Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Abilify Maintena İğne Kullanan var mı?

ahmet22

Yarın yaptıracam . Zaten bi ay 30 gün bi ay 31 gün falan 14unde her ayın aldigimda bigun erken bi gun gec almiş gibi oluyorum

VurdukDibine

bence pazartesi yaptır ama sen bilirsin pazartesi toplum ruh sağlığı merkezinde uzman hemşireler oluyor o yüzden ...yani bir yan etki bilmem ne çıkarsa müdahale ederler diye söylüyorum ama tabi sen bilirsin ,ilaçları doktor nasıl söylediyse o şekilde kullan yoksa bünyene zarar verebilir.

İyi umarım bişi olmaz bende sanmıyorum da...

ahmet22

Aldim sabah igneyi
Masallahim var. Doktorun 3.igneyi aldiginda gercek etkisini gösterir demişti. Sanirim ki gercekten de oyleymiş. Degişiklik olursa yazarim. Şu an için super gidiyor tedavim

VurdukDibine

sen insanların söylediklerinden etkileniyorsun ama boşversene ,kendin ne diyorsan senin için o olsun , kanunlara aykırı olmadıkça ve diğer birine zarar vermedikçe...

gül geç.

ilaç konusundada doktorunun dediklerini yerine getir sonrası güzel olacak güven bana.

5 saat uyudum sabah 7.30da kalktm. Bugun ozguvenim daha düşük, az uyumak ozguveni olumsuz etkiliyor sanırım

Benim başım hiç ağrımazdı
Bu akşama dogru inanılmaz ağriyor
Abilify yan etkisiymiş

Sabah kalktığımdan beri rahatım baş ağrısı olmadı ama özgüven konusunda degiskenim

Doktorada anlattim

Kalkinca akineton içiyorum etkisi gecince ozgüven azalıyor
Bana bu hastalıktan oluyor demişti ama anlamadim daha onceki ilaclarlada boyle oluyordu

Antidepresan eklemek istedi, daha once kullaniyordum intihar dusunceleri oluyor dedim sonra da yazmadı bişey.

Akineton doktorlar zaten yazmiyor doktor sabah aksam iç dedi. İçiyorum duzenli ama bu ozguven dalgalanması hiç olmasa sorunum kalmayacak

Sol el isaret parmagım titriyor, oynuyor. Bilinçli yapmaya kalksam böyle yapamam. Kıpırdıyor resmen sağa sola.

Bu abilify maintena bende çok unutkanlık yaptı. Herşeyi unutuyorum. Ders çalişiyorum unutuyorum sorularin cevaplarini bundan şikayetçiyim. Kafama hicbisey gelmiyor kötü anılar falan bu iyi bişey benim için ama dersler konusunda sıkıntı yaşıyorum.

Bu abilify yi kullanıp heyecanlandığında kalbi hızlı çarpanı var mı?

Önceden böyle değildi, bu ilaca başladıktan sonra bu durumu yaşamaya başladım.

Doktorum zaten ben söylemeden dideral yazıyor her seferde ama tansiyonu çok düşürdügü için içmiyorum

Ben de çok yan etki yaptı

Bu abilify maintena kadar pis bi ilaç kullanmamıştım. İğneyi vuruldum etkisi gecsede kurtulsam diyorum
Uykusuzluk yapıyor bunun için uyku hapı içiyorum
Aşırı Kalp çarpıntısı yapıyor bunun için kalp ritim ilacı içiyorum
Titreme yapıyor bunun için antiparkinson ilaç içiyorum

Tedavi etmekten çok nerdeyse tüm vucut işlevlerini bozuyor

Hala etkisini yaşıyorum. Bu ilac beni sosyal fobik yaptı. Telefonda konuşamiyorum dehşet kalbim atıyor mefes nefese kalıyorum. Önceden böyle değildim

ARKADAŞLAR İLAÇLAR BİR GÜN DAHİ İHMAL EDİLMEDİĞİNDE ŞİZOFRENDEN TAMAMEN KURTULUNABİLİNİR. Kendim sağlıkçıyım psikiyatri dersi aldıktan sonra bilinç geldi, ilaçları DÜZENLİ KULLANDIM,tamamen iyileştiğimi fark ettim...Paylaşmak istedim...

Bana ısrarla içmemi söyledikleri ilaç. Çok fazla kalp çarpıntısı ve daralma yasadım hatta bu etkilerden asıl derdimi unuttum :D doktorların çoğuna durumu izah ettim lakin iki üç ay belki de fazla içtim sonra mı bıraktım ve Mutlu oldum doktoruma da söyledım sorun kalmadı.
Not ilacı bana yazan tıp fakültesi ılacı yazdığından iki yıl sonra ulaşıp ilacı halen kullanıyor musunuz kullanan hastalarımıza ulaşıp bilgi alıyoruz demişti neyin bilgisi bilmiyorum ama arada o ilaca rağmen yasadım demiştim

Merhabalar
7 yıldır abilify kullanıyorum, şu an 15 mg içiyorum.
İlacın bana çok olumsuz yan etkileri olmadı. Beynimi ve hareketlerimi biraz yavaşlatıyor.
İlacı bırakınca atak geçiriyorum korunma amaçlı içiyorum şu an ve iyiyim.
Bipolar hastasıyım.
Herkese geçmiş olsun...

Bana geçen sene ramazan ayında vermişti doktor.
kullandığımda yerinde duramama, sürekli haraket etme yürüme isteği, iç huzursuzluk ve sıkıntı yapmıştı 1 hafta kullandım bıraktım doktora söyledim onun yerine rexapin yazdı.

merhabalar , ben emin değilim ama sanıyorum bu ilaç bende saç dökülmesi yapıyor , aynı şekilde düşünen yada aynı gözlemi yapan başka kimse var mı?

bu manada psikolojim altüst :( :(

mmmy1983

şu an düşündüğüm şey şu: aceba bırakınca dökülen saçlar tekrar çıkar mı?

cildiye doktorunun verdiği bilgiye göre saçın şu an genetik olarak dökülmemesi gerekli yani ben öyle anladım çünkü bana demişti ki: saç dökülmesinin genetik olup olmadığı 24 yaşında (hatta ben 22 diye hatırlıyorum) belli olur.

benim yaşım 29 ve şu an pütür pütür dökülüyor son 1-2 yıldır

of napıcam yaa..

dökülen saç geri çıkmaz. geçmiş olsun.
genetik saç dökülmesi evet 20 li yaşların başında başlar.

Abilify (aripiprazol,abizol) in olumlu etkileri ne zaman başlar?

Abilifyın olumlu etkileri ne zaman başlar? Ben 10 gündür kullanıyorum

mehmet_ea

kullandıgın mg nedir ben 30 mg kullanıyorum ortalama 20 25 gunde sonuc vermeye baslıyor

6 yılı geçgin süredir kullanıyorum abizol'ü. Neredeyse bütün şikayetlerimi yok etme aşamasına getirdi. Pek bir yan etkisi de benim üzerimde görülmedi. Düzenli kullanmanızı tavsiye ediyorum.

jackal75

Kardeş birden 5mg ye başlayınca akatizi yaptı o yüzden 1 mg den başlayıp 1 er mg artırıyom 4 günde bir. Şuan 3 mg dayım.

mehmet_ea

7 yıldır falan abilify 15 mg kullanıyorum. çok memnunum, uzun süredir stabil mutluyum, çalışıyorum, hayatımdan da memnunum çok şükür, bana bir yan etkisi olmadı, selamlar...

Üst Alt