Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

İnsanlardaki bu parti düşmanlığınıda anlamadım gitti sürekli bir karalama bu hükümeti beğenmeyen yardımlarından da faydalanmasın bari en azından dürüst olduğunu anlayalım bahsettiğiniz yardım sosyal aile destek paketi girip inceleyin çevremde 2022 maaşı alanda ssk'sı olanda ayrıca engelli bakım maaşı alan tanıdığım kişiler paketten faydalanıyor ücret hane gelirine göre 400tl ve 600tl arası değişiyor
Ben size cevap yazdım ama silinmiş sanırım herkes alamıyor maalesef vakıflar genel müdürlüğünden muhtaç maaşı alanlara yok mesela . ssk da yok emeklilik de ev de yok çalışma durumuda yok okula giden çocuk var ev kira vs vs ! Üvey evlat gibiyiz yani !

Bugün PTT'ye gittim benim yardım yatmamış ancak e-devlet'e baktığımda para ibaresi görünmese de devam ediyor yazısı var sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı'nı ardı aradığımda bu ayın sonunda ancak para yatırırlar dedi ben de neden bir ay gecikmeli diye sorduğunda bilmiyoruz dediler çok saçma değil mi ben 28 Haziran'da başvurdum geçen cuma Bir ay sonra kabul edildi ama para yok PTT'de de yok hiçbir şey de yok böyle bir sisteme lanet edesim var

Kartı alırken size zarflı şekilde mi verdiler tek kartı mı? Genelde zarflı verilir ki içinde şifresi de olur

Zarflı sekılde verıldı fakat ıcınde sıfre yok PTT memur sıstemden sıfre alamıyorum acılmıyor yıgılma var sız musterı hız arayın eger alamazsanız ogleden sonra tekrar gelırsınız dedı mus hiz. şifre alamıyorum

Of ya herkese paraları yattı cuma harcandı bitirdiler birde benim kabul edildi geçen ay ama maalesef yatan para yok.Ne ibana nede ptt karta 1 ayımı yediler millet 2.yi alacak bu haksızlık ya cidden

Ebru81
Ebru hanım bizimde bir ay oldu hala süreç devam.ediyor yazıyor siz yine iyi sonuç belli olmuş bizimki belli bile değil artık girip bakmaktan bunaldim veriyorlarsa versinler yoksa insanları boş yere umud baglatuyolar.aslinda başvurusuz emekli, engelli herkese otomatik olup diğer kişiler başvuru ile olmalıydı böyle resmen yığılma oldu yığılma onların karinâ çünkü ödeme gecikiyor sözde yardim

Losdy
Losdy siz yine engelli maaşına başvurun bence. Çünkü sigortalı olan ise başlayan eşiniz siz değilsiniz.gelir kriter tutuyorsa maaş bağlanabilir ben bu sekilde biliyorum bir deneyin tekrar onlarin sarti eve giren paranın miktarı.basvurun ne kaybedersiniz

Aile destek paketi başvurum red cevabı gelmişti o yüzden cimere yazdım cimerden Aile sosyal hizmetler bakanlığına oradanda bulunduğum ilin valiliğine göndermişler süreç böyle mi oluyor daha önce yazan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim

Gulben

Bekliyoruz birlikte gülben hanım.Bize artık yardım sonlanacağı ay yatırırlar nisan ila mayıs arası:(

Sanırım sizler 2 nci yardımı alırken agustos sonu ben ilk yardımı alacağım bir gıdım hevesimde kursağımda kaldı

ARZU NUR YILMAZER
Aynen bende sizin gibi agustosta alırım o kadar yeri aramama rağmen maalesef temmuz yardımım olmaz biz sadece agustos sonunda tek yardım alirız.Vakif çalışanıları haftasonuna girecek diye bizler magdur edildik.

Ebru81

Maalesef engellilerin ihtiyaçları sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının hiçbirinin umurunda bile değil güya aile bakanı Derya yanık bayramdan önce verecekti bayram bitti bayramdan bir ay sonra bile alamadık yazıklar olsun

zamanyolcusu

Siyaset hiç bana göre değil
Verecekleri hakkımız olan sosyal yardımı alabilmek için tabiri caizse yalakalık yapmaktansa aç kalırım daha iyi sonumuz hayır olsun reklam yapmaktan icraata geçerlerse biz de sosyal yardımdan faydalanırız

ARZU NUR YILMAZER
bunlar söylendiği kadar kaynak ayırmadılar bence bu yardımlara, haliyle faydalanan kişi sayısı da kısıtlı oluyor. sadaka denebilecek miktarları veriyoruz diye insanlardan minnet duymaları bekleniyor. yazık insanlarımıza.

bunlar söylendiği kadar kaynak ayırmadılar bence bu yardımlara, haliyle faydalanan kişi sayısı da kısıtlı oluyor. sadaka denebilecek miktarları veriyoruz diye insanlardan minnet duymaları bekleniyor. yazık insanlarımıza.

20 senedir hep aynı şarkı hep aynı sözler
Anlayana............!

Evet hepiniz haklısınız ama şu parti muhabbetini kapatır mısınız, çünkü ne desek boş

tolg@

[FONT=Arial][SIZE=3]Erdoğan dünkü kabine toplantısı sonrası şöyle bir cümle sarf etti sosyal yardımlarla ilgili olarak:
Sosyal yardımları mutlak yoksullukla sınırlı tutmayarak adil dağıtım yapıyoruz.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Sormazlar mı adama; SYDV'lardaki komisyon üyeleri sadece engelli aylığıyla geçinen yurttaşların bile TADP başvurularına red çekiyorlar, "muhtaç değil" diyerek. Ne iş??..[/SIZE][/FONT]

Sessiz Dünyalı

Adil mi dağıtım mı yapıyorlarmış güleyim bari zenginlere yapıyor yanlış söylemiş kur korumalıya verilen faizlerle ekonomi düzelir TADP red almamı 144 den arayan kadın bile şaşırdı

Ya benim kaynanam köyden gelemiyor rahatsız, bu ön yüklemeli ptt kartı ev adresine gönderilmiyor mu?

Prens Mişkin

Kesin bilgi kardeşim engelli aylığı alanda alabiliyor iki tanıdığım alıyor çünkü engelli maaşı aldığı halde

Losdy
Ya benim kaynanam köyden gelemiyor rahatsız, bu ön yüklemeli ptt kartı ev adresine

Ben eşi çalışan kendisi engelli maasi alabilir diye biliyorum ,çünkü gelir kriteri aşılmadığı sürece engel teşkil etmiyor.maas sskdan dolayı otomatik kesilmiştir tekrar başvurun maaşa bakarlar ve bağlanır

1833 altı geliri olan herkez alacak emekli engelli hepsi alacak çalışan da alacak yeterki 1833 alti kişi başı geliri olsun

(Gölge)

Ben niye alamıyorum o zaman burdaki çoğu kişi alamıyor

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu ödemeler 12 aymı sürecek ben yeni başvurdum kabül edilirse almadığım 1.ci para bu ay 2 yardım olarakmı ödenir

Engelli aylığı alanlar alıyor,vakıf aylığı alanlar alamıyor diye biliyorum.

Maalesef 28 hazirandaki başvurumdan sonra hala yardim alamadım sadece 5 gündur devam ediyor yazıyor ama para yok vakıf ağustos sonu para yatar size diyor yani 1 aylık yardim hic oldu 😓

Üst Alt