Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Olmaz.. doktorun elinde olan bir şey bu..ister muaf tutar ister hava değişimi verir..fakat tabi bunu ezbere yapamaz.kanaat getirmesi yeterli.

@Keremtolga36,

Hava değişimleri gibi işliyor değil mi prosedür farklı birşey yapmama gerek yok rdm ve bölük komutanım kıta anket dolduracak

Zaten bu düşünceler kaygı bozukluğundan oluyor(anksiyete)

Her şeyi bir günde halledeyim istiyorsun, anlıyorum ama pat diye olmuyor malesef..sabretmekte çok zor sizi çok iyi anlıyorum.

Her şey yoluna girecek biraz sabır.
@Keremtolga36,

Abi zaten bölük komutanı çok tutmuyor beni dirkt işlevsellik ve anket gormu dolduruyor dirkt gönderiyor oda istemiyor doktora söyledim kafamın içindeki sesler ölmemi istiyor die oda dışardan mı içerden mi dedi içerdeki ses dedi çıktım hava değişimi verdi ilsç yazmadı

3. De muaf olurum deme abi aksilk olmaz ise

Ortalık karıştı..kime ne yazayım şimdi şaşırdım🤪

@burakc12

Özelden sorduğunuz sorunuza cevaben.

Unutabilir belki hatırlatın.

@Keremtolga36,

Komutanların da askerlik yapamaz kanaatine varmış..evet 3.de muaf olursunuz

Pskolejiye 3 defa sevk oldum sağlık kuruluna gönderdi ordan kağıt alıp doktora gittin arkasına b17f1 askerliğe elverişli değildir yazmış çarşambaya heyet randevusu vermiş sizce ne olur

@OğuzHan112 abi kafamı kurcalayan bir problem var hava değişimim bitmeden erken teslim olup heyet için sevke gönderilir miyim yoksa hava değişiminin bitmesi mi gerekiyor kanunen aydınlatırsan sevinirim ona göre hareket edeceğim

@OğuzHan112,
Hava değişimi bittikten sonra teslim oldugumda komutanlar sevkimi verir değil mi 3. Olacak bu kişisel ailesel sorunlarımı nöbetçi teğmenim biliyor bölük komutanım ilede konusurken en son dayanamıyıp ağladım o zaten direkt 2. Sevkimi yaptı

Kardeşim sevkini komutanların verir vermez orasını ben bilemem.

Duruma bakılırsa bu sefer muaf olur ailene dönersin.

@burakc12,

@OğuzHan112, abii ben 16 Ağustosa muaf oldum ama e devlette hala asker gözüküyorum ben birliyimden geldiğimde kağıdı askerlik şubesine götürmedim bide şuanda asker gözüküyorum ise giremem demi

Askerliğe elverişsizdir raporu milli savunma bakanlığı tarafından onaylanıyor.. bu onaylanma bazen kısa bazen uzun sürebiliyor.

Askerliğe elverişli değildir diye sisteme düştüğü zaman normal hayatına devam edebilirsin herhangi bir sıkıntı yok

@mustoo03,

İşe girip çalışabilecek durumda isen askerlikte yapardın.. doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış.. istersen sen beni on köyden kov😊 işte beni bazen bu durumlar çok sinirlendiriyor.

.Eğer çalışabiliyor durumda isen neden askerlik yapmamak için direndin.

Sonra vay efendim hekimler böyle yaptı,Vay efendim hekimler şöyle yaptı.

Suistimaller suistimaller suistimaller... Kusura bakmayın ben çok dobra ve sözü net olan bir insanım..

Sorularınıza cevap vermeye çalıştım.

Görüyorum ki çalışabiliyor durumdasınız,o halde fevkalade askerlikte yapardınız.

Ne düşünürseniz düşünün,umurumda bile değil..sizin gibi suistimalciler yüzünden hekimler de mecburen her gelen vakaya askerlikten yırtmak için rol yapıyor gözüyle bakıyor... örneği sensin.

Dolayısı ile kurunun yanında yaş da yanar.

Bana tek kelime dahi etmeyin..artık şu saatten sonra hiç bir askere yardım etmeyeceğim..nedeni sensin ve senin gibi suistimalciler.

Kendinizi kandırdınız.. bari hekimleri kandırma yoluna gitmeyin..

Kaybol git..sinirlerimi gerdin.

@mustoo03,

@OğuzHan112 abi yarın heyet randevum var gatada b17 f1 sonuö ne olur abi ölücem yatamıyorum çok kötü durumdayım lütfen ceval veririrmisin????

@OğuzHan112 abi ben pazartesi doktorlara imzalattım psikiyatri doktoru imzaladığı yere tsk bl17 yazdı komutanım evrağı kurula verdi heyet perşembe günüymüş cuma günü 30 ağustos olduğu için sonucu pazartesi alırsın dediler sonuç ne olur abi bide bu heyete benim gitmem gerekiyomu yoksa rapormu gidecek sadece

@OğuzHan112, abi yanlış anlama da ailemde eve bakacak kimse yok mecburen ise girmem laizm yinede sağolasın abi hayırlı günlerin olsun

@OğuzHan112, abi ben geldimm hala tedavi sürecim sürüyor geldim 10 gün oldu ben 7 gün hasteyeeee gittim bu süreçte ve maddi durmumuz iyi diyil eve para getirmem lazımm yani evimden uzağa gidemiyorum o yüzden memlekette çalışmam lazım mecburum abi yani biri sana sen hastasin yat biz ailene bakariz demez vicdan için demiyorum abi ama çalışmam laizm bu hayatın kanunu
Ama sende hakilsin abi ne diyeyeim

@mustoo03

Tamam kardeşim.. seninde haklılık payın var.

Aslında sözüm tam olarak askerlikten kaçmak için rol yapan suistimalcilere..bu tipleri ben çok gördüm.

Her neyse artık.sert yazdım biraz k.bakma.

@Murat136,

17/b askerliğe elverişli değildir.

@caner terim

Sonucu askerliğe elverişli değildir..

Son düzenleme:
@OğuzHan112, estağfurullah abimm canın sağolsun seninn sende hakisin öyle insanlar yüzünden ben kaç gün uğraştımmm böyle kişilikler yüzünden gerçek hastalar mağdur oluoyr doktor öyle soyledi ben seni hemen göndermek istiyorum anlıyorum hastalığını ama askerden kaçmak isteyenler yüzünden sistem değişti dedii sen hakkını helal et abim

@OğuzHan112 korkuyorum abi doktorlar elverişli dedi psikiyatri tsk bl 17 yazdı sadece yarın heyete çıkcak rapor benim gitmeme gerek yokmuş pazartesi alırsın dediler sonucu korkuyorum abi duramıyorum aklımı yitirdim kusura bakma senide rahatsız ediyorum

@OğuzHan112 abi 2. Hava değişimini aldım artık stresten fenalasmaya bayılmaya başladım komutanlar yalan yaptığımı zannediyor kendimi kötü hissediyorum muaf alirmiyim

@OğuzHan112 2. Hava değişimim bitiyor benim ekstra yapmam gereken bir işlem var mı herşeyi hastane halledecek mi muaf için abicim

Üst Alt