Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

ben yalanmı söylüyom para karta aktarıldığı da PTT kurum ödemesi sıfır gösterir sen banka hesabıyla PTT yı birbirine karıştırma

ok tuhaf geldi bana bende parayı çekmediğim sürece e devlet te para ptt de görünüyor

Son düzenleme:
Barda5

Ben 2022 ayligimi çekmedim hala ayın 5.de karta aktarıldığı için 0 yazıyor su an bende e devlette ama para kartta hala çekilmedi yani

Çok zor da olsa saatler sonra alabildim .
Ptt sistemleri çökmüş ülke genelinde problem ondanmış.
Engelli aylığımı aldım ancak aile destek yardımı onaylanmasına rağmen para yok hala. Buna da şükür demekten başka çaremiz yok...
Ptt kurum ödemeleri bir çok kişide 0 yazıyormuş bu problem bu sabah olmuş.

Losdy
Aynen para aktarma diye birşey bilmiyorum para çekilene kadar hesapta görünür

BitiGen

Hiç rasgelmedim o zaman ben, ben ne zaman baksam miktarı görürdüm hep, olabilir

Losdy
Ben sosyal yardım aldğımda parayı çekene kadar para hesapta görünüyor eğe ptt size banka hesabı gibi hesap açmışsa bilemiyorum oraya aktarılmış olabilir ben ininal ptt kartla çektiğim için kartla çekene kadar hesapta gorünüyor

Ya bilen var mı benim 3bin TL lik kredi kartım vardı bugün limiti 5bin oldu engelli maaşına bi sıkıntısı olur mu, lütfen bilen söylesin ona göre düşürürüm bari

Losdy

Kredi karti size verilen borc paradir geliriniz degildir sonuçta geri odeme yükümlülüğü var budenle sorun olucagini sanmiyorum burda bir iki arkadasvardi onlarda kullaniyordu kredi karti daha detayli bilgi verirler gorurlerse ama kendi kanatimce bir sıkıntı cikmaz eve giren para degil bankanin parasi 😄😅

BitiGen

İnşallah dediğiniz gibidir, çok teşekkür ederim cvp için

Barda5
Sende tutturdum hesapta hesap PTT ye yatan para hesaba yatmaz TC no ya yatar ödeme günü gelince kartın varsa karta aktarılır engelli maaşıyla emekli maaşını birbirinden ayıralım biride tutturmuş evde bakım maaşınıda başka bankaya taşıcakmış bunu soruyor bu verilen paralar ne zaman yardım değil maaş olarak resmilesirse ozaman engelli maaşı n hesaba evde bakım maaşınıda başka bankaya taşırşın

Fatma mehmet
Ben diyorum ki ptt ye para yattığında e devletten baktığım zaman ptt de e devlet kurum ödemelerinde para limiti sıfırsasa eğer benim param yatmamış diye düşünürüm para çekmeye de gitmem ancak bana para yattığına dair bildirim gelmesi lazım ( ki gelmiyor) peki ben nereden bileceğim bu dumda paranın yatıp yatmadığını hergün ptt yemi gidecegim kontrole. ( benim Türkçe anlatımım bu kadarına izin veriyor ancak )

Onaylanan ancak para yatmayan aile destek yardımımı da sordum ptt gişe görevlisine aldığım cevap para yattığında sms gelecek.
Bana bu güne kadar hiçbir sosyal yardimda sms gelmedi....

Barda5

Bak güzel kardeşim senin adına sydd den belli bir ödenek gider PTT ye devlet derki filanca ayın filan tarihinde bu parayı şu kişiye ver senin ödeme günün gelinceye kadar paran askıda durur ve PTT kurum ödemelerinde görünür senin ödeme günün geldiğinde bu ödeme senin kartın varsa kartına kartın yoksa bilgisayardaki ödeme ekranına düşer ödeme karta veya ödeme ekranına düştüğünde PTT kurum ödemesinde tekrar baktığında ödemeniz şu numaralı kartınıza aktarılmıştır yazar parayı çektiğinde kurum ödemesi ekranında ödenecek kayıt yok yazar PTT aracıyla alınan yardımlarda her hangi bir hesap açma söz konusu değildir zaten bankamatiğe girdiğinizde sayın hak sahibi yazar

ARZU NUR YILMAZER aile destek ödemesinde mesaj geliyor evet.. e devlette ptt bölümünden adıma yatan kurum ödemeliri birimin takip edebilirsiniz..

