Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

Bende 1ay bekledim, edevlete geç düşüyor hemde baya geç, siz merak etmeyin önümüzdeki ay alacaksınız inşallah

İnşaallah
Başvuru tarihim 28 Haziran bugünün tarihi 17 Ağustos neredeyse 2 ay olmuş hala hiçbir gelişme yok neyse bekleyip göreceğiz

ARZU NUR YILMAZER Elden gelen yapacak bişi yok . Biz ne desekde onlar bildigini yapar Bu düzen bögle gelmiş bögle gidecek

Kaderim utansın 😢😥

Şimdi sordum sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı'na güya onaylanmış tcmi vereyim bir bakın dedim gerek yok dediler ben adımı ve tc mi vermeden nereden bildiler anlamadim telefonumdan desem sanmam öyle bir sistem olduğunu ...

Türkiye Aile Destekleri ProgramıOKAN TURAN - OKAN TURAN - 17/07/2022-Reddedildi/Feshedildi (05/08/2022) (Fiili Adres Değişikliği Nedeni İle)

[FONT='inherit']böyle yaziy e devlette ne demek adres değişikliği ya[/FONT][FONT='inherit']uuuu 1 buçuk yıldır adres değişmedimki
[/FONT]
yeniden başvurun diyor birde 20 sinden sonra diyorlar...
ikamet adresinde tek ben varım ve aldığım tek maaşta 2022 maaşı...
[FONT='inherit']
[/FONT]

Merhaba arkadaşlar 29 temuzda başvurfum süreç devam ediyor yazıyor daha çok sürermi bu durum

Minimum aile destek yardımı 450 maximum 600 tl ise bu konu başlığı yanlış degil mi ? Adminler değiştirebilir mi acaba !?

ARZU NUR YILMAZER Merhaba, Bende aynı şekilde başvuru tarihim 04/07/2022 2. ay olacak hala bir ödeme vb göstermiyor yazdıgı şey Yardım Durumu : devam ediyor oldu. Başvurum kabul edildi ama ödeme yapılmadı bu nasıl saçmalık ödenecek diyorlar ödemiyorlar gerçekten türkiye'nin gittigi hale bak ya. :/

Gerçekten öyle yani ne yapacaz bilmiyorum sıkıyor artık ülke.

arkadaşlar bi yakınım var bagkurdan emekli 4250 tl alıyor evde 3 kişiler bu yardımdan faydalanma hakkı varmı??????

Cimere başvuru yapalı bir ayı geçti ne zaman sonuçlanır

[FONT=Arial]TADP'da siyasi iktidarın seçime az kaldığı için popülizm adına cömert davranıp yardım başvurularını çoğunun kabul edeceğini sanıyordum, yanılmışım. Aksine, bütün muhtaçlık şartları olmasına rağmen, muhtaç değilsin deyip kestirip atıyor.

Belli ki, seçimlerde güvendiği bir şeyler var. Yurttaşlık verilen sığınmacı ve bilumum göçmen falan zevatların oylarına bel bağlamış gibi geliyor bana. 1,5 milyonunu vatandaş yapmış seçime kadarda 3 milyon daha yapması tahmin ediliyor.

Asıl vatandaştan umudunu kesmişe benziyor. Bir umutla Kabine Toplantısı sonrası açıklamaya bakıyorum, yok arkadaş. Engellilere zırnık koklatmıyorlar. Halbuki, nerden baksan 1 milyon kadar oy potansiyeli var. Engelli aylıkları cücük kadarolmuş enflasyon karşısında, hatırı sayılır seyyanen zam yapsana ya da dini bayramlarda ikramiye falan. Ama yok, varsa yoksa sabır da sabır, bay Kemal da bay Kemal.
Toplumda artık zerre kadar karşılığı yok bu lafların.[/FONT]

Sessiz Dünyalı

Bizi herkes yok sayıyor zaten zam zamanı işte engelli aylıkları yaşlılık aylığı şu kadar oldu diyorlar abartılı şekilde ondan sonra tamam. Seçimde vatandaşlık verdiği sığınmacılara güveniyor yakında zaten kendi memleketimizde yabancı olucaz

ARZU NUR YILMAZER Hala ödeme gözükmüyor sizdede öyle degil mi? Ah erdogan ah insanların hakkını yiye yiye artık ne hale getirdin ülkeyi :(

30 ağustos da tatil bakalım nasil olcak bizimde daha bişey gözükmüyor acaba 2 aylık mı yatacak hiç sanmam ama yatsında onada razıyız artık

Benim de pek umudum yok başvuru tarihim 28 Haziran onaylanma tarihim 29 temmuz ama bir tane yardım dahi alamadım ay sonunda diyorlar eğer 2 ay birden yatarsa hiç sanmıyorum ama iyi olur zaten 2 ay birden yatarsa bu da bir nevi seçim yatırımı olur onlar için siyaseti hiç sevmiyorum siyasetçiyi de hiç sevmiyorum ancak sorgulamak gerekiyor bazı şeyleri hayırlısı olsun diyorum umarım 2023 seçimlerinde gelen gideni aratmaz bu 450 liralık yardıma bile muhtaç olduğumuz için utanıyorum kaderime isyan ediyorum ama nefes alıyorum yaşamak zorundayım

bir defa başvurdu kabul edilmemiş ne yapabiliriz

Ablamin kocasi 5500 aliyor ve 3 kisilik bir aile onlarinkide red yedi ama 500 tl diger aile yardimi adi altinda nakdi yardim verildi sizinkilere verilmis olabilir

Benim de pek umudum yok başvuru tarihim 28 Haziran onaylanma tarihim 29 temmuz ama bir tane yardım dahi alamadım ay sonunda diyorlar
Merak etmeyin arzu hanim hesabina yatar para ya hic olmasaydi onu dusunun ondan gecdim her 3 aydan 3 aya basvurun yine nakdi yardim verirlerdi red yeseydiniz

[
@ARZU NUR YILMAZER Hala ödeme gözükmüyor sizdede öyle degil mi? Ah erdogan ah insanların hakkını yiye yiye artık ne hale getirdin ülkeyi :(

Chplisin bari bukadar belli etme kardes kac milyon insan yardım aldi tek sen mi alamadin da erdogan diye hayiflaniyon vermeseydi ne yapicakdin 1 ay 10 gun onay bekledim 15 gunde yatmasini 29 da yatti gecen onaylandiysa dert etmene gerek yok o para sana zaten gelicek kaldi red bile yesen 1000 lira alicakdin tek seferlik kimi eksik birakmis ablamin ki jabul edilmedi 500 verdi halaminki kabul edilmedi 1000 verdi zaten o peket olsa olmasa 3 ayda bir veriliyor bu paralar

Yanlış anlasilmak istemem tek diyecegim syd bitiyor is her cuma kurul olur onlarin elinde verirse verir vermez vermez red yiyenler syd sikayet etsin cimerden cogu alamayan o sekilde aldi bilginize

Alo 153 ararsananiz ibb gida istanbul kartida alirsiniz her ayin 1.5 arasi yatar durumunuza gore en dusuk 120 tl basliyor istedigiz marketden alisveris yapabilirsiniz

Alo 153 ararsananiz ibb gida istanbul kartida alirsiniz her ayin 1.5 arasi yatar durumunuza gore en dusuk 120 tl basliyor istedigiz marketden alisveris yapabilirsiniz

Kucuk cocugu olan ailere sutde veriliyor bilginize
Daha cok yardim cesidi var ama lutfen arasdirin biraz olur mu

BitiGen
[FONT=Arial]İBB yardımları tırt... Bugüne kadar pek hayrını görmedim sosyal yardım konusunda. Bahsettiğiniz alışveriş kartına başvurmuştum. 'Saha ekiplerimiz hanenize durum tespiti için ziyaret edecekler' denmişti ama 4 ay geçmesine rağmen ne gelen vardı ne de giden. Sürüncemede kalınca iptal ettirme talebinde bulunmam üzere, şipşak iptal etmişlerdi! Ne bir özür ne bir açıklama... Anlayacağınız, "bir yurttaşa para yedirmekten yırttık" gibi bir intiba bıraktılar bende.[/FONT]

ARZU NUR YILMAZER 2 Aylıgı vermeseler bile şöyle bi yasa var 1 yıl boyunca verecekler dendi demi ee sen o ay alacaksın ve başlamış olacak 1 yıl vermeleri gerekiyor dert etme en azından paramızı alalım yeter.

29.07.2022 de başvurdum e devletten daha süreç devam ediyor yazıyor bu durum hakında nasıl bilgi alabilirim arkadaşlar

Süreç devam ediyor yazıyor demek daha sonuçlamamış basvurunuz biraz uzun sürüyor birkaç gün içinde sonuçlanır kabul edildi yada reddedildi yazar inşallah kabul olur benim basvurumda 40 günde sonuçlandı yoğunluk var ondandir

Bana engelli maaşı yeni bağlandı,bize otomatik mi çıkar yoksa bizdemi başvuru yapacağız?

Basvuru sart can kardesim

BitiGen
[FONT=Arial]İBB yardımları tırt... Bugüne kadar pek hayrını görmedim sosyal yardım konusunda. Bahsettiğiniz alışveriş kartına başvurmuştum. 'Saha ekiplerimiz hanenize durum tespiti için ziyaret edecekler' denmişti ama 4 ay geçmesine rağmen ne gelen vardı ne de giden. Sürüncemede kalınca iptal ettirme talebinde bulunmam üzere, şipşak iptal etmişlerdi! Ne bir özür ne bir açıklama... Anlayacağınız, "bir yurttaşa para yedirmekten yırttık" gibi bir intiba bıraktılar bende.[/FONT]

Can kardesim gangi sehirde veya muhitdesin bilemem farazi konusuyorum hata etmissin iftal icin nezaman gelicekleri belli olmuyor ama inan geliyiyorlar benimki 2 ay surmusdu hatta imsm oglu geldi iptal etler daha tekrar zorlanayka onaylattulin

29.07.2022 de başvurdum e devletten daha süreç devam ediyor yazıyor bu durum hakında nasıl bilgi alabilirim arkadaşlar

Hicbir bireyden bilgi alamazsin o sydy bagli bu nedenle beklemeklemek sorundasin belki evine gelip bakarlar belki bakmazlar arasira edevlete bakin olur mu syd bos is yapmasin

Üst Alt