Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göreve başlamadan tayin hakkı var mı?

Tşk cvp verdiğin için ben ilk girdim en son atamada 2018/1 düz memurlukları 72 hatta 68 bilim düştüğünü gördüm ÖSYM sitesinden daha hayırlısı Ankara'da toplanmaniz güzel fakat ben elzg dayım bu durumla nasıl gelebilirim ki eminim benim gibi birçok kişi var böyle ama sosyal platformda imza kampanyasına katıldım saygilar

Ben atandiktan bir yil sonra aday memurlugum kalkti ve asil oldum ondan sonra dilekce verip tayin hakkimi kullandim. Yani aday memurlugun kalkmadan tayin istenmez.. benim bilgim boyle ve yasadim bunu

Arkadaşlar merhaba ben kocaelideyim 30 tercih yapsam görev yerine başlamadan tayin aldırabiliyor muyum çünkü kocaelide kısıtlı kodro açmışlar

Merhaba arkadaşım ben de Kocaeli/İzmit'tenim.Bildiğim kadarıyla 1 yıl memurluk yapıp asalet almak gerekiyor muş tayin için.Sen ortaöğretim,lisans,önlisans hangi kategoriden sınava girmiştin? class

Asaleti onaylanmadan tayin alan örnekleri burda da internette de gördüm.
Ben bir risk aldım ve başka şehirleri de yazdım. Umarım ters köşe olmam.

Valla bende kocaelideym . Oncr cevre snra heryeri yazdm tayine guvenerek ama olmazsa da mecbr gitmem lazm kurtarnam lazm kendimi ki 3 yasinda kizim var 🙄 insallah cok bekletmezler ve tayin olur bi kisim olur diyo bi kisim olmaz 1 yil beklicen diyo hayirlisi bu arada lisans puanim 89.019.. ins kocaeli yada sakarya olur diye umuyrm

@Skolyoz23 telefondaki kişi o kanun maddesi evet var ama ilçede kontenjan yok ise veremeyiz bizim belirlediğimiz ilçeye gidersiniz dedi
bu cümledeki kanun hangisi öğrenebilir miyim bende aemiyim de :)

sosyolog_esra ben hem işe başlamadan tayin istedim. Hem de işe başladıktan sonra asaletimi aldıktan 1 yıl sonra tekrar tayin istedim. Asaletten hemen sonra da alabilirdim ama o sene gitmedim bir yere. Özelde konuştuğum arkadaşlara da durumu açıkladım.

Yani illa asalet bekliceksin diye bisey yok dimi sunu bi netlestirelim artk 😊 oncesinde ise baslamadan isteyebiliyoruz ? Ya ben en kotu gider 2 3 ay sehir disi da olsa calsirim dedim ama 1 sene asalet diye beklemek uzun sure tabii .. bilen net bise solesin ya ona gore tercihleri degistirelimm

sosyolog_esra

Bana mi yok �� insallah banadir yanii tayin istemek icin asaleti beklemek yoktur ����

arkadaşlar meb en rahat tayin kullandırıyor.bunuda her atama sonrası burada yazan arkadaşların paylasımlarından görüyoruz.mahallesindeki okula baslatıyorlar.ve bu tayin hakkı bir kereye mahsus ondan sonraki tayin istekleri bana göre normal memurda nasılsa bizdede öyle.üniversitede tayin yok bence neden derseniz o üniversitenin başka bir ilde birirmi yok nasıl tayin olacaksınız.

Meb 1 kereye mahsus tayin hakkını kullandıktan snra birdahaki tayini ne zaman isteyebiliriz.asaletimiz dolduktan snra isteyebilir miyiz? Nette il içi 3 yıl il dısı 5 yıl istenemez gibi birşey okudum dogru mudur?

Arkadaşlar her kurumun tayin durumu farklılık gösteriyor. Lütfen emin olmadığınız konular hakkında kesin beyan sunmayın.Sadece bir örnek ile çözümlenebilecek bir konu değil bu.Bu yüzden hiç imkanı olmadığı halde farklı şehirleri yazan insanlar oluyor, eğer bilmiyorsanız bu insanları mağdur etmeyin.

Çevre ve Şehircilik : Genellikle asalet sonrası ya da min. 6 ay görev
Emniyet Genel Müd. : 1 yıl zorunlu görev
Belediyeler, Üniversiteler : Neredeyse imkansız, çakılı kadrolar.
TSK : Zor
Sağlık Bak : Zor
MEB ve Adalet : Tayin için en iyi imkana sahip kurumlar.

Kısaca; göreve başlamadan ya da başladıktan hemen sonra tayin imkanını en çok MEB ve Adalet Bak. veriyor. Bunların dışında istisna şartlar dahilinde diğer bakanlıklarda da benzeri örnekler oluşmuş olabilir ancak tablo genel hatlarıyla yukarıdaki gibidir. Bilgileri teyit etmek isteyenler ilgili bakanlıkları arayarak görüşebilirler. Ayrıca konu hakkındaki kanunun ilgili maddesinde ; kontenjan imkanı dahilinde diye de bir ibare var. Lütfen araştırmadan ve gerekli bilgi sahibi olmadan kararlar almayın.

Sağlık bakanlığı vhki kadrosu kendime 3 günde tayin çıkardım. Torpilsiz.Yeni atama yapılan adalet bakanlığına bağlı memura dilekçe yazdırarak göreve başlamadan yaşadığı ile tayin aldırdık. İşini halledemeyenlere sözüm şu:vazgeçmeyin doğru adım atın. Başvurularınız muhakkak yazışmayla olsun söz uçar yazı kalır.

2108 ekpss tercih

Merhaba arkadaşlar ben size bir şey sormak istiyorum ben engelliler koordinasyon yerine gittim tercih hakkında bilgi aldım diyelim ki adanaya adalet bakanlığına atandım oraya gitmek istemiyorum tayin hakkımız varmış ve ben istanbulda oturuyorum evine yakın nerde adalet bakanlığı varsa oraya atandığınıza dair belge rapor ve dilekçeyle birlekte müracat edilecekmiş bnm almadıgım nokta şu adana adalet bakanlığına mı dilekçe verilecek yoksa nere oturyorsanız oraya dilekçe verecekmişim bu konuda bilgisi varsa yazabilir mi ?

güzi
hocam gerekli evrakları(diploma örneği olsun güvenlik soruşturması olsun mal bildirimi olsun)ilk atandığımız kuruma mı veriyoruz yoksa bir defaya mahsus engelli tayini sonrası göreve başladığımız yere mi veriyoruz?

Yedi yıl önce atandığımda Ankara bakanlık isteyip almıştı evraklarımı.

Burada yazılanlardan sonra Çevre bakanlığı üniversiteler dahil 29 tercih de İzmir dışını yazdım kesin olarak aldırabiliyorum diye. Umarım olurda bir yer tutarsa bir sorun olmaz. Muş ağrı fln nasıl giderim oralara. Zaten izmirden memurluk bir tek adalet bakanlığından vardı.

Meb te göreve başlamadan tayin hakkımız varmış doğru mudur?

sblgms1453 atandığınız ile gitmiyorsunuz. Yaşadığınız ildeki adliye size teslim edeceğiniz evrakları ve teslim süresini söylüyor. Sizde evrakları tamamlıyorsunuz. Tayin dilekçesi var evraklar arasında yoksa isteyin verirler. Aldığınız komisyona teslim ediyorsunuz onlarda atanmış olduğunuz ildeki adalet komisyonuna gönderiyorlar.

MİLLİ EĞİTİM İL MÜDÜRLÜĞÜNE

ADI SOYADI : xxxxxxx

T.C KİMLİK NO : xxxxxx

ÜNVANI :Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni

BABA ADI : xx

DOĞUM YERİ : xxx

DOĞUM TARİHİ : xxxx

DİLEKÇENİN ÖZÜ :Engel durumumdan dolayı ikametgah adresime tayin isteği.

Tekirdağ Milli Eğitim İl Müdürlüğü'ne
TEKİRDAĞ/Süleymanpaşa

ÖSYM tarafından 22/04/2018 tarihinde yapılan EKPSS sınavının 24/12/2018 tarihli yerleştirme sonuçlarında Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak atandım. "Engel Durumuma Bağlı Olarak" Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğüne aynı unvan ile tayinimin yapılması hususunda;

Gereğini arz ederim.

24/12/2018
Merhaba. bu konuda tecrübeniz olduğu için bi size sormak istedim. illeri rastgele yazdim böyle bir dilekçe iş görür mü ? Ne dersiniz

Dostum örnek dilekçeler internette bulabilirsiniz. Kendinizi yormayın yazmakla.

Yeni atanan engelli memurun dilekce ile tayin hakki

Merhaba arkadaslar, ben izmirde yasiyorum ve son ekpss atamasi ile kirklareli meb' e atandim. kurumu aradigimda engelli memurlarin ailelerinin yasadigi yerde calismak icin dilekce hakkindan bahsetti.
bu nedir? sartlari, kosullari, asamalari nelerdir?

MRB TAYİN Mİ İSTİYORSUNUZ DİLEKÇE YAZIN EKTE ASLI GİBİDİR SAĞLIK ( ENGELLİ RAPORUNUZU) KURULU RAPORU EKE KATIN AİLENİZİN YAŞADIĞI YER İKAMETGAH BELGESİ KATIN ... kurumunuz engeli kadrosunda memur olarak çalışmaktayım ikametgah adresim ve engel durumum göz ününe alınarak tayin istiyorum diyebilirsiniz

[FONT=sans-serif].......................................... İL MÜDÜRLÜĞÜNE[/FONT]

[FONT=sans-serif]E-KPSS ....... ( tarih) ataması ile .....................[/FONT]

[FONT=sans-serif]İl / İlçe Müdürlüğü?ne .................. ( ünvan) olarak atamam yapıldı.[/FONT]

[FONT=sans-serif]Engel durumumdan dolayı 16 ağustos 2014 tarihli resmi[/FONT]

[FONT=sans-serif]gazetede yayınlanan Devlet Memurlarının[/FONT]

[FONT=sans-serif]Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte[/FONT]

[FONT=sans-serif]Değişiklik Yapılmasına DairYönetmeliğin11. Maddesine bağlı ( Aday Engelli Memur Yer Değişti[/FONT]

[FONT=sans-serif]rme Ek 3. Maddesine ) istinaden ailemin ikamet ettiği ................................. Kurumu İl[/FONT]

[FONT=sans-serif]Müdürlüğüne tayinimin yapılmasını talep ediyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.[/FONT]

[FONT=sans-serif]EK1 : Sağlık Raporu

MEB'de nasıl bilmiyorum ama ben sağlık bakanlığında çalışıyorum ilk atamam izmire oldu memlekete tayin 4 gün önce tayin istedim 1 günde karşı tarafa gitti orası değerlendirip bilgi verecek... ben form arkadaşların yardımı ile üstteki dilekçeyi yazdım umarım sana yardımı olur.[/FONT]

merhabalar;

bu konuda en müzdarip benim sanırım. bddk ya atamam yapıldı ve sadece istanbulda mevcut.çakılı kadromudur?başka yere tayin nasıl istenir ?bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirme yaparsa sevinirim.

Üst Alt