Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

benim şafak 10 ay ama merak ediyorum ne kadar maaş baglanır 5600 günüm ve 1700000 bin tl yatırılmış şimdiden

kantele;

ben sizden önce olacağım size yazarım burdan:eek:

inş sizde öyle huzur ve sağlıkla :)

01.10.1996 ilk ssk girişi 4400 gün ile 97.615 ile 07.02.2013 te dilekçe verdim ( % 60 rapor oranım ) yarın ilk maaşımı alacağım 696 tl + 42 tl ek ödeme
bana az gibi geldi ama buna da şükür, bunu bulamayanlar da var, Allah her engelli kardeşime hayırlı emeklilikler nasip etsin.

mehmet-41;
ssk ya işten ayrılış belgem ile gittim, başka bişey istemediler, sordum rapor falan gereklimi diye hayır biz defterdarlıkla yazışma yapacağız oranın oluru ile işlemleriniz tamamlanır dediler, (raporum sürekli idi ve yeniden rapor istemediler. rapor tarihim 2010.) ve nitekim sgk dan belgem de elime ulaştı maaşım bağlanmış. başka şehirlerde memurun insiyatifindeyse eğer bu işler farklı evraklar istiyor olabilirler :)

yarın başvuracam inşallah meklilik için başvuranlar neler gerekir vergi indirimim var

emeklilik zamanı geldiğinde önceden alınmış vergi indirimi varsa başka birşey istenmiyor hemen emekli olunuyor bazı illerde vergi indiminizde olsa tekrar rapor istiyorlarmış forumda okudum yapılan sey yanlış ve hukuk dışı diyorum benimde 2001 yılından vergi indirimim var 2016 da emekli olacağım simay kardeşime hayırlı olsun diyorum her ildeki sgk 'nın yapması gereken prosedürü uygulamışlar

hayırlı ugurlu olsun güle güle allah yemek nasip etsin enson yatan ssk primleriniz ne kadardı peki. 20binin üzerinde olursa daha farklı maaş veriliyormuş ssk böyle birşey dedimi size acaba

ohoooo benim emeklilik hayal 2178 gün çalışmışlığım var 1998den sigortalıyım tütün işinde 2 ay çalışıp 4 ay evde dinleniyom.ömss desen olmadı atama

16 yıl 8 ay 10 gün.emeklilik 1 yıl 8 ay 10 gün geçti.

Son 218 geçermi beea !!!

işin gerçeği emekli olduktan sonra yine çalışmaya devam ama en azından kendini bazı şeylere mecbur hissetmeyeceksin bir garantin olacak

226 gün resmi emeklilik ...
ama çalışmaya devam ...

yardımlarınızı bekliyorum

ben 20.10.1999 girişliyim şuanda 4268 günüm var ( ben gün olarak doldurdum ama senem henüz dolmadı ) aldığım bilgiler 2017 gösteriyor doğrumudur

yardımlarınızı bekliyorum

ben 20.10.1999 girişliyim şuanda 4268 günüm var ( ben gün olarak doldurdum ama senem henüz dolmadı ) aldığım bilgiler 2017 gösteriyor doğrumudur

Ne tesadüftürki benimde 20-10-1999 :)
Ve malesef evet 2017 EKiminde emeklilik şartlarımızı yerine getiriyoruz.

sevenler1981;

13,5 yıl geçti 3,5 yılda geçer.
Devlete fazladan pirim yatırmıyoruz. Yatırılan her bir pirimin emeklilik maaşımıza + getirisi var.
4080 gün istiyor bizden. Hesap yaparken 7200 üzerinden yapıcaklar ama 3120 günü en alttan hesap edicekler. Biz ozamana kadar çalışır ve pirimlerimiz yatarsa bize 800 gün üzerinden hesap yapılcak. Yatan her pirim senin pirimini yükseltiyor unutma.

1800 günden nasıl emekli olunuyor pardon.yanlışmı anladım

ben 19 marta yaptım başvuruyu bir kağıt verdiler tahsis nosu falan yazıyor ne zaman onaylanır acaba nerden takip edebilirim

_DELAL_;
abla sen yanlış anladın ben 4080le emekliyim inşallah.1820 günüm kaldı

ben 19 marta yaptım başvuruyu bir kağıt verdiler tahsis nosu falan yazıyor ne zaman onaylanır acaba nerden takip edebilirim yazan yok heralde nerden takip edebilirm bana bi kağıt verdiler bir yerden takip yazıyom kayıt yok diyor ankaraya gitmeden kayıt olmuyormu olan yokmu bilgi verin

Yasin bey bazı arkadaşlar sgk nın sürekli ibareli raporu olan arkadaşlardan bile emeklilik başvurusu sırasında (2008 öncesi sgklılar) tekrar hastaneye rapor almaya yönlendirdiklerini söylüyor sizde böyle bir durum oldumu acaba.

yok ben vergi indirimini yeni aldım sürekli zaten işyerindende vergi parasını alıyorum unkapanı ssk ya gittim olursun emekli işyerinden çıkışını al gel dediler aldım başvurdum ama 2 gün oldu takipte yok yeni diyemi acaba

merhaba arkadaşlar benim bir sorum var sizlere ben özel sektörde engeli kadrosun da calışıyom. 01,05,2013 de emeklilik günüm doluyor. ben emekli olmasam beni iş yerim zorunlu emekli edermi ? calışmak istesem çalışamaya devam edebilirmiyim....

şafak 25 gün kaldı..........

68aksaraylı41;
kimse sizi zorla emekli etmez ama olun çalışmaya devam ettikçe maaş düşer ...
emeklinizi olun çalışmaya devam edin onun prosedürü var işyeriniz bilir zaten size uygular az bir destek pirimi ile gene sigortalı görünüyorsunuz ama emeklinizi olun uzatmanın size faydası yok zararı var...
Sigorta ek bildirgenizi 30 gün yatırmayacak iş yeriniz takip edin yoksa emekli maaşınız kesilir düzeltme yapılana kadar ...hayırlısı olsun :)

Üst Alt