Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

arkadaşlar emeklilik başvurusu yapanlar yazsın neler gerekli vergi indiriminin aslınımı alıyorlar bende aslı yek ona göre çoaltırım yoksa fotokopisinimi alıyorlar

cevap yok kimseden

Arkadaşlar şafak eksi 10 .yani 26,12,2012 de dilekçe verdim.işyeri çıkış bildirge,,hesap fişi,,,birde orda doldurduğum beyen taahhut..onada sadece isim tc no adres.ama halen bir haber yok.evrak takibinde yok...devlet gv de yok...beklemek çok daha stres miş.

2 ay kala ne zaman olurum d,lekçesi veriyorsun ya ,işte o dilekçede vergi indirim belgeni koyarsın.bu şekilde varsa bağkur felan ...başka ilde çalışma .hepsi dosyada hazır oluyor..ve beklemiyon.

Yanlış anlamayında :)) Yıl olarak 11 yıla düştü :)))))

fotokopisini ver..zaten onlar defterdarlıktan onay alıyorlar..seninki ile işlem yapmıyorlar.ekimde takip ettim 20 gün yazışmaları sürdü dosyada onaylı bekler emeklilik dilekçesi verdimmi iş ok.

şafak 2000 4080le emekliyim 2080 gün çalışmışlığım var

raporun fotokopisini çektir ve raporu aldığın hastaneye aslıyla birlikte git çekmiş olduğun fotokopiyi hastaneden aslı gibidir diye kaşe ve imza attır.elindeki vergi indirim kağıdınında fotokopisini çektir zaten sendeki olan fotokopidir aslı maliyededir.sigortalı çalışıyorsan işyerinden bildirilmemiş günlere ait bir evrak düzenlettir üçüyle birlikte sgk emeklilik bölümüne müraacat et.benden bunu istediler başka bir işlem yapmadım.

bana aslını verdiler zaten şuan çalışıyorum vergi parasıda alıyorum maliyeden sürekli onaylandı 15 martta başvurursun dediler ssk emeklilikten başka bi işe yaramaz zaten vergi raporu heralde

selam arkadşlar ben 2 yıl önce malülen emekllilik için müracat etmiştim fakat kabul edilmedi bana gelen yazıda 3600 gün ile erken emekli olabilirsin yazıyodu bütün evrakların azır 3600 günü doldurduğun anda bir işlem yapmadan dilekçeni vereceksin dediler askerlik şubesi vergi indirimi sağlık raporunu vermiştim tekrar isterlermi acaba bu arada şafak 25

İyi günler arkadaşlar benimde 78 gün kaldı 01.04.2013 tarihinde günüm dolmuş oluyor daha önceki sgk ya ne zaman emekli olabilirim dilekçesine verilen cevapta 1 nisan 2013 tarihinden sonra dilekçe verirseniz gelire bağlanabilirsiniz.şeklinde idi allahtan hayırlısı..

Az kaldı canım 4000 gün 18 yıldan 1991 gün ödedim :)) Allah'a çok şükür...

arkadaşlar emekli olanlar emekli maaşlarını yazarlarsa seviniriz.En azından bilgi sahibi oluruz hep beraber.

Arkadaşlar,
Benim sikorta başlangıcım 1999 engelli raporumu 2005'te aldım prim gün sayım 3700 sistemde 2014 ocak ayı görünüyor.Rapor derecem %40 2014 te emekli olabiliyor muyum?

