Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Abilify Maintena İğne Kullanan var mı?

romanmısın sayko mayko sayko arkadaşım çok var

yanlış yapmazsan kimse kimseye bişey yapmaz 3 yanlış 1 dogruyu götürür koçum

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM

Hayat sana güzel şizofren kardeş

Herşey karakter dış görünüş onsuz bir hiç!

Az önce doktordan geldim
3 kutu abilify maintena
2 kutu uyumam için 50mg cedrina yazdi

Bana diyor cok iyi gordum seni, öyleyim dedim hic sorun yok
İğnenin asıl etkisi 3. Ay da başlıyor. Daha da iyi olacaksın dedi

Ye yo kimmiş kral hahahhahah

:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::D:D:D:D:D

doktor da insan kanki doktora fazla güvenme birazda sende biter içgörü olsun biraz

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM

Doktora güvenmiyorum ben
Doktor bana güveniyor

Bu sabah 2.ye abilify igne aldim

Gün içinde dalgalanmalar oldu biraz akşama doğru düzeldim

Neydi noldu
Neydin noldun

Allah birdir!

Oturuyorum normal
Ayağa kalkıyorum yürüyorum sarhoş olduğumu fark ediyorum

Doktor dalgalanlamar olucak demişti
Harbiden oluyor anasını satim

Persembe gununden (5 gündür) başlayan hezeyan şikayetlerim hala devam ediyor.
Cumartesi günü iğneyi 2.kere aldim
Hiçbişey değişmedi hala rahatsizligim var

La ne oldu bana çok kötü hissediyorum kendimi
Aglayacağım geliyor. Moralim cok bozuk

Bu ilaç kalp çarpintısı yapıyor.

Kullananlarin haberi olsun

Bugün SALDIRIYA UĞRAYACAM, SATAŞACAKLAR HEZEYANLARIM TAVAN. KORKUNUN KRALINI YAŞIYORUM

ABILIFY BI HALTA YARAMIYOR
HARAM OLSUN 800 LIRALIK İLAÇ

raporlu bedava alıyorsun kanka paramı saydın boş ver...
tam iyileşme bekleme rahat yatabiliyorsan gerisini boş ver hezeyanlar devam eder

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM

Uyumada sıkıntı yok. İşyerinde var. Özelden anlatayım istersen. Engellemişsin. Hayret bişey ya

Hezeyanlar paranoyalar hiç bitmiyor. Bu ilaç bi işe yaramiyor. Özgüvenim yok.
Akineton içiyorum 1 saat normale dönüyorum sonra akineton etkisi gecince gene ozgüvenim düşük korku sıkıntı hezeyanlar devam ediyor. Bunu doktoruma anlatmıştım hastalıktan oluyor bu demişti. Sonrasinda rexapin eklemişti yüksek sesle konuşuyordum ve sinirli agresif olmuştum. Ardından leponex vermişti bayıltıyordu o ilaç hayatimda kullandigim en kötü ilaçtı.

Prolixine geri mi dönsem diyorum. Çok halsizlik yapıyordu bende ve de çok donuk maske surat yapıyordu ama adrenalin falan.salgılanmıyordu fakat özgüvenimde düşüktü konuşamıyordum. Biri kızdırınca yüksek sesle cevap verirken sesim titriyordu( bu abilify ile de oluyor)

Bitmedi bu şiddet saldırıya uğrayacağım bana sataşacaklar hezeyanları. Silah almak yanımda bıçak taşımak gibi düşüncelere de kapılıyorum.

Doktor bile ne vereceğini bilemiyor artık ne varsa piyasada kullandım. Evde protein tozu var onları içip spor yapsam boksa gitsem diye düşünüyorum. Ne kötü bişeymiş bu hastalık ya. Sürekli geri çekilmiş vaziyette izliyorum milleti dua ediyorum Allah kötü insanlardan beni uzak etsin diye. Baya baya bıktım artık.

Insanlardan çok zarar gördüm. Dolandırıcı üçkağıtçı yalancı sahtekar ne dersen artık.. biktım bunlardan. Bir yandan bişey ters söyleseler söylesem saldıracaklar diğer yandan söylemezsem beni ezmeye devam edecekler. Heykel gibi dikilip mekani terk etmelerini bekliyorum sabırla duayla.

