Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Abilify Maintena İğne Kullanan var mı?

Aripiprazol

Abilify abizol kullananlar ne gibi yan etki yaşadınız.

Hangi ilaçları kullanıyorsunuz sometimes

Ben oryva 15 mg kullanıyorum.Dideklerini yaşamadım.

Abilify ereksiyonu düşürür. Gecikmeli ereksiyona sebep olur.

Abilify,Oryva,Aripiprazol üçü de Rexapin kadar etkili değildir; ama kesme de etki ediyorsa sesleri felan kesiyorsa ne mutlu size :).

Nasıl tehlikeli ya Dr a söyleyeyim ben 3 yıldır abilify ve akineton kullanıyorum

Born2die

Şimdi bu derin konulara girince umarım yine başım ağrımaz ,

bildiğim kadarıyla abilify avrupanın pek çok ülkesinde yasak bir ilaç ve içiliyorsa bile tek alınması gerekiyor .

Merhabalar. Annemin bipolar bozukluğu ve epilepsi rahatsızlığı var.

Kullandığı ilaçlar ;
Abilify maintena 400 mg ayda bir
Depakin 500mg x 2 ( bırakmak uzereyiz lamictal a geçiş )
Lamictal 100mg x2
Dideral 2 kez yarım titreme için

Annem 5 yıldır bu tedaviyi görüyor . İlaclari kullanmaya başladıktan sonra konuşurken gözleri yere bakıyor kambur gibi duruyor ve elleri yukarı doğru tutuyor ve titriyor..

Son zamanlarda aşırı kötü hali var yürüme zorluğu yaşıyor yere düşünce saatlerce orda kalıyor kalkmaya gücü yok . Doktora götürdük depakin keselim yavaş yavaş lamictal başlayalım dedi ama abilify maintena yan etkileri aynı annemin şuan ki durumu gibi aşırı uyku , sersemlik , kas katılığı vs.

Sizce ne yapmalıyım lütfen yardım edin doktor mu değişmeliyim

Her ay bu iğneyi yaptırıyorum ve hemen her seferinde, gelen hemşire bir başka hemşireyi çağırıyor o da iğneyi ilk kez görüyormuş gibi sorular soruyor kullanımı pek yaygın değil anladığım kadarıyla

Abilify Uzun Vade Kullanımda Zararı Olur mu?

Abilify cinselliği baskılıyor testesteron üretimini azaltıyor; bu ilacın uzun süre kullanımın da 8-10 yıl gibi bir durumunda ilaç bırakıldığında kalıcı bir hasar bırakır mı ?

(Mesele testesteron takviyesi olarak ilaç alanlarda vücut testesteron üretimi konusunda tembelleştiği için ilaçlar bırakıldığında eskisi kadar testesteron üretemiyormuş. Ben dede testesteron sorunları varda ondan sebep soruyorum; tecrübeliler doktorladan çok bilir bazen.)

RssCip

Cinselliği ciddi anlamda baskıladığını düşünüyorum ama bu benim açımdan iyi bir yan etkiydi. Zira ilaca başlamadan önce aşırı bir cinsel istek vardı. Şimdi düzene girdi diyebilirim. Uzun vadede yan etkilerini bilemem, ben dokuz yıldır kullanıyorum. İlk başlarda daha farklı yan etkilerinden dolayı epey ızdırap çekmiştim ancak şimdi memnunum. Tedavimin önemli bir bileşeni bu yüzden şu an getirisinin götürüsünden fazla olduğuna inanıyorum.

Şekeri veya Gizli şekeri (H1A1BC tahlilini) tetikliyor özellikle yüksek dozları...

Bu ilacı bırakabilen var mı ben bırakayım dedim (10 Mg kullanıyorum) aşırı huzursuzluk yaptı bende maalesef...

BIRAKAMADIM.

Ben 30 mg kullanmıştım ilacı içtiğim halde sanki hiç ilaç kullanmamış gibiydim bende akatizi ve terleme yapmıştı.Sonra bıraktırdı dr.

Abilify maintaine 300 mg ülkemizde yok mu arkadaşlar? Yurtdışında var gözüküyor. Getirtilemez mi?

Arkadaşlar bipolar tedavisi görüyorum.
Depakin ve anafranil kullanıyorum.
Depakin bana 2 yıl içinde 20 kilo aldırdı.
Şu an 107 kiloyum boy 183 cm
Bu nedenle doktorum kilo vermem için Abilify Maintena İğneye başlayabileceğimizi söyledi.
Siz bu iğneyi kullanırken kilo verdiniz mi veya kilonuz sabit kaldı mı?

Son olarak daha önce Xeplion kullanırken de Rispedral Consta (Kilo vermek için değil ) kullanırken de yerimde duramama şikayetim vardı.
Asıl gözümü korkutan Abilify Maintena İğnede yerimde duramama yapar mı . Çünkü gerçekten buna tahammül edemiyorum.:(

Merhabalar, öncelikle çok geçmiş olsun. Bilimsel araştırmalara göre ziprasidon hidroklorür monohidrat ve aripiprazol en az iştah açan ve de kilo aldıran antipsikotikler yani nöroleptiklerdir. Bu sebeple naçizane düşüncem Abilify Maintena depo formu çok yerinde bir karar olmuş. Akatizi yapma ihtimali var evet ama onu da propranolol hidroklorid ve / veya biperiden hidroklorür ile çözerler.

TungaTunga
Abilify Maintena malesef yerinde duramama gibi yaygın bir yan etkisi var.

Psikiyatri ilaçları bazen ödem yapar,bunun dışında kilo aldırma özelliği yoktur...iştah açar sende yersin...yemezsen kilo almazsın.

İlla zorunlu ise önce abilifay tablet kullan, sonra iğneye geçersin.

Psikiyatri doktoru dışıda doktor yazabilirmi bu iğneyi bir kurumda memurum. Kurum doktoru yazabilirmi? Psikiyatri doktorunda çok sıra bekliyorum!

@(Gölge), bu adamın videolarından bir kaçtan gördüm. Bu arkadaşlar psikozdalar ilaç kullanmış olsalar böyle konuşmzalar.

Nerden biliyorsun derseniz psikozdayken bu tarz konuşmalar yapıp video çekiyordum.

İlaçlar olmasa düzelemezdim. Xeplion çok faydalı bir ilaç ama yan etkilerinden dolayı kullanmak istemiyorum.

Hastalığı geçiriyor ilaçlar düzenli ilaç kullanıp tedaviyede yanıt verdiyseniz. Farkı anlarsınız.

Hastalığımın alevlenmesi geçti. İlaç kullanmadan devam edebilir ama belirtilerin tekrar çıkmasından korkuyorum.

Psikozu tedavi eden ilaç yok sadece baskılıyor orasında haklı o yüzden ömür boyu kullanmak gerekiyor. Tekrar psikoz durumuna ya da hastalığın alevlenmesi geçmesi için

Abilify kullanıyorum kullandığımdan beri yerimde duramama Baş dönmesi ve çok şiddetli baş ağrılarım var bunlar ilaç yüzünden mi oluyor eğer öyleyse doktorum ilacı değiştirir mi

@hanife35,
İlaç yüzünden olabilir. Ben xeplion kullanıyordum. 2-3 ay bu şikayetler oluyor sonra vücut ilaca alışıyor. Böyle bir durum olabilir doktorunuza iletirseniz o karar verir.

Psikotik ilaçların böyle yan etkileri oluyor

@Coni bosi, arkadaşın da dediği gibi bu duruma "akatizi" denir. Bende de mevcut. Sabah1 akşam1 akinaton kullanıyorum.

Ben bu iğneyi zamanında kullandım
Çok yan etki yapmıştı
Uykusuzluk için cedrina
Ttireme için akineton
Çarpıntı icin dideral kullaniyordum
Sonra doktora söyledim bi boka yaramadığını
Değiştirmişti bu ilacı

Norodol/ akinaton , görünce aklıma gata da yattığım vakitler geldi. Çok kötü iğne . Çarpık çarpık kitliyordu. Ula biz Şizomuyuz altı üstü OKB idik.

Üst Alt