Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

2008_oncesi.PNG

Arkadaşlar sizden bir ricam var. Ben devlet memuruyum 2003 yılında göreve başladım. 1996 yılında almış olduğum %40 raporla işe başladım raporum sürekli. Ve halen özürlü kadrosunda çalışmaktayım rahatsızlığımda geçmiş değil aynen devam ediyor. Benim sorunum şu 2012 yılında ötv indirimli araç almak için hastaneye başvurdum ve hastane bana %29 rapor verdi. Bu raporu araç almak için başvurdum. Şimdi malum herşey online yani ben o raoru işyerime vermedim ben normal de 15 yılda emekliyim ama sistem online olduğu için emeklilik günüm dolduğunda kazanılmış hakkım ölürmü yani sıkıntı yaşarmıyım. Hepinize teşekürler.

En son emekli başvurusunda bulunduğunda SGK tarafından sağlık kuruluna sevk edileceksin sağlık kurulunda aynı oranda rapor alman lazım alamazsan iş mahkemesine başvuru yapacaksın netice alman mümkün çünkü mahkeme kazanılmış haklar geri alınamaz diye hüküm verecektir.

Daha önceden emekli olan memur arkadaşlardan emekli olurken SGK dan yeniden rapor istemediler. Kesinmi bu bilgi? Teşekürler.

Evet daha geçen hafta gittim elime bir kağıt verdiler burada yazan belgeler :
1-sağlık raporu
2-askerden şubesinden muaf belgesi + (rapor)
3-sgk hastaneye sevk için dilekçe
4-kuruma girmeden önce rahatsız olduğuna dair dilekçe
bunları tamamlayıp dilekçe ile sevk için başvurmamı istediler

Anladım. Bu sistemle birçok arkadaşımız madur olur. Çünkü yeni sistemde rapor oranları düştü eskiden %40 rapor alanlar şimdi ki yasa ile daha az oranda rapor alabiliyorlar. Umarım kimsenin emeklilik hakkı ölmez. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

arkadaşlar bu özürlü grublarından mı yeni rapor istiyor raporu alamazsak ne olacak ha bu arada hepiniz özürlü emekliliği için mi müracaatta bulundunuz birde 3600 gün ile emekli olursak emekli maaşımız düşük olmaz mı
Bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim

turkmd arkadaşım senin daha önce vergi indirim raporun varmıydı

2008_oncesi.PNG

BU TABLODA SENENİ BUL MAAŞ ASKERİ ÜCRETTEN BAĞLANIYOR HESAPLAMADA ESAS ALINAN YATIRDIĞIN PİRİM MİKTARI NE KADAR YÜKSEKSE ÜCRET YANI MAAŞ O KADAR YÜKSEK OLUR ASKERİ ÜCRET ÜZERİNDEN PİRİM YATIRDIĞIN TAKTİRDE MAAŞ ASKERİ ÜCRET KADAR BAĞLANIR MEMUR OLANLAR İSE MAAŞLARINDAN DOLAYI EMEKLİ OLUNCA BİRAZ DAHA FAZLA BAĞLANIR.

teşekkürler siz hangi kurumdan emekli oldunuz ben bir kamu kuluşunda kadrolu işçi olarak çalışmatayım ama 2008 sen sonra maaş bağlanma oranları bayığı düşürüldü

turkmd kardeş peki yeni rapor aldığın zaman eski raporun derecesini düşürdüler mi bununla ilgili bir sıkıntı oldumu

mrb arkadaşım bilgin varsa eğer bir rica %40 epilepsi emeklilik için prim ve dolunca tekrar rapor isteniyormu?: teşekkür ederimm

arkadaşlar ben %40 epilepsi ama emekli olurken tekrar benden rapor istedikleri taktirde malumunuz % düşecek ama rapor sürekli saolun düşünceleriniz..

Emeklilik

SGK ya bağkur dan emekli olmak için başvuracağım hesaplamada 788 TL.bağlanacak dendi ama emekli olabilmek için

1-sağlık raporu
2-askerden şubesinden muaf belgesi + (rapor)
3-sgk hastaneye sevk için dilekçe
4-kuruma girmeden önce rahatsız olduğuna dair dilekçe
bunları tamamlayıp dilekçe ile sevk için başvurmamı istediler daha rapor almaya gitmedim ÖMSS NİN SONUCUNU BEKLİYORUM ONA GÖRE MART AYINDA RAPOR İÇİN BAŞVURACAGIM

Emekilik 4a bendinde 02.05.2013 tarihinde hak etmiş olacağım. Emeklilik işlemleri için SGK ve şirkete ne zaman başvurmam gerekiyor. Şimdiden başvursam işleme konulur mu? Yani 02.05.2013 zamanı gelince emekli olmak istiyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilirseniz sevinirim. Teşekkürler...

benim bitti 20 martta bağlanan paramı alacağım allahın izni ile .beklemede çok zormuş.

Liljan;
liljan allah kısmet ederse sizinle aynı günde emekli olacagız

buzluçay;
oo ne güzel buzluçay o zaman ilk maaş ile yemekler sizden :)

buzluçay;
GELİR MERAK ETMEYİN ...
BEN BU YAZIŞMAYI KOPYALIYAYIMDA ELİMDE DELİL OLSUN :eek:

bora yaşar;
hayırlı olsun :)

sağol liljan. size de allah nasip ederinşallah. inanın sayılı gün çabuk geçiyormuş.

haziran ayında günüm dolcak inşallah 11 aydada ssk sürem dolcak fazla kalmadı desem iyi olur ama zaman çobuk geçer . herkesin emeklılıği hayırlı olsun arkadaşlar

ömür bitiyor ömür 8 ay dediğiniz neyki.......

namzet;

bugünüde saymıyoruz bakın 8 aydan az kaldı bile :)

april14 emekli olan benim oğlum engelli .sorduğunuz soruya cevap veremeyeceğim .bilemiyorum çünki.

ben 30.01.2013 müracaat ettim.25.02.2013 de maaşı aldım.allah sağlık versinde gerisi olur gider.

Adam 5 gün diyor Allahım biz 11 yıldan bahsediyoruzz. offffffff offfffffffffff :)

Üst Alt