Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Abilify Maintena İğne Kullanan var mı?

Ben ictigimde yataga yapisiyordum bana cok agir geliyordu 😅

Solian 400 mg'ın Abilify'daki karşılığı kaç mg'dır ?

Arkadaşlar psikotik bozukluk(şizofreni) tanısı ile şüpheciliğim için solian 400 kullanıyodum. Şüpheciliğimi bitirdi ama bazı yan etkiler den dolayı abilify(abizol)a geçtim. Şu an 5 mg deyim. Şüphecilik için solian 400 mg ye eş değer mg nedir abilify ın

Bir ilacın başka bir ilaç ile eşdeğeri olmaz. Böyle bir şey varsa da doktorunuza sorun burdaki kimse bilemez.

mehmet_ea

Solian 400 mg sizde ne gibi yan etkiler yaptı ? Bende şizofren hastasıyım. Solian 400 mg ilacını ben günde 1 tane kullanmıştım. Solian 400 mg bende baş dönmesi yapmıştı. Daha sonra Solian 200 mg kullandım.

selamlar,

arkadaslar bu ilacı uzun süre kullanıp yan etkileri olarak "kalp rahatsızlığı" yaşayan var mı?

ben yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve sol göğsüm hafif ağrıyordu 2-3 gündür.

kardiyolojiye gittim eko ve ekg çekildi. sadece ekg sorunlu çıktı (oda titriyordum ona bağladılar titremenden olabilir denildi),eko normal çıktı ve kardiyoloji hekimi ilaç kulanmak zorunda değilsin dedi
...

biraz korkuyorum açıkçası.

Bende abilify iğne kullanıyorum saçım çok dökülüyor ve asosyal biri oldum kimseyle konuşmak istemiyorum eve kapandim

7 yıldır abilify 15 mg kullanıyorum. bipolar engelliyim, yok artık abilify beni kurtarmıyor, çok sık atak gecirmeye başladım, bugün lityuma başladık başka bir doktorla, hayırlısı

Abilify,abizol(aripiprazol) ın gündüz uykululuğu yan etkisi geçicimidir?

Abilify,abizol,(aripiprazol) ilacı beni gündüz uykulu yapıyor. Bu yan etki geçicimidir

mehmet_ea

gündüz bişeyler yedikten sonra mı oluyor bu uyku hali? normalde yapar bu ilaç uyku ama yan etkisi ilacı kullandığın müddetçe devam eder.

merhaba,

bende bu ilacı (iğne) kullanıyorum ve başka da ilaç kullanmıyorum. son dönemlerde kalp rahatsızlıkları oluşmaya başladı sanki yani göğüs ağrısı oluyor zaman zaman ben yaklaşık 2.5 yıldır bu ilacı kullanıyordum.

başka uzun süreli kullanıp böyle kalp rahatsızlığı duyan var mı?

merhaba, bu iğneyi kullanıp kardiyolojik sorunlar yaşayan var mı?

ben kullanıyorum pek bir işe yaradığını sanmıyorum sanki risperdal daha etkiliydi

Halisinasyonları için abilify( abizol) kullanıpta yarar gören varmı

Arkadaşlar Halisinasyonları için abilify( abizol) kullanıpta yarar gören varmı
yarar gördüyseniz kaç mg den gördünüz . Bilgilendirirseniz sevinirim.

kar&yağmur

Ben sadece abilify kullanırken birşey yoktu geceleri uyanma oluyordu. Yanina prozac verdi doktor sonra sanki kalp krizi geçirecekmisim gibi oldum göğüs ağrılar felan

Antipsikotikten kaynaklı kalp çarpıntısından kaardiyoloğa giden var mı? bir ilaç veya çözüm yolu verdi mi?

Özellikle yemek yerken sanki deprem sallıyormuş gibi titreten ilaç buymuş demek ki..iki senedir kullanıyorum eller de titreme saç dökülmesi de var.

merhabalar,

arkadaslar bu ilacın 3 ay lık mı altı aylık mı ney onu duydum ,kullnan var mı ?

hayır , yani evet madili değil bu. benim trevicta ilacının etkeni olan paliperidona karşı allerjim var sanırım çok küçük dozları ile bile mahfoluyorum nerdeyse...

aripiprazolü soruyorum burada ,yani etkeni aripiprazol üç aylık vs.

merhabalar,

arkadaslar bugün ilk defa bu ilacı kolumdan yaptırdım.
merak ettiğim bir soru var: bu halde banyo yapan var mı hiç aynı gün?

ben zayıf biriyim ve kolum biraz ağrıyor açıkçası.

güncelleme : duş aldım o açıdan bence bir sorun yaşamadım fakat kolum çok ağrıyor gibi.. işin kötüsü tahminim bu ağrı bir iki belki birkç gün sürecek.

koldan bu ilacı enjeksiyon yapmış olanların tavsiyelerini alabilirim , tabi şunları tahmin edebiliyorum ağır kaldırmamak , çok yüklenmemek vs.
koldan yapmak enjeksiyon sırasında daha konforlu orası kesin ama akşam nasıl yatacam nasıl yazacam vs bunlar problematik gibi.

Son düzenleme:
iğneden sonra duş almak serbest
kola da kas ve kemik ağrısı iki üç gün sürebilir

Kardeşler bu iğnede Xeplion ve Rispedral Consta gibi yerinde duramama yapıyor mu

Akineton kullanıyorum fakat akatiziyi kesmiyor. Doktorumun ilaçları değiştireceği de yok

Abilify iğne kullananlar yerinde duramama, akatizi yaşıyor musunuz veya başka yan etkiler

Akatiziye sebep abilify mıdır, 3 yıldır kullanıyorum yan etkileri hala geçmedi

Born2die

merhaba akatizi tanımını yanlış bilmiyorsam bendede paliperidone de (yani xeplion) da öyle oluyor , ama abilify da hiçbir bildiğim yan etki yaşamadım henüz 4 yıldan fazladır kullanıyorum bunu. isterseniz doktorunuzla konuşun doktor uygun görürse xeplion deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
kar&yağmur
Ben de 3 yıldır kullanıyorum abilify fakat yan etkiler titreme yerinde duramama hala geçmedi. Doktoruma ilaç değişikliği yaptıramıyorum, hayat boyu kullanacaksın diyor; depakin, abiliyfy, akineton.. Bunlar ciddi ağır ilaçlar. Sağlıklı olacağız derken bedelini de ödüyoruz ne yazık ki..

Üst Alt