Benim işim çok zor. Babam kanser hasta, ben de psikolojik hasta. Herkesle kavga edesim var isyan etme baş kaldirma isteğim var ama bunun için cesaretim de yok. Belayamı bulaşicam diyorum.

Benim hastalığım maf ediyor hayatımı kararttı içimde korkuyla yaşıyorum.

Geçirecek ilaç yok mu bu durumdan kurtulayım şiddet olmasin kafamda korku olmasin diger insanlar gibi olayım. Kaynaşayım.

Bütün gün işyerinde saatime bakıyorum 5saat 4 saat falan kaldı eve gitmeme diye. Aşırı şekilde kendimi tehlikede hissediyorum ve çok korkuyorum.

Prolixin le Fiziksel olarak hiç korku belirtisi göstermiyordum dışardan küfür edilse dahi ama aklıma konusacak cevap verecek kelimeler gelmiyordu cevap veremiyordum. Donuk konuşuyordum çekingenlik gene vardı hezeyanlarda gene oluyordu.

Ne yapayım ne edeyim nasıl kurtulucam bu durumdan arkadaşlar.

Merhaba Yaşadıklarınızı en başından takip ediyorum benim kardeşim de abilify ilk iğnesini yaptı bugün 10. Günü normalden daha az uyuyor ve uykuya geç dalıyor.bizim asıl şikayetimiz yerinde duramama dışarı çıkma isteği oluyor biz de çıkmasını istemiyoruz çünkü kardeşim maddeden dolayı şizofreni oldu ve şizofreni oldugunu da kabul etmiyor bir rahatsızlıgı oldugunun farkında ama asla şizofreni oldugunu kabul etmiyor
VurdukDibine

Ümitsiz vaka

Gecmis olsun. Benim işyerindeyken şikayetlerim var. İşyerinden kurtulunca bakalım sikayetim kalicak mi

Benim yaşadığım korku hastalığı gibi bişey. Evdeyken yada pazar gunleri geziyorum sorunum yok. Özgüven eksikliği var. İlk psikiyatriye gittigimde 17 yaşinda idim. Annem doktora neden cocuk boyle oldu diye sormuş. UZUN SÜRE YALNIZ KALMIŞ demişti. Evet cok uzun sure yalniz kaldim insanlardan uzaklaşmiştim evde pc başinda oyun oynuyordum. Okuldan geliyordum anneme silahim olsa hepsini oldürucem okuldakilerin diyormuşum. Anlatiyorlar bana eski halimi boyle.

Doktor bana daha iyi olacaksin demisti. Abilify ignenin etkisi 3. Ayda gercek etkisini gosterir demisti. Insallah oyle olur

12 saat uyudum. Kalktigimdan beri tansiyonum yüksek. Sigara yakınca her çektiğim dumanda kalp atışlarım hızlanıyor. Heralde uykuya doymak gerekiyormuş ilacin etki etmesi için. Kafam rahat sıkıntım yok hezeyan yok korku yok

Doktor dideral verdi kullanmıyorum ama kalp atışlarım dehşet bugün

ahmet22

Dideral kalp ritim ilacı. 3 ay önce vermişti. Kullanmıyorum onu demiştim. Otururken aniden ayağa kalÄ·ınca gözlerim kararıyor ve kalbim çok hızlı atıyor dedim doktora tansiyonun düşüyodur dedi doktor. Dideral daha da tansiyonunu düşürür dedi ve gene yazdı. Kalbimle ilgili sorun yok şu an ama arada çarpıntı oluyor.

VurdukDibine

yani doktor al dediyse al ama kafana göre ilaç alma sakın ,özellikle akineton veya kafa yapar diye herhangi bir ilacı doktor sana al demeden alma ,ilacının dozlarını da doktorun dediği şekilde kullan.

geçmiş olsun

Doktor her ayın 14ünde iğneyi vurdur dedi ama 14 mayıs pazartesi işim var hastaneye gidemem. Yarın 13 mayıs pazar, 1 gün erken iğneyi vurdursam sorun çıkar mı?

1 Günden bişey olacağını sanmıyorum ama istersen yinede doktoruna danış bi daha ki gittiğinde ,istersen yaptır.

Üst Alt