bana gelen yazıda kıdem tazminatının ödenmesi diye birşey yazmıyor.şu şekilde gelen yazı ''KAYITLARIMIZIN TETKİKİ SONUCU .........SİGORTA SİCİL NUMARASI İLE MALÜLLÜK YAŞLILIK VE ÖLÜM SİGORTASI KOLLARINA TABİ OLARAK 01.09.1987-30.12.2012 TARİHLERİ ARASINDA ........ PRİM ÖDEME GÜN SAYINIZIN OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞTİR.
506 SAYILI KANUN 60.MADDESİNİN C BENDİNİN 4958 SAYILI KANUNLA DEĞİŞİK B BENDİNE GÖRE EMEKLİLİK MÜRACATINDA BULUNABİLİRSİNİZ.'' aynen yazılan bu şekildedir. 30.01.2013 tarihi itibarıyla çıkışımı aldım ve emeklillik müracatında bulundum.belediyeye bağlı
bir kurumda çalışıyordum.kafama takılan soru şu oldu.personel şubede görevli arkadaş kıdem tazminatını alıp almayacağını müdürlere soracağını söyledi, sen malülen emekli oluyorsun dedi malülen emekli olanlara kıdem tazminatı ödemiyorlar bildiğim kadarıyla dedi.ben de dedim malülen emekli olmuyorum norla vergi indiriminden yaşlılık aylığından emekli olacağım dedim.raporun olmasa diyor emekli olamayacaksın dedi.seninki malüllüğe giriyor dedi.bununla ilgili yapmam gereken bir şey olabilirmi acaba?

Kıdem tazminatınızı SGK ödemez, çalıştığınız işyeri öder. Emeklilik nedeniyle işyerinden ilişiğiniz kesildiğinde size kıdem tazminatı ödemek zorundalar. Malülen emeklilikte kıdem tazminatı ödenmez denilmesi tamamen uydurma bilgidir.

sema hanım agzınıza saglık gerzekmı o lafı soyleyen kısı yoksa karsındakı kısıyımı enayı gerızekalımı goruyor saglam bırı alıcakda engellı kısı neden alamıcakmıs yasada engellı saglam ayırımı varmı sayın kadıoglu ısverenden kıdem tazmınatınıza alırsınız emeklılık ısveren tarafından ısten cıkarılmıs gıbı ıslem gorur dolasıyla her ısveren tarafından ısten cıkarırlan calısan sıgortalı kıdem tazmınatına hak eder sgk dan ıse emeklıge mucat ettıgınız tarıten ıtıbaren atıyorum 1200 lıra maasa baglandınız bu aylık gunluk olarak hesaplanır baglanan gun sayısına gore sgk sıze ona gore toplu odeme yapar orenek verecek olursa gunluk 40 lıra sen 80 gun ıle emeklı oldugunu maasa baglandıgını soyledıler 80x40=3200 lıra odeme alırsınız halkımız bu tarz alınan toplu odemeyı tazmınat olarak bılır bu bırıkmıs aylıgınız dır asıl

4000 günün oldu ama hastaneden yeni rapor istiyorlar emekli yapmamak için ellerinden geleni yapıyorlar

turkmd;

vergi indirimi almamışmıydınız neden yeni rapor isteniyor anlamış degilim açıklarsanız neden istediklerini bilgimiz olur

vergi indirimin var % 65 Ankara numune hastanesinden ve askeriden muaf raporum var ( raporda sürekli ibaresi de yazıyor ) hep engelli kadrosu ile çalıştım ama emekli olmak için SGK na başvurdum oradan bana emekli olabilmem için hastaneye sevk yaptırman gerektiğini tekrar rapor alacağımı söylediler.Ben engelli kadrosunda çalışmış olmama ramen neden tekrar rapor isterler anlamadım ÖMSS BELLİ OLSUN ONA GÖRE HASTANEDEN RAPOR ALMAYA GİDECEĞİM

vergi indirimini ne zaman almıştın eski tarihli diye olabilirmi acaba?

Sgk ' dan emekli olmak istiyorsanız kendileri devlet hastanesine sevk ediyor istiyorsanız raporu bir hafta önce almış olun fark etmiyor yolladıkları hastaneden aynı oranda bir rapor alamazsanız emekli etmiyorlar böyle bir şey başınıza gelirse en son çare iş mahkemesine başvurabilirsiniz mahkemede en az 6 ay sürer sonuca göre emekli olabilirsiniz işin açığı sgk emekli etmemek için elinden geleni yapıyor.

arkadaşlar
ben 02.01.2012 tarihinde özürlü olarak göreve bailadım.normalde2018 yılı başında emekliliğe hak kazanıyorum ama dün SGK nın Hitap ta sorgulama yaptığımda emeklilik tarihi olarak 2038 yılını gösteriyor. Acaba bu durum neden kaynaklanıyor.

Üst Alt