Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

18 yaşının doldurduktan sonra sigortalı olarak geçmesi gereken 15 yıl. 17 Yaşında sigortalı oldum fakat kabul olmuyor.

şafak saymanında son zamanları benim için ama sayacak arkadaşlar için güzel bir duygu 3:)

hayırlısı diyelim

Vergi Indirim Raporum Onaylandı 3. Derece Eviss ,de İşyerinize posta ile gonderıldı yazıyor.

Postacının gelmesini bekliyorum. Prim gün ve Yıl olarak dolalı 1 yıl oldu. Sanırım Eylül 2014 29 unda sgk ya dilekce verecegim.

Benim 118 gün kaldı dogum tarihimde 17.yılım dolacak aralık 25'de 26'sında başvuru yapacağım hemen ,hemde hiç zaman kaybetmeden :)

:eek:değerli kardeşlerim emeği geçen öncelikle site kurucumuz bülent beye. ilker kardeşime .emeği geçen arkadaşlarıma ayrı ayrı tşk eder saygıyla sizleri anıyorum .bügün benim şafağımın doğan güneş olduğu için şafak 1 olmakla birlikte şafak saymayı bitiriyorum.:) şafak sayan arkadaşlara hayırlısı der. şafak saymaya son diyorum.

Arkadaşlar ben ilk sigorta başlangıç 2005 gün sayım 1349 ben 3600dan normal emekli olabilirmiyim

:eek:değerli kardeşlerim emeği geçen öncelikle site kurucumuz bülent beye. Ilker kardeşime .emeği geçen arkadaşlarıma ayrı ayrı tşk eder saygıyla sizleri anıyorum .bügün benim şafağımın doğan güneş olduğu için şafak 1 olmakla birlikte şafak saymayı bitiriyorum.:) şafak sayan arkadaşlara hayırlısı der. şafak saymaya son diyorum.

hayırlı olsun:)

Nefrotik sendromdan araştırma hastanesi nefroloji dr u %60 verdi bölge sağlık kurulu onaylarsa bi kaç aya emekliyim kısmetse bölge sağlık kurulu %60 dan düşürürse
sgk görevlisi oran tespiti isteyip bakıcaz dedi.

ıyı guzel hoşda bırde emeklı olanlar,benım sıgorta baslangıcım su rapor oranım şu ve şu gün uzerınden emeklı oldum dıyıp, emeklı maaşlarını yazsalar, ne kadar aldıklarını yazsa en son emeklı olanlar,, sanki paralarını yiyecez :)))) oo emeklı maaşını almışın hadi bi mangal yıyelım demicez :)))) :)))

Merhaba arkadaşlar Allah nasip ederse ve yasalarda bir değişiklik olmazsa 650 günüm kaldı sigorta başlangıç 1993 %47 rapor 3.derece vergi indirimi var toplam ödenen prim sadece sgk 3160 gün yaşım 40 ama çevremdekiler taş çatlasa 30 diyolar 😊 şaka biryana kalan günlerimi ödeme şansım olsa hemen ödeyip emekli olucam herkese saygılar ve sevgiler

arkadaşlar herkese iyi akşamlar
dün tuzla s.g.k.ya gittim iş yerim benden emekli hakkım olduğuna dair yazılı beyan istedi ve olabilir yazısını iş yerine verdim.
şuanda hak etmiş olmama rağmen bu ay sonu emeklilik müracaatımı başlatıcağım
Allah isteyen herkese nasip etsin

ilk ssk tarih: 2006
kaza tarih:2012 (malül kaldım)
toplam prim:1800-1790=10

şafak 10:D nasip olursa 10 gün sonra malülen emeklilik başvurusu yapacam

Ülseratif Kolitten (Pankolit) %50 raporum Ankara'dan aynen onaylanarak geldi.15.02.1998 ilk sigorta girişim.Sanırım 15.02.2015 tarihinde emeklilik dilekçesini verebiliyorum.

Merhaba arkadaşlar emeklilik işlemlerini yaptırırken neler yaşadınız bunlarıda paylaşırsanız en azından bilgi sahibi oluruz SGK nasıl işlemler yapıyor en azındanbizlerde başvuru yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğrenmiş oluruz saygılar..

başvuru için tam 28 günüm kaldı

uğur kardeşim şimdiden hayırlı olsun başvurunun sonucunu bizimle paylaşırmısın

uğur kardeşim şimdiden hayırlı olsun başvurunun sonucunu bizimle paylaşırmısın

elbette...erken emeklilik için başvuru yapacağım. 08.10.1999 sigorta başlangıcım.rapor oranım yüzde 91... [FONT=Arial]15 yıl- 3600 gün [/FONT]

halen bi maaş bağlanmadı hayırlısıyla bi bağlansa artık.. bu gun ıtıbarıyle öğrendığım kadarıyla benım dosya ıkıncı sıradaymış ayın sonuna kadar sonuçlanırmış dosyayla ılgılenen memur söylemi bu şekılde gülsemmi ağlasammı bilemedım 15 gunde ıkı dosya yanı ıkı emeklılık işlemi halleden devletımın memuru 6 aydan bu yana halen beklemekteyım ayın sonunda maaş servısıne aktarılacakmış sopnucu ay sonunda öğrenecekmışım

Üst Alt