Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

AKSARAYLI kardeş iş yerinle konuş emekli ol yine çalışmaya devam et iş yeri emekli olduktan sonra (sgdp) sosyal güvenlik destek pirimi yatıracak hem emekli maaşı alırsın hemde işyerinden çalıştığın maaşı alırsın çift maaş ama önce konuşman gerek kabul ederlerse bu şekilde çalış ama unutma senin sigorta pirimlerin sgdp olarak yatması gerekir yoksa emekli maaşın kesilir.. hayırlı uğurlu olsun. ALLAH ağız tadı ile yedirmeyi nasip etsin...

hepinizden allah razı olsun verdiginiz bilgilerden dolayı teşekkürler. sağolun arkadaşlar....allahım herkesin emekli maaşını ağız tadıyla yedirsin cümlemizi

Merhaba,

Benim 01.07.2013 de doluyor 4/2 siyim 657 olarak çalışıyorum 15 yıl üzerinden emekli oluyorum olup olmama konusunda çok kararsızım ne yapacağımı tam olarak bilemiyorum benim durumunda olupta emekli olan arkadaşlar varmı acaba ?

Varsa Görüşlerini ve fikirlerini alabilir paylaşabiliriz.

slcan,1.dereceye indikten sonra emekli olun.şimdi emekli olursan tabandan maaş alırsın. o da 1.118,10 tl.

benimde 15.mart 2014 de 337 gün sonra doluyor Allah nasip ederse ama çalışmaya mecburen devam yoksa tüm türkiyeyi emekli olarak gezmek isterim :D

şu an gün doldu 01.04.2013 tarihinde emekliliği hak kazandık.2010 yılındaki muayenelerde %44,25 rapor verildi bu rapora göre iş gücü kaybı geliri bağlandı ben haziran ayında emekli olup destek pirimi ödeyerek çalışmaya devam etmek istiyorum.acaba emekli dilekçesi verirken yeniden rapor isterlermi.raporumda daimi yazıyor.

turkuaz06;

Şuan benim Derece / Kademe 4/1 ' i Derece / Kademe (Emekliliğe Esas) 4/2 si ve ek gösterge 800 Soru Şu 1/1 ne zaman düşebilirim İşe başlama tarihim 01.07.1998

şafak 90 ama sgk süresi beklemeyle 12 ayda doluyo

kamuda çalışan işçi arkadaşlara 9000 iş gününü doldurmadan emekli olmalarını tavsiye etmem, memur çalışan arkadaşlara hiç etmem imkanları varsa çalışabildikleri kadar çalışsınlar onlarda emeklilikte maaşlarında bayağı düşüş oluyor.

180 gün sonra dilekçe verebileceğim Hakkımızda hayırlısı olsun

benim 01.07.2013 de doluyor yani 15 yılı tamamlıyorum ancak şuan 4/2 siyim ve 1/1 inde düşmeyince ayrılmayı düşünmüyorum ama bellide olmaz dayanamazsam ayrılım

maaşım ne kadar olur acaba

Hasan DURMUŞ;

kamuda çalışan işçi arkadaşlara 9000 iş gününü doldurmadan emekli olmalarını tavsiye etmem, memur çalışan arkadaşlara hiç etmem imkanları varsa çalışabildikleri kadar çalışsınlar onlarda emeklilikte maaşlarında bayağı düşüş oluyor.
neden düşüyor

o kadar çok varki hesaplamaya çalışmıyorum bile. Emekli olacak arkadaşlara hayırlı emeklilikler.

merhaba,benımde sgk dan emeklı olmama 6 yılım kalmıstı.gun olarak doldurdum ama 19 yıl sartı sebebı ıle 6 yıl gıbı bır zamanım vardı.sımdı memurluk nasıp oldu ınsallah mayıs ayında başlıyacağım.memur olunca sartlarım ne olacak bakalım..vergı ındırımım var %42 2001 sgk baslangıcı,4.300 gun prim.memur olupta aynı durumda olan veya emeklılıgı bekleyen arkadaşlar yardımcı olursa sevınırım

mayıs ayı itibari ile emekli maaşımı alacağım kısmet olursa darısı başınıza arkadaşlar.malulrn rmrkli oldum nisan ayında son primi ödedim.

hayırlısıyla şafak dogan güneş inşallah..... emekliliği kazandık ama yeni şafak temmuz 3......... herkese emeklilik hayatı hayırlı olsun.........

1 günüm kaldı ben geçen ay internetden başvuruda bulundum benden sgk vergi indirimi yazımı istedi ve günümün 2mayısda dolacağını söyledi ozamna kadar biz senin vergi indirimi yazını isteyelim dedi bundan sonrada herhangi bir işlem yapmamama gerek yokmuş öyle söylediler bekliyorum yarın resmi olarak günüm doluyor

evrak kayıtda aşağıda işlemler çıkıyor merakla bekliyorum ne kadar emekli maaşı bağlanacak

21.03.2013E-DEVLET TAHSİS TALEP MÜRACATI
28.03.2013VERGİ İNDİRİM BELGELERİ İSTEMİ
19.04.2013VERGİ İNDİRİM BELGELERİ İSTEMİ
1x1.gif
Varide NumarasıVaride TarihiKonusu
[SIZE=-1]AYRINTILARINI GÖRMEK İSTEDİĞİNİZ EVRAKIN SATIRI ÜZERİNE TIKLAYINIZ. [/SIZE]

ben emekli oldum ALAH şükür yatcaz kalkcaz hop emekli oluyorsunuz

Üst Alt