbı gıttım. Yardım bssvurunuzda kıra odemedıgınızı beyan etmıs siniz dediler, evet dedim 4 aydır kıra demiyorum ev sahıbı istemiyor, ekonomik buhranın farkında. O yuzden 12 bin emeklı maas iniz var sosyal yardım alamazsınız dedıler:) 12bın herseye yeten bir rakam, resmen öğrendım

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
kendi evimde oturuyorum ama hiç bir gelirim yok.3300 küsürle hayvan gibi yaşıyorum demek ki :)

@Sarp59,
Kısaca hükümet degişmesse tüm maaşlarımız kesilecek emeklilerinde kesilecek söyleyim kötü hale gidiyoruz. Türkiye bitirme planı kısaca.

@oxzd,
e devlet'den başvuru yapsak olmuyor mu

@Sarp59,
Dalga geçmek güzelmiş valla allah belalarını versin inşallah. Yazık cocuklarının başına gelsin bu durum anlarlarda nerede.

@theboy,

Maas kesmezlerde zam gelmez artık. 12 bin 15 gun yetiyor, 850 tl su ve İnternet oduyordu, oda yok. Guzel dalga gecdı ler aynen. Bide cebinden verir gibi ifadeleri yokmu.. Tanrıya havale edıom, ne dıcez ki.. Afrıkada beter olduk.

Aile destek ocak ayina kadarmiş

Neyi dev destek 850 TL'nin dilensen bundan çok para kazanırsın🤣🤣🤣🤣

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Sarp59, sende ne diye kira ödemiyorum diyosun tapusu sende degilya ödüyorum deseydin neyseki zaten yılbaşında herkezinki kesilcek boşver

@Hayati4405,

Durustluk ıyıdır dedık. Vermediğim halde asgari ucretın altındayım, yine kestiler:) yılbasında kesilmez surer zamsız. Yerine ne koyacaklar.

Aile destek ptt de 10 eylülde karta aktarılacaktır yazıyor aile bakanlığıyla ptt kart günü aynı genelde karta bir kaç gün sonra aktarılırdı herkes de böylemi durum

Üst Alt