Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

ben martın 15 inde ssk girişim oldu 1996 2013 te olursun dediler ne zaman müracat etmem lazım nerden biliyorsunuz gününü ben ne zaman başvurmam lazım 2013 te başvuracan deiler ama hangi ayda

2008_oncesi.PNG

cetvele bak kardeş

Şafak bitti.Bugün itibariyle işyerimden emekli olmak üzere ayrıldım :)

Hayırlı olsun.
Ben de şafak 11 diyorum :)

Size de hayırlı olsun :)

hasan bey zamanı geldi ha ..şimdiden hayırlı olsun benim daha 3 ay var :)

şafak 300 gün.......15 sene geçmiş ....bu da geçer ....allah sağlık versin yeter.......

Şafak 6 ... Gel 12/12/12 , sen de bi' mucize var.:)

ben malulen emekli bekliyorum bölge kurulu red etti ust kurula müracat ettim bakalım gelirse 1 2 aya gelecek inşallah.

Şafak saymaya geldim :eek:
Şafak 1 :)

Ohhh sema bitirmişsin sen be. Benim de geçiyor ama durmak yok çalışmaya devam

Aynen... Çalışmaya devam. Emekli Sandığı olunca, 15 yıldan emekli olmak ciddi dezavantaj bize.
Emekliliği haketme fikri rahatlatıyor sadece :)

Slm arkadaşlar günüm bitti ama son bi gayret 14/1/2013 son hayırlısı bakalım darısı diğer arkadaşlara

emeklilik

şafak mart 2013

sema hanım ssklılar çalışabiliyormu emeklilikten sonra

Arkadaşlar emeklilik primi dolduğu zaman emekli olmanızı mı istiyor çalıştığınız kurum ? Yoksa çalışmaya devam ediyor istediğiniz bir tarihte emeklilik için başvurabiliyor musunuz? Herkese hayırlı mesailer,kolay gelsin...Cevaplarınız içinde şimdiden teşekkürler...Saygılarımla...

şafak 1169-prim 5000 gün ama sigorta başlangıcı 98 yılı olduğu için 2016 mayıs emeklilik...

sema hanım ssklılar çalışabiliyormu emeklilikten sonra

4/a (SSK) kapsamındaysanız, emekli olduktan sonra SGDP (Sosyal Güvenlik Destek Primi) ödeyerek çalışmaya devam edebilirsiniz. (Malulen emekli olmuş değilseniz tabii. Malulen emekli olanlar tekrar çalışmaya başladıklarında malulluk durumları kalkmış sayılıp emekli maaşları kesilir.)

Emekli Sandığı kapsamında çalışanların durumu ayrı, 1/4 dereceye gelmeden emekli olmasınlar. Zaten devlet memurları 65 yaşına gelmeden re'sen emekli edilemiyor. Siz dilekçe vermedikçe kurum sizi emekli edemez.

ben benim 90 ama ssk da sorun var 1996 mart 15 ilk girişim ama ssk da kasım 1 yazıyor ne yapmam alzım

Üst Alt