Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diyet yapan veya niyet edenler bana kalori arkadaşlığı yapar mısınız?

Konular
9
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar...Benim adım Hayâl.. trafik kazası sonucu on yıldır yürüyemiyorum...Kazadan sonra çok kilo aldım...Benimle aynı hastalığı yaşayanlar da bilir ki kabızlık nedeniyle hareketsiz de olduğumuz için kilo problemlerimiz olabiliyor..Adminimizden rica etsem forumumuzda diyet köşesi tasarlayabilir mi?Ayrı bir başlık olmasa bile (ki saygı duyarım) bilgi ve deneyimlerimizi birbirimizi de motive ederek burda paylaşabilir miyiz?Yeyip içtiklerimiz.hakkında günlük bildirimler yapabilir miyiz? Bu sayede hem birbirimizi kontrol eder hem de daha sabırlı ve cesaretli istekli oluruz ne dersiniz?Hem sağlıklı beslenirsek hareket etmemiz de kolaylaşacaktır...Bana kalori arkadaşlığı yapacak olanların yorumlarını bekliyorum.Kader arkilerim sizi seviyorum :) Hepinize Ankaradan sevgiler...

merhaba hayal.bende senin gibi diyete başladım.şuan hastanedeyim fizik tedavi görüyorum.doktorada dedim bana diyet verin başladı.sabah kahvaltıda 5 dilim ince peynir,5tane zeytin,yarım bardak yarıyaglı süt.araogünler var.yagsız ve tuzsuz yemek yogur var salata.

büyük geçmiş olsun size. kendinize bir hedef belirleyiniz bir proğram yapıp dakik ayarlayınız .örnegin benim meşhur bir sözüm vardır... GİDECEĞİN YERİ BİLMİYORSAN VARDIĞIN YERİN ÖNEMİ YOKTUR.... yani en büyük destekçin içinizdeki ses olmalı

kızlar benimde zayıflamam lazım ya aşırı kilolu deilim ama yürümemi zorlaştırıyo oturduğum yerden kalkamıyorum :( hareketsiz kaldım ama nasıl vericem gitmiyolar kilolar ya

Selam arkadaşlar...İlgi ve yorumlarınız için teşekkür ederim..Bugün benim ucuncu gunum.Karatay diyeti uyguluyorum.Ekmegi ve sekeri tamamen kestim..ilk.gunden bile cok farketti..Gerci biraz bagirsaklarimi bozdum fakat cok daha dinc ve enerjik hissediyorum kendimi...Uyku ve halsizlik hallerim gitti...Odem ve alerjik kasintilarim bile bitti...Mercan sen kac kiloyla basladin diyete?Sevdacım sen de bize katil...Her gun yeyip ictiklerimizi buraya yazalim...Ama ben yuruyemedigim icin fazla spor yapamiyorum...Gunde uc litre su ictim...Sonda yani Tak yaptigim icin umarim bobreklerime.zarar vermem...Ozellikle yuruyemeyen bayan arkadaslar veya tak yapip da diyet yapan arkadaslar varsa yazsinlar lutfen...Deneyimlerimizi paylasalim ve atalim fazla kilolarimizi :)

saol hayal bende bugünder itibaren başlicam artık rica etsem karatay dietini nasıl yapıyon sadece ekmekle şekermi kullanmıyosun yada ayrı bişeylere daha dikkat ediyomusun bunlar hakkında bilgi verebilirmisin

karatay Diyetine Kesinlikle Güvenmeni istiyorum hamur işinden şekerden uzak dur ve ara ögün kesinlikle yeme en önemlisi Akşam 6 dan Sonra Birşey Yememen Gerekiyor Canımcım Bu Arada 2 litre Su Şimdilik Yeterli :)

ama ben 6 da işten çıkıyom :( 7 olsun şu aç açına uyuyamam ben :D

ozaman çok hafif birşeyler yemen gerekiyor :)

tmm şuanlık cumartesi pazar hafif yerim ben alıştırırım ewdeyken şimdi sadece hamur türü şeker ara öğün ve 7 den sonra hiç bişey yemek yok he bide iki litre su deilmi :)

evet canım su miktarnı daha ilerki günlerde yarım litre daha cıkarta bilirsin .yürüyüş yapabiliyormusun en az günde 20 dakikacık:)

yapabilirim erinmesem :D olmadı ewde koşturyim 20 dk çok deilmiş ;)

Sevdacım,Karatay diyetinin kitabı var..okumanı tavsiye ederim...ben okumadim :) ama netten cok arastirma yaptim ve daha once de bu diyetle epey kilo vermistim...Cok yuzeysel olarak anlatayim:Ekmegi ve sekeri tamamen keserek...Proteinli vitamin ve kalsiyum almaya calisiyorum...Bu diyet biraz masrafli bir diyet ama cevremde uygulayan herkes olumlu sonuc aliyor...Ekmek yerine glisemik indeksi dusuk olan kavrulmamis cig kuruyemis yani ceviz badem findik fistik tuketiyorum.Bol su ve bitki caylari...gunde bir veya iki kez sekersiz kahve...Gunde iki kez sut...Bir kez meyve aliyorum..Sabahlari yumurta ve kuru kayisi sart...Bugunku menumu sana yazayim..Sabah klasik karatay kahvaltisi...yani kisaltilmis olarak kkk yani bir tane haslanmis yumurta peynir zeytin domates salatalik yesillik iki tane gun kurusu kayisi..bir cay bardagi kuruyemis...oglen: bol salata bir bardak ayran ve dort tane yagsiz kofte...aksam sarmisakli yogurtlu ispanak yemegi ..mercimek corbasi ve yesil biber ve yesil sogan...Ara ogun pek tavsiye edilmiyor...Gunde uc ogun...Her ogun arasi bes saat olacak...Ama cok acikirsan aralarda bir avuc cerez veya bir adet meyve yiyebilirsin...Benim kilom fazla oldugu icin ara ogun almamaya calisiyorum..Gunluk en az ikibucuk litre su..Gunluk yarim saat yuruyus fakat ben yuruyemiyorum :( Aynurun da belirttigi gibi aksam alti veya yediden.sonra meyve bile yasak ama cok miden kazinirsa bir bardak ayran icebilirsin..İnternetten de arastirmani tavsiye ederim...Harika bir diyet bence...Hadi beraber uygulayalim kizlar buyrun :)

geçmiş olsun diyete yaparak aç kalmana gerek yok. kalori hesabı yapanlar zayıflasa bile tekrar kilo alırlar. şeker hesabı yaparsan hem tok gezersin hemde verdiğin kilolar kalıcı olur. günde 30 gram karbonhidratı geçmezsen verdiğin kilolar kalıcı olur. ben bu yolla 40 kilo verdim.

tmmmış tam benlik ben et türü çok severim ekmek çok yemem ama börek çöreğe dayanamıyodum onuda yemem artık :) ben şimdi ufaktan başladım araştırmaya zaten başlıyoruz yarın ozaman hadi bakalım Allah sonumuzu hayır etsin kızlar :D

arkadaşlar, bu diyetisyenleri zengin etmeyi bırakın onlar günümüz gıda endüstrüsünü kalkındırmak için yetiştiriliyor. binlerce yıllık insanın evrim sevürenin önemli bir bölümü protein ağırlıklı beslenmeyle geçmiştir insan geneteğine ve ruhuna en uygun beslenme şekli de budur. diyet kitaplarını çok okumak isterseniz alın karatay hocamızın kitabını okuyun. karatay hocamız yine günlük 30 gram doğal karbonhidrata izin veriyor ben atkins diyeti yaptım gün içerisin de ya 10 gram karbonhidrat yemişimdir ya yememişimdir ama hep tok gezdim ve zihnim berraklaştı, uykularım bile dinlendirici oldu çünkü genlerime uygun besleniyordum.

örnek menu

sabah : yumurta, (pastırma,kuru et), domates, zeytin, peynir

karbonhidrat almadığım için öğlen bir açlık hissetmedim, gün içerisinde yoğurt ayran dışında bir şey yemedim içmedim.

akşama doğru istediğim kadar et yedim

bitti.... bu kadar ne kalori hesabı var nede ne yesem derdi var. istediğin kadar protein ve sebze....

Tmm Sevda yarindan itibaren seni kontrol edecegim...Magus harika bir basari tebrik ederim seni...simdi kac kilosun..spor yaptin mi...nasil verdin detayli anlatir misin...Bir de ben kalori saymiyorum...Karatay diyetinde kalori zaten yok...vucut icin gerekli olan karbonhidrati da tahilllardan(fasulye mercimek bulgur) veya cerezden aliyoruz bu nedenle unlu gidalar ekmek makarna pirinc tamamen yasak...Sence spor yapmadan bu diyetle verebilir miyim Magus?

spordan kastın spor salonuysa gitmedim sadece yürüdüm ve merdiven çıktım yani sıradan hayatımın içinde egzersiz arayışı yaptım. böyle haftada 3 ile 4 kilo arası veriyordum 15 haftalık bir zamanda ideal kiloma ulaşmıştım eğer ortopatik bir engeliniz varsa iki tane hafif dumbell alıp kol kaslarınızı güçlendirip metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz ama hiç bir spor yapamıyorsanız bile üzülmeyin verirsiniz haftada 3 4 kilo olmasa da taş devri beslenme şekliyle her şekilde verirsiniz yalnız gece yatağa girmeden önce 4 5 saat önce yemeği kesmek şartıyla zaten akşam et yerseniz gece yatana kadar tok kalırsınız. insanı şişmanlatan ve hastalanmasına neden olan karbonhidrattır. şeker aynı uyuşturucu gibi bağımlılıktır yalnız iki gün yemezseniz eksikliğinizi hissetmiyorsunuz. ekmek yerine tere, marul, yeşillik yeyin daha sağlıklı olacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz.

Cok tsk ederim Maguscum...ornek oldun motive ettin beni :) siteye girdikce burdan beni kontrol eder misin?

yaz geliyor bende bu sayfadan nasibimi alayım bakalım en çok yemek hangi diyette var :)

tabi hayal :) sadece karbonhidrattan uzak dur

- her türlü meyve, meyve suyu, şekerli şerbetler, pekmez ve bal yasak
- tatlı, pasta, süt ve sütlü tatlılar tümden yasak
- makarna, pirinç ve ekmek yaklaşma bile

geriye kalan her şey serbest dünyanın en güzel gıdası et ve yumurtadır. daha ne olsun .... istediğin kadar ye :) bu arada geçen gün bir belgesel izlemiştim bir deney yapıyorlardı deneklerden bir gruba 30 gün boyunca kalsiyum miktarı fazla besinler veriyorlar diğerlerine aynı kaloriden kalsiyumdan fakir besinler veriyorlar aradan 30 gün geçiyor kalsiyum ağırlıklı beslenen diğer gruptan 2 ile 5 kilo arasında fazla vermişlerdi yani araştırmalar gösteriyor ki, kalsiyum yağ yakımını hızlandırıyor. o halde diyetine yoğurt, ayran ve peyniri yerleştir farkı görürsün.

Karatay diyetinde sut yasak mi bak sasirdim simdi?Bir de glisemik indeksi dusuk meyveler benim bildigim gunde bir iki tane serbst mesela kuru kayisi veya yesil elma gibi?

Recai arkadasim hosgeldin aramiza...yarin aksam yeyip ictiklerini yaz tamam mi :) artik kontrolum altindasin...:)

hayal, ben atkins diyetini uygulamıştım sağlıklı karbonhidrat bile yediğim günler olsa bile genelde yemiyordum. atkins diyeti, karatay diyetinin katı hali diyebiliriz. kilo fazlam 40 olduğu için işi sıkı tutuyordum anlayacağın. karatay hocamız, sağlıklı karbonhidratlara izin veriyor ve iyide yapıyor. eğer onu okursan günde sadece 30 gram şekere izin verdiğini göreceksin buda bir tane meyve demek oda glisemik indeksi düşük meyvelerden biri olmak ve gündüz yemek şartıyla. son araştırmalara göre keçi ve manda sütünü bilmiyorum ama inek sütü çok zararlı bir gıda. mesela süt en çok abd'de tüketiliyor ve kadınlarda en çok osteoporoz bu ülkede görülüyor keza japonya süt tüketimin de geride bir ülke ama kadınları daha sağlıklı bir yaşlılık geçiriyorlar. robert cohen, abd için şöyle söylüyor: ‘eğer süt ürünleri aniden ortadan kaybolsaydı neler olurdu? belki abd, öldürücü hastalıklar listesinde 1 numara olan kalp hastalıklarının sorumlusu olan kollestirin problemi olmayan bir ülke olurdu. kanser sorunu olmayan bir topluluk olurduk. büyük bir ihtimalle çok daha az; lösemi, enzefalitis, menenjit, diabet, osteropoz, artritis ve alerji vakalarımız olurdu.’"

karatay hoca kitabında bu konuya değinmişti. süt yerine ayran ve yoğurdu tercih etmeni öneririm bunların içinde ki, kalsiyum vücut tarafından emiliyor yok ben sütten vazgeçemem diyorsan keçi sütü çıkmaya başladı piyasaya onu tercih et derim.

Bu konuyu arastiracagim ama soylemen cok iyi oldu...sutu pek sevmem...arada bir tarcinla iciyodum...artik icmeyecegim...İki gunde bile vucudum diyete alisti...cok uyuyordum artik sabahlari ise gitme krizi yasamiyorum :) Tskler Magus iyi haftasonlari ve iyi geceler diliyorum Forumdaki herkese de iyi geceler...Biraz Beyaz Sovu izleyip uyuyacagim :)

önemli değil hayal iyi geceler iyi uykular

ben dukan+karatayla 30 kg verdim tecrübelerimi paylaşabilirim size yazdım görüşmek üzere

Rapaic arkadasim ozel mesajlasmiyorum...Hem tecrubelerinden diger kalori arkadaslarimiz da yararlanir...Buraya yazarsan sevinirim...İyi geceler

ii geceler :) bende baktımda karatay dietine çok bişey yok baş koydum 15 kilo gidicek :D

Gunaydin...Herkese mutlu hafta sonlari arkiler :) Erken kalkiyoruz ac karnina iki bardaksu iciyoruz...Saglikli besleniyoruz. Aksam yediden sonra gunluk bildirimlerinizi yazin arkadaslar....Diyet arkadaslarima sabirlar diliyorum...Dualarinizi bekliyorum :)

Bu karatay diyeti nasil bisey aciklarmisiniz bende uygulayabilirmiyim acaba lutfen yardim otuz kilo fazlam var

Üst Alt