Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diyet yapan veya niyet edenler bana kalori arkadaşlığı yapar mısınız?

Arkadaslar ogle ve aksam yemeklerinin porsiyonu 1 rer tabak tepeleme degil tabi sinirli.valla ben bazen ayda 10 kilo verdim ama zararini gormedim ne bi hastalik ne bi bitkinlik sadece spor yapmadigim icin kaslarim biraz gevsemis okadar onuda sporla simdi telafi ettim sayilir.siz yaparsaniz bil bol sinav mekik asilin o kadar

gmmusa azim ve sabrınız için tebrik ederim. umarım ideal kiloya kavuşursun.

Kavustum zaten tamam artik sabit tutma ve yapilanma zamani

Mr. No kafamda net bir şey yok ama diyet yapacaksam egzersiz de yapacağım zira sadece diyet yapmak kas ve su kaybına neden olur. Gerçi Ramazan ayındayız ve ortalama günde 17 saat oruç tutacağımızı düşünürsek epey su kaybı yaşanacaktır! Kardiyo denen basit antremanlar yapmayı planlıyorum. Onun dışında şeker-tuz-ekmek üçlüsünü tamamen kesmeyi planlıyorum. Bunun dışında su tüketimine dikkat etmek lazım günde ortalama 8-10 bardak su içmekte fayda var hatta 12 de olabilir ama hepsini birden içmemekte yarar var :) Aslında nette bazı güzel siteler var ama biz engellileri düşünüpte hazırlanmamış bu siteler. Mesela benim beğendiğim gencvefit diye bir site var kardiyo egzersizlerini oradan bulacağım ama dediğim gibi engelliler için uygun egzersizleri vermemişler maalesef. Sadece diyet yaparak kilo kaybetmiş gibi görünseniz de vücudunuz kas ve su kaybeder ama diyetle beraber egzersiz yaparsanız vücudunuzda biriken yağlarınızı yakmış olursunuz.

Bir de şunu ekleyeyim. Hiç kimse diyete başladığı ilk hafta hemen kilo vermeyi beklemesin zira vücudunuzun diyete alışma süresi 1 hafta ile 10 gün arasında değişir. Yani ilk 10 günde zayıflamadınız diye pes etmeyin. İradenizin kırılmasına sakın müsaade etmeyin ve sabırlı olun.

1 ay ramazan orucu tutmak diyetin en saglikli zamani ayni saate yiyor ve az miktarda

YUCi güzel düşünce: yıllarca yarı maraton ve yüzme sporu ile uğraştım: üniversite ve evlilik ve tembellik derken seninle hemen hemen aynı kiloya denk geldim: ocak başında 98 kilo idim. şimdi 80 lerdeyim. hedefim 70 lere inmek. Yapabilirsem 70-72 de kalacağım.
Diyetim basit, yenmemesi gerekmeyeni(siz belirtmişsiniz) yememek ve ek olarak meyva (doğal olsa da şeker türevleri) yememek.

Tek sorun ramazan; spor ve diyetde zorlanacağım ama deneyeceğim sansımı...
GMMUSA'nın azmi örnek olur bana umarım

Mr.No yarı maraton ve yüzme yapmışsanız antremanları zaten biliyorsunuz demektir :) Evlilikte tembellik olmamalı mesela bulaşık işlerinde eşinize yardımcı olabilirsiniz :D Şaka bir yana Ocak ayından bu yana yaptınız her ne ise vazgeçmeden devam edin çünkü 6 ay içinde 18 kilo vermenizi sağlamış ve aynı tempoda devam ederseniz iki ay içinde hedeflediğiniz kiloya ulaşırsınız.

Gurbetli;

Ramazan diyeti bozuyor hakikaden; 17 saatlik açlık ve susuzluk insanın gözünü döndürüyor. Kontrol edemiyorsak saldırıyoruz yemeğe..

YUCi bir aydır kilo verme imkanım durdu... vucut kilo vermeyi reddediyor..

Geçen sene de kilo sorunum vardı Ramazan ayı gelince "tamam oruç sayesinde bir kaç kilo da olsa kesin veririm" diyordum ama vermek şöyle dursun bir kaç kilo almıştım! Yani ramazanda yediklerinize mutlaka dikkat edin çünkü kendinizi kaybederseniz kilo vermek yerine kilo alırsınız ve bu aldıklarınızı da vermeniz oldukça zorlaşır.

YUCi bu senede kilo sorunun var ... Dikkat et bence...

Mr.No vücudunun kilo vermeyi reddetmesi bir süre için normal. Benim seneler önce uyguladığım bir diyet vardı 10 günlüktü işe de yarıyordu. İlk günlerde hızla kilo vermiştim sonra yavaşlamıştı ve daha sonra sabit bir kiloda kaldı ancak devam edince vücut yine kilo vermeye başladı. Bence pes etmeyip devam et baktın olmuyor o zaman o kilonu korumaya bak. Ben de artık kiloma dikkat etmeliyim yaşlanmaya başladık sonuçta :)

35 gündür yazan yok ne alemdesiniz bakayım rapor verin hemen :) Ben 95 ten 92 lere kadar inmişim gerçi az ama hiç yoktan iyidir. Şimdi Ramazan da bittiğine göre diyet+egzersiz işine başlayabilirim rahatlıkla.

Merhaba,
Kalori hesabı yapan mobil uygulamalar var, bu uygulamalar sayesinde yediklerinin toplam kalorisini yaklaşık hesaplayabilirsin.
Toplamda da günlük 1700 kaloriyi geçmediğin sürece sağlıklı zayıflaman kaçınılmaz olur.

Üst Alt