Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

Arkadaşlar pazartesi ye daha var atmden kimlik bilgileriyle de mi çekemeyiz??

LOSDY MALESEF YOK ÇEKİLMİYOR BEN DENEDİM OLMUYOR SADECE KİMLİKLE GİŞEDEN VEYA PTT ÖNYÜKLEMELİ SOSYAL KARTINDAN ALABİLİRSİNİZ BURADA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUS PTT BANKARTI DEĞİL FARKLI BİR KART VERİYOLAR (SOSYAL KART) O YÜZDEN P.tesi gününü mecburen bekleyeceğiz

AYNI MESAJ BUGUN BANADA GELDİ HERKESE HAYIRLI UĞURLU OLSUN İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR

Bana hiçbir mesaj gelmedi maalesef ancak e-devlet'te 2 gündür devam ediyor ibaresi var

Valla bunu bende anlamadım hatta sordum burada bittigen cevapladı sağolsun

İYİ GÜNLER SİZİNDE DEVAM EDİYOR YAZISI GUNCELLENİP "KABUL EDİLDİ" VE "ÖDEMENİZ HAZIRDIR" YAZIP ÖDEMENİN MİKTARI YAZMASI GEREKİYOR SIK SIK E- DEVLET KONTROL EDİN DAHA SONRA PTT KURUM ÖDEMELERİNDE GÖZÜKECEK VE SİSTEME KAYITLI TELEFONUNUZA MESAJ GELECEK KİMLİĞİNİZLE GİŞEDEN VEYA PTT ÖNYÜKLEMELİ SOSYAL KARTI TALEP EDİP ONUNLA ATM DEN ÇEKEBİLİRSİNİZ.

İnsanlardaki bu parti düşmanlığınıda anlamadım gitti sürekli bir karalama bu hükümeti beğenmeyen yardımlarından da faydalanmasın bari en azından dürüst olduğunu anlayalım bahsettiğiniz yardım sosyal aile destek paketi girip inceleyin çevremde 2022 maaşı alanda ssk'sı olanda ayrıca engelli bakım maaşı alan tanıdığım kişiler paketten faydalanıyor ücret hane gelirine göre 400tl ve 600tl arası değişiyor

serap1986

Hükümet babasının cebinden vermiyor yardımları milletin parasını millete geri veriyor bunu insanlara lutuf gibimi görmesi gerekiyor.

Bir ülkedeki sosyal yardıma ihtiyaç o ülkenin ne kadar berbat yönetildiğinin işaretidir insanlara yardım yerine iş ve doğru düzğün maaş veren iktidarlar beğenilir .

Doğruları söylemek ne zamandan beri karalama oldu...

90 yıldır bir çivi çakmadilar sosyal hukuk devletiyiz ama bu sosyalligi bir türlü göremedik bu iktidar yine 1 tık birşeyler yapiyor

İnsanlardaki bu parti düşmanlığınıda anlamadım gitti
Değil mi ya, vallahi ben de bıktım. Bu ne kardeşim? Eskiden evinde buzdolabı dahi olmayanlar şimdi zevk-i sefa içinde yaşıyor yine de yaranılmıyor bunlara. Neyse, evde biraz beluga havyarı kalmış, ekmek arası yapıp da yiyeyim bari! Yazık, çöpe atılacağına...

serap1986

Beğenmek zorunda değiliz yardım değil hakkımızı alıyoruz engelli olan kişilerin aldığı engelli aylığı haktır bunu bile sosyal yardıma bağladılar birde saçma sapan kişi başı gelir çıkardılar

@yeniengelli benim asla a partisi b partisi gibi bir tarafım olmadı memleket için kim bir şeyler yapıyor ise benim oyum onundur eğer mevzu hükümetin yardımlarına gelirse bundan öncekilerinde ne tür yardım yaptığını ne kadar yaptığını da araştırmak lazım yine diyorum asla taraf tutmuyorum verileni beğenmeyen almasın belki başka insanlara faydaları dokunur

Arkadaşlar ben engelli aylığı alıyorum.şimdi bunlar zaten sen sosyal yardım alıyorsun sana vermeyiz diyebilirler mi?bu yardımı engelli aylığı da alanlara da veriyorlar mı?yardımcı olursanız sevinirim

asidadaş BU BİLGİ KESİN Mİ?ENGELLİ AYLIĞI ALANLARA DA VERİYORLAR MI?

Prens Mişkin

kesin kardeşim emin olabilirsin bende engelli aylığı alıyorum bana 600 tl cıktı dün ptt yardım kartımla gittim cektim

Bende engelli aylığı alıyorum bana 500tl çıktı engelli aylığı alanlarada veriyorlar

Prens Mişkin

Engelli aylığı alıyorum kişi başı geliride geçmiyorum ama bana red cevabı geldi şansına artık sen yinede başvur

asidadaş SEN BAŞVURUNU NE ZAMAN YAPMIŞTIN?DAHA DOĞRUSU BAŞVURUYU YAPTIKTAN KAÇ GÜN VEYA KAÇ AY SONRA VERDİLER?TEŞEKKÜRLER BU ARADA

Sunaxx SEN BAŞVURUNU NE ZAMAN YAPMIŞTIN?DAHA DOĞRUSU BAŞVURUYU YAPTIKTAN KAÇ GÜN VEYA KAÇ AY SONRA VERDİLER?

Ben Haziran 27 de başvurdum 30da kabul edildi cuma günü de işte parayı aldm

Sunaxx ve asidadaş peki bu aile destek başvurusunun son başvuru tarihi var mı?varsa ne zaman?göremedim de.yoksa son bir başvuru tarihi yok mu?Bilginiz var mı?

Peki arkadaşlar benim eşim sigortalı çalışıyor artık engelli maaşı almıyorum, ve evde 2 kişiyiz çocuk yok kiradayız bizede verirler mi?
Kaynanama çıktı mesela yeşil kartlı tek başına yaşıyor

Losdy benim bildiğim asgari ücreti 3'e bölüyorsun yani 5.500 TL'yi.3'e böldüğünde 1.833,333333333333 3/te 1 aoranında gelir bu rakamı aşmıyor ve altında kalıyorsa alabiliyorsun diye biliyorum.

Losdy

Eşiniz ise girince engellu maasi kestilermi ,muhtaçlık siniri geçmediği sürece kesilmez diye biliyordum niye kestilerki

@Gulben
Sigortalı olunca direkt gitti,,

Prens Mişkin bey
ben anlamıyorum o hesaplardan olur mu olmaz mı sizce 2kişiyiz asgari ücretle çalışan eşim var

Bu süreç neye göre işliyor 1 aydan fazla oldu basvuru yapalı süreç devam ediyor yazıyor

Prens Mişkin

bu yardım 2023 yılın mayıs haziran aylarında son bulur nekadar erken alırsan senin için okadar iyi olur

serap1986
Biz vakıflar genel müdürlüğünden muhtaç. maaşı alıyoruz engelli maaşı yanı bize verilmiyor ne emekliyiz ne çalışıyoruz ne ssk lıyız ne de ev kendimizin malımız mülkümüz de yok !!

asidadaş
Vakıflar genel müdürlüğünden engelli aylığı alanlar alamıyor maalesef

PTT on yuklemelı kart sıfresı nasıl alınıyor bılen yardımcı olabilirim musterı hiz. arıyorum on haneli musterı numaranızı gırin dıyor ardından tel sıfresını girin dıyor anlamadım hıc bırsey

Sukriye

Kartı alırken size zarflı şekilde mi verdiler tek kartı mı? Genelde zarflı verilir ki içinde şifresi de olur

Üst Alt