Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Daha öncede söyedim.. sistemsel bir şey,belli bir süre sonra düzelir.

Bir sıkıntı yok..rahat ol.

@caner terim,

@OğuzHan112 abim 2.nci hava değişimim bitmek üzere askeri birliğim değişti oraya gidince durumu anlatsam sevk istesem muaf olabilir miyim yardımcı olur musun ALLAH RIZASI İÇİN mutsuzum huzursuzum hicbisey yapmak istemiyorum kalbim, göğsüm ağrımaya başladı artık stresten

@himmet cosar,
Birliğin neden değişti?

Tabiki..hastaysan sevk isteyebilirsin,2 kez hava değişimi almışsın.. muhtemel 3.de muaf olursunuz.

Hayırlı akşamlar bu gün itibariyle psikiyatriden f43.2 uyum bozukluğundan çürük aldım. Merak ettiğim soru şu bu benim hayatıma engel olacak bir şey değil dimi.
@OğuzHan112

@shaarq1, Raporda Neler Yazıyordu Bende Cuma Günü Kuruldan Rapor Alacam Nasıl İlerliyor Sonuçlar Yardımcı Olur musun Özelden Mesaj Yazacagım Size

İş bulmak konusunda biraz sıkıntı çekersin onun dışında herhangi bir problem yok.

He bir de askerliğini yapmayana kız vermiyorlarmış.. işin esprisi tabii ki 😊

@shaarq1,

@OğuzHan112 @OturanBoğa
Hayırlı günler dilerim. Ben salı günü heyete çıkacağım doktor f43.2 uyum bozukluğu tanısı koydu 2 hava değişimi sonrası. Girecek olduğum heyet tüm branşları kapsıyor sanırım. Dahiliye göz kulak psikiyatri vs... işleyiş tam olarak nasıl oluyor heyette biliyorsanız şayet detaylı bir bilgi verebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ediyorum. Bir de tekrardan kıta anket götürmeme gerek var mı

Doktor sizi heyete mi sevk etti?

Ön muayene de karar verilir.. heyette girince ön muayenede verilen karar onaylanır.

Heyete sevk olduysan tekrar kıta kanaat formuna gerek yok.

@EfeT123,

Sadece psikiyatriden değil tüm branşlardan sokacaklar beni heyete(kardiyoloji,genel cerrahi,dahiliye,nöroloji,psikiyatri vs....) hepsine sokacaklar. Tam olarak nasıl işleyiş onu öğrenmek istemiştim.
@OğuzHan112

Abi benim 2.nci hava değişimi bitmek üzere gidince heyetemi gircem yoksa doktor mu sevk edecek anlamadım yardımcı olurmusunuz Allah rızası için

Abi 2. Hava değişiminden sonra tekrar hava değişimi verilebilir mi diye bir soru yöneltiyor sun.

Ben de diyorum ki,evet verilebiliyor..örnekleri var.

Senin üzerinden genelleme yapmadım.

Özellikle sana verilir yada verilmez gibi bir şey söylemiyorum.

Genelde 2 kez hava değişimi verilir, 3.de muaf tutulur.

Sana kastım yok, neden olsun 🙂

3 veya 4 kez hava değişimi alan da oluyor.. şimdi bunları yazmayalım mı ?

Siz muaf olacaksınız..bunu kaç kez söyledim.

Olası aksilikleri varsayımları göz önünde bulundurup kesin konuşmaktan imtina ediyorum.

Moralini bozacak bir durum yok.. Askerliğe elverişli değildir raporu alıp ailene döneceksin hepsi bu kadar.

@himmet cosar,

Son düzenleme:
Peki süreç nasıl olur 1 2 gün içerisinde biter mi? Çok fazla kafama takmaya başladım 2 gündür stresten ölücem. Bilginiz varsa anlatabilir misiniz? Branşlardaki doktorlara gireceğim evet, sonrasında ne olacak peki cevaplarsanız sevinirim. @OğuzHan112

Uyum bozukluğu psikiyatri alanına giriyor.
Sizi psikiyatri gördümü? Psikoloji dışında başka hastalığın mı var?

Perşembe günü heyete sevk etti..salı günü heyet randevu verdi yazmışsın?

Heyete kim sevk etti seni?

@EfeT123,

@Keremtolga36,

İyi aksamlar abı devlet hastanedıne yolladılar askerı hastane doktoru gorevden alındı bır hafta hava degısımı verdı sonrasında tekrar kontrol ve tekrar hava degısımı verıcegını soyledı sence muaf ederlermı nasıl olur ?

Geçen hafta perşembe günü psikiyatri doktoru f43.2 uyum bozukluğu teşhisi koyup heyet için randevu almam gerektiğini söyleyip gönderdi heyette salı gününe randevu verdi.
Ama sadece psikiyatri için değil birçok branşlar için gireceğimi söyledi sanırım 6 ana daldan gireceğim. Merak ettiğim konu heyetin ortalama ne kadar süreceği, isleyisin nasıl olduğu vs...
@OğuzHan112

Kardeşim psikiyatri "Uyum bozukluğu"tanısı koyup heyete sevk etmişse seninle ilgili kararı ön muayenede vermiştir zaten.

Diğer branş hekimlerine görünme şartın varsa,yetiştirebilirsen aynı gün heyete girebilirsin..yetiştiremezsen bir sonra ki güne aksar.

Asker olduğunu söylersen öncelik verilir..aynı gün yetiştirebilirsin diye düşünüyorum.

Heyet toplantı odasına girip çıkman 1 dakika sürmez.. çünkü ön muayenelerde hastalığın neyse seninle ilgili karar veriliyor zaten..heyet imza için toplanıyor.

Uyum bozukluğu psikiyatri alanına giriyor..engelli raporu almıyorsun ki diğer doktorlara da görünesin, askersin sen..bu işte bir karışıklık var ama hayırlısı.

@EfeT123,

Son düzenleme:
@OğuzHan112 abim şuanda yola çıkıyorum göğsüm çok kötü ağrıyor
Kalbimin oraya bıçak saplanır gibi oluyor nefes almakta zorluk çekiyorum
hayırlısı bakalım ağlamamak için kendimi zor tutuyorum napacam bilmiyorum

Kardeşim sakin oll..rahat ol biraz yahu.

Her şey geride kalacak..ağlayacak ne var ? Anksiyete kaynaklı bir durum bu..hepsi geride kalacak sakin ol.

@himmet cosar,

@OğuzHan112 abim canını yerim senin
Komutanlara durumu anlatıp çıkacağım ama doktor vermezse diye korkuyorum çünkü çok kötü davranıyorlar ben birgün orda içime ata ata felç gibi bişey geçirdim

Anksiyete bozuklukta felç geçirdim veya felc geçireceğim düşünceleri çok yaygın olur ve görülür..

Bu tarz düşünceleri kafandan atmaya çalış içini rahat tut diyeceğim ama anksiyete bu..benim dememle olmaz biliyorum.

Tedavi şart..sana tedavi başlanmadı mı?

@himmet cosar,

@OğuzHan112 abi başlandı
2.hava değişimi bitiyor şuanda
Hastaneye sevk Alicam ailevi sıkıntılarım var hava değişimi beni mahvediyor
Heyete sevk olmak istiyorum dayanacak gücüm kalmadı

Üst Alt