ARZU NUR YILMAZER aile destek ödemesinde mesaj geliyor evet.. e devlette ptt bölümünden adıma yatan kurum ödemeliri birimin takip edebilirsiniz..

İnşallah öyledir ayrıca PTT kurum ödemelerine baktığımda aile destek programı kategorisindeki yardım görünmüyor ancak yine e-devlet'e baktığımda sosyal yardım bilgilerini sorgula kısmında 10 gün öncesine kadar başvuru olarak görünen yardım talebi 10 gündür devam ediyor olarak görünüyor bu da oluyor ki kabul edilmiş ama para yatmamış sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı aradığımda Ağustos sonu yatar dendi bulunduğum yerdeki ve görevlinin söylediği yardım temmuzda başladığı için ben Ağustos'ta alacağımdan mütevellit 11 ay alacakmışım bekleyip göreceğiz hayırlısı olsun

Fatma mehmet
Ben parayı çekmediğim sürece e devlette ptt ödemesinde para 0 tl ye düşmüyor özeti bu

ARZU NUR YILMAZER

Fatma hanim sosyal yardim bilgilerine girdinizde aile destek programi adinda yardim turunu secin eyer yok ise onaylanmadi var ise devam ediyorun sol tarafi bos ise odeme bekliyorsunuz detaylara girerek enson yatan miktara bakin ode yapildiysa devam ediyorun yaninda hazir yazar ve kartiniz var ise ceke bilirsiniz

Bu arada syd bakmayin onaylanan herkesin odenegi ayri tahsil ediliyor ve eksik aldiginiz ayin ki son aya veya ilk ayinki ile birlesiyor

Bu ara benimki onaylandigi halde mesaj gelmedi edevlet uzerinden gordum hazir oldugunu

@Fatma mehmet
Paranoyağım evet saçmalamışsın sen iyice bir daha ki para yattığında ben size e devlette ki görünen durumun resmini atacağım birde para çekildikten sonra ki durumu . Çekmediğim para hesapta neden 0 görülsün anlamak zor. Müneccimmi insanlar orada sıfır yazıyorsa her dakika gidip ptt yemi kontrol edecek.Paranın yattığını nereden anlayacağız ?
Buda son cevabımdı
[FONT='inherit']ÖNEMLİ UYARI![/FONT]
[FONT='inherit']• Kimlik numaranız üzerinden yapılan kurum ödemeleri, son ödeme tarihine kadar veya ödemenizi PTT'den ___ ALANA KADAR ___ bu sayfada görüntülenir. Son ödeme tarihine kadar ödemenizi almadığınız takdirde para ilgili kuruma iade edilir.
Bu da size kapak olsun çekene kadar parayı görünür diyor....
[/FONT]

Son düzenleme:
ARZU NUR YILMAZER
ptt e devlet ten
[FONT=sans-serif]ÖNEMLİ UYARI![/FONT]
[FONT=sans-serif] Kimlik numaranız üzerinden yapılan kurum ödemeleri, son ödeme tarihine kadar veya ödemenizi PTT'den ___ ALANA KADAR ___ bu sayfada görüntülenir. Son ödeme tarihine kadar ödemenizi almadığınız takdirde para ilgili kuruma iade edilir.[/FONT]

Bendede e devlet'de devam ediyor gözüküyor sosyal yardım turkiye aile destekleri programı diye onaylanmış benim ama gecen ayla bu ayla beraber yatacak ama ne zaman yatacak işde.

Bu aile destek paketini ayın kaçında yatırırlar gerçi yeni aldık ta aynı gün mü olur acaba,, bu arada engelli maaşı alıpta kredi kartı kullanan var mı aranızda

Evet kredi kartı kullanınca birşey olmaz o ozel bir durum kimse karisamaz

Bende başvuru yaptım eve gelmişler hastanedeydim geldiklerinde dün başvuru reddedildi yazıyor fiili adres değişikliği nedeni ile gelirken neden haber vermiyor bunlar bilerek mi yapıyorlar ve engelli maaşı alıyorum maaşımı keserler mı acaba bu yüzden

Emrullahx92

Insanlar engelli diye hep evdemi oturmaları gerekiyor hastane işi olabilir hava almaya çıkmıştır annesine komşusuna kahve içmeye gitmiştir yani engelli denilince yatağa bağlımi anlaşılıyor bunlar kesmek için bahane aramis

kar&yağmur

Hanedeki kişi başı gelir miktarı 1833 liradan fazla ise vermezler ancak aldığınız maaş o hanede yaşayan lara bölündüğünde bir kişi 1833 liradan az düşüyorsa verilir

Üst Alt