Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Üniversiteye gidiyorduk, Elazığ'a 15 km kala... [O an]

Üzücü bir kaza oldukça zor günler geçirmişsiniz. Azminiz ve hayata bağlılığınızla tüm zorlukların aşmışsınız ve bundan sonra herşeyin sizin için daha güzel olacağına inanıyorum. O kişilere arkadaşlarınız bile diyemiyorum, çünkü öyle arkadaş olmaz. Onları hiç düşünmeyin ve kendinizi üzmeyin. Herşey gönlünüzce olsun. Hikayenizi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler sayın besalti20.

Ilgınız ıcın bende size teşekur ederım...Uzulmek mı..:) Degersız ınsanları dusunup o dakıkalara yazık...:) hayat cok guzel..ve devam edıyor.

çok geçmiş olsun.. en önemlisi inanç zaten. umarım başarırsınız =)

ve benim arkadaşımın da aynı şey başına geldi. kazadan önce her gün arayıp "hadi kardeşim, dışarı çıkalım" diyen, kaza gecesi de birlikte olduğu ve hatta kazayı da içlerinden birini eve bıraktıktan sonra yaptığı arkadaşı bile kaza sonrasında yanında olmadı ne yazık ki. çok üzücü bir durum... bu nasıl bir insanlıktır, anlayabilmiş değilim..

trajik ve etkileyici bir "o an" hikayesi...
ama en güzeli içinizdeki yaşama sevincinin bitmemiş olması...
biraz daha gayret, başaracağınızdan hepimiz eminiz...

Bu hayattın Yasamın Bır okul oldugunu,hepımızın bır sınavdan gectını bılıyoruz...
Ne olursa olsun'da hayattın yasamın sonu demek degıl...Hele Beş kuruş değeri olmayan ınsanlar ıcın üzlmeye bıle değmez,Benım bir ruya ıdı geldi geçti Alayan olursa,anlayacaktır bır gun herkes.En zengıni maddi manevi benımdır..Allah af etsın hepımızı herkes yaptıgı ıle yargılanır.Guzel dusunelım guzel bulalım arkadaslar..:) Hayatımızı yaşayalım Üzülmeyelım üzmeyelım,İlginize teşekur ederım Gülücek ve sağlıkla kalın arkadaslar..

Şimdi Baktım,Okudum aradan 4,5 sene gecti Dönüp arkama Hiç bakmıyorum,Soruldumu hıc hatırlamıyorum dıyorum,Halbu ki konusmak ıstemıyorum yasaadıklarımdan degıl ha.Bahs edersem durumumdan Gunaha girerim dıye,cunki Bu sekilde bile hayata oldugum ıcın,soguklugu,sıcklıgı acıları sevıncleri,geceyı gunduzu gordugum yasadıgım we daha bır suru sey ıcın KISACA YASADIGIM HER AN WE GUN İÇİN BİNLERCE KERE ŞÜKÜRLER OLSUN RABBİMEE....

son halinden his ve hareketlerin ne alemde bahsedebilirmisin allah herkezin şifasını versin

gorbi20;

TABİ...
Basından berı hem hıs,hem hareket konusunda gelisme var cok sukur,Idrar ve buyuk tuvvalet hıssım P,bebkler gıbı hızlı hızlı emekliyorum,uzun bacak cıhazımla yuruyorum volkırla bırlıkte tbı,Merk ettıgınız soru olursa sewe sewe cevap veririm ozeldende msj atabilirsiniz,tsk ederim.

sevgilim de geçmişinde seninkine benzer bir kaza geçirmiş.2008in mayısında olmuş onun da ve senin yaşadıklarının benzerini yaşamış.yediği içtiği ayrı gitmeyen adamlar kazadan sonra aramaz olmuş.senin gibi 6 ay bilinç kaybı yaşamış.10 saniye öncesinde yaptığı bişeyi unutuyomuş.şimdi ayağının biri ampüte.öbürü de diz parçalandığı için sabitlenmiş diz kısmından.ama psikolojik olarak çok iyi ve çok mutlu.neşesini yaşama sevincini hiç kaybetmemiş.ve şu anki haliyle daha mutlu olduğunu söylüyo.o engelli olmadan önce hiç mutlu değilmiş.hiç bişey tatmin etmiyomuş onu.zaten o engelli olduktan sonra tanıştım onunla.bende onunla çok mutluyum ve onu mutlu etmek beni daha da mutlu ediyo.sana da çok geçmiş olsun.içinde ki yaşama sevincini hiç kaybetmemen dileğiyle..

tesekur ederım...kımse neyın ne hayırlı olacagını bılemez.HAYIR OLARAK BİLDİĞİMİZ ŞER,ŞER OLARAK BILDIGIMIZ HAYIR OLABİLİYOR.

çok geçmiş olsun tabi ki başaracaksın ve ayağa kalkacaksın .arkadaşlarına Allahtan rahmet diliyorum ve ailesine de sabırlar versin arkadaşına gelince şerefli bir insan olsa bunu yapmazdı .boşver sen artık geriye hiç bakma ileriye bak herşey çok güzel olacak

çok geçmiş olsun arkadaşım üzüldüm yaşadıklarını okuyunca,ben senin bu azimle üstesinden geliceğine inanıyorum tüm zorlukların.Allah yolunu her daim açık etsin.

slm besaltı20 23.06.2009 da hiakayeni okudum öncelikle çok geçmiş olsun Allahutealanın rahmeti bereketi sevgisi üzerine olsun sene 2009 sene 2012 merak ettim sormak istedim nasıl oldun? şimsi nasılsın? :)

_sevda_;

Tsk ederim,İlgilendiğiniz sordugunuz için....
Her an'ıma Yerden göğe binlerce kez Hamd olsun,şükürler oslun...2008 ile 2012'yi Kasılastırırsak,Dilim bile dönmüyor Farkını guzellikleri anlatmaya...
Gelişmeler dewam ediyor Cok şükür....Ayettin birinde Söyle buyuruyor.HAYIR OLAAK GORDUKLERIMIZ ŞER,ŞER OLARAK GORDUKLERIMIZ HAYIR OLABİLİR...Ne guzel buyurmuş guzel rabbim.Bunu soylemek Bence bırazda olsa anlatmıstır.Merak ettıgınız bır sey warsa sorabilirsiniz.

hikayeniz ne kadar üzücüde olsa azminiz ayakta alkışlanacak cinsten.
tebrikler helal olsun.azminizi hiç bir zaman bırakmamanız duasıyla.Rabbim yar ve yardımcınız olsun.
inşşş çook daha iyi olursunuz.Mevlam iki cihanda da yüzünüzü güldürsün inş wesselam...

Rica ederim hepimiz benzer sorunları yaşadığımız için insan merak ediyor haliyle iyi olduğunuza sevindim. Rabbim dahada iyi etsin herşeyin başı dua burdaki tüm abi abla yaşaıt ve kardeşlerime geçmiş olsun dilekelrimi iletiyorum Allah acil şifalar versin içi sırada bana. şimdilik sorucak bişeyim yok sizin olursa sorabilirsiniz ii günler..

Allah acil şifalar versin umarım bu azimle inşalla tekrar ayaga kalkar yurursun acısıyla tatlısıyla hayat bır butundur kıme ne olacagını Allahtan başkası bılemez herseyde bır hayır vardır...

celal kardeşim bende f.ü. mezunuyum.(2002). bahsettiğin yıllarda herhalde yol yapım çalışması vardı orda. hatta sizin kaza da kulağıma gelmişti. allah şifalar versin. inşallah bir gün ayağa kalkarsın. önce allaha sonra kendine güvenirsen aşamayacağın sorun yoktur. allaha emanet...

veydel ... ewet kardes o kazaydı...hamd olsun rabbime...allah afetsin bizleri.

Çokk çokk çokkk geçmiş olsun kader arkdaşım.Seni tebrik ediyorum.Durmak yok son hızla yola devam.Azmin elinde hiçbirşey kurtulmaz. RABBİM YAR ve YARDIMCIN OLSUN....

sevgili kardeşim kazayı haberlerde görmüştüm. öncelikle Allahtan acil şifalar dilerim. Muhakkaki her olayda bir hikmet vardır. Bizleri yaratan Allaha sonsuz şükürler olsun.yaşamımızın her anında Yüce Allaha şükür etmeliyiz ve yaşadığımız olaylara sabır etmeliyiz. SABIR; sonunda senin için büyük mükafatlara sebeb olacak bir durumdur.

Şükürler olsun Allaha her yazında bunu belirtiyorsun....

RABBİM SENİN VE BİZLERİN YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN...

İNŞAALLAH KISA ZAMAN İÇİNDE HEDEFLERİNE ULAŞIRSIN...

SELAMETLE...

Hamd olsun.Şükürler olsun.
Zaten hayatta hepimiz sınanmak için varız.Kimi,varlıgı ile.Kimi Saglıgı ile.Kimi İnsanlıgı ile vs.vs.Sınanıyor...Sükürler olsun her halimize.Rabbimin Taktiri kadar guzel bir sey yoktur.Allah kimsenin dusmanı degil,O tum kullarını aynı kefeye kor...

Selametle...

Çok üzüldüm .Hayat kader ve imtihan .Sıkmayın canınızı herşey hayatta olacağına varır . Artık kime güvenip kime güvenmeyeceğinizi anlamış oldunuz. Rabbim şifa versin inşAllah zor bir sınava girmişsiniz , yürürsünüz azmettikten sonra siz yeterki çabalayın ve asla kendinizden yukarıdakine bakmayın hep aşağıdakilere bakıp şükredin . Rabbim şifa versin selam ve dua ile :)

besalti20 şimdi nasılsınız peki umarım cok cok daha iyisinizdir. Cok iyi sabretmişssiniz benm babam rahatsızlanalı 2 seneyi geçti , bıktım artk sağın solun akıl vermesinden ama çare yokki

kaderortaklari

Çok sukur. ben ıyıyım,Tekerlekli sandalyede gerı kalan hayatıma devam ediyorum.. mutlu ve huzurluyum... Allah yardımcınız olsun haklısınız,sızı cok ıyı anlıyorum. Hasta olan kısının yanındakilerle de hasta olunuyor... allah sabır versın.

Üst Alt