Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diyet yapan veya niyet edenler bana kalori arkadaşlığı yapar mısınız?

dünyanın en lezzetli yemeği kuzu pirzola, yağlı biftek ve bonfiledir. şöyle döküm tava da iri dilim yağlı bir dana antikrotu atacaksın hafif sulu olacak yiyeceksin. 7 - 8 saat açlık hisetmezsin. çikolata, şeker, ekmek, makarna nedir :) diyetin de bunların olmasını neden ister insan acaba :)

steak_1368896c.jpg

hayal hanım merhabalar,şu abur cubur yeme tarzınıda bırakın artık lütfen:) tabi arada çok aşırıya kaçmadan tadına bakabilirsiniz:D aslında şaka bir tarafa diyet diyet tamamda nereye kadar diyet,ömür boyu diyet yapamazsınız,böyle oluncada diyetten verdiginiz kiloları tekrar alma durumu oluyor.bu işin en kolay yanı düzenli ve dengeli beslenmek,ve mümkün oldugu sürece spor yapmak,ve günlük hayatta mümkün olabildiginizce aktif olmak,size ve diyet yapan bütün arkadaşlara başarılar diliyorum,inşallah hedeflediginiz şekilde bir kiloya ulaşırsınız...bol şanslarr..saygılar..

İyi pazarlar arkiler...artık acıkımıyorum ...şekerli bişeyler yeme isteğim de kalktı...çikolatayı çok severdim onu bile aramıyorum artık...bugün onikinci günüm ve bünyem çok alıştı hatta bir tane iş arkadaşım zayıflamışsın dedi çok mutlu oldum...annem de diyo ama daha farkedilecek kadar değilim bence sizler nasılsınız Ataseven arkim dün yoktum....İnternetimin kotası bitmişti senin nasıl gidiyo ne yedin ne içtin :) suyu bol iç tamam mı?

Ben daha doğru dürüst başlayamadım bile :) İnsanın iradesini sağlaması bayağı zormuş ama bu akşamdan başlarım herhalde.

Selam arkadaslar dun yoktum mesajlari yeni tskip ettim evet diyete devam sporda elimizden geldigi kadar hayal bol su iciyorum diyete devam kankim:) yanliz kardio yapacam aksam gobek gidecek ins

Gunaydin arkiler gunaydin hayal tum arkilere gunaydinlar mutlu sabahlar saglikli kilo vermeler dun yine mekik cektim gidicek bu gobek cok cirkin gorunuyor ve sinavda cekiyorum ins sekle giricem yilmak yok

Günaydın Ata Kankim çok fazla yormadan yavaş yavaş arttırarak yap hem çabuk bıkarsın hem de Allah korusun gizli kalp olabilir zorlama kendini...Yuci sen de karar ver başla artık kendini daha iyi hissedeceksin :)

Hayal merak etme kanki simdilik 10 mekik on sinav ilerde artiracagim birde hiit kardio diye bisey var onu deniyecegim ha bu arada kankim patron sicak sicak gozleme almis hic yemedim bozmadim diyeti :)

merhaba benimde diyet yapmam gerekiyor sizler diyet bıkkınlığımı yeniden canlandırdınız bende başlıyorum diyet arkadaşlığıda iyi fikir

Merhaba guzgulu sende hemen un tuz seker keserek baslayabilirsin basta biraz zor geliyor ama sonra alisiyorsun

uzun zamandır düşündüğüm ama haydii diyip başlayamıyordum.sizlerin yazısını okuyunca başlamaya karar verdim. çevremdekilere hissettirmeden yapacağım noldu diyetin veremedin mi? bıraktın mı? vs sorular bayıyor.başadım bakalım sonuç ne olacak tarih 8 nisan

güzgülü protein ve yağ ağırlıklı beslen hem tok kalırsın hem sağlıklı..... insanı acıktıran ve yağ bağlamasına neden olan şekerdir yani karbonhidrattır.

Karbonhidrati dogal yoldan yani sebzelerden almamiz gerek

Güzgülü arkadaşım burayı baştan itibaren oku iyice...ona göre uygula diyetini...ekmeği şekeri aniden kesin yazıyor karatay diyetinde...evine bolca yeşillik al...ben annemle haftada bir lışverişe çıkıyoruz...kara lahana beyaz lahana..brokoli..dere otu..maydanoz..havuç..pırasa..ıspanak...maydanoz..marul..et tasvuk yağsızından bir de kavrulmamış kuruyemişimizi alıyoruz haftalık uyguluyoruz..bugün onbeş gün oldu annem dört kilo verdi...ben tartılamadığım için :( kilomu hiç bilmiyorum..Ama mezroyla ölçüyorum belimi...göbeğimden bayağı inceldim ben de...spor hiç yapmadığım halde yani...Ama kesinlikle spor da yapmalısın...Ve kesinlikle yasaklar haricinde sofradan doyarak kalkmalısın...Karatay diyetini vücudumua en uygun diyet olarak seçtim ben..İnternetten araştır kendine diyet belirle ..Önceki tecrübelerine de dayanarak vücudunu en iyi sen kendin tanırsın..

Ataseven Kankim aferin sana seni tebrik ediyorum sıcak gözlemeleri geri çervirmek büyük başarı...Ama aç kalmamaya dikkat et...aç kalırsan erkmeğe hamura saldırırsın..Mümkün olduğunca proteinini sebzeni yoğurdunu aksatma suyu da bol iç...:) Kolay gelsin...

Ataseven sen tartıldın mı...bak ongün oldu vermiş misin ...haftada bir tartılın arkadaşlar ben tartılamıyom ama bari siz tartılın :)

Sana da helal olsun hayal kanka incelme var demek ben kilo verecegime hic inanmiyorum nedense bilmoyorum ama yilmayacagim ya sabah simit yedim kahvaltida bisey olurmu hamur hic yok biliyorum ama pratik geldi birden yedim bi tane kanki

Kankim simit bir daha kesinlikle yememlisin..cebinde kuruyemiş ve yanında yeşil elma bulundur...asla ve asla simit yeme..karbonhidratı tamamen kesecez dedik ya...simitin susamı da çok yağlı..aslında susamlı siyah simite ben bayılırdım işyerinde üçgen peynirle hergün yerdik :) Ama yemememiz gerekiyo kankim...bir daha yemek yok söz mü?

İncelme varsa kilo vermekte vardır demekki kilo veriyorsun :) Peki çevrenden "sen zayıflamışsın" türü olumlu tepkiler alıyor musun? Haftada bir tartılmak en makulü sahiden. Dün eve yürüyerek gittim. 2 km lik yolu 35 dakikada yürüdüm. Bundan sonra işten eve giderken hep yürüyeceğim. Eve giderken tartıldım ve 95 kilo (çüş) olduğumu gördüm! Şöyle 17-18 kilo versem hiç fena olmayacak hani.

Yuci alemsin çok güldüm sana :))) Sadece yürümekle olmaz yediklerine çok dikkat etmelisin ve suyu çok içmelisin...Genellikle engelli olunca arkadaşların çoğu sık sık lavabo sorunu olacak diye suyu fazla içmiyolar ancak su çok çok önemli..çünkü ben de kazadan sonra engelli olunca yıllardır suyu az içerdim anladım ki ben bu nedenle kilo alıyomuşum...suyu arttırınca cildim bile gençleşti..

Hmm o zaman İzmiri susuzluğa mahkum olacak sayemde :D Yediklerime hala tam dikkat edemiyorum ama bu da doğal sonuçta herşey istikrarda biter biraz sabırlı olursam herhalde yola gelirim. Sanırım zayıflamanın formülü şöyle bir şey.

Yürüyüş + egzersiz + yediklerimize dikkat etme - 3 beyaz (ekmek, tuz, şeker) + bol su içme + düzenli uyku = kilo verme :)

Tamam hayal soz yemem ben sabahlari ne yiyecegim bana kahvalti onerileri yaparmisiniz acil kankim yardim ogleyi aksami cozerim ben sabah cok onemli

Aynen öyle..harika yazmışsın ve eşittir mutlu hayat...çünkü insan su içince gerçekten kendini zinde ve mutlu hissetmeye başlıyo ben öyle oldum...

bende ekmekle buğün vedalaştım haydi hayırlısı

Sabahları kankim kral bir kahvaltı yqapmalısın..ekmek ve şeker hariç herşey yemelisin...her sabah mutlaka bir yumurta yemelisin..haşlanmış olabilir..omlet tava veya menemen olabilir...her sabah bir domates bir salatalık yeşillik evde ne varsa yemelisin...tuzsuz zeytin beş tane..her türlü peynir olabilir elli gram kadar yemelisin...zaten bunları yiyince insan harika doyuyor...daha da doymazsan bir çay bardağı badem ceviz fıstık kavrulmamış tuzsuz yemelisin...Bunları her sabah mutlaka yemelisin evde bulundurmalısın..ve sabah kahvaltısında mutlaka ama mutlaka tıka basa doyarak sofradan kalkmalısın...sabah kahvaltısını iyi yapan kişi öğlen ve akşam az az yer zaten acıkmaz..en önemlisi kral gibi kahvaltı...

Ben bugün aynen böyle kahvaltı yaptım ama kuruyemiş badem filan hiç yemedim ...bir yeşil elma ve bir çay bardağı kuruyemişi çantama koydum geldim şimdi işyerindeyim akşam beşe kadar burdayım..öğlen ara öğün gibi onları yiyeceğim..akşam da evde hafif bişeyler yerim..ben artık günde iki ana öğün bir de ara öğün yiyorum..çok da alıştım acıkmıyorum..suyu kahveyi çayı bitki çayını da bol bol içiyorum ...

Sabah cok erken kalkiyorum sut varmi bu kahvaltida yani ben sutu cok severim cayin yerine sut icsem olurmu domates salatalik ok yerim peynir de kasar beyaz yani kisaca hic ekmek yok peynir zeytin yumurta domstes salatalik sekersiz cay 6 da kalkip hazirlyacagim artik ne yqpalim zayiflamak icin uykuyu bolucez

O değil de benim en büyük şikayetim tartıdan yana! Çıkıyorum koridorda tartılıyorum 93 diyor. Sonra evin başka tarafında tartılıyorum 96.5 diyor. Bu sefer onun on santim aşağısında tartılıyorum 95 diyor. Pili mi bitti yoksa alet benle dalga mı geçiyor çözemedim!

sut tabiki içebilirsin ama günlük toplam iki bardağı geçmesin ve şekersiz olsun..içine tarçın katıp içersen hatta tokluk hissi veriyor..metabolizmayı hızlandırıyor..

Yuci dijital tartı kullanma çabuk bozuluyo

Kanki iki ana ogun nasil yapiyorsun sabah aksammi sabah oglen mi nasil

süt içecekseniz yemeklerin yanında süt içmeyin, besinler de bulunan demirin emilimini engeller buda yorgunluk,kansızlık,zeka geriliği ve kilo olarak size döner. ayrıca etin yağlarını atmayın dünyanın en faydalı besini yağlı ettir. ben sabah kahvaltasında yağlı bir biftek yiyorum.

Günaydın arkadaşlar...günaydın Ataseven sabah sekiz buçukta tam bir kahvaltı öğle bir çay bardağı badem ceviz fındık ve bir yeşil elma...akşam yedide de akşam yemeği...bu şekilde idare ediyorum çünkü öğlenleri işyerinde olduğum için böyle ayarladım..Maguscum sabah kahvaltıda iki kaşık keten tohumlu yoğurt yesem olur mu :)

dünden beridir kendimi iyi hissediyorum .sabah kahvaltımı peynir zeytin salatalık domates yumurta yedim ekmeksiz bir hayatta güzelmiş.ben çooook bağlanmışım inşallah devam ederimm suyumun içine limon attım daha leziz oldu sanki

Üst Alt