Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

Ben yalnız yaşıyorum,bana 550 tl yatmış ama e devlette görünüyor sadece kartta değil.

Edevlette 2022 yazınca 550tl görünüyor ama ptt kurum ödemesi yazınca bişey yok,, ayrıca tam tersi olarak ziraat kart ile çekim yapamayız dimi, illaki ptt kart lazım? Peki normal ptt den gidip hesap mı açıyoruz

Bankaya veya ott para yatanlar , onaylandimi yazıyor yoksa süreç devam ediyormu ? Ben heryere bakıyorum benim süreç devam ediyor yazıyor ve yatan bir para yok

Ilk kabul edildi yazıyordu şimdi devam ediyor ve ödemeniz hazırdır yazıyor süreç devam ediyor diyorsa daha kabul olmamıştır heyete girmemiştir

Ben IBAN vermiştim ödemeniz hazırdır yazıyor bende mi PTT'den çekeceğim? Her PTT oluyor mu arkadaşlar?

LeonGS
herkes ptt den çekecek eğer ptt kartın varsa atm den çekersin yoksa istediğin ptt şubesine gidip çekebilirsin

Gulben
onaylandı yazmadan yatmaz süreç devam ediyor yazıyorsa daha heyete girip karar çıkmamıştır

ben az önce ptt kartım bile atm den çektim bana 500 tl yatmış

matsuyama

PTT kartımız yok, gidip çıkartmak istediğimizde ne dememiz lazım, yoksa normal bildiğimiz hesapmı açtırıyoruz, yoksa engelli maaşı için verilen kart gibimi olacak

Ya bu paralar nereye yatıyor?engelli aylığı aldığımız hesaba değil mi?

Teşekkür ederim hocam en yakındakine gideyim Allah razı olsun.

Bilen birisi cvp verebilir mi? Kaynanamın ptt hesabı yok engelli maaşıda almıyor yani, şimdi gidip normal hesapmı açacak, yada bişey dememiz mi lazım

Ptt'ye gittim. Para sistemde gözüküyor fakat bu parayı kartla birlikte vereceklermiş yani bizim kullandığımız ptt maaş kartı değil ayrı bir ptt kartı vereceklermiş o da yokmuş ne zaman gelir bilmiyoruz dediler bunların ne yaptığı da belli değil. Kart ne alakaysa artık norma gişeden vermeleri gerekiyor aslında.
Pazartesiyi bekleyeceğiz.

Ptt'ye gittim. Para sistemde gözüküyor fakat bu parayı kartla birlikte vereceklermiş yani bizim kullandığımız ptt maaş kartı değil ayrı bir ptt kartı vereceklermiş o da yokmuş ne zaman gelir bilmiyoruz dediler bunların ne yaptığı da belli değil. Kart ne alakaysa artık norma gişeden vermeleri gerekiyor aslında.
Pazartesiyi bekleyeceğiz.

O zaman ne zıkkıma başvururken ıban istiyorlar hayret bişey ya

Kart olmadığı için parayı veremiyorum, Kart ile vereceğiz dedi bende bişe demedim daha.
Parayı alan varsa en azından nasıl aldıklarını bilelim burdan yardımcı olsunlar.

yanlış bilgi vermeyin. öncelikle ben iban bile girmemiştim para ptt kurum ödemelerinde bile gözükmüyordu. şimdi gidip atmden çekip aldım.ödemeniz hazır diyorsa gidip çekebilirsiniz engelli maaş kartıyla.

E devlette param hazır,engelli aylığı hesabımda para yok mobil bankacılıktan bakıyorum sürekli,ptt yi aradım şubeden çekebilirsiniz diyor.

Ben adamın söylediği şeyi söyledim
Zarf gösterdi içindeki kart farklıydı
Ptt müşteri hizmetlerini aradım o da bana ön yükleme kartı başvurusu yapmalısınız dedi ben daha ne diyim
Aynı sizin dediğiniz gibi e devlette gözüküyor kurum ödemelerinde gözükmüyor ama benim engelli maaş kartımda bile yok şuan.

Benim PTT kart vardı 2022 maaşı aldığım kart ona yatmıştı 500tl

yanlış bilgi vermeyin. öncelikle ben iban bile girmemiştim para ptt kurum ödemelerinde bile gözükmüyordu. şimdi gidip atmden çekip aldım.ödemeniz hazır diyorsa gidip çekebilirsiniz engelli maaş kartıyla.

Arkadaşım benim kaynanam engelli değil, muhtaç diye başvurduk çıktı, ayrıca ıban istediler kayıt yaparken, şuan edevlette para görünüyor ama ne ptt kurum ödemelerinde görünüyor nede verdiğimiz ıban da

Arkadaşlar tekrar ptt ye gittim başka biri vardı girişte
Kimliğimi verdim
Ayrıyetten Ön yükleme li ptt kart verdi bana peşine yatan parayı verdi.
Bundan sonra para bu karta yatıcak dedi.

Değerli dostlar engelli ayligi alanlar ptt kartiniz varsa onyuklemeli ptt kurum odemesinde gorunmesine gerek yok gidip kartinizla cekebilirsiniz hazir yaziyorsa karti olmayanlar ptt den kart almasi gerekiyor benimde kurum odemelerinde gorunmuyor ama bugun cekdim hazır yaziyordu ptt karti ile 500 yatti

Son düzenleme:
Değerli dostlar engelli ayligi alanlar ptt kartiniz varsa onyuklemeli ptt kurum odemesinde gorunmesine gerek yok gidip kartinizla cekebilirsiniz hazir yaziyorsa karti olmayanlar ptt den kart almasi gerekiyor benimde kurum odemelerinde gorunmuyor ama bugun cekdim hazır yaziyordu ptt karti ile 500 yatti

Bizde engelli maaşı almıyor, normal gidip kart çıkartacaz yani öyle mi, peki bunu ziraat hesabımıza yönlendiremiyor muyız

Bizde engelli maaşı almıyor, normal gidip kart çıkartacaz yani öyle mi, peki bunu ziraat hesabımıza yönlendiremiyor muyız
Bildigim kadari ile iban verilse bile ptt ye aktariliyor paralar daha oncede almisdim iban vermistim ziraat degildi ptt den aldim iban verenlerin hesabina devlet bankasi ise zirrat halk gibi belki aktarilir aksi durumda 12 ay surecegi icin ptt kart sart syd nezaman aktarir bilmem

Onemli Not kart Önyüklemeli olucak ptt postaceki hesabi veya bttbank karti degil sosyal yardimlar icin verilen kart

Son düzenleme:
Merhabalar
Bende düne kadar başvuru olarak görünüyordu bugün devam ediyor yazısi oldu bu ne demek bilen varmı ?

Ben emekli maaşımı ptt den çekiyorum ptt kartla,aile destek ödemesinde yanlışlıkla yapı kredi iban nomu yazdım,şimdi edevlette 500 tl ödemeniz hazır diyor ama ne ptt hesabında ne yapı kredi hesabında para var ben nereden alacam bu parayı

benim anneminde engelli maaşı çektiği PTT kartına yaptırmışlar 500 tl kartla çektim ben

Üst Alt