Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diyet yapan veya niyet edenler bana kalori arkadaşlığı yapar mısınız?

bende yeni başladım.4 . günümdeyim.bana diyetisyen diyet programı yazdı hastanede.şekeri bıraktımzatende ekmek var listede veriyorlar.ara ögün var.portakal ve yogurt veriyorlar.şimdilik iyi.başladıgımda 67 kiloydum.tartılmadım daha.rabbim kolaylık versin.

bir dilim ekmeği yan yana düzülmüş küp şeker olarak düşünün. yemeklerinizden ekmeği çıkarırsanız 6 - 7 saatte kadar tok kalabileceğinizi görecekseniz.

Bende bugon ekmek falan yemedim su içiyom :) bakalım ne kadar tok kalabilicez

sabah işe gideken 2 dilim ekmek 2 parça peynir 4 tanede zeytin yedim şimdi eve geldim acımdan ölüyom :)

Reco ve Ataseven arkadaslarim ekmek yememelisiniz...Ekmek ve seker un tuz disinda herseyden yiyebilirsiniz...Suyu bol icmelisiniz...Sevdacim sana aferin diyorum fakat reco sen cok yanlis yapmissin cok az yemissin doymadan da ise gitmissin...her sabah yesillik kuruyemis ve iki tane kuru kayisi ve mutlaka ama mutlaka her sabah bir yumurtayi diyet listene eklemelisin...Ataseven arkadasim ilk mesajlarimiza bakarsan diyetin detaylarini gorursun...Arkadaslar aksam yemeginden sonra ben size gunluk menumu yazacagim...Yarinki secimin sorunsuz ve huzurlu gcmesini temenni ediyorum...vatanimiza milletimize ve evlatlarimiza hayirli sonuclar vermesini Allahtan diliyorum..Hepinize mutlu mesut secim ve haftasonlari :)

Sabah kahvaltida ekmegin yerine ne yiyebiliriz mesela

ben her sabah dört tane haşlanmış kayısı kıvamında yumurta ve 50 gram da kuru et, yanına da domates, biber kesiyorum. yani ekmeğe gerek olmuyor. peyniri seviyorsanız ekmek yerine yeşilliklerle yemeyi deneyin tadı çok güzel oluyor.

İnternetten yaptigim ufak bi arastirmaya gore ceviz deniyor

atkins diyetin de, mercimek, nohut, kuru fasülye gibi sağlıklı karbonhidratlar da yasak sadece yağ, et ve ot tüketecen. karatay hocanın diyetin de 30 gram sağlıklı glisemik indeksi düşük karbonhidrata izin var.

Protein ağırlıklı diyetler , vücuttan idrarla birlikte kalsiyum atıma dolayısıyla kemik kaybına neden oluyor. Dikkat ederseniz bu diyetleri yapanlar zayıflamış gibi değil, küçülmüş gibi görünüyorlar. Dikkat etmek lazım, kemik kaybı bizler için daha riskli bir durum.

Semacim peki bu durumda nelere dikkat.etmemiz gerekir?Ben bugun de diyetime uydum arkadaslar..sabah karatay kahvaltisi...ogle tavuk salata..aksam kabak yemegi yogurt ve biber...diyetine uyanlar yazsin lutfen...recai sen neden sozunu tutmadin....

sema hanım katılmıyorum, ilkel atalarımız binlerce yıllık evrim sürecin de protein ağırlıklı beslenmişlerdir. tarım ürünleri insanlık tarihinin sadece 4000 yıllık sürecin de var. ayrıca kemikleri güçlendiren şey yağdır. mesela profosyonel sporcuların kelle paça,ilik,pöç gibi yağlı besinlerin tüketmesinin sebebi eklemleri güçlü tutmak ve sakatlanmalara karşı önlem içindir. abd, süt tüketimi en üst düzeyde bir toplum ama kadınlar'da en çok kemik deformazyonları, eklem rahatsızlıkları burada görülüyor. keza japonya süt tüketimin de en fakir bir toplum ama yağlı balık ve yağlı deniz ürünleri (ahtapot,karides vs....) tükettikleri için eklem rahatsızlıkları geride seyrediyor.

konu açılmışken ortopatik engelli arkadaşlara her hafta iki üç defa kelle paça yemelerini öneriyorum.

Diyete.niyetliler ne alemdesiniz?:) Ben uydum diyetime...ama bugun az protein aldim....sebze agirlikli beslendim...

Selam bugun diyete uyamadim cok aclik hissettim pilav yedim malesef ama aksama uyacagim biraz daha irade

Atasevencim bulgur pilaviysa kizmiycam sana :) Ama kendini sartlandirmalisin...Acikcasi bugun ben de kucuk bi cıssla bi dilim kek yedim misafirim gelmis getirmis kiramadim..Kek harici uydum diyetime..Kan grubuna gore diyet yapmak gerekiyomus senin bu konuda bilgin var mi Maguscum?.Bugun diyetine uyan var mi arkadaslar?

kan grubuna göre diyeti duydum olabilir ama ince detaylara girerseniz çıkamazsınız. bu tür diyetler de çok detay var ama taş devri diyetin de yenilecekler ve yenilmeyecekler iki gruba ayrılmış durumdadır. şişmanlatan şey karbonhidrattır, bildiğin harbi taş devri diyeti yapın zayıflayın arada kaçırabilirsin ama esas olan genel de protein ve yağ ağırlıklı beslenmek gerektiğidir. özellikle yağdan kaçmayın kırmızı etin yağı son araştırmalara göre eklemlere kalsiyumdan fazla katkısı var. ayrıca hayvansal yağ cinsel ve beyinsel performansı da artırır. kalp krizine neden olan şey şekerdir, ekmektir, hareketsizliktir.

hayvan derken, tavuğa hayvan demiyorum. tavuk artık protein ihtiyacımızı karşılayacağımız bir besin değil. insanoğlunun yiyebileceği bir gıda hiç değil. bildiğin sentetik bir et ve çok zararlı onun etini yerseniz de hasta olursunuz, alerji olursunuz. bütçeniz yeterse kırmızı et alın yoksa balık yiyin, mercimek yiyin, kurufasülye yiyin, bulgur yiyin ama proteinli diyet yapacağım diye tavuk ağırlıklı beslenmeyin kendinizi kötü hissederseniz, alerji olursunuz, cinsel ve beyinsel performansınız düşer.

meraba arkadaşlar ben tüm yazılanları okudum benim acil kilo vermeye ihtiyacım var yanlız ben şeker çikolata bagımlısıyım günde bir sürü cikolata ve şekerli besin tüketiyorum ana yemek vs hiç yemiyorum hep abur cubur yiyorum ne yapmalıyım :(

Nuraycım bu iş beyinde bitiyor...Kendini şartlandırman ve karar vermen gerekiyor bak ben sigarayı bıraktım ve başladım diyetime arada küçük kaçamaklar yaparak fazla kasmadan kendini fazla zorlamadan yavaş yavaş spora ve diyete başlamalısın...Canım benim engelin de varsa fazla kiloları atman şart...

Kilo probleminiz olsu olmasın, sağliklı beslenir be yaşam tarzınızı değiştirirseniz ne kilo sorunu yaşarsınız nede hastalanırsınız.Şimdi sizlere sağlıklı kalmanın ve kilo vermede faydalı bir kaç öneri paylaşmak istiyorum....sabah kalktığınızda bir bardak soğuk su için ( boğazında hassasiyet olmayanlar) kahvaltınızda mutlaka yumurta olsun. Bol yeşillik ve biraz ceviz yada bademle sağlıklı bir kahvaltı yapar, gün boyu enerji verirken uzun süre tok kalmanızı sağlar.ara öğünlerinizi badem, ceviz, meyve yada yoğurtla geçirmenizi fakat meyveyi bol tüketmemenizi tavsiye ederim.sıradan diyet programlarında kişi hep açtır.şeker tansiyon dengesizleşir, sinirleriniz yıpranır ve bedeninizden giden kilo değil kas kütlesi olur.buda ağrilara sebep olur.danışanlarıma verdiğim program neyi yemesi ve yememesidir.bunun bilincinde olursanız ve hayatınıza dahil ederseniz sağlıkli olur kilo sorunu yaşamazsınız..Biz engelliler evet hareket kısıtlığı yaşadığımız için kilo almamız çok daha kolay olmaktadır dolayısıyla çok daha dikkatli olmak durumundayız...Bir kaç birşey daha ifade etmek isterim.asitli yada asitsiz meyve sularından uzak durun.beyaz ekmek değil, tam buğday ve tam tahıllı yiyin.patetesi ve princi fazla tüketmeyin.tatlıyı yemeklerden en az 2 saar sonra ölçülü yiyin.geç saatte meyve yemeyin elinizden geldiğince hareket edin ve gün boyunca bol su tüketin.burda onemli olan imkanlarınız şartlarınız neyi gerektiriyorsa kendinize en pratik şekilde uygulamanızdır......Saliha eroğlu Herbalife beslenme danışmanı

Simdi yuruyusten geldim hayaldunyasi dun princ pilavi yedim ama sartladim kendimi bugun beyaz et yedim oglen sonra 1 saat yuruyus bacaklarim ayaklarim agridi ama diyetin olmazsa olmazi egzersiz un tuz seker yok verecem kilolari bende sigarayi biraktim kirkikigun oldu...

Hayal dunyasi ozur dilerim senin yuruyemedigini yeni gordum beni ysnlis anlama lutfen

Aslinda benim kilo sorunum yoktu hastalandiktan sonra aldigim psikiyatri ilaclari beni sisirdi cok kilo aldim halende kullaniyorum ha bu arada karbon monoksi testim de iyi cikti sigarayi pasif iciciler gibi olmus kanim

zeytinyağı dışında bütün bitkisel yağlar zararlıdır. kırmızı etin yağını atmayın eklemlerinize en faydalı besin etin yağıdır. ayrıca sizi tok tutar, kalorisi de bitkisel yağlar gibi yüksek değildir. şeker uyuşturucu bağımlılığı gibidir bir hafta şeker yememekte ısrar edin beden bu bağımlılıktan kurtulur.

Salihacim ve Maguscum cok tsk ederim onerileriniz icin...Atasevencim yanlis anlamadim tabiki de ben alistim...diyetine uyman da beni motive ediyo....sizleri okudukca sabrim iradem artiyo tskler cnm arkilerim...Maguscum tereyagi az miktar diyette olsun mu?

Ha bu arada bugun ben de uydum diyetime arkadaslar...sebze agirlikli beslendim...

Supersin arkadasim atacagiz kilolari ha gayret

ben bir hafta da 5 kilo verdim ,illa ki diyet deneyeceksen Hollywood diyetini öneririm ,ben günde bir öğün yemek yiyorum ,kahvaltı ve akşam yemeği kesinlikle yok,akşamları ise bir tane greyfurt yiyorum,yapabilirsen sporda yaptığın zaman her gün bir kilo veriyorsun,kabızlığın en büyük nedeni susuzluk,bol bol su içmelisiniz

hayal dünyası, etin yağından sonra eklemlere en faydalı yağ tereyağıdır. istediğin kadar yiyebilirsin ancak ekmeğe sürmemek kaydıyla... :) tereyağlı sahanda yumurta mesela... esasen de insan genotimi binlerce yıl protein ve yağla beslenmiştir. buna uygun beslenirsek hem çabuk acıkmayız hem de daha dingin ve sağlıklı oluruz. eski insanlar günde 2 öğün beslenmesinin sırrı da budur.

illa ki kahvaltı yapacaksan bir kadah şarapla beraber domuz jambon harika gidiyor ,yakınlarda satılıyorsa ıstakoz'da süperdir,böle kaynar suda haşlıyorlar onları acaip taze bir tadı oluyor

Günaydın Arkiler nasılsınız nasıl gidiyo diyetimiz bakalım...İşten yazıyorum karatay kahvaltısı yaptım geldim evde...Şarap domuz ıstakoz ıyyyy almayim Serafim sağol :)

Sabah sabah nasil yiyorsun onlari hele o sarabi icme derim domuzda igrenc

Ataseven katılıyorum sana hem dinimizde de haram ve sağlıksız şahsen benim midem bulanır yani Serafim hiç tavsiye etmem...Bu arada Ataseven arkim bol su içmelisin ihmal etme :)

Salihacım sen diyetisyen misin? Ben karatay diyeti uyguluyorum da buğday kepek ekmeği de yasak karbonhidrat tamamen yasak bizim diyette ama kuruyemiş var ne diyosun?

Üst Alt