Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

F43.2 uyum bozukluğu

OğuzHan112

Merhaba abi ben askerdeyken psikiyatriye sevk edildim ve bana doktor f43.2 uyum bozukluğundan 30 gün hava değişimi verdi şuan hava değişimindeyim ve hala gitmekten çok korkuyorum gitmek istemiyorum abi gidince sıkıntılarım tekrar ve ağır bi şekilde başlayacak gibi komutanımda bana hava değişimi sonrasında doktora gidince sana elverişlidir yazacam ve hiçbileyin yok senin diyip duruyolar durumumu ne kadar izah edip dursamda anlatamıyorum abi ben gidince tekrar durumumu doktora anlatsam acaba bana muaflık verirmi yoksa askerliğe devam ettirir ve bende yapmak istemiyorum daha doğrusu yapamıyorum yeniden yeni bi yere uyum sağlıyamıyorum abi bana bi yardım et allah rızası için şimdiden sağol.....

Son 13 gün abi haziran 23de birlikte olmam gerekiyo

Anladım hava değişimi raporunda smk yazıyormu?

Şöyle yazıyo abi hava değişimi sonrası iki komutanı tarafından düzenlenen kıta anlet formu ile psikiyatri polikliniğe başvurması uygundur yazıyor abi

Peki.
Ozaman birliğine döndüğünde birlik amiri sevki ve kıta işlevsellik raporu ile psikiyati hekimine gidiceksin, durumu anlatıp verdiği karara uyacaksın,
Hekimler boşa okumuyor,hastaysanız zorla askerlik yapacaksın diye bir şart koşmazlar.

Muhtemel tekar hava değişimi verilecek.sonrası muafiyet,
Kendini kötü hissediyorsan birliğine gitmeden sivilde hastaneye gidebilirsin ,verilen karar aynen geçerlidir. Daha çok birliğinden gitmen istenir,ancak sivilden de hava değişimi veye muafiyet verilebiliyor...
İsterseniz sivilde bir deneyin...

OğuzHan112 abi gittim de doktor birliğe gidin dedi ha bide abi eğer muaf olursam abi ehliyetime ilgili bi sorun olurmu abi ?

Olmaz diye biliyorum,

Peki,
Ozaman birliğine döndüğünde sana bol şans diliyorum..
Muhtemel muaf olacaksın.sıkıntı stres yapma...

OğuzHan112 sağol abi allah razı olsun ama sanki orda kalacam diye çok korkuyorum inşallah daha sıkıntı yapmam mesela abi trikotillomani hastalığı vardı bende yenmiştim o hastalığı bunu düşünmekten sanki hafif hafif tekrar başladı gibi

Siz sağolun,

Tadavi başlanmıştır,devam ettikçe bu kaygılar azalacaktır.
Büyük olasılık tekrar hava değişimi,sonrası muafiyet.
Sabırlı olun...
İyi geceler...

Oğuzhan abi ben hatayda askerlik yapıyorum orda piskolejik rahatsıZlandım doktora gittik komutanla heyete çıkardılar 1 ay hava değişimi verdiler. F41.2 karışık anksiyete ve depresif bozukları yaZıyor raporda memleketim konyaya döndüm gene halen hastalıklarım devam ediyordu hava değişimi süresinin bitmesine 6 gün kala askerlik şubeden hastaneye sevk aldım ordaki doktorla görüştüm oda 21gün hava değişimi verdi f43.2 uyum bozukları yazıyordu raporda kıta anket formun olsa burda senle ilgilendirdim dedi
Benim sorum birliğimden kıta anket formu be işlevsellik formunu gönderirler mi yada ben gidip alıp gelsem veririler mi

Birlik amirine ulaşıp göndermelerini talep edebilirsin,yada ailenden biri annen babam birlik amiri ile görüşüp talep edebilir,

Önce görüşüp sonra gidip kendinde alabilirsin,hepsi olabilir...
Rasityldz

OturanBoğa merhaba abi ben şuan hava değişimindeyim F43.2 uyum bozukluğundan ve günüm bitmek üzere ce çok kötü sıkıntılar çekiyorum abi sivilde iken psikiyatriye gidebilirmiyim muafiyet için nasıl yapacağım süreç basıl acaba ?

Oğuzhan abi benim kıta anket formunu vermediler sivildekş hastane muaf verebilir mi bir bilgin var mı kıta anket olmadan
Abiii

Gönderemeyiz dediler abi başından savdu babam konuştu ama iyilikle durumumu anlattı

Abi ben sana yaşadığım olayı süreci anlatayız sizlerden fikir alıyım
Hocam ben hatay altınozünde suriye sınırınde er olarak askerlik yapıyorum orda hocam daralma nefes almakta zorluk çekme beynim benimle konuşuyordu tuvalete banyoya sıkışınca son hattine dayanınca gidiyordum koğuşta uyuyamıyordum ağzımdan yaralar çıktı ishal üsküfra ediyordum açlık hissi hissetmiyordum hocam sonra rdm asteymeni beni hastaneye götürdü ordaki doktor heyete çıkardı orda f41 2.karışık anksiyete ve depresif bozukları tehişsi koydu 1 ay hava değişimi verdi memleketim konyaya gittim orda aynı hastalağım devam etti beynim benimle konuşuyor daralıyordum. Hava değişimin süresi bitmeye yakın 6 haziran da konya beyhekim hastanesine gittim orda da sağlık kurulu bana 21 gün hava değişimi istirahitinin devamı ve şu tehşisi koydu f43.2 uyum bozuklukları verdi bana doktor
Sonra ben bu gün hataya geldim ailemle yarın doktora çıkıcam rdm asteymeni bölük komutanıyla da konuştık onlarda bana çürük verme işinde kıta kanaat formuna askerlik yapamaz yazdım seni göndercez dedi yarın öğlen 2 de muyanem var abi sizce bana muafiyet verirler mi doktor kararını mı açıklar heyet mi onaylar nasıl olur bu süreç sizden rica ediyorm yardımınıza ihtiyaçım var

Abi ben sana yaşadığım olayı süreci anlatayız sizlerden fikir alıyım
Hocam ben hatay altınozünde suriye sınırınde er olarak askerlik yapıyorum orda hocam daralma nefes almakta zorluk çekme beynim benimle konuşuyordu tuvalete banyoya sıkışınca son hattine dayanınca gidiyordum koğuşta uyuyamıyordum ağzımdan yaralar çıktı ishal üsküfra ediyordum açlık hissi hissetmiyordum hocam sonra rdm asteymeni beni hastaneye götürdü ordaki doktor heyete çıkardı orda f41 2.karışık anksiyete ve depresif bozukları tehişsi koydu 1 ay hava değişimi verdi memleketim konyaya gittim orda aynı hastalağım devam etti beynim benimle konuşuyor daralıyordum. Hava değişimin süresi bitmeye yakın 6 haziran da konya beyhekim hastanesine gittim orda da sağlık kurulu bana 21 gün hava değişimi istirahitinin devamı ve şu tehşisi koydu f43.2 uyum bozuklukları verdi bana doktor
Sonra ben bu gün hataya geldim ailemle yarın doktora çıkıcam rdm asteymeni bölük komutanıyla da konuştık onlarda bana çürük verme işinde kıta kanaat formuna askerlik yapamaz yazdım seni göndercez dedi yarın öğlen 2 de muyanem var abi sizce bana muafiyet verirler mi doktor kararını mı açıklar heyet mi onaylar nasıl olur bu süreç sizden rica ediyorm yardımınıza ihtiyaçım var

Birlik amiri askerlik yapamaz demiş,

Ön muayenede
Muaf tutulursun, heyet onaylar.

Abi ben 2 kere hava değişimi almıştım yukarıda yazmıştım benim durumumu biliyorsnuz ben piskiystri muanesinde hastaneye. Yatırdı doktor 2 gün kala bildim dayanamadım kapalı alanda duramıyorum beni askeriye geri askeriyeye götürdü 1 hafta sonra tekrar muaneye gittik doktora şikayetlerimi anlattım oda beni 3 lü heyete askerliğe elverşli mi değilmi sevk etti ama verdiği kağıtta bişey yazmıyor heyete sevk diyor kıta işvseklik de de savaşta ve barışta askerlik yapamaz yazmış komutan heyetde durum ne olur bi cevap verirmisiniz bu soruma yardıma ihtiyacım var

F44.8 konversiyon ve f43.2 uyum bozukluğu 2.hava değişimi

Merhaba bende diyarbakırda askerim benim sivildede sinir var genetik neyse acemi birliğime gittim sinir krizi geçirdim hasteneye gittik f43.2 uyum bozukluğundan 20 gün hava değişimi verdi ve hava değişimi bitti tekrar hastaneye sevk ettiler bu sefer kıta anket formuyla gittim doktor sen askerlik yapamazsın dedi bu şekilde seni heyete çikarıcam dedi dışarı çıktı geldi işte sen 2 . Hava değişimne git dedi ondada f44.8 konversiyon ve f43.2 uyumsuzluk cıktı ve 30 gün verdiler bide ben hastaneye gittim sivilde 10 gün uzatım benim dururum ne olur acaba

Bayram63
Hava değişimi sonrası birliğine döndüğünde kıta işlevsellik formu ile tekrar sevk alıp gidersin.
Muaf olacaksınız,ancak bazen hava değişimleri sonrası muaf tutuluyor..

OğuzHan112
ilk önce cevapladığın için teşekkür ederim bu 2 nci hava değişimi 3 kez hava değişimi vermez deyil mi yani kaç kez hava değişiminden sonra muaf olabiliyoruz

Bazı durumlarda İlla 1.veya 2.kez hava değişimi şartı aranmaz,direkt muaf olunabildiği gibi, 2 kez hava değişimi sonrası 3.heyette muaf tutuluyor.

Siz muaf olacaksınız,kafayı takmayın..
Bayram63

OğuzHan112
Teşekkür ederim raharladım ciden ben bu sinir denen meletle 4 -5 yıldır uğraşıyorum askerlik zamanında da bastırırım dedim sinirimi ama olmadı nasip deyilmiş salı günü teslim olucam inşallah muaf olurum çünkü orda dahada dengem bozuluyor

Özelden soru cevaplamak foruma haksızlık olur,Buradan sorun,
Bayram63

İki kez hava değişimi almışsınız,tanı kodu f32.9/depresif nöbet. 3. Heyette muaf olursunuz, birlik amiri görüşleri ile birlikte tekrar sevk alıp hastaneye gideceksiniz, çok büyük olasılık muafsınız...

Üst